Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2016. gada 19. maija saistošie noteikumi Nr. 12 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.06.2016., Nr. 117 (5689) https://www.vestnesis.lv/op/2016/117.41

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

17.06.2016., Nr. 117 (5689)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 19.05.2016.

OP numurs: 2016/117.41

2016/117.41
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.12

Jūrmalā 2016.gada 19.maijā (prot. Nr.6, 7.p.)

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā"

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma
"Par pašvaldībām" 14.panta trešo daļu,
likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1punktu,
3.panta 1.4 daļu, 9.panta otro daļu

1. Izdarīt Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā" šādus grozījumus:

1.1. Izteikt 6. un 7.punktu šādā redakcijā:

"6. Nodokli, kas aprēķināts atbilstoši šo saistošo noteikumu 5.punktā noteiktajai kārtībai, maksā, sākot ar nākamo mēnesi pēc tam, kad ir radies nodokļa maksāšanas pienākums (lēmuma pieņemšanas diena par būves klasificēšanu kā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu).

7. Šo saistošo noteikumu 5.punktā noteikto nodokļa likmi par būvi pārtrauc maksāt ar nākamo mēnesi pēc nodokļa maksāšanas pienākuma izbeigšanās (lēmuma atcelšanas diena par būves klasificēšanu kā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu)."

1.2. Papildināt ar 7.1apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.1 Nodokļa maksāšanas paziņojumu un lēmumu par būves klasificēšanu kā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu vai tā atcelšanu nosūta nodokļu maksātājam atbilstoši Paziņošanas likumam, to noformējot kā ierakstītu pasta sūtījumu".

2. Atcelt Jūrmalas pilsētas dome 2016.gada 25.februāra saistošos noteikumus Nr.4 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā"".

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.TruksnisPaskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2016.gada 19.maija saistošajiem noteikumiem Nr.12 "Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos
Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts s Saistošie noteikumi paredz izdarīt grozījumu Jūrmalas pilsētas domes 2013.gada 26.septembra saistošajos noteikumos Nr.39 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā" (turpmāk – saistošie noteikumi), izsakot jaunā redakcijā saistošo noteikumu 6., 7.punktu un papildināt ar 7.1 apakšpunktu.
2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Saistošo noteikumu 6. un 7.punkts tiek izteikts jaunā redakcijā, ņemot vērā Augstākās tiesas prakses izmaiņas (lieta Nr.A420543212; SKA-576/2015), ar ko atzīts, ka lēmumu par ēkas klasificēšanu var uzskatīt par starplēmumu (nevis administratīvu aktu) šajā procesā, jo ar to netiek sasniegts mērķis, kura dēļ attiecīgais nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas process ir uzsākts, proti, konkrētā būve netiek aplikta ar paaugstinātu nodokļa likmi.
3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu u Nav nosakāma ietekme uz pašvaldības budžetu, jo nav zināmi objekti, par kuriem tiks pieņemts lēmums par būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša un tai piekritīgās zemes platības noteikšanu.

Iespējams pašvaldības budžeta ieņēmumi palielināsies.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Neietekmē.
5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām Jūrmalas pilsētas domes Īpašumu pārvaldes Nodokļu nodaļa izpilda saistošo noteikumu 6., 7., un 7.1 punktā noteikto.

Saistošie noteikumi tiks izskatīti Jūrmalas pilsētas domes sēdē, nosūtīti atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pēc atzinuma saņemšanas publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un Jūrmalas pašvaldības informatīvajā izdevumā, kā arī ievietoti pašvaldības mājas lapā www.jurmala.lv sadaļā "Pašvaldība/Pakalpojumi".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav nepieciešamas, jo saistošo noteikumu punkta redakcija tiek precizēta.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!