Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jelgavas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 2015. gada 12. novembra saistošie noteikumi Nr. 15-21 "Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.11.2015., Nr. 234 https://www.vestnesis.lv/op/2015/234.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 15-22

Jelgavas pilsētas pašvaldības palīdzība audžuģimenēm

Vēl šajā numurā

30.11.2015., Nr. 234

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 15-21

Pieņemts: 12.11.2015.

OP numurs: 2015/234.16

2015/234.16
RĪKI

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.15-21

Jelgavā 2015.gada 12.novembrī (prot. Nr.14/7)

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 33.panta otro daļu, likuma
"Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14.panta sesto daļu un
Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumu Nr.299
"Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas
atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktu

Izdarīt Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā" (apstiprināti ar Jelgavas pilsētas domes 2014.gada 18.decembra lēmumu Nr.19/2) (turpmāk – noteikumi) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar I1 nodaļu "Noteikumos lietotie termini" šādā redakcijā:

"I.1 Noteikumos lietotie termini

5.1 Darbspējīga persona – šo noteikumu izpratnē persona no 15 (piecpadsmit) gadu vecuma līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam, izņemot personas, kurām noteikta invaliditāte, un personas līdz 24 (divdesmit četru) gadu vecumam, kuras iegūst izglītību klātienē kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības iestādē.

5.2 Nekustamais īpašums, kurš nav piemērots dzīvošanai – nekustamais īpašums bez apgaismojuma, nav apkurināms un nav piemērots cilvēka ilglaicīgam patvērumam un sadzīves priekšmetu izvietošanai, kā arī neatbilst Ministru kabineta noteikumos paredzētajām būvniecības un higiēnas prasībām."

2. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "darbspējīga vecuma personas" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "darbspējīgas personas" (attiecīgā locījumā).

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš


 

Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015.gada 12.novembra saistošo noteikumu Nr.15-21 "Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi tiek papildināti ar nodaļu "Noteikumos lietotie termini", lai veidotu vienotu izpratni un pieeju trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanā. Tiek precizēti termini "darbspējīga persona" un "nekustamais īpašums, kurš nav piemērots dzīvošanai".
2. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi nepieciešami, lai ieviestu vienotu izpratni un pieeju trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu realizēšanai nav nepieciešami papildus naudas līdzekļi, bet tiks paplašināts to personu loks, kuras būs tiesīgas saņemt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Neietekmē.
5. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz administratīvajām procedūrām Tiek uzturēti labas pārvaldības principi.

Personām ar invaliditāti un personām līdz 24 (divdesmit četru) gadu vecumam, kuras iegūst izglītību klātienē kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības iestādē un kuras pretendē uz maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu, tiek atvieglota procedūra minētā statusa noteikšanai.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu projekts apspriests Jelgavas pilsētas domes Sociālo lietu konsultatīvajā komisijā.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!