Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2015. gada 30. novembra Solidaritātes nodokļa likums. Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.12.2015., Nr. 248 https://www.vestnesis.lv/op/2015/248.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi

Vēl šajā numurā

18.12.2015., Nr. 248

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 30.11.2015.

OP numurs: 2015/248.3

2015/248.3
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Solidaritātes nodokļa likums

1.pants. Likumā lietotie termini

Likumā lietotie termini atbilst likumos "Par valsts sociālo apdrošināšanu" un "Par nodokļiem un nodevām" lietotajiem terminiem, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

2.pants. Likuma mērķis un darbības joma

(1) Likuma mērķis ir mazināt nodokļu regresivitāti darba ņēmējiem, iekšzemes darba ņēmējiem pie darba devēja — ārvalstnieka, ārvalstu darba ņēmējiem pie darba devēja — ārvalstnieka — un pašnodarbinātajiem ar augstāku ienākuma līmeni, vienlaikus nodrošinot valsts pamatbudžeta ieņēmumus valsts iedzīvotāju pieaugošo sociālās aizsardzības un nevienlīdzības mazināšanas vajadzību finansēšanai.

(2) Šis likums nosaka solidaritātes nodokļa (turpmāk — nodoklis) maksātājus, taksācijas periodu un noteikumus par nodokļa objekta un likmes noteikšanu, kā arī nodokļa maksāšanas kārtību un regulē citus ar šā nodokļa aprēķināšanu, maksāšanu un administrēšanu saistītus jautājumus.

3.pants. Ar nodokli apliekamais objekts

Nodokļa objekts ir ienākums, kas noteikts likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 14. un 20.pantā un pārsniedz attiecīgajam kalendāra gadam noteikto valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta (turpmāk — obligāto iemaksu objekts) maksimālo apmēru.

4.pants. Taksācijas periods

Nodokļa taksācijas periods ir kalendāra gads, kam saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu" nosaka obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru.

5.pants. Nodokļa maksātāji

Nodokļa maksātāji ir darba devēji, darba ņēmēji, iekšzemes darba ņēmēji pie darba devēja — ārvalstnieka, ārvalstu darba ņēmēji pie darba devēja — ārvalstnieka — un pašnodarbinātie, kuri pakļauti valsts sociālajai apdrošināšanai un kuru ienākumi taksācijas periodā pārsniedz saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteikto obligāto iemaksu objekta maksimālo apmēru.

6.pants. Nodokļa likme

Nodokļa likme atbilst obligāto iemaksu likmei, kas noteikta saskaņā ar likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 18.pantu.

7.pants. Nodokļa aprēķināšana

(1) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju, summē sociāli apdrošinātajai personai obligāto iemaksu objektu un veiktās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra uzskaita faktiski veikto solidaritātes nodokli, kad ir sasniegts likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktais obligāto iemaksu objekta maksimālais apmērs.

(2) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra solidaritātes nodokli aprēķina reizi mēnesī.

8.pants. Nodokļa objekta un nodokļa precizēšana

(1) Nodokļa objekta un nodokļa precizēšana notiek likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 20.pantā noteiktajā kārtībā un termiņos.

(2) Ja nodokļa objekts vai nodoklis pēc precizēšanas tiek palielināts, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārrēķina faktiski samaksāto nodokli un pārskaita to uz valsts pamatbudžetu par trim gadiem pirms taksācijas gada.

(3) Ja nodokļa objekts vai nodoklis pēc precizēšanas tiek samazināts, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra par samazināto nodokļa summu samazina valsts pamatbudžetā pārskaitāmo summu.

9.pants. Nodokļa ieskaitīšana valsts pamatbudžetā

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra faktiski samaksāto nodokli par pārskata mēnesi pārskaita valsts pamatbudžeta ieņēmumu kontā līdz pārskata mēnesim sekojošā trešā mēneša piecpadsmitajam datumam.

10.pants. Nodokļa maksātāja tiesības, pienākumi un atbildība par likuma pārkāpumiem

Nodokļa maksātāja tiesības, pienākumus un atbildību nosaka likums "Par nodokļiem un nodevām" un likums "Par valsts sociālo apdrošināšanu".

11.pants. Nodokļa administrēšana

(1) Valsts ieņēmumu dienests administrē nodokli normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

(2) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nodrošina aprēķinātā un samaksātā nodokļa uzskaiti un ieskaitīšanu valsts pamatbudžetā.

Pārejas noteikums

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra 2016.gadā faktiski samaksāto nodokli ieskaita valsts pamatbudžetā šādā kārtībā:

1) par periodu no janvāra līdz jūnijam — līdz 2016.gada 15.oktobrim;

2) par jūliju un turpmākajiem mēnešiem — par katrā mēnesī samaksāto nodokli — līdz pārskata mēnesim sekojošā trešā mēneša piecpadsmitajam datumam.

Likums stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 2015.gada 30.novembrī.

Valsts prezidents R.Vējonis

Rīgā 2015.gada 18.decembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!