Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2016. gada 23. novembra likums "Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.12.2016., Nr. 241 https://www.vestnesis.lv/op/2016/241.49

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā

Vēl šajā numurā

10.12.2016., Nr. 241

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 23.11.2016.

OP numurs: 2016/241.49

2016/241.49
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Preču un pakalpojumu loteriju likumā

Izdarīt Preču un pakalpojumu loteriju likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2003, 15., 23.nr.; 2006, 1.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2013, 188.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.panta 8.punktu šādā redakcijā:

"8) laimestu fonds — lietu kopums naudas izteiksmē (euro), kuras kā laimestus vienas preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanai piedāvā loterijas atļaujas saņēmējs un kuru vērtību kopā ar pievienotās vērtības nodokli (euro) apstiprina grāmatvedības dokumenti;".

2. Izteikt 3.pantu šādā redakcijā:

"3.pants. Lai organizētu preču vai pakalpojumu loteriju, komersantam, kas ražo, izplata, pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, vai loterijas organizētājam ir jāsaņem loterijas atļauja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā (turpmāk — Inspekcija)."

3. Izslēgt 4. un 5.pantu.

4. Izslēgt 6.panta pirmo un trešo daļu.

5. Papildināt 10.panta pirmo daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Šajā panta daļā noteiktais termiņa ierobežojums neattiecas uz gadījumu, kad komersants, kurš vēlas organizēt preču un pakalpojumu loteriju, saskaņā ar šā likuma 10.1 pantu ir norādījis vēlmi saņemt Inspekcijas lēmumu par loterijas atļaujas piešķiršanu paātrinātā kārtībā."

6. Papildināt likumu ar 10.pantu šādā redakcijā:

"10.pants. (1) Ja komersants, kurš vēlas organizēt preču vai pakalpojumu loteriju, iesniedz dokumentus loterijas atļaujas saņemšanai pēc šā likuma 10.panta pirmajā daļā noteiktā termiņa, bet ne vēlāk kā 15 dienas pirms loterijas norises sākuma, tas iesniegumā norāda, ka vēlas saņemt Inspekcijas lēmumu par loterijas atļaujas piešķiršanu paātrinātā kārtībā.

(2) Lēmumu par loterijas atļaujas piešķiršanu vai atteikumu piešķirt loterijas atļauju Inspekcija pieņem 10 dienu laikā pēc tam, kad saņemti visi nepieciešamie dokumenti un ziņas."

7. Izteikt 12.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Loterijas atļaujas saņēmējs līdz loterijas norises sākumam samaksā valsts nodevu par loterijas atļaujas izsniegšanu."

8. Izteikt 13.panta 1.punktu šādā redakcijā:

"1) komersants ir organizējis preču vai pakalpojumu loterijas bez atļaujas;".

9. Izteikt 16.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Latvijas Republikas plašsaziņas līdzekļos aizliegts reklamēt preču vai pakalpojumu loteriju, kuras organizēšanai nav saņemta loterijas atļauja."

10. Izteikt 17.pantu šādā redakcijā:

"17.pants. Loterijas atļaujas saņēmējs nodrošina, lai loterijas norises kārtība būtu caurredzama un tajā netiktu pieļautas krāpnieciskas darbības."

11. Izteikt 18.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja preču vai pakalpojumu loterijas laimestu fonds ir lielāks par 10 000 euro, loterijā laimējušo personu noteikšanā piedalās Inspekcijas pārstāvis."

12. Aizstāt 23.panta ievaddaļā vārdus "loterijas norises beigām" ar vārdiem un skaitļiem "šā likuma 14.panta otrās daļas 13.punktā noteiktā termiņa beigām".

13. Izteikt 24. un 25.pantu šādā redakcijā:

"24.pants. (1) Loterijas atļaujas saņēmējs maksā valsts nodevu.

(2) Valsts nodevas apmērs ir:

1) 25 procenti no laimestu fonda, ja loterijas atļaujas saņēmējs dokumentus loterijas atļaujas saņemšanai iesniedzis Inspekcijai šā likuma 10.panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā;

2) 25 procenti no laimestu fonda plus 47 euro, ja loterijas atļaujas saņēmējs dokumentus loterijas atļaujas saņemšanai iesniedzis Inspekcijai šā likuma 10.panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā.

25.pants. Ieņēmumi no preču vai pakalpojumu loteriju organizēšanas valsts nodevas tiek ieskaitīti valsts pamatbudžetā."

14. Papildināt pārejas noteikumus ar 5.punktu šādā redakcijā:

"5. Preču vai pakalpojumu loterijām, par kurām komersants Inspekcijai iesniedzis dokumentus loterijas atļaujas saņemšanai vai paziņojis par loterijas organizēšanu līdz 2016.gada 31.decembrim, piemēro Preču un pakalpojumu loteriju likuma redakciju, kas bija spēkā līdz 2016.gada 31.decembrim."

Likums stājas spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 2016.gada 23.novembrī.

Valsts prezidents R.Vējonis

Rīgā 2016.gada 10.decembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!