• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 12. aprīļa noteikumi Nr. 211 "Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.04.2016., Nr. 73 https://www.vestnesis.lv/op/2016/73.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 215

Dzīvojamās telpas īres maksā ietilpstošo apsaimniekošanas izdevumu aprēķināšanas metodika

Vēl šajā numurā

15.04.2016., Nr. 73

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 211

Pieņemts: 12.04.2016.

OP numurs: 2016/73.1

2016/73.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 9 Pēdējās nedēļas laikā 37 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 211

Rīgā 2016. gada 12. aprīlī (prot. Nr. 17 5. §)

Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma
5. panta pirmās daļas 12. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. klasifikācijas dokumenta saņemšanai iesniedzamās ziņas;

1.2. būvkomersantu klasifikācijas veidus un kritērijus;

1.3. vienreizēja un pagaidu klasifikācijas dokumenta saņemšanas nosacījumus;

1.4. lēmuma par klasifikācijas dokumenta piešķiršanu grozīšanas vai atcelšanas nosacījumus;

1.5. klasifikācijas iestādes pilnvaras;

1.6. kārtību, kādā izvieto, uztur, aktualizē un pārbauda informāciju par būvkomersantu klasifikāciju.

2. Klasifikāciju piemēro:

2.1. Latvijas Republikā reģistrētiem būvkomersantiem – būvdarbu veicējiem (turpmāk – būvuzņēmums);

2.2. ārvalstu komersantiem, kas pretendē uz būvdarbu veikšanu Būvniecības likuma 23. panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā;

2.3. būvuzņēmumu apvienībām, kas pretendē uz būvdarbu veikšanu Būvniecības likuma 23. panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā.

3. Klasifikācijas sistēma (turpmāk – sistēma) ietver šādus klasifikācijas veidus:

3.1. klasifikāciju vispārējā kārtībā;

3.2. pagaidu klasifikāciju;

3.3. vienreizēju klasifikāciju;

3.4. atkārtotu klasifikāciju;

3.5. būvuzņēmumu apvienību klasifikāciju;

3.6. klasifikācijas nodošanu.

4. Būvuzņēmumus klasificē, grozījumus lēmumā par klasifikāciju veic, kā arī klasifikāciju atceļ Ekonomikas ministrija (turpmāk – klasifikācijas iestāde).

5. Klasifikācijas iestāde ziņas par klasifikāciju ievieto Būvkomersantu reģistrā (turpmāk – reģistrs) un nodrošina to publisku pieejamību bez maksas elektroniskā vidē, izņemot datus, kuru pieejamība ir ierobežota saskaņā ar normatīvajiem aktiem par komercnoslēpumu un datu aizsardzību. Reģistrs ir iekļauts Būvniecības informācijas sistēmā.

6. Klasifikācijas iestāde no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētā Sodu reģistra (turpmāk – Sodu reģistrs) elektroniski iegūst informāciju par būvuzņēmuma atbilstību šo noteikumu 7.3. un 36.2. apakšpunktā minētajām prasībām.

II. Būvuzņēmuma klasifikācijas kārtība

7. Klasifikācijas iestāde vispārējā kārtībā klasificē visus tos būvuzņēmumus, kas klasifikācijas brīdī atbilst šādiem nosacījumiem:

7.1. būvuzņēmums ir reģistrēts reģistrā vismaz trīs gadus un par to reģistrā ir pieejami dati par trim pilniem darbības gadiem;

7.2. lēmuma pieņemšanas dienā uzņēmums nodarbina vismaz vienu sertificētu būvspeciālistu (turpmāk – būvspeciālists), kura darbības sfēra ietver vispārējo vai specializēto būvdarbu vadīšanu;

7.3. lēmuma pieņemšanas dienā uz būvuzņēmumu neattiecas Publisko iepirkumu likumā noteiktie kandidātu un pretendentu izslēgšanas nosacījumi, kas fiksēti Sodu reģistrā kā attiecīgi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa, Konkurences likuma un Krimināllikuma pārkāpumi.

8. Būvuzņēmumus, par kuriem reģistrā dati pieejami mazāk nekā par vienu darbības gadu, neklasificē.

9. Klasifikācijas iestāde atzīst būvuzņēmuma pieredzi konkrētās darbības sfērās būvdarbu veikšanā būvju grupās un būvju veidos atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumam, kā arī piešķir kvalifikācijas klasi no pirmās līdz piektajai, kur pirmā klase atbilst augstākajai kvalifikācijai, bet piektā – zemākajai.

10. Klasifikācijas iestāde atzīst būvuzņēmumu kompetenci sfērās, kurās būvuzņēmums nodarbina atbilstošas specializācijas būvspeciālistus. Kompetenču sfēras noteiktas atbilstoši Saimniecisko darbību statistiskās klasifikācijas NACE (turpmāk – NACE) F sadaļas "Būvniecība" otrajai redakcijai (turpmāk – 2. red.). Būvspeciālistu sertifikācijas sfēru atbilstība NACE 2. red. būvniecības sadaļas kategorijām ir noteikta šo noteikumu 2. pielikumā.

11. Klasifikācijas iestāde, pamatojoties uz reģistra datiem, iekļauj lēmumā atzīmi par būvuzņēmuma pieredzi būvdarbu veikšanā būvju grupās un būvju veidos.

12. Klasifikācijas klase raksturo būvuzņēmuma profesionālo pieredzi, finansiāli ekonomiskos rādītājus, kā arī atbilstību tādiem tehniskajiem kritērijiem, kas raksturo uzņēmuma ilgtspēju (turpmāk – ilgtspējas kritēriji).

13. Klasifikācijas iestāde atzīst būvuzņēmuma atbilstību kvalifikācijai, pamatojoties uz publisko reģistru datiem un būvuzņēmuma sniegto informāciju.

14. Klasifikācijas klasi nosaka, aprēķinot vidējo aritmētisko rezultātu no profesionālās pieredzes kritērijos (1., 3., 4. un 5. kritērijs) iegūtās summas, ko koriģē atbilstoši būvuzņēmuma finansiāli ekonomiskajiem rādītājiem un ilgtspējas kritēriju vērtējumam, vai pārtrauc klasifikāciju, ja būvuzņēmums neatbilst kvalifikācijas nosacījumiem (6., 7., 9. un 10. kritērijs).

15. Kvalifikācijas klases aprēķina, izmantojot šādu formulu:

Fe.Kl. = korekcija P.Kl. vai izslēdzošs nosacījums un I.Kl.= korekcija P.Kl. vai izslēdzošs nosacījums;

BK.Kl. – būvkomersanta kvalifikācijas klase;

P.Kl. – profesionālās pieredzes rādītājs;

Fe.Kl. – finansiāli ekonomiskie rādītāji;

I.Kl. – ilgtspējas rādītājs;

Kl. – klase;

n.n. – kritērija kārtas numurs, novērtēšanas perioda (gada) kārtas numurs.

16. Klasifikācijas iestāde apkopo ziņas par būvuzņēmumu, pārbauda datu atbilstību kvalifikācijas kritērijiem un pieņem vienu no šo noteikumu 54. punktā minētajiem lēmumiem.

17. Lēmums tiek sagatavots elektroniska dokumenta formā, parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un nosūtīts būvuzņēmumam uz tādu elektroniskā pasta adresi, kādu būvuzņēmums norādījis reģistram.

18. Klasifikācijas iestāde būvuzņēmuma klasifikāciju vispārējā kārtībā veic reizi gadā.

19. Būvuzņēmumi, kuri reģistrā reģistrēti mazāk nekā trīs gadus, bet ilgāk nekā vienu gadu, var pretendēt uz pagaidu klasifikāciju.

20. Klasifikāciju var nodot vienam iegūstošajam būvuzņēmumam, ja būvuzņēmums tiek reorganizēts, to sadalot. Kvalifikāciju var nodot tikai ar visu nodalīto (nošķelto) uzņēmumu rakstisku piekrišanu, ievērojot šo noteikumu VII nodaļā noteikto kārtību un ar nosacījumu, ka vienam no nodalītajiem (nošķeltajiem) uzņēmumiem pāriet būtiskās kvalifikāciju raksturojošās kompetences un resursi.

21. Kvalificēšanā izmantotās ziņas un dati, izņemot ziņas no Sodu reģistra, tiek apkopoti un uzturēti reģistrā elektroniskā vidē Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļvietnē.

22. Visa dokumentu aprite klasifikācijas procesā tiek nodrošināta elektroniski.

23. Būvuzņēmējs var iesniegt iesniegumu klasifikācijas iestādei elektroniski, aizpildot speciālu tiešsaistes formu Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļvietnē https://bis.gov.lv, ja identifikācijai izmanto Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošā valsts informācijas sistēmu savietotāja koplietošanas autentifikācijas moduli.

24. Klasifikācijas iestāde nosūta visu ar būvuzņēmuma klasifikāciju saistīto korespondenci uz elektroniskā pasta adresi, kādu būvuzņēmums norādījis reģistram.

III. Klasificēšanai izmantojamie dati, ziņas un to avoti

25. Lai klasificētu Latvijā reģistrētus komersantus, no reģistra iegūst šādus datus:

25.1. komersanta nosaukums;

25.2. komersanta reģistrācijas numurs;

25.3. komersanta reģistrācijas datums reģistrā;

25.4. to būvspeciālistu skaits un sertifikācijas sfēra, kuri nodarbināti būvuzņēmumā iepriekšējos trīs gadus;

25.5. būvuzņēmuma reģistrācijas ilgums reģistrā;

25.6. kopējais sniegto būvniecības pakalpojumu apjoms trijos iepriekšējos gados;

25.7. iepriekšējo trīs līdz piecu gadu laikā veikto būvdarbu veidi būvju grupās un būvju veidos;

25.8. ziņas par ieviestajām un sertificētajām sistēmām vai tām ekvivalentām kvalitātes nodrošināšanas sistēmām, kuru pamatā ir attiecīgo Eiropas standartu sērijas, ko apstiprinājušas akreditētas struktūras:

25.8.1. kvalitātes pārvaldības sistēmas;

25.8.2. vides pārvaldības sistēmas vai Eiropas Savienības vides vadības un audita sistēma (EMAS);

25.8.3. darba drošības un arodveselības pārvaldības sistēmas;

25.8.4. cita akreditēta specializētā būvniecības nozares sertifikācija, kuras pamatā ir attiecīga Eiropas standartu sērija, ko apstiprinājušas akreditētas struktūras;

25.9. apliecinājums par piederību Latvijas Republikā vai kādā no Eiropas Ekonomikas zonas valstīm reģistrētā būvniecības nozares darba devēju vai profesionālajā organizācijā atbilstoši NACE 2. red. grupai 94.1;

25.10. apliecinājums par spēkā esošu darba koplīgumu, kuru noslēdzis uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre.

26. Lai klasificētu Latvijā reģistrētus komersantus, klasifikācijas iestāde no Sodu reģistra saņem ziņas par būvuzņēmuma pieļautajiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa un Krimināllikuma pārkāpumiem (tiesību akta nosaukums, kā arī pārkāptā tiesību norma un periods, par kādu ziņas pārbauda, norādīts šo noteikumu 3. pielikumā).

27. Lai klasificētu Latvijā reģistrētus komersantus, no Uzņēmumu reģistra reģistriem iegūst šādus datus:

27.1. komersanta nosaukums;

27.2. komersanta reģistrācijas numurs;

27.3. komersantam piemērotie nodrošinājuma līdzekļi;

27.4. aktuālie dati par komersantu maksātnespējas reģistrā.

28. Lai klasificētu Latvijā reģistrētus komersantus, no Valsts ieņēmumu dienesta iegūst šādus datus:

28.1. komersanta nosaukums;

28.2. komersanta reģistrācijas numurs;

28.3. gada apgrozījums par iepriekšējiem trim pārskata gadiem;

28.4. komersanta rīcībā esošie apgrozāmie līdzekļi un īstermiņa parādsaistības saskaņā ar iesniegtajiem gada pārskatiem (pa gadiem) iepriekšējo triju gadu periodā;

28.5. komersanta pašu kapitāla īpatsvars aktīvos saskaņā ar iesniegtajiem gada pārskatiem (pa gadiem) iepriekšējo triju gadu periodā;

28.6. nodokļu nomaksas saistību izpilde atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta publiskās nodokļu parādnieku datubāzes pēdējās datu aktualizācijas datumam;

28.7. komersantā strādājošo vidējie mēneša darba ienākumi (pa gadiem) iepriekšējo triju gadu periodā.

29. Lai klasificētu Latvijā reģistrētus komersantus, no Centrālās statistikas pārvaldes iegūst datus par strādājošo vidējo mēneša darba samaksu atbilstoši NACE 2. red. F sadaļai "Būvniecība" par iepriekšējo triju gadu periodu.

IV. Būvuzņēmumu klasifikācijas kritēriji un atbilstības noteikšana

30. Būvuzņēmējus klasifikācijas iestāde klasificē trijās kritēriju grupās – profesionālā pieredze, finansiāli ekonomiskie rādītāji un ilgtspēja.

31. Profesionālās pieredzes kritēriju grupā klasifikācijas iestāde konstatē:

31.1. būvuzņēmuma kvalifikāciju šo noteikumu 2. pielikumā minētās NACE 2. red. F sadaļas "Būvniecība" saimnieciskās darbības klasifikācijai;

31.2.  būvuzņēmuma kvalifikāciju būvdarbu veikšanai būvju grupās un būvju veidos;

31.3. atbilstību vienai vispārējai kvalifikācijas klasei.

32. Profesionālās pieredzes vērtēšanai noteikti šādi kritēriji:

32.1. 1. kritērijs – būvuzņēmumā nodarbināto būvspeciālistu skaits trijos iepriekšējos gados:

32.1.1. ja nodarbināti 15 un vairāk būvspeciālistu katrā pārskata gadā, būvuzņēmums atbilst 1. klasei;

32.1.2. ja nodarbināti no 10 līdz 14 būvspeciālistiem katrā pārskata gadā, būvuzņēmums atbilst 2. klasei;

32.1.3. ja nodarbināti no pieciem līdz deviņiem būvspeciālistiem katrā pārskata gadā, būvuzņēmums atbilst 3. klasei;

32.1.4. ja nodarbināti no diviem līdz četriem būvspeciālistiem katrā pārskata gadā, būvuzņēmums atbilst 4. klasei;

32.1.5. ja nodarbināts viens būvspeciālists katrā pārskata gadā, būvuzņēmums atbilst 5. klasei;

32.2. 1.1. kritērijs – ja būvkomersants klasifikācijas lēmuma pieņemšanas dienā nodarbina vismaz vienu sertificētu būvspeciālistu, tas tiek kvalificēts kā attiecīgajai sertifikācijas sfērai atbilstošās saimnieciskās darbības veicējs. Speciālistu darbības sfēras pielīdzina NACE 2. red. atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam;

32.3. 2. kritērijs – pieredze būvju grupu būvniecības darbos iepriekšējo piecu gadu laikā atbilstoši atsevišķu līgumu ietvaros veikto darbu veidam. Klasifikācijas iestāde atzīst būvuzņēmuma kvalifikāciju konkrētu būvdarbu veidu veikšanā būvju grupā, ja trīs līdz piecus gadus pirms lēmuma pieņemšanas par klasifikāciju Būvniecības informācijas sistēmas uzturētajos būvdarbu žurnālos ir vismaz divas atzīmes par būvdarbu veikšanu šo noteikumu 1. pielikumā minētajos būvdarbos;

32.4. 3. kritērijs – būvuzņēmuma pieredze būvniecībā:

32.4.1. reģistrācijas ilgums reģistrā:

32.4.1.1. ilgāk par 10 gadiem – būvuzņēmums atbilst 1. klasei;

32.4.1.2. ilgāk par astoņiem gadiem un trim mēnešiem līdz 10 gadiem – būvuzņēmums atbilst 2. klasei;

32.4.1.3. ilgāk par sešiem gadiem un sešiem mēnešiem līdz astoņiem gadiem un trim mēnešiem – būvuzņēmums atbilst 3. klasei;

32.4.1.4. ilgāk par četriem gadiem un deviņiem mēnešiem līdz sešiem gadiem un sešiem mēnešiem – būvuzņēmums atbilst 4. klasei;

32.4.1.5. no trim gadiem līdz četriem gadiem un deviņiem mēnešiem – būvuzņēmums atbilst 5. klasei;

32.5. 4. kritērijs – kopējais sniegto būvniecības pakalpojumu apjoms trijos iepriekšējos darbības gados:

32.5.1. vairāk par 15 000 000 euro katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 1. klasei;

32.5.2. no 5 000 000,01 līdz 15 000 000 euro katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 2. klasei;

32.5.3. no 1 000 000,01 līdz 5 000 000 euro katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 3. klasei;

32.5.4. no 75 000,01 līdz 1 000 000 euro katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 4. klasei;

32.5.5. līdz 75 000 euro katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 5. klasei;

32.6. 5. kritērijs – būvniecības pakalpojumu īpatsvars būvuzņēmuma apgrozījumā trijos iepriekšējos pārskata gados:

32.6.1. vairāk par 70 % katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 1. klasei;

32.6.2. no 53,33 % līdz 70 % katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 2. klasei;

32.6.3. no 36,68 % līdz 53,32 % katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 3. klasei;

32.6.4. no 20,01 % līdz 36,67 % katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 4. klasei;

32.6.5. mazāk par 20 % katrā pārskata gadā – būvuzņēmums atbilst 5. klasei.

33. Visu klašu būvuzņēmumu kvalificēšanas nosacījums finansiāli ekonomisko rādītāju grupā ir pozitīvs likviditātes un finanšu līdzsvara rādītājs iepriekšējo triju gadu periodā. Ja profesionālās pieredzes rādītāju klasifikācijā būvuzņēmums atbilst augstākai klasei, bet likviditātes un finanšu līdzsvara rādītāji neatbilst šīs klases prasībām, profesionālās pieredzes kritērijos iegūtajai klasei piemēro korekciju 0,245 punktu apmērā par katru gadu vērtēšanas periodā, kad rādītājs neatbilst kvalifikācijas prasībām, bet nav negatīvs.

34. Finansiāli ekonomisko rādītāju vērtēšanai noteikti šādi kritēriji:

34.1. 6. kritērijs – apgrozāmo līdzekļu attiecība pret īstermiņa parādiem jeb uzņēmuma likviditātes rādītājs:

34.1.1. rādītājs 1,0 un vairāk – būvuzņēmums atbilst 1. līdz 3. klasei;

34.1.2. rādītājs nav mazāks par 0,9 – būvuzņēmums atbilst 4. līdz 5. klasei;

34.2. 7. kritērijs – finanšu līdzsvara rādītājs, ko izsaka pašu kapitāla procentuālā attiecība pret aktīvu kopsummu:

34.2.1. 20 % un vairāk – būvuzņēmums atbilst 1. līdz 3. klasei;

34.2.2. no 14 % līdz 19,99 % – būvuzņēmums atbilst 4. līdz 5. klasei;

34.3. 8. kritērijs – darba samaksas rādītājs par iepriekšējo triju gadu periodu attiecībā pret vidējo darba samaksu nozarē komersanta reģistrācijas valstī ir vismaz –10 % robežās. Ja būvuzņēmuma reģistrācijas valstī vidējā darba samaksa nozarē ir zemāka nekā Latvijas Republikā, darba samaksa tiek vērtēta attiecībā pret Latvijas Republikas rādītājiem. Ja darba samaksa būvuzņēmumā kādā no iepriekšējiem trim gadiem ir bijusi vairāk nekā par 10 % zemāka par attiecīgā gada vidējo darba samaksu nozarē, profesionālās pieredzes kvalificēšanas rezultātā noteiktajai klasei piemēro korekciju 0,245 punktu apmērā par katru gadu, kad rādītājs nav sasniegts;

34.4. 9. kritērijs – ziņas par Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parādu, kas taksācijas periodā kopsummā pārsniedz 150 euro (pa taksācijas periodiem viena gada laikā no lēmuma pieņemšanas par klasifikāciju). Ja uzņēmumam bijuši nodokļu parādi kādā no vērtējamiem periodiem, par katru šādu konstatētu gadījumu piemēro korekciju 0,245 punktu apmērā;

34.5. 10. kritērijs – maksātspēja. Ja kvalifikācijas noteikšanas brīdī ir apturēta komersanta saimnieciskā darbība vai pasludināta maksātnespēja, uzņēmumu neklasificē;

34.6. 11. kritērijs – komersantam piemērotie nodrošinājuma līdzekļi, ja kļuvis neapstrīdams lēmums vai spēkā stājies attiecīgs tiesas spriedums par komersantam piemērotu nodrošinājuma līdzekli, kas ierobežo viņa saimnieciskās vai finansiālās spējas. Par katru šādu reģistrētu gadījumu piemēro korekciju 0,245 punktu apmērā.

35. Atbilstību ilgtspējas kritērijiem nosaka, vērtējot labas uzņēmējdarbības un godīgas profesionālās prakses principu ievērošanu uzņēmumā.

36. Ilgtspējas rādītāju vērtēšanai noteikti šādi kritēriji:

36.1. 12. kritērijs – būvuzņēmumā ieviestas un sertificētas starptautiskajiem un nozares standartiem atbilstošas sertifikācijas sistēmas vai tām ekvivalentas kvalitātes nodrošināšanas sistēmas, kuru pamatā ir attiecīgo Eiropas standartu sērijas, ko apstiprinājušas akreditētas struktūras:

36.1.1. būvuzņēmumā ieviesta un sertificēta kvalitātes pārvaldības sistēma, vides pārvaldības sistēma vai Eiropas Savienības vides vadības un audita sistēma (EMAS), kā arī darba drošības un arodveselības pārvaldības sistēma – būvuzņēmums atbilst 1. klasei;

36.1.2. būvuzņēmumā ieviesta un sertificēta kvalitātes pārvaldības sistēma, vides pārvaldības sistēma vai Eiropas Savienības vides vadības un audita sistēma (EMAS) – būvuzņēmums atbilst 2. klasei;

36.1.3.  būvuzņēmumā ieviesta un sertificēta kvalitātes pārvaldības sistēma – būvuzņēmums atbilst 3. klasei;

36.1.4. par katru nākamo uzņēmumā ieviestu paziņotas sertifikācijas institūcijas atzītu būvniecības nozares vai uzņēmējdarbības procesu vadības sistēmu vai tām ekvivalentu kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, kuras pamatā ir attiecīgo Eiropas standartu sērijas, ko apstiprinājušas akreditētas struktūras, piemēro korekciju –0,25 klasifikācijas punktu apmērā, bet ne vairāk kā par –0,5 punktiem;

36.1.5. būvuzņēmumiem, kas profesionālās pieredzes kvalificēšanas rezultātā saņēmuši 4. vai 5. klasi, sertifikācijas sistēmas nav klasifikācijas nosacījums. Maksimālā korekcija, ko šie būvuzņēmumi var saņemt par sertificētajām būvniecības nozares vai uzņēmējdarbības procesu vadības sistēmām, ir –0,5 punkti;

36.2. 13. kritērijs – labas uzņēmējdarbības prakses principu ievērošanai būvuzņēmumā noteiktais vērtēšanas princips visās klasēs – ja klasifikācijas brīdī Sodu reģistrā ir dati par saistošu, spēkā stājušos, neapstrīdamu lēmumu, prokurora priekšrakstu par sodu vai attiecīgu galīgu tiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā lēmums par būvdarbu apturēšanu vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā piemērotu sodu, kas pamatots ar:

36.2.1. būvniecību regulējošo normu pārkāpumiem;

36.2.2. vides piesārņojuma normu pārkāpumiem;

36.2.3. ugunsdrošības normu pārkāpumiem;

36.2.4. darba drošības normu pārkāpumiem;

36.2.5. noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā;

36.2.6. personu nodarbināšanas noteikumu pārkāpumiem;

36.2.7. piespiedu ietekmēšanas līdzekli, kas piemērots, pamatojoties uz vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vai uz jebkuru no šeit minēto normu pārkāpumiem par triju gadu periodu pirms lēmuma pieņemšanas par klasifikāciju. Par katru šādu gadījumu piemēro korekciju 0,5 punktu apmērā;

36.3. 14. kritērijs – dalība Latvijas Republikā vai kādā no Eiropas Ekonomikas zonas valstīm reģistrētā būvniecības nozares darba devēju un profesionālajā organizācijā (NACE 2. red. 94.1 grupa). Par vismaz vienu kalendāra gadu ilgu dalību vienā vai vairākās organizācijās piemēro korekciju –0,25 punktu apmērā;

36.4. 15. kritērijs – spēkā esošs darba koplīgums. Ja uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ir noslēdzis darba koplīgumu ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre, un kvalificēšanas brīdī šis koplīgums ir spēkā esošs, piemēro korekciju  –0,25 punktu apmērā.

V. Vienreizējas un pagaidu klasifikācijas nosacījumi

37. Pagaidu kvalificēšanu klasifikācijas iestāde veic reģistrētiem būvuzņēmumiem, kas kvalifikācijas dienā ir bijuši reģistrēti reģistrā mazāk par trim gadiem.

38. Pagaidu kvalificēšanu klasifikācijas iestāde veic pēc būvuzņēmuma iesnieguma saņemšanas (4. pielikums).

39. Vienreizēju kvalificēšanu klasifikācijas iestāde veic ārvalstu komersantiem, kas pretendē uz būvdarbu veikšanu Būvniecības likuma 23. panta kārtībā, ja saņemts klasifikācijas iesniegums (5. pielikums) un klasifikāciju pieprasījušais uzņēmums iesniedzis klasifikācijas iestādei dokumentus, kas pietiekamā mērā apliecina ziņas saskaņā ar šo noteikumu III nodaļu.

40. Lēmums par pagaidu un vienreizējas kvalifikācijas procesā klasificēta būvuzņēmuma klasifikāciju ir spēkā trīs mēnešus.

41. Vienreizējai un pagaidu klasificēšanai klasifikācijas iestāde pārbauda kvalificēšanas brīdī par būvuzņēmumu pieejamos datus atbilstoši šo noteikumu III nodaļai. Būvuzņēmumu atbilstoši šo noteikumu IV nodaļai vērtē tajos kritērijos, kuros ir pieejami dati par pārbaudes periodu. Ja dati ir pieejami par īsāku periodu, nekā to nosaka šie noteikumi, piemēro korekciju 0,245 punktu apmērā par katru vērtēšanas periodu, par kuru nav pieejami dati.

VI. Būvuzņēmumu apvienību klasifikācijas nosacījumi

42. Būvuzņēmumu apvienību (turpmāk – apvienība) kvalificēšanu klasifikācijas iestāde veic, pamatojoties uz apvienības iesniegumu (6. pielikums).

43. Lēmums par klasifikāciju, kas izsniegts apvienībai, ir spēkā vienu gadu. Pēc lēmuma termiņa beigām klasifikācijas iestāde neveic atkārtotu apvienības klasificēšanu vispārējā kārtībā.

44. Apvienības kvalificēšanas nosacījumi:

44.1. visi apvienību veidojošie būvuzņēmumi ir kvalificēti kādā no šajos noteikumos minētajiem klasifikācijas veidiem;

44.2. apvienībai tiek piešķirta viena kopēja kvalifikācijas klase, ko nosaka:

44.2.1. summējot apvienības dalībnieku datus 1. un 4. kritērijā;

44.2.2. 3. kritērijā uz apvienību attiecina tā dalībnieka reģistrācijas ilgumu, kas reģistrā reģistrēts visilgāk;

44.2.3. aprēķinot vidējo aritmētisko lielumu 5. kritērijā;

44.2.4. summējot korekciju, kas atbilstoši kvalifikācijai 8., 9., 11., 12., 13., 14. un 15. kritērijā jāpiemēro katram apvienības dalībniekam;

44.3. klasifikācijas iestāde atzīst apvienības kompetenci 1.1. kritērijā un pieredzi 2. kritērijā tajās sfērās, kur kvalificējas vismaz viens no apvienības dalībniekiem;

44.4. ja kāds no apvienībā ietilpstošajiem komersantiem nav būvuzņēmums šo noteikumu izpratnē, ziņas par šo uzņēmumu netiek vērtētas;

44.5. ja kāds no apvienības dalībniekiem neatbilst 6., 7. un 10. kritērija minimālajām prasībām, klasifikācijas iestāde pieņem lēmumu par klasifikācijas pārtraukšanu.

VII. Kvalifikācijas nodošana

45. Klasifikācijas iestāde lemj par piešķirtās un spēkā esošās kvalifikācijas nodošanu reorganizācijas rezultātā nodibinātajam komersantam, pamatojoties uz iegūstošā būvuzņēmuma iesniegumu (7. pielikums).

46. Kvalifikāciju var nodot tikai tad, ja reorganizējot tiek nodalīts (nošķelts) viens būvuzņēmums un iegūstošais būvuzņēmums nodarbina visus reorganizētajā būvuzņēmumā klasifikācijas dienā nodarbinātos sertificētos speciālistus, un pēc reorganizācijas nemainās finansiāli ekonomisko un ilgtspējas kvalifikācijas kritēriju atbilstība.

47. Ja sadalot tiek izveidoti vairāki būvuzņēmumi, reorganizētā būvuzņēmuma klasifikācija netiek nodota nevienam no iegūstošajiem būvuzņēmumiem.

VIII. Klasifikācijas grozīšana, atcelšana un atkārtota klasifikācija

48. Klasifikācijas iestāde izdara grozījumus lēmumā par klasifikāciju vai pieņem lēmumu par klasifikācijas atcelšanu pirms lēmumā minētā termiņa beigām, ja, pārbaudot būvuzņēmuma vai apvienības atbilstību šo noteikumu IV nodaļā minētajiem klasificēšanas nosacījumiem, konstatē, ka šo noteikumu III nodaļā minētās ziņas liecina par izmaiņām, kuru rezultātā būvuzņēmums vai apvienība vairs neatbilst piešķirtajai kvalifikācijas klasei vai tam vairs nepiemīt lēmumā norādītās kompetences.

49. Ja klasifikācijas iestāde konstatē kvalifikācijas neatbilstību, tā informē par to būvuzņēmumu vai apvienību šo noteikumu 24. punktā noteiktajā kārtībā. Ja 10 darbdienu laikā pēc būvuzņēmuma vai apvienības informēšanas konstatētā kvalifikācijas neatbilstība nav novērsta, klasifikācijas iestāde izdara grozījumus lēmumā par klasifikāciju vai pieņem lēmumu par klasifikācijas atcelšanu, ja neatbilstību rezultātā būvuzņēmums vai apvienība vairs neatbilst šo noteikumu IV nodaļā minētajiem klasificēšanas nosacījumiem.

50. Lēmums par klasifikāciju tiek atcelts, ja būvuzņēmumu izslēdz no reģistra.

51. Klasifikācijas iestāde pēc būvuzņēmuma iesnieguma saņemšanas (8. pielikums) var lemt par atkārtotu būvuzņēmuma klasifikāciju, ja lēmuma par klasifikāciju vai lēmuma par klasifikācijas pārtraukšanu darbības laikā uzņēmumā vai tā darbības rādītājos ir notikušas izmaiņas, kas ietekmē šo noteikumu IV nodaļā minētos kvalifikācijas rādītājus.

IX. Klasifikācijas iestādes darbība un pilnvaras

52. Klasifikācijas iestādei ir šādi pienākumi:

52.1. veikt būvuzņēmumu klasifikāciju atbilstoši šiem noteikumiem;

52.2. nodrošināt būvuzņēmumu klasifikāciju vispārējā kārtībā ne retāk kā vienu reizi gadā;

52.3. pieņemt lēmumu par būvuzņēmuma klasifikāciju piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par pagaidu klasifikāciju un 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par vienreizēju klasifikāciju;

52.4. pieņemt lēmumu par apvienības klasifikāciju piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par apvienības klasifikāciju;

52.5. pārliecināties, vai tai ir pieejamas visas klasifikācijai iesniedzamās ziņas atbilstoši šo noteikumu III nodaļai;

52.6. apkopot un uzturēt elektroniskā vidē informāciju par klasificētajiem būvuzņēmumiem un klasifikācijā izmantotajām ziņām atbilstoši šo noteikumu X nodaļai;

52.7. sniegt skaidrojumus par būvuzņēmuma izvērtēšanas gaitu un pieņemtajiem lēmumiem.

53. Klasifikācijas iestādei ir tiesības pieprasīt un saņemt klasificēšanai nepieciešamo informāciju, kā arī skaidrojumus no valsts un pašvaldību iestāžu reģistriem un būvuzņēmumiem.

54. Klasifikācijas iestāde pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

54.1. lēmumu par klasifikāciju;

54.2. lēmumu par kvalifikācijas nodošanu;

54.3. lēmumu par klasifikācijas pārtraukšanu;

54.4. lēmumu par grozījumu izdarīšanu klasifikācijā;

54.5. lēmumu par klasifikācijas atcelšanu;

54.6. lēmumu par klasifikācijas nodošanas atteikumu.

55. Lēmumā par būvuzņēmuma klasifikāciju papildus Administratīvā procesa likuma 67. panta otrajā daļā noteiktajam iekļauj:

55.1. būvkomersanta reģistrācijas numuru;

55.2. ziņas par piešķirto kvalifikāciju un atzītajām kompetencēm;

55.3. ziņas par atzīto pieredzi būvdarbu veikšanā atšķirīgos būvju veidos un grupās;

55.4. norādi, ka aktuālā informācija par būvuzņēmuma kvalifikāciju un atzītajām kompetencēm elektroniski pieejama reģistrā Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļvietnē https://bis.gov.lv.

56. Ja klasificēšanas brīdī būvuzņēmums neatbilst nevienai no kvalifikācijas klasēm, klasifikācijas iestādes pieņem lēmumu par klasifikācijas pārtraukšanu un nosaka atkārtotas klasifikācijas termiņu vispārējā kārtībā ne ātrāk kā pēc viena gada.

57. Ja klasifikācijas iestāde pieņem lēmumu par grozījumiem klasifikācijā vai lēmumu par klasifikācijas atcelšanu, tajā norāda grozījumu izdarīšanas vai klasifikācijas atcelšanas pamatojumu. Ja klasifikācijas iestāde pieņem lēmumu par klasifikācijas atcelšanu, tajā norāda arī klasifikācijas atjaunošanas nosacījumus.

58. Lēmums stājas spēkā nākamajā darbdienā pēc tā paziņošanas Būvniecības informācijas sistēmā.

59. Lēmumu var pārsūdzēt viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas.

X. Ziņu par būvuzņēmumu klasifikāciju publiskā pieejamība, uzturēšana, atjaunošana un pārbaude

60. Ziņas par klasifikācijas rezultātu tiek ievietotas un uzglabātas elektroniskā vidē Būvniecības informācijas sistēmas tīmekļvietnē https://bis.gov.lv, izņemot datus, kuru pieejamību ierobežo normatīvie akti par komercnoslēpumu un personas datu aizsardzību.

61. Klasifikācijas iestāde lēmumus sagatavo Būvniecības informācijas sistēmā, un tie tiek parakstīti ar drošu elektronisko parakstu.

62. Ar klasifikāciju saistīto lēmumu ievietošanu Būvniecības informācijas sistēmā klasifikācijas iestāde nodrošina divu darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

63. Reģistra publiski pieejamajā daļā iekļaujama šāda informācija:

63.1. lēmuma pieņemšanas datums un būvuzņēmumam piešķirtā klase;

63.2. atzītās kompetences šo noteikumu 9. punktā norādītajās darbības sfērās;

63.3. atzītā pieredze konkrētās darbības sfērās būvdarbu veikšanā būvju grupās un būvju veidos atbilstoši šo noteikumu 10. punktam.

64. Klasifikācijas iestāde uzglabā kvalificēšanā izmantotos un kvalificēšanas procesā sagatavotos dokumentus elektronisku datu formā atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē būvniecības informācijas sistēmas darbību.

65. Klasifikācijai nepieciešamo informāciju klasifikācijas iestāde iegūst no būvuzņēmuma, kā arī no tādiem oficiāliem valsts, pašvaldību, profesionālo organizāciju un atbildīgo iestāžu uzturētiem reģistriem, kuros apkopotas būvuzņēmuma apliecinātas ziņas. Būvuzņēmums ir atbildīgs par tā iesniegto ziņu patiesumu.

66. Būvuzņēmums pēc iespējas īsākā laikā informē klasifikācijas iestādi par izmaiņām, kas var ietekmēt piešķirto kvalifikāciju.

XI. Noslēguma jautājumi

67. Būvuzņēmumu klasifikācija vispārējā kārtībā saskaņā ar šo noteikumu 7. punktu pirmo reizi tiek veikta 2017. gada 1. maijā.

68. Atzinumu par būvuzņēmuma pieredzi būvdarbu veikšanā būvju grupās un būvju veidos saskaņā ar šo noteikumu 9.  un 10. punktu klasifikācijas iestāde iekļauj lēmumos par klasifikāciju, kas izdoti pēc 2019. gada 30. aprīļa. Ja būvuzņēmums pēc paša vēlēšanās iesniedz klasifikācijas iestādei šo noteikumu 25.7. apakšpunktā minētās ziņas, atzinumu var iekļaut lēmumā, kas izdots pirms 2019. gada 30. aprīļa.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

Būvdarbu veidu kvalificēšana atbilstoši būvuzņēmuma pieredzei būvju klasēs un grupās

Darbu veidi/
Būvju veidi1, 2

Jaunu būvju būvniecība, pārbūve, atjaunošana, novietošana Restaurācija Nojaukšana Vienkāršotā fasādes atjaunošana
 

I grupas būves3

Ēkas  
Autoceļi un ielas
Dzelzceļa būves (valsts, pašvaldību un privātās)
Elektronisko sakaru būves
Enerģijas ražošanas, glabāšanas, pārvades un sadales būves
Hidrotehniskās un meliorācijas būves
Ar radiācijas drošību saistītās būves
Būves Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā
Ostu hidrotehniskās, siltumenerģijas, gāzes un citas atsevišķi neklasificētas inženierbūves
 

II grupas būves3

Ēkas
Autoceļi un ielas
Dzelzceļa būves (valsts, pašvaldību un privātās)
Elektronisko sakaru būves
Enerģijas ražošanas, glabāšanas, pārvades un sadales būves
Hidrotehniskās un meliorācijas būves
Ar radiācijas drošību saistītās būves
Būves Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā
Ostu hidrotehniskās, siltumenerģijas, gāzes un citas atsevišķi neklasificētas inženierbūves
 

III grupas būves 3

Ēkas
Autoceļi un ielas
Dzelzceļa būves (valsts, pašvaldību un privātās)
Elektronisko sakaru būves
Enerģijas ražošanas, glabāšanas, pārvades un sadales būves
Hidrotehniskās un meliorācijas būves
Ar radiācijas drošību saistītās būves
Būves Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā
Ostu hidrotehniskās, siltumenerģijas, gāzes un citas atsevišķi neklasificētas inženierbūves

Piezīmes.

1 Būvdarbu veidus klasificē saskaņā ar būvdarbu grupām: jaunu būvju būvniecība, esošu būvju pārbūve, atjaunošana un novietošana (1), restaurācija (2) un nojaukšana (3) atbilstoši Būvniecības likumam, kā arī vienkāršotā atjaunošana (4) atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumu Nr. 529 "Ēku būvnoteikumi" 36.1. apakšpunktam un 37. un 38. punktam.

2 Būvju veidi norādīti atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 19. augusta noteikumu Nr. 500 "Vispārīgie būvnoteikumi" 1. pielikumam.

3 Būvju grupas norādītas atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 19. augusta noteikumu Nr. 500 "Vispārīgie būvnoteikumi" 1. pielikumam.

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

Sertificēšanas darbības sfēru pielīdzināšana NACE 2. redakcijas saimnieciskās darbības klasifikācijai

NACE 2.redakcija Ministru kabineta 2014. gada 7. oktobra noteikumi Nr. 610 "Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi" Ministru kabineta 2003. gada 8. jūlija noteikumi Nr. 383 "Noteikumi par būvprakses un arhitekta prakses sertifikātu piešķiršanu, reģistrēšanu un anulēšanu"
41.20. Dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība 1.3. Būvdarbu vadīšana  2.4.1. Ēku būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
    2.2.1. Ēku būvdarbu vadīšana 2.4.2. Restaurācijas darbu vadīšana un būvuzraudzība
    2.2.2. Restaurācijas būvdarbu vadīšana    
42.11. Ceļu un maģistrāļu būvniecība 1.3.1. Ceļu būvdarbu vadīšana 2.3.1. Ceļu projektēšana, būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
42.12. Dzelzceļu un metro būvniecība 1.3.12. Dzelzceļa sliežu ceļu būvdarbu vadīšana 2.4.13. Dzelzceļa sliežu ceļu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
    1.3.13. Dzelzceļa signalizācijas sistēmu būvdarbu vadīšana    
    1.3.14. Dzelzceļa kontakttīklu būvdarbu vadīšana    
42.13. Tiltu un tuneļu būvniecība  1.3.2. Tiltu būvdarbu vadīšana 2.3.2. Tiltu projektēšana, būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
42.21. Ūdensapgādes sistēmu būvniecība 1.3.3. Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvdarbu vadīšana 2.4.3. Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
42.22. Elektroapgādes un telekomunikāciju sistēmu būvniecība 1.3.9. Elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu vadīšana 2.4.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana un būvuzraudzība
    1.3.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana 2.4.9. Telekomunikāciju sistēmu un tīklu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
42.91. Hidrotehnisko objektu būvniecība 1.3.11. Upju un jūras hidrotehnisko būvju būvdarbu vadīšana 2.4.11. Jūras hidrotehnisko būvju būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
        2.4.12. Upju hidrotehnisko būvju būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
42.99. Citur neklasificēta inženierbūvniecība 1.3.6. Pārvades gāzes apgādes sistēmu būvdarbu vadīšana 2.4.10. Meliorācijas sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
    1.3.7. Pārvades naftas apgādes sistēmu būvdarbu vadīšana    
    1.3.10. Meliorācijas sistēmu būvdarbu vadīšana    
43.11. Ēku nojaukšana 1.3. Ēku būvdarbu vadīšana 2.4.1. Ēku būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
    2.2.2. Restaurācijas būvdarbu vadīšana 2.4.2. Restaurācijas darbu vadīšana un būvuzraudzība 
43.13. Pētniecisko urbumu veikšana 1.3. Ēku būvdarbu vadīšana 2.4.1. Ēku būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
43.21. Elektroinstalācijas ierīkošana 1.3.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana 2.4.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana un būvuzraudzība
43.22. Cauruļvadu, apkures un gaisa kondicionēšanas iekārtu uzstādīšana 1.3.4. Siltumapgādes, ventilācijas, rekuperācijas un aukstumapgādes sistēmu būvdarbu vadīšana 2.4.4. Siltumapgādes un ventilācijas sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
    1.3.5. Sadales un lietotāju gāzes apgādes sistēmu būvdarbu vadīšana 2.4.5. Aukstumapgādes sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
        2.4.6. Lietotāju gāzes apgādes sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
        2.4.7. Maģistrālo naftas un gāzes apgādes sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība
43.29 Citu inženiersistēmu montāža 1.3.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana 2.4.8. Elektroietaišu izbūves darbu vadīšana un būvuzraudzība
    1.3.4. Siltumapgādes, ventilācijas, rekuperācijas un aukstumapgādes sistēmu būvdarbu vadīšana 2.4.4. Siltumapgādes un ventilācijas sistēmu būvdarbu vadīšana un būvuzraudzība

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


3. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

Būvkomersantu klasifikācijas vajadzībām Sodu reģistrā pārbaudāmās tiesību normas

Nr.p. k.

Tiesību akta norma
I. Krimināllikums
(būvkomersanta pārbaudes periods – 36 mēneši)
1. 70.4 pants. Tiesību ierobežošana
2. 70.5 pants. Mantas konfiskācija
3. 70.6 pants. Naudas piedziņa
  Krimināllikuma norma, uz kuras pamata izdots lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu
4. 99. pants. Atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana
5. 100. pants. Bīstamu vielu neatļauta apglabāšana ūdeņos un zemes dzīlēs
6. 101. pants. Jūras piesārņošana
7. 102. pants. Zemes, mežu un ūdeņu piesārņošana un piegružošana
8. 103. pants. Atmosfēras gaisa piesārņošana
9. 104.1 pants. Iekārtu nelikumīga ekspluatācija
10. 105. pants. Pasākumu neveikšana dabas vides piesārņojuma likvidēšanai
11. 106. pants. Datu slēpšana par dabas vides piesārņojumu
12. 146. pants. Darba aizsardzības noteikumu pārkāpšana
13. 185. pants. Mantas tīša iznīcināšana un bojāšana
14. 186. pants. Mantas iznīcināšana un bojāšana aiz neuzmanības
15. 187. pants. Elektrotīkla, publiskā elektronisko sakaru tīkla, siltumtīkla, gāzes, naftas un naftas produktu vada tīša iznīcināšana un bojāšana
16. 188. pants. Gāzes un naftas vadu iznīcināšana un bojāšana aiz neuzmanības
17. 202. pants. Preces un pakalpojuma kvalitātes nenodrošināšana
18. 203. pants. Preces un pakalpojuma drošuma prasību neievērošana
19. 207. pants. Uzņēmējdarbība bez reģistrēšanas un bez atļaujas (licences)
20. 211. pants. Negodīga konkurence, maldinoša reklāma un negodīga komercprakse
21. 217. pants. Grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšana
22. 229. pants. Kultūras pieminekļu iznīcināšana un bojāšana
23. 238. pants. Ražošanas drošības un tehniskās disciplīnas noteikumu pārkāpšana
24. 239. pants. Būvniecības noteikumu pārkāpšana
25. 240. pants. Ugunsdrošības noteikumu pārkāpšana
26. 275. pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana
27. 279. pants. Patvarība
28. 280. pants. Personas nodarbināšanas noteikumu pārkāpšana
II. Administratīvo pārkāpumu kodekss
(būvkomersanta pārbaudes periods – 36 mēneši)
29. 41. pants. Darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu pārkāpšana
30. 41.1 pants. Darba līguma noslēgšana ar darbinieku, kura valsts valodas zināšanu apjoms ir nepietiekams viņa profesionālo un amata pienākumu veikšanai un kurš nav uzrādījis normatīvajos aktos paredzētu dokumentu, kas apliecina valsts valodas zināšanas
31. 41.2 pants. Streikošanas tiesību pārkāpšana
32. 41.4 pants. Darba aizsardzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpšana
33. 41.5 pants. Darba aizsardzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpšana, kas rada tiešus draudus nodarbināto drošībai un veselībai
34. 42. pants. Sanitāri higiēnisko un sanitāri pretepidēmisko noteikumu un normu pārkāpšana
35. 47. pants. Zemes dzīļu īpašuma tiesību pārkāpšana
36. 48. pants. Ūdeņu īpašuma tiesību pārkāpšana
37. 51. pants. Obligāto zemes aizsardzības pasākumu neizpildīšana
38. 52. pants. Uz laiku aizņemtās zemes savlaicīga nenodošana atpakaļ vai zemes nesakārtošana lietošanai atbilstoši tās uzdevumiem
39. 53. pants. Patvaļīga atkāpšanās no valsts vai iniciatīvās zemes ierīcības projektiem (plāniem)
40. 54. pants. Zemes lietojuma vai īpašuma robežzīmju iznīcināšana
41. 55. pants. Zemes dzīļu aizsardzības noteikumu pārkāpšana
42. 57. pants. Vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslā un tauvas joslā noteikto prasību un aprobežojumu pārkāpšana
43. 58. pants. Vides piesārņošana un piegružošana
44. 59. pants. Piesārņojošo vielu emisija gaisā, ūdeņos un ūdens objektos, pārsniedzot atļaujā noteiktos emisijas limitus
45. 60. pants. Ūdens resursu aizsardzības režīma pārkāpšana ūdens sateces baseinos
46. 62. pants. Virszemes un pazemes ūdeņu aizsardzības vai lietošanas noteikumu vai prasību pārkāpšana
47. 63. pants. Ūdeņu ņemšanas noteikumu pārkāpšana
48. 64. pants. Ūdens objektu lietošanas noteikumu pārkāpšana
49. 64.1 pants. Hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju lietošanas noteikumu pārkāpšana
50. 65. pants. Dabas resursu vai vidi piesārņojošo vielu uzskaites noteikumu pārkāpšana
51. 66. pants. Vidi ietekmējošo būvju un ietaišu bojāšana vai iznīcināšana
52. 66.1 pants. Meliorācijas sistēmu ekspluatācijas un uzturēšanas noteikumu pārkāpšana
53. 66.4 pants. Meža neatļauta atmežošana
54. 67. pants. Koku patvaļīga ciršana un bojāšana
55. 72. pants. Attīrīšanas iekārtu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana
56. 75. pants. Atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana
57. 75.2 pants. Azbesta atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana
58. 75.3 pants. Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanu reglamentējošo noteikumu pārkāpšana
59. 81. pants. Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības un izmantošanas prasību pārkāpšana
60. 82. pants. Baltijas jūras un iekšējo jūras ūdeņu piesārņošana no kuģiem
61. 82.1 pants. Mākslīgo salu radīšanas, ierīču vai būvju ierīkošanas noteikumu pārkāpšana
62. 82.2 pants. Neziņošana par Baltijas jūras un iekšējo jūras ūdeņu piesārņošanu
63. 83. pants. Piesārņojošo vielu emisiju ierobežojošu pasākumu neveikšana nelabvēlīgu meteoroloģisko apstākļu periodos
64. 84. pants. Vides informācijas slēpšana vai sagrozīšana
65. 85. pants. Prasību pārkāpšana attiecībā uz projektu dokumentācijas saskaņošanu
66. 85.1 pants. Apzināti nepatiesu ierakstu izdarīšana projektu dokumentācijā par tās atbilstību vides aizsardzības normām vai prasībām
67. 87.1 pants. Radiācijas drošību un kodoldrošību regulējošo normatīvo aktu pārkāpšana
68. 88. pants. Ķīmisko vielu un maisījumu izmantošanas noteikumu pārkāpšana
69. 88.6 pants. Piesārņojošas darbības veikšana bez attiecīgas atļaujas un darbības neatbilstība normatīvo aktu prasībām
70. 88.7 pants. Ietekmes uz vidi novērtējuma prasību neievērošana
71. 88.8 pants. Ķīmisko vielu reģistrēšanas, vērtēšanas un licencēšanas prasību pārkāpšana
72. 88.9 pants. Normatīvajos aktos noteikto prasību pārkāpšana, veicot darbības ar dažām fluorētajām siltumnīcefekta gāzēm
73. 89. pants. Kultūras pieminekļu aizsardzības noteikumu pārkāpšana
74. 89.1 pants. Kultūras pieminekļu restaurācijas, konservācijas un remonta, kā arī izpētes un arheoloģisko izrakumu veikšanas noteikumu pārkāpšana
75. 89.2 pants. Kultūras pieminekļu teritoriju un aizsardzības zonu bojāšana, pārveidošana un neatļautas saimnieciskās darbības veikšana tajās
76. 91. pants. Sprāgstvielu glabāšanas, izlietošanas un uzskaites noteikumu pārkāpšana
77. 93. pants. Elektrotīklu ekspluatācijas aizsargjoslās noteikto aprobežojumu pārkāpšana
78. 94. pants. Elektroenerģijas pārvades vai sadales sistēmas bojāšana aiz neuzmanības
79. 98. pants. Siltumapgādes tīklu bojāšana, patvaļīga pieslēgšanās gāzes apgādes sistēmām un siltumapgādes tīkliem
80. 98.2 pants. Gāzes vadu bojāšana darbu veikšanas laikā
81. 140. pants. Ceļu aizsardzības noteikumu pārkāpšana
82. 144. pants. Maģistrālo cauruļvadu aizsardzības noteikumu pārkāpšana
83. 152. pants. Būvniecības noteikumu pārkāpšana
84. 152.4 pants. Elektronisko sakaru tīklu ierīkošana, pārkāpjot normatīvajos aktos noteikto kārtību
85. 166.7 pants. Darba koplīguma neslēgšana un darba koplīguma noteikumu neizpilde

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


4. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

IESNIEGUMS PAR PAGAIDU KLASIFIKĀCIJU

Norādījumi iesnieguma aizpildīšanai

Ja iesniegumu aizpilda elektroniski, iesniedzējam jāaizpilda tikai neiekrāsotie lauki. Apstiprinot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas", lauki tiks aizpildīti automātiski. Ziņas neiekrāsotajos laukos iespējams labot manuāli.

Ziņas aizpilda par iepriekšējo 3 gadu periodu vai par tādu periodu, par kādu pieejami dati.

I sadaļu aizpilda BIS darbinieks. Turpmākās sadaļas aizpilda iesniedzējs.

I. PAMATINFORMĀCIJA par dokumentu

BIS reģistrācijas numurs  
Dokumenta nosaukums Iesniegums par pagaidu klasifikāciju
Dokumenta tips Jauns iesniegums
Dokumenta statuss  
Saņemšanas datums Datuma piešķiršana
Lietvedības numurs  

II. Pamatinformācija par KOMERSANTu

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Šeit un turpmāk, ja veidlapu aizpilda elektroniski, pēc Uzņēmumu reģistra piešķirtā reģistrācijas numura ievadīšanas pārējo lauku automātisku aizpildi iniciē, spiežot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas". Ja dati neatbilst aktuālajai situācijai, neiekrāsotajos laukos tos iespējams labot. Ja iesniedzējs veicis minētos labojumus, iesniegumam jāpievieno dokumentāras liecības izmaiņu pamatojumam.

III. Kvalifikācijas Informācija

1. Finanšu dati*

Pārskata gads

Rādītājs
EUR EUR EUR
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Uzņēmuma kopējais apgrozījums      
Apgrozāmie līdzekļi (bilances aktīva sastāvā)      
Īstermiņa kreditori (bilances pasīva sastāvā)      
Pašu kapitāls (bilances pasīva sastāvā)      
Aktīvi (aktīvu kopsumma bilancē)      

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Piezīme. * Dati no uzņēmuma bilances (Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likums).

2. KOPĒJAIS SNIEGTO BŪVNIECĪBAS PAKALPOJUMU APJOMS

Apjomu norādīt, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvniecības darbi Latvijā (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

3. VIDĒJAIS BŪVNIECĪBĀ NODARBINĀTO SKAITS

Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

4. Vidējā darba samaksa uzņēmumā

Gads Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

5. Maksātspēja

Iesniedzējs apliecina, ka iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz komersantu nav spēkā lēmums par saimnieciskās darbības apturēšanu, kā arī nav pasludināta uzņēmuma maksātnespēja.

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

6. Ziņas par Valsts Ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu, kas taksācijas periodā pārsniedz 150 EUR

Aizpilda par viena gada periodu, skaitot no iesnieguma datuma.

Periods Nodokļu parāda summa (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

7. Komersantam piemērotie Nodrošinājuma līdzekļi

Iesniedzējs norāda, vai iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz būvuzņēmumu ir spēkā neapstrīdams lēmums vai spēkā stājies attiecīgs tiesas spriedums par komersantam piemērotu nodrošinājuma līdzekli/-ļiem, kas ierobežo viņa saimnieciskās vai finansiālās spējas, piemēram, aizliegums nodibināt komercķīlas, aizliegums veikt reorganizāciju u. tml.

Piemērotais nodrošinājuma līdzekļa veids Piezīmes

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

8. AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR BŪVSPECIĀLISTIEM

Gads Būvspeciālista vārds, uzvārds Līguma numurs Līguma datums Sfēra/joma Sertifikāta numurs (no būvspeciālistu reģistra)
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

9. Uzņēmumā ieviestās sertificētās pārvaldības sistēmas

Sertificētā sistēma Sertifikāta Nr., izdevējs (iestādes nosaukums)
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

10. Dati par piemērotajiem sodiem

Atzīmē, ja iepriekšējo 3 gadu periodā attiecībā uz uzņēmumu stājies spēkā saistošs, neapstrīdams lēmums, prokurora priekšraksts par sodu vai galīgs tiesas spriedums, ar kuru atstāts spēkā lēmums par būvdarbu apturēšanu vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā piemērotu sodu, kas pamatots ar: (a) būvniecību regulējošo normu pārkāpumiem, (b) vides piesārņojuma normu pārkāpumiem, (c) ugunsdrošības normu pārkāpumiem, (d) darba drošības normu pārkāpumiem, (e) noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, (f) personu nodarbināšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī (g) piespiedu ietekmēšanas līdzekli, kas piemērots, pamatojoties uz vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vai uz jebkuru no šeit minēto normu pārkāpumiem.

Lēmuma datums Lēmuma izdevējs Lēmuma numurs Būvobjekts (nosaukums, adrese)
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      

 

Iegūt ziņas no Sodu reģistra  

11. dalība būvniecības nozares profesionālajā organizācijā

Aizpilda, ja būvuzņēmums ir dalībnieks kādā no Latvijas Republikā vai Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētām būvniecības nozares darba devēju un profesionālajām organizācijām (NACE 2. redakcija 94.1 grupa).

Organizācijas nosaukums  

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

12. KOPLĪGUMS

Aizpilda, ja uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ir noslēdzis darba koplīgumu ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre, un šis koplīgums ir spēkā esošs.

Arodbiedrība, ar kuru apvienības dalībnieks noslēdzis koplīgumu  
Koplīguma darbības periods  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

IV. PAPILDINFORMĀCIJA

Ja dati BIS sistēmā neatbilst iesnieguma saturam vai ja tiek sniegta papildinformācija, iesniedzējs pievieno apliecinošus dokumentus un norāda pievienoto dokumentu saturu.

 

Pievienot dokumentus  

Parakstītājs

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

 

Pievienot rindu  

 

Paraksts*  

 

Pievienot rindu  

 

Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Datums, laiks

Saglabāt   Apstiprināt   Nepildīt   Atgriezties        

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


5. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

IESNIEGUMS PAR VIENREIZĒJU KLASIFIKĀCIJU

Norādījumi iesnieguma aizpildīšanai

Ziņas aizpilda par iepriekšējo 3 gadu periodu vai par tādu periodu, par kādu pieejami dati.

I sadaļu aizpilda BIS darbinieks. Turpmākās sadaļas aizpilda iesniedzējs.

I. PAMATINFORMĀCIJA par dokumentu

BIS reģistrācijas numurs  
Dokumenta nosaukums Iesniegums par pagaidu klasifikāciju
Dokumenta tips Jauns iesniegums
Dokumenta statuss  
Saņemšanas datums Datuma piešķiršana
Lietvedības numurs  

II. Pamatinformācija par KOMERSANTu

Uzņēmuma reģistrācijas numurs vai līdzvērtīgs identifikators  
Nosaukums  
Darbība būvniecības nozarē kopš Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  
E-pasta adrese  

Šeit un turpmāk iesniegumam jāpievieno dokumentāras liecības par datu atbilstību, piemēram, izziņa no komersantu reģistrācijas iestādes uzņēmuma reģistrācijas valstī, kompetentas iestādes izdota izziņa vai komersanta apliecinājums par darbību būvniecības nozarē.

Elektroniski dokumentus augšuplādē, iesnieguma III sadaļā spiežot izvēlni "Pievienot dokumentus".

III. Kvalifikācijas Informācija

1. Finanšu dati*

Pārskata gads

Rādītājs
EUR EUR EUR
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Uzņēmuma kopējais apgrozījums      
Apgrozāmie līdzekļi (bilances aktīva sastāvā)      
Īstermiņa kreditori (bilances pasīva sastāvā)      
Pašu kapitāls (bilances pasīva sastāvā)      
Aktīvi (aktīvu kopsumma bilancē)      

Piezīme. * Dati no uzņēmuma bilances.

2. KOPĒJAIS SNIEGTO BŪVNIECĪBAS PAKALPOJUMU APJOMS

Apjomu norādīt, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvniecības darbi (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

3. VIDĒJAIS BŪVNIECĪBĀ NODARBINĀTO SKAITS

Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecībā nodarbināto skaits  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecībā nodarbināto skaits  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  

4. Vidējā darba samaksa uzņēmumā

Gads Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

5. Maksātspēja

Iesniedzējs apliecina, ka iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz komersantu nav spēkā lēmums par saimnieciskās darbības apturēšanu, kā arī nav pasludināta uzņēmuma maksātnespēja.

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

6. Ziņas par nodokļu parādu, kas taksācijas periodā pārsniedz 150 EUR

Aizpilda par viena gada periodu, skaitot no iesnieguma datuma.

Periods Nodokļu parāda summa (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  

7. Komersantam piemērotie Nodrošinājuma līdzekļi

Iesniedzējs norāda, vai iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz būvuzņēmumu ir spēkā neapstrīdams lēmums vai spēkā stājies attiecīgs tiesas spriedums par komersantam piemērotu nodrošinājuma līdzekli/-ļiem, kas ierobežo viņa saimnieciskās vai finansiālās spējas, piemēram, aizliegums nodibināt komercķīlas, aizliegums veikt reorganizāciju u. tml.

Piemērotais nodrošinājuma līdzekļa veids Piezīmes

8. AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR BŪVSPECIĀLISTIEM

Gads Būvspeciālista vārds, uzvārds Līguma numurs Līguma datums Sfēra/joma Specializāciju apliecinošā dokumenta veids un numurs
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          

 

Pievienot rindu  

 

9. Uzņēmumā ieviestās sertificētās pārvaldības sistēmas

Sertificētā sistēma Sertifikāta Nr., izdevējs (iestādes nosaukums)
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  

10. Dati par piemērotajiem sodiem

Atzīmē, ja iepriekšējo 3 gadu periodā attiecībā uz uzņēmumu stājies spēkā saistošs, neapstrīdams lēmums, prokurora priekšraksts par sodu vai galīgs tiesas spriedums, ar kuru atstāts spēkā lēmums par būvdarbu apturēšanu vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā piemērotu sodu, kas pamatots ar: (a) būvniecību regulējošo normu pārkāpumiem, (b) vides piesārņojuma normu pārkāpumiem, (c) ugunsdrošības normu pārkāpumiem, (d) darba drošības normu pārkāpumiem, (e) noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, (f) personu nodarbināšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī (g) piespiedu ietekmēšanas līdzekli, kas piemērots, pamatojoties uz vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vai uz jebkuru no šeit minēto normu pārkāpumiem.

Lēmuma datums Lēmuma izdevējs Lēmuma numurs Būvobjekts
(nosaukums, adrese)
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      

 

Iegūt ziņas no Sodu reģistra  

11. dalība būvniecības nozares profesionālajā organizācijā

Aizpilda, ja būvuzņēmums ir dalībnieks kādā no Latvijas Republikā vai Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētām būvniecības nozares darba devēju un profesionālajām organizācijām (NACE 2. redakcija 94.1 grupa)

Organizācijas nosaukums  

 

Pievienot rindu  

 

12. Koplīgums

Aizpilda, ja uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ir noslēdzis darba koplīgumu ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre, un šis koplīgums ir spēkā esošs.

Arodbiedrība, ar kuru apvienības dalībnieks noslēdzis koplīgumu  
Koplīguma darbības periods  

IV. PAPILDINFORMĀCIJA

Ja tiek sniegta papildinformācija, iesniedzējs pievieno apliecinošus dokumentus un norāda pievienoto dokumentu saturu.

 

Pievienot dokumentus  

Parakstītājs

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

 

Pievienot rindu  

 

Paraksts*  

 

Pievienot rindu  

 

Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Datums, laiks

Saglabāt   Apstiprināt   Nepildīt   Atgriezties        

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


6. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

IESNIEGUMS PAR BŪVUZŅĒMUMU APVIENĪBAS KLASIFICĒŠANU

Norādījumi iesnieguma aizpildīšanai

Ja iesniegumu aizpilda elektroniski, iesniedzējam jāaizpilda tikai neiekrāsotie lauki. Apstiprinot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas", lauki tiks aizpildīti automātiski. Ziņas neiekrāsotajos laukos iespējams labot manuāli.

Ziņas aizpilda par iepriekšējo 3 gadu periodu vai par tādu periodu, par kādu pieejami dati.

I sadaļu aizpilda BIS darbinieks. Turpmākās sadaļas aizpilda iesniedzējs.

I. PAMATINFORMĀCIJA par dokumentu

BIS reģistrācijas numurs  
Dokumenta nosaukums Iesniegums par pagaidu klasifikāciju
Dokumenta tips Jauns iesniegums
Dokumenta statuss  
Saņemšanas datums Datuma piešķiršana
Lietvedības numurs  

II. Pamatinformācija par KOMERSANTiem

1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Šeit un turpmāk, ja veidlapu aizpilda elektroniski, pēc Uzņēmumu reģistra piešķirtā reģistrācijas numura ievadīšanas pārējo lauku automātisku aizpildi iniciē, spiežot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas". Ja dati neatbilst aktuālajai situācijai, neiekrāsotajos laukos tos iespējams labot. Ja iesniedzējs veicis minētos labojumus, iesniegumam jāpievieno dokumentāras liecības izmaiņu pamatojumam.

2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

III. Kvalifikācijas Informācija

1. Finanšu dati*

1.1. Dati par apvienības dalībnieku (1)

Pārskata gads

Rādītājs

EUR EUR EUR
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Uzņēmuma kopējais apgrozījums      
Apgrozāmie līdzekļi
(bilances aktīva sastāvā)
     
Īstermiņa kreditori
(bilances pasīva sastāvā
)
     
Pašu kapitāls
(bilances pasīva sastāvā)
     
Aktīvi
(aktīvu kopsumma bilancē)
     

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Piezīme. * Dati no uzņēmuma bilances (Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likums).

1.2. Dati par apvienības dalībnieku (2)

Pārskata gads

Rādītājs
EUR EUR EUR
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Uzņēmuma kopējais apgrozījums      
Apgrozāmie līdzekļi
(bilances aktīva sastāvā)
     
Īstermiņa kreditori
(bilances pasīva sastāvā
)
     
Pašu kapitāls
(bilances pasīva sastāvā)
     
Aktīvi
(aktīvu kopsumma bilancē)
     

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

2. KOPĒJAIS SNIEGTO BŪVNIECĪBAS PAKALPOJUMU APJOMS

2.1. Dati par apvienības dalībnieku (1)

Apjomi norādīti, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvniecības darbi Latvijā (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

2.2. Dati par apvienības dalībnieku (2)

Apjomu norādīt, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvniecības darbi Latvijā (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

3. VIDĒJAIS BŪVNIECĪBĀ NODARBINĀTO SKAITS

3.1. Dati par apvienības dalībnieku (1)

Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

3.2. Dati par apvienības dalībnieku (2)

Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

4. Vidējā darba samaksa uzņēmumā

4.1. Dati par apvienības dalībnieku (1)

Gads Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

4.2. Dati par apvienības dalībnieku (2)

Gads Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

5. Maksātspēja

Iesniedzējs apliecina, ka iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz komersantu nav spēkā lēmums par saimnieciskās darbības apturēšanu, kā arī nav pasludināta uzņēmuma maksātnespēja.

5.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

5.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

6. Ziņas par Valsts Ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu, kas taksācijas periodā pārsniedz 150 EUR

Aizpilda par viena gada periodu, skaitot no iesnieguma datuma.

6.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Periods Nodokļu parāda summa (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

6.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Periods Nodokļu parāda summa (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

7. Komersantam piemērotie Nodrošinājuma līdzekļi

Iesniedzējs norāda, vai iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz būvuzņēmumu ir spēkā neapstrīdams lēmums vai spēkā stājies attiecīgs tiesas spriedums par komersantam piemērotu nodrošinājuma līdzekli/-ļiem, kas ierobežo viņa saimnieciskās vai finansiālās spējas, piemēram, aizliegums nodibināt komercķīlas, aizliegums veikt reorganizāciju u. tml.

7.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Piemērotais nodrošinājuma līdzekļa veids Piezīmes

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

7.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Piemērotais nodrošinājuma līdzekļa veids Piezīmes

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

8. AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR BŪVSPECIĀLISTIEM

8.1. Informācija par apvienības dalībnieku (1)

Gads Būvspeciālista vārds, uzvārds Līguma numurs Līguma datums Sfēra/joma Sertifikāta numurs (no būvspeciālistu reģistra)
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

8.2. Informācija par apvienības dalībnieku (2)

Gads Būvspeciālista vārds, uzvārds Līguma numurs Līguma datums Sfēra/joma Sertifikāta numurs (no būvspeciālistu reģistra)
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

9. Uzņēmumā ieviestās sertificētās pārvaldības sistēmas

9.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Sertificētā sistēma Sertifikāta Nr., izdevējs (iestādes nosaukums)
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

9.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Sertificētā sistēma Sertifikāta Nr., izdevējs (iestādes nosaukums)
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams

Pievienot informācijas bloku  

10. Dati par piemērotajiem sodiem

Atzīmē, ja iepriekšējo 3 gadu periodā attiecībā uz uzņēmumu stājies spēkā saistošs, neapstrīdams lēmums, prokurora priekšraksts par sodu vai galīgs tiesas spriedums, ar kuru atstāts spēkā lēmums par būvdarbu apturēšanu vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā piemērotu sodu, kas pamatots ar: (a) būvniecību regulējošo normu pārkāpumiem, (b) vides piesārņojuma normu pārkāpumiem, (c) ugunsdrošības normu pārkāpumiem, (d) darba drošības normu pārkāpumiem, (e) noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, (f) personu nodarbināšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī (g) piespiedu ietekmēšanas līdzekli, kas piemērots, pamatojoties uz vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vai uz jebkuru no šeit minēto normu pārkāpumiem.

10.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Lēmuma datums Lēmuma izdevējs Lēmuma numurs Būvobjekts (nosaukums, adrese)
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      

10.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Lēmuma datums Lēmuma izdevējs Lēmuma numurs Būvobjekts (nosaukums, adrese)
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

11. dalība būvniecības nozares profesionālajā organizācijā

Aizpilda, ja būvuzņēmums ir dalībnieks kādā no Latvijas Republikā vai Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētām būvniecības nozares darba devēju un profesionālajām organizācijām (NACE 2. redakcija 94.1 grupa)

11.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Organizācijas nosaukums  

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

11.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Organizācijas nosaukums  

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams.

Pievienot informācijas bloku  

12. Koplīgums

Aizpilda, ja uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ir noslēdzis darba koplīgumu ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre, un šis koplīgums ir spēkā esošs.

12.1. Ziņas par apvienības dalībnieku (1)

Arodbiedrība, ar kuru apvienības dalībnieks noslēdzis koplīgumu  
Koplīguma darbības periods  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

12.2. Ziņas par apvienības dalībnieku (2)

Arodbiedrība, ar kuru apvienības dalībnieks noslēdzis koplīgumu  
Koplīguma darbības periods  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Ja nepieciešams

Pievienot informācijas bloku  

IV. PAPILDINFORMĀCIJA

Ja dati BIS sistēmā neatbilst iesnieguma saturam vai arī ja tiek sniegta papildinformācija, iesniedzējs pievieno apliecinošus dokumentus un norāda pievienoto dokumentu saturu.

 

Pievienot dokumentus  

Parakstītāji

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds Uzņēmuma nosaukums Būvkomersanta reģistrācijas numurs Paraksts*

 

Pievienot rindu  

Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Datums, laiks

Saglabāt   Apstiprināt   Nepildīt   Atgriezties        

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


7. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada  12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

IESNIEGUMS PAR KVALIFIKĀCIJAS NODOŠANU

Norādījumi iesnieguma aizpildīšanai

Ja iesniegumu aizpilda elektroniski, iesniedzējam jāaizpilda tikai neiekrāsotie lauki. Apstiprinot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas", lauki tiks aizpildīti automātiski. Ziņas neiekrāsotajos laukos iespējams labot manuāli.

Ziņas aizpilda par iepriekšējo 3 gadu periodu vai par tādu periodu, par kādu pieejami dati.

I sadaļu aizpilda BIS darbinieks. Turpmākās sadaļas aizpilda iesniedzējs.

I. PAMATINFORMĀCIJA par dokumentu

BIS reģistrācijas numurs  
Dokumenta nosaukums Iesniegums par pagaidu klasifikāciju
Dokumenta tips Jauns iesniegums
Dokumenta statuss  
Saņemšanas datums Datuma piešķiršana
Lietvedības numurs  

II. Pamatinformācija par KOMERSANTu

1. Pamatinformācija par iegūstošo komersantu, kam tiek nodota kvalifikācija

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Šeit un turpmāk, ja veidlapu aizpilda elektroniski, pēc Uzņēmumu reģistra piešķirtā reģistrācijas numura ievadīšanas pārējo lauku automātisku aizpildi iniciē, spiežot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas". Ja dati neatbilst aktuālajai situācijai, neiekrāsotajos laukos tos iespējams labot. Ja iesniedzējs veicis minētos labojumus, iesniegumam jāpievieno dokumentāras liecības izmaiņu pamatojumam.

2. Pamatinformācija par reorganizēto komersantu, uz kura kvalifikācijas saņemšanu pretendē komersants

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

3. Kvalifikācijas nodošanas pamatojums un pievienotie dokumenti

 

Pievienot dokumentus  

III. PAPILDINFORMĀCIJA

Ja dati BIS sistēmā neatbilst iesnieguma saturam vai arī ja tiek sniegta papildinformācija, iesniedzējs pievieno apliecinošus dokumentus un norāda pievienoto dokumentu saturu.

 

Pievienot dokumentus  

Parakstītājs/-i

Ja komersants tiek sadalīts, iesniegumu paraksta visu atdalīto uzņēmumu pilnvarotās personas.

Komersanta nosaukums, reģistrācijas Nr. Uzņēmumu reģistrā, pilnvarotās personas vārds, uzvārds Paraksts*

Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Datums, laiks

Saglabāt   Apstiprināt   Nepildīt   Atgriezties        

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 


8. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 12. aprīļa
noteikumiem Nr. 211

IESNIEGUMS PAR ATKĀRTOTU KLASIFIKĀCIJU

Norādījumi iesnieguma aizpildīšanai

Ja iesniegumu aizpilda elektroniski, iesniedzējam jāaizpilda tikai neiekrāsotie lauki. Apstiprinot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas", lauki tiks aizpildīti automātiski. Ziņas neiekrāsotajos laukos iespējams labot manuāli.

Ziņas aizpilda par iepriekšējo 3 gadu periodu vai par tādu periodu, par kādu pieejami dati.

I sadaļu aizpilda BIS darbinieks. Turpmākās sadaļas aizpilda iesniedzējs.

I. PAMATINFORMĀCIJA par dokumentu

BIS reģistrācijas numurs  
Dokumenta nosaukums Iesniegums par pagaidu klasifikāciju
Dokumenta tips Jauns iesniegums
Dokumenta statuss  
Saņemšanas datums Datuma piešķiršana
Lietvedības numurs  

II. Pamatinformācija par KOMERSANTu

Uzņēmumu reģistra piešķirtais reģistrācijas numurs  
Nosaukums  
BKR numurs  
BKR reģistrācijas datums Izvēlēties datumu
Komersanta veids  
Juridiskā adrese  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Šeit un turpmāk, ja veidlapu aizpilda elektroniski, pēc Uzņēmumu reģistra piešķirtā reģistrācijas numura ievadīšanas pārējo lauku automātisku aizpildi iniciē, spiežot izvēlni "Kopēt no oficiālo reģistru informācijas". Ja dati neatbilst aktuālajai situācijai, neiekrāsotajos laukos tos iespējams labot. Ja iesniedzējs veicis minētos labojumus, iesniegumam jāpievieno dokumentāras liecības izmaiņu pamatojumam.

III. Kvalifikācijas Informācija

1. Finanšu dati*

Pārskata gads

Rādītājs
EUR EUR EUR
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Izvēlēties
pārskata gadu
Uzņēmuma kopējais apgrozījums      
Apgrozāmie līdzekļi
(bilances aktīva sastāvā)
     
Īstermiņa kreditori
(bilances pasīva sastāvā
)
     
Pašu kapitāls
(bilances pasīva sastāvā)
     
Aktīvi
(aktīvu kopsumma bilancē)
     

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

Piezīme. * Dati no uzņēmuma bilances (Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likums).

2. KOPĒJAIS SNIEGTO BŪVNIECĪBAS PAKALPOJUMU APJOMS

Apjomu norādīt, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvniecības darbi Latvijā (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas (summa EUR)  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

3. VIDĒJAIS BŪVNIECĪBĀ NODARBINĀTO SKAITS

Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  
Gads Izvēlēties pārskata gadu
Būvniecības darbi Latvijā  
Būvniecības darbi ārpus Latvijas  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

4. Vidējā darba samaksa uzņēmumā

Gads Vidējā bruto darba samaksa uzņēmumā (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  
Izvēlēties pārskata gadu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

5. Maksātspēja

Iesniedzējs apliecina, ka iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz komersantu nav spēkā lēmums par saimnieciskās darbības apturēšanu, kā arī nav pasludināta uzņēmuma maksātnespēja.

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

6. Ziņas par Valsts Ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu, kas taksācijas periodā pārsniedz 150 EUR

Aizpilda par viena gada periodu, skaitot no iesnieguma datuma.

Periods Nodokļu parāda summa (EUR)
Izvēlēties pārskata gadu
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  
Izvēlēties datumu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

7. Komersantam piemērotie Nodrošinājuma līdzekļi

Iesniedzējs norāda, vai iesnieguma aizpildīšanas dienā attiecībā uz būvuzņēmumu ir spēkā neapstrīdams lēmums vai spēkā stājies attiecīgs tiesas spriedums par komersantam piemērotu nodrošinājuma līdzekli/-ļiem, kas ierobežo viņa saimnieciskās vai finansiālās spējas, piemēram, aizliegums nodibināt komercķīlas, aizliegums veikt reorganizāciju u. tml.

Piemērotais nodrošinājuma līdzekļa veids Piezīmes

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

8. AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR BŪVSPECIĀLISTIEM

Gads Būvspeciālista vārds, uzvārds Līguma numurs Līguma datums Sfēra/joma Sertifikāta numurs (no būvspeciālistu reģistra)
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          
Izvēlēties pārskata gadu          

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

9. Uzņēmumā ieviestās sertificētās pārvaldības sistēmas

Sertifikācijas sistēma Sertificēšanas iestāde/sertifikāta Nr.
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  
Izvēlēties sertifikācijas sistēmu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

10. Dati par piemērotajiem sodiem

Atzīmē, ja iepriekšējo 3 gadu periodā attiecībā uz uzņēmumu stājies spēkā saistošs, neapstrīdams lēmums, prokurora priekšraksts par sodu vai galīgs tiesas spriedums, ar kuru atstāts spēkā lēmums par būvdarbu apturēšanu vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā piemērotu sodu, kas pamatots ar: (a) būvniecību regulējošo normu pārkāpumiem, (b) vides piesārņojuma normu pārkāpumiem, (c) ugunsdrošības normu pārkāpumiem, (d) darba drošības normu pārkāpumiem, (e) noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, (f) personu nodarbināšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī (g) piespiedu ietekmēšanas līdzekli, kas piemērots, pamatojoties uz vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vai uz jebkuru no šeit minēto normu pārkāpumiem.

Lēmuma datums Lēmuma izdevējs Lēmuma numurs Būvobjekts (nosaukums, adrese)
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      
Izvēlēties datumu      

 

Iegūt ziņas no Sodu reģistra  

11. dalība būvniecības nozares profesionālajā organizācijā

Aizpilda, ja būvuzņēmums ir dalībnieks kādā no Latvijas Republikā vai Eiropas Ekonomikas zonas valstīs reģistrētām būvniecības nozares darba devēju un profesionālajām organizācijām (NACE 2. redakcija 94.1 grupa).

Organizācijas nosaukums  

 

Pievienot rindu  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

12. KOPLĪGUMS

Aizpilda, ja uzņēmums, kas ir nacionālā līmeņa darba devēju organizāciju apvienības biedrs, ir noslēdzis darba koplīgumu ar arodbiedrību, kas ir nacionālā līmeņa arodbiedrību apvienības biedre, un šis koplīgums ir spēkā esošs.

Arodbiedrība, ar kuru apvienības dalībnieks noslēdzis koplīgumu  
Koplīguma darbības periods  

 

Kopēt no oficiālo reģistru informācijas  

IV. PAPILDINFORMĀCIJA

Ja dati BIS sistēmā neatbilst iesnieguma saturam vai arī ja tiek sniegta papildinformācija, iesniedzējs pievieno apliecinošus dokumentus un norāda pievienoto dokumentu saturu.

 

Pievienot dokumentus  

Parakstītājs

Pilnvarotās personas vārds, uzvārds  

 

Pievienot rindu  

 

Paraksts*  

 

Pievienot rindu  

 

Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Datums, laiks

Saglabāt   Apstiprināt   Nepildīt   Atgriezties        

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!