Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2016. gada 16. jūnija likums "Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.06.2016., Nr. 120 https://www.vestnesis.lv/op/2016/120.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā

Vēl šajā numurā

22.06.2016., Nr. 120

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 16.06.2016.

OP numurs: 2016/120.1

2016/120.1
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā

Izdarīt Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 23.nr.; 2003, 23.nr.; 2004, 23.nr.; 2005, 24.nr.; 2006, 14.nr.; 2007, 12.nr.; 2008, 3., 15.nr.; 2009, 2., 23.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 101.nr.; 2011, 103.nr.; 2012, 59.nr.; 2013, 126.nr.; 2015, 97.nr.) šādus grozījumus:

1.  6.pantā:

papildināt pirmo daļu ar 7.1 punktu šādā redakcijā:

"71) piešķir vienoto ražotāja kodu fiziskajai vai juridiskajai personai, kas Latvijā būvē atpūtas kuģus vai ūdens motociklus;";

izteikt pirmās daļas 20.punktu šādā redakcijā:

"20) no kuģošanas drošības viedokļa saskaņo ostu hidrotehnisko, siltumenerģijas, gāzes un citu, atsevišķi neklasificētu inženierbūvju būvprojekta dokumentāciju (tai skaitā paskaidrojuma rakstu un būvprojektu minimālā sastāvā), ja būvniecība paredzēta ostas teritorijā, un sniedz atzinumu par inženierbūves gatavību ekspluatācijai, ja tā atrodas ostas teritorijā;";

papildināt pirmo daļu ar 21.1 punktu šādā redakcijā:

"211) no kuģošanas drošības viedokļa ostās kontrolē, kā tiek ievēroti normatīvajos aktos noteiktie pienākumi par konteineru drošu ekspluatāciju un apriti ostās un normatīvajos aktos noteiktās prasības par konteineru verificēto bruto masu;";

papildināt pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Personai ir pienākums sniegt informāciju, tai skaitā atbildi uz Latvijas Jūras administrācijas pieprasījumu Latvijas Jūras administrācijas norādītajā termiņā jautājumos, kas saistīti ar šā panta pirmajā daļā noteiktās Latvijas Jūras administrācijas kompetences nodrošināšanu."

2. Papildināt 11.pantu ar vienpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(11) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts un anulēts vienotais ražotāja kods fiziskajai vai juridiskajai personai, kas Latvijā būvē atpūtas kuģus vai ūdens motociklus."

3. Papildināt 19.panta ceturto daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā Krasta apsardze nodrošina lēmuma par kuģa izraidīšanu no ostas izpildi."

4.  29.pantā:

papildināt pantu ar 1.daļu šādā redakcijā:

"(11) Personai pirms ieskaitīšanas vai imatrikulācijas profesionālās izglītības programmā, pēc kuras apgūšanas var saņemt jūrnieka kvalifikāciju apliecinošu dokumentu (turpmāk — jūrnieka kvalifikācijas pretendents), jābūt derīgam jūrnieku ārsta izsniegtam atzinumam par personas veselības stāvokļa atbilstību darbam uz kuģa izraudzītajā specialitātē.";

papildināt otro daļu pēc vārdiem "veselības pārbaudes jūrniekiem" ar vārdiem "un jūrnieka kvalifikācijas pretendentiem";

papildināt trešo daļu pēc vārdiem "konstatējama jūrnieku" ar vārdiem "un jūrnieka kvalifikācijas pretendentu";

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Ministru kabinets nosaka jūrnieku ārstu atzīšanas kritērijus un kārtību, jūrnieku ārstu atzīšanas anulēšanas kārtību, kā arī jūrnieku ārstu pienākumus. Lēmumā par jūrnieku ārsta atzīšanas anulēšanu Latvijas Jūras administrācijas Jūrnieku reģistram ir tiesības noteikt liegumu uz laiku līdz trim gadiem ārstam atkārtoti pretendēt uz jūrnieku ārsta atzīšanu."

5.  31.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Jūrniekiem, atrodoties uz kuģa, alkohola koncentrācija asinīs (BAC) nedrīkst pārsniegt 0,5 promiles.";

papildināt otro daļu pēc vārdiem "pirms sardzes" ar vārdiem "vai citu dienesta pienākumu izpildes";

papildināt piekto daļu pēc vārda "policiju" ar vārdiem "vai Krasta apsardzes dienestu (jūrā), vai Valsts robežsardzi (jūrā un ostā)";

papildināt pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Ostas kapteinis ir tiesīgs pieaicināt policiju vai Valsts robežsardzi, lai tā personām veic alkohola reibuma, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes konstatēšanu vai nosūta šīs personas analīzes veikšanai, ja ir pamats aizdomām, ka tās lietojušas alkoholu, narkotiskās vai citas apreibinošas vielas."

6. Papildināt likumu ar 37.pantu šādā redakcijā:

"37.pants. SOLAS konvencijas prasību par konteineru verificētās bruto masas noteikšanu ievērošana

(1) Kravas nosūtītājs ir atbildīgs par to, ka kravas transporta dokumentu, kurā norādīta konteinera verificētā bruto masa, atbilstoši SOLAS konvencijas prasībām ir parakstījusi kravas nosūtītāja pilnvarota persona, kā arī par to, ka šāds kravas transporta dokuments laikus pirms kuģa iekraušanas plāna sagatavošanas tiek iesniegts kuģa kapteinim vai viņa pārstāvim un termināļa pārstāvim.

(2) Ja kravas transporta dokumentā nav norādīta konteinera verificētā bruto masa un kuģa kapteinis vai viņa pārstāvis un termināļa pārstāvis laikus pirms kuģa iekraušanas nav ieguvuši informāciju par konteinera verificēto bruto masu, šādu konteineru nedrīkst uzkraut uz kuģa.

(3) Ministru kabinets nosaka konteineru verificētās bruto masas noteikšanas, paziņošanas un kontroles kārtību.

(4) Šis pants neattiecas uz konteineriem, kas tiek pārvadāti uz šasijas vai piekabes ar ro-ro kuģiem īsos starptautiskos reisos (starptautisks reiss, kura laikā kuģis nav tālāk par 200 jūras jūdzēm no ostas vai vietas, kur pasažieri un apkalpe var tikt nogādāti drošībā, un attālums starp pēdējo ostu valstī, kurā reiss sākās, un galamērķa ostu, kā arī atpakaļceļš nepārsniedz 600 jūras jūdzes)."

7. Izslēgt 56.panta pirmās daļas 5.punktu.

8. Aizstāt 59.panta otrajā daļā vārdus "Starptautiskās bāku asociācijas" ar vārdiem "Starptautiskās jūras navigācijas līdzekļu un bāku administrāciju asociācijas".

9. Papildināt 60.panta trešo daļu pēc vārdiem "darbības nodrošināšanas kārtību" ar vārdiem "un to valdītāju pienākumus un tiesības".

10. Pārejas noteikumos:

izslēgt 24.punktu;

papildināt pārejas noteikumus ar 36., 37., 38. un 39.punktu šādā redakcijā:

"36. Grozījums šā likuma 6.pantā par tā pirmās daļas papildināšanu ar 7.1 punktu un grozījums 11.pantā par tā papildināšanu ar vienpadsmito daļu stājas spēkā 2017.gada 1.janvārī. Līdz šo grozījumu spēkā stāšanās dienai Ministru kabinets izdod tiem atbilstošus noteikumus.

37. Grozījums šā likuma 19.pantā par tā ceturtās daļas papildināšanu ar teikumu stājas spēkā 2017.gada 1.janvārī. Līdz šā grozījuma spēkā stāšanās dienai Ministru kabinets izdod tam atbilstošus noteikumus.

38. Grozījumi šā likuma 29.pantā par tā papildināšanu ar 1.1 daļu, otrās daļas papildināšanu pēc vārdiem "veselības pārbaudes jūrniekiem" ar vārdiem "un jūrnieka kvalifikācijas pretendentiem", trešās daļas papildināšanu pēc vārdiem "konstatējama jūrnieku" ar vārdiem "un jūrnieka kvalifikācijas pretendentu", kā arī ceturtās daļas izteikšanu jaunā redakcijā stājas spēkā 2017.gada 1.janvārī. Līdz šo grozījumu spēkā stāšanās dienai Ministru kabinets izdod tiem atbilstošus šā likuma 29.panta ceturtajā daļā minētos noteikumus par jūrnieku ārstu atzīšanas kritērijiem un kārtību, jūrnieku ārstu atzīšanas anulēšanas kārtību, kā arī jūrnieku ārstu pienākumiem.

39. Šā likuma 37.1 pants stājas spēkā 2016.gada 1.jūlijā. Līdz šā grozījuma spēkā stāšanās dienai Ministru kabinets izdod tam atbilstošus noteikumus."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2016.gada 16.jūnijā.

Valsts prezidents R.Vējonis

Rīgā 2016.gada 22.jūnijā

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!