Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jelgavas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 2015. gada 12. novembra saistošie noteikumi Nr. 15-20 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.11.2015., Nr. 234 https://www.vestnesis.lv/op/2015/234.15

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 15-21

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"

Vēl šajā numurā

30.11.2015., Nr. 234

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 15-20

Pieņemts: 12.11.2015.

OP numurs: 2015/234.15

2015/234.15
RĪKI

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.15-20

Jelgavā 2015.gada 12.novembrī (prot. Nr.14/6)

Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 35.panta ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pašvaldības pabalstu veidus Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, pabalstu apmēru, pabalsta piešķiršanas kritērijus, piešķiršanas kārtību un to personu loku, kurām ir tiesības saņemt šajos noteikumos minētos pabalstus.

2. Noteikumu izpratnē pašvaldības pabalsti ir pabalsti, kurus piešķir, lai nodrošinātu pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

3. Noteikumu 11.punktā minētos pašvaldības pabalstus, piešķir ģimenei (personai), kura savu pamata dzīvesvietu deklarējusi Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā un dzīvo deklarētajā dzīvesvietā.

4. Lēmumu par pašvaldības pabalstu piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, izņemot 11.12. un 11.15.apakšpunktā minētos pašvaldības pabalstus, pieņem Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" (turpmāk – JSLP) Pabalstu piešķiršanas darba grupa, kas izveidota ar JSLP vadītāja rīkojumu.

5. JSLP pašvaldības pabalstus izmaksā pabalstus divas reizes mēnesī pēc JSLP Pabalstu piešķiršanas darba grupas lēmuma pieņemšanas līdz kārtējā mēneša 15. un 30.datumam.

II. Noteikumos lietotie termini

6. Pabalsta pieprasītājs – atsevišķi dzīvojoša persona vai ģimenes pārstāvis, kurš vēršas JSLP un pieprasa sociālās palīdzības pabalstu.

7. Ģimene – šo noteikumu izpratnē vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas ar vai bez radnieciskām saitēm, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un mājokli

8. Daudzbērnu ģimene – šo noteikumu izpratnē vienā mājsaimniecībā dzīvojošie vecāki, viens no vecākiem vai likumiskais pārstāvis ar 3 (trim) un vairāk nepilngadīgiem bērniem vai ar pilngadību sasniegušiem bērniem līdz 24 (divdesmit četru) gadu vecumam, kuri iegūst izglītību klātienē kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības iestādē un kuru dzīvesvieta deklarēta vienā mājoklī, un kuriem ir kopēji izdevumi par uzturu un mājokli.

9. Darbspējīga persona – šo noteikumu izpratnē persona no 15 (piecpadsmit) gadu vecuma līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamajam vecumam, izņemot personas, kurām noteikta invaliditāte, un personas līdz 24 (divdesmit četru) gadu vecumam, kuras iegūst izglītību klātienē kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības iestādē.

10. Apliecinošie dokumenti un izziņas – rakstiska informācija, kas apliecina personas ienākumus un materiālo stāvokli, kā arī pabalsta izlietošanu atbilstoši paredzētajam mērķim (kvīts, čeks, kredītiestādes konta pārskats un citi).

III. Pašvaldības pabalstu veidi un piešķiršanas vispārīgie nosacījumi

11. Pašvaldības pabalstu veidi:

11.1. pabalsts ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē;

11.2. pabalsts pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai;

11.3. pabalsts individuālo mācību piederumu iegādei;

11.4. pabalsts profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai;

11.5. pabalsts pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai;

11.6. pabalsts medicīnas pakalpojumu apmaksai;

11.7. pabalsts pārtikas iegādei personai ar invaliditāti;

11.8. pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā;

11.9. pabalsts transporta izdevumu segšanai ģimenei, kurā vienās dzemdībās dzimuši trīs un vairāk bērni;

11.10. pabalsts personas ar invaliditāti līdz 18 gadiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem aprūpei;

11.11. pabalsts ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai/nomaiņai un verificēšanai daudzbērnu ģimenei;

11.12. vienreizējs pabalsts personai, atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes;

11.13. ikgadējs pabalsts rehabilitācijai Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam;

11.14. ikgadējs pabalsts veselības uzlabošanai personai, kurai ir 100 un vairāk gadu;

11.15. apbedīšanas pabalsts.

12. Lai saņemtu šajos noteikumos minētos pašvaldības pabalstus, pabalsta pieprasītājs, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, vēršas JSLP ar iesniegumu un citiem dokumentiem, kuri nepieciešami lēmuma pieņemšanai atbilstoši attiecīgā pašvaldības pabalsta veidam.

13. Lai saņemtu noteikumu 11.1.–11.7.apakšpunktā minēto pašvaldības pabalstu, kuru piešķir Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli, izņemot daudzbērnu ģimenēm noteikumu 11.1., 11.2., 11.4. un 11.5.apakšpunktā minēto pašvaldības pabalstu, pabalsta pieprasītājs iesniedz:

13.1. noteikta parauga iztikas līdzekļu deklarāciju (turpmāk – deklarācija);

13.2. dokumentus, kas apliecina deklarācijā sniegtās ziņas;

13.3. lēmuma pieņemšanai nepieciešamos JSLP pieprasītos apliecinošos dokumentus un izziņas.

14. Noteikumu 11.8.–11.15.apakšpunktā, daudzbērnu ģimenēm noteikumu 11.1., 11.2., 11.4. un 11.5.apakšpunktā minētos pašvaldības pabalstus piešķir, neizvērtējot pabalsta pieprasītāja ienākumus un materiālo stāvokli.

15. Pabalsta pieprasītājs un pārējie pilngadīgie ģimenes locekļi ar savu parakstu apliecina, ka:

15.1. ir snieguši patiesas un pilnīgas ziņas;

15.2. dod atļauju apsekot dzīvesvietu un lēmuma pieņemšanai izmantot nepieciešamo informāciju pieejamajos valsts un pašvaldības datu reģistros;

15.3. apņemas saņemto pabalstu izmantot atbilstoši paredzētajam mērķim;

15.4. nekavējoties ziņos par pārmaiņām apstākļos, kuri bija par pamatu pašvaldības pabalstu saņemšanai.

16. JSLP sociālā darba speciālisti saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem:

16.1. pārbauda pabalsta pieprasītāja sniegtās ziņas, izskatot deklarāciju un iesniegtos dokumentus, kā arī izmantojot pieejamos valsts un pašvaldības datu reģistrus;

16.2. veic ģimenes (personas) sociālās situācijas izvērtēšanu;

16.3. nepieciešamības gadījumā novērtē pabalsta pieprasītāja dzīves apstākļus un sagatavo dzīvesvietas apsekošanas aktu.

17. JSLP Pabalstu piešķiršanas darba grupa lēmumu par pašvaldības pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt, izņemot 11.12. un 11.15.apakšpunktā minētos pašvaldības pabalstus, pieņem ne vēlāk kā mēneša laikā, kad saņemti visi noteikumos minētie un JSLP pieprasītie dokumenti.

18. JSLP informē pabalsta pieprasītāju par pieņemto lēmumu par pašvaldības pabalsta piešķiršanu. Atteikuma gadījumā par pieņemto lēmumu informē rakstiski Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

19. Ja pabalsta pieprasītājs informē JSLP par izmaiņām ģimenes sastāvā, materiālajā vai sociālajā situācijā, tiek veikta atkārtota ienākumu, materiālā stāvokļa un sociālās situācijas izvērtēšana.

20. Pašvaldības pabalstu nepiešķir vai samazina par personai piešķirto daļu, ievērojot katra bērna tiesības un intereses, ja pabalsta pieprasītājs:

20.1. sniedzis nepatiesas ziņas vai atteicies sniegt ziņas par ienākumiem un materiālo stāvokli;

20.2. neļauj apsekot dzīvesvietu.

IV. Pabalsts ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē

21. Pabalstu ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē mācību gada laikā piešķir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" apstiprinātā ēdināšanas pakalpojuma maksas apmērā vispārējās izglītības iestāžu klātienes izglītojamajam, tajā skaitā pirmsskolas izglītības programmas izglītojamajam:

21.1. no trūcīgas ģimenes;

21.2. no maznodrošinātas ģimenes;

21.3. kurš dzīvo aizbildņa ģimenē un vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 235,00 euro;

21.4. no daudzbērnu ģimenes.

22. Pabalstu piešķir uz kārtējo mācību gadu.

23. Lai saņemtu pabalstu no nākamā mēneša 1.datuma, pabalsta pieprasītājs JSLP iesniedz iesniegumu līdz kārtējā mēneša 15.datumam.

24. Pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksas segšanai 20% (divdesmit procentu) apmērā no ēdināšanas pakalpojuma cenas izglītības iestādē, bet ne vairāk kā 0,28 euro dienā, piešķir Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes 5.–6.klases izglītojamajam mācību gadā, kurš norēķiniem par ēdināšanas pakalpojumu izmanto Jelgavas pilsētas skolēna apliecību.

25. Noteikumu 24.punktā minēto pabalstu piešķir, neizvērtējot ienākumus un materiālo stāvokli.

26. Jelgavas pilsētas skolēna apliecības saņemšanai izglītojamais vēršas attiecīgajā Jelgavas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādē.

27. Pabalstu ēdināšanai Jelgavas pilsētas vispārējās izglītības iestādē izglītojamais saņem, uzrādot un izmantojot norēķiniem Jelgavas pilsētas skolēna apliecību.

28. Pabalstu ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

V. Pabalsts pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai

29. Pabalstu pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai par faktiski saņemto ēdināšanas pakalpojumu līdz:

29.1. 50,00 euro mēnesī piešķir izglītojamajam no:

29.1.1. trūcīgas ģimenes;

29.1.2. daudzbērnu ģimenes;

29.2. 40,00 euro mēnesī piešķir izglītojamajam no maznodrošinātas ģimenes.

30. Lai saņemtu pabalstu no nākamā mēneša 1.datuma, pabalsta pieprasītājs JSLP iesniedz iesniegumu līdz kārtējā mēneša 15.datumam.

31. Izglītojamajam no daudzbērnu ģimenes pabalstu:

31.1. piešķir saskaņā ar noteikumu 30.punktā noteikto līdz kārtējā mācību gada beigām;

31.2. vasaras mēnešiem (jūnijs – augusts) pieprasa, iesniedzot JSLP iesniegumu līdz kārtējā gada 15.maijam.

32. Pabalstu piešķir ne vairāk kā 11 (vienpadsmit) mēnešus kalendārajā gadā, un pakalpojumu apmaksā tajā pirmsskolas izglītības iestādē, kurā bērns ir reģistrēts.

33. Pabalstu pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

VI. Pabalsts individuālo mācību piederumu iegādei

34. Pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei, sākoties mācību gadam, ja pabalsts ir pieprasīts laika periodā no kārtējā gada 1.jūlija līdz 30.septembrim, piešķir:

34.1. 57,00 euro apmērā vispārējās izglītības iestāžu klātienes izglītojamajam:

34.1.1. no trūcīgas ģimenes;

34.1.2. no maznodrošinātas ģimenes;

34.1.3. kurš dzīvo aizbildņa ģimenē un vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 235,00 euro.

34.2. 29,00 euro apmērā bērnam 5 (piecu) – 6 (sešu) gadu vecumā, kurš apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu (sagatavošana pamatizglītības ieguvei):

34.2.1. no trūcīgas ģimenes;

34.2.2. no maznodrošinātas ģimenes;

34.2.3. kurš dzīvo aizbildņa ģimenē un ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 235,00 euro.

35. Pabalstu individuālo mācību piederumu iegādei pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

VII. Pabalsts pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai

36. Pabalstu pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai 20% (divdesmit procentu) apmērā no braukšanas maksas, kas ir noteikta ar Jelgavas pilsētas domes lēmumu, mācību gada laikā un vasaras brīvdienās, saskaņā ar izglītības iestādes sarakstu par piedalīšanos skolas pasākumos, uzrādot un izmantojot norēķiniem Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, piešķir Jelgavas pilsētas un citu pašvaldību vispārējās un profesionālās izglītības iestādes klātienes izglītojamajam:

36.1. no trūcīgas ģimenes;

36.2. no maznodrošinātas ģimenes;

36.3. no daudzbērnu ģimenes.

37. Pabalstu pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai 50% (piecdesmit procentu) apmērā, nepārsniedzot 16 (sešpadsmit) braucienus mēnesī, piešķir pensionāram vai politiski represētai personai, uzrādot un izmantojot norēķiniem Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, kuras saņemšanai persona vēršas JSLP.

38. Pabalstu pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai 100% (viens simts procentu) apmērā, nepārsniedzot 5 (piecus) braucienus dienā, piešķir bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kā arī pilngadību sasniegušajiem bērniem bāreņiem, kuri mācās kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības mācību iestādē, uzrādot un izmantojot norēķiniem:

38.1. Jelgavas pilsētas skolēna apliecību, ja izglītojamais klātienē mācās Jelgavas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādē;

38.2. Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, ja izglītojamais mācās kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un/vai profesionālās izglītības iestādē citas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

38.3. Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, ja izglītojamais mācās augstākās izglītības iestāde un/vai profesionālās izglītības iestādē Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

39. Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes saņemšanai bērns bārenis un bez vecāku gādības palikušais bērns, kā arī pilngadību sasniegušais bērns bārenis vēršas JSLP.

40. Jelgavas pilsētas skolēna apliecības saņemšanai izglītojamais vēršas attiecīgajā Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādē.

41. Lai saņemtu pabalstu no nākamā mēneša 1.datuma, pabalsta pieprasītājs JSLP iesniedz iesniegumu līdz kārtējā mēneša 15.datumam.

VIII. Pabalsts medicīnas pakalpojumu apmaksai

42. Pabalsts medicīnas pakalpojumu apmaksai ietver:

42.1. pabalstu ārstēšanās izdevumu apmaksai;

42.2. pabalstu medikamentu apmaksai;

42.3. pabalstu briļļu apmaksai;

42.4. pabalstu inkontinences līdzekļu apmaksai;

42.5. pabalstu zobārstniecības pakalpojumu apmaksai.

43. Lai saņemtu pabalstu medicīnas pakalpojumu apmaksai, pabalsta pieprasītājs iesniedz JSLP izdevumu apmaksu apliecinošus dokumentus, kas noformēti uz pabalsta pieprasītāja vārda par izdevumiem kalendārajā gadā, izņemot par decembra mēnesi, kad kvīti vai čeku var iesniegt līdz nākamā kalendārā gada 31.janvārim.

44. Pabalstu ārstēšanās izdevumu apmaksai, pabalstu medikamentu apmaksai un pabalstu zobārstniecības pakalpojumu apmaksai piešķir personai, kura atbilst:

44.1. trūcīgas ģimenes (personas) statusam;

44.2. maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.

45. Pabalstu ārstēšanās izdevumu apmaksai piešķir līdz 157,00 euro kalendārajā gadā.

46. Pabalstu medikamentu apmaksai līdz 114,00 euro kalendārajā gadā piešķir akūtu (pēkšņu) slimību vai hronisku (atkārtotu) slimību paasinājumu gadījumos.

47. Lai saņemtu pabalstu medikamentu apmaksai, jāiesniedz izraksts no stacionāra/ambulatora pacienta medicīniskās kartes (izziņa 027-u) par personas veselības stāvokli un nozīmēto ārstēšanās kursu akūtas (pēkšņas) slimības vai hroniskas (atkārtotas) slimības paasinājuma gadījumā.

48. Pabalstu zobārstniecības pakalpojumu apmaksai piešķir personai kalendārajā gadā:

48.1. zobu protezēšanas izdevumu segšanai 50% (piecdesmit procentu) apmērā, bet ne vairāk kā 100,00 euro apmērā;

48.2. zobu ārstēšanas izdevumu apmaksai līdz 57,00 euro.

49. Pabalstu inkontinences līdzekļu apmaksai līdz 171,00 euro kalendārajā gadā piešķir trūcīgam vai maznodrošinātam pensionāram vai personai ar invaliditāti ar slimību izraisītu vidēju un smagu inkontinenci.

50. Lai saņemtu pabalstu inkontinences līdzekļu iegādei, jāiesniedz izraksts no stacionāra/ambulatora pacienta medicīniskās kartes (izziņa 027-u) par personas veselības stāvokli un nepieciešamību lietot inkontinences līdzekļus.

51. Pabalstu briļļu apmaksai līdz 57,00 euro kalendārajā gadā piešķir:

51.1. bērnam no trūcīgas ģimenes;

51.2. trūcīgam vai maznodrošinātam pensionāram vai personai ar invaliditāti.

52. Pabalstu ārstēšanās izdevumu apmaksai nepiešķir:

52.1. par ārstēšanos ar netradicionālām metodēm (akupunktūru, adatu terapiju, aromaterapiju un citiem);

52.2. par masāžu;

52.3. par ārstniecības pakalpojumiem, kuri saņemti Latvijas Republikas Veselības ministrijas Veselības inspekcijas ārstniecības iestāžu un sertifikāciju reģistrā nereģistrētās iestādēs;

52.4. par sociālās rehabilitācijas institūcijās saņemtajiem pakalpojumiem.

53. Pabalstu medikamentu apmaksai nepiešķir Latvijas Republikas Zāļu reģistrā nereģistrētu medikamentu, vitamīnu, svaru regulējošu un citu līdzekļu iegādei.

54. Pabalstu medicīnas pakalpojumu apmaksai pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā vai pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

IX. Pabalsts pārtikas iegādei personai ar invaliditāti

55. Pabalstu 65,00 euro apmērā pārtikas iegādei vienu reizi trijos mēnešos kalendārajā gadā piešķir trūcīgai atsevišķi dzīvojošai personai ar invaliditāti, kurai nav likumīgo apgādnieku.

56. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

X. Pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā

57. Pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā (turpmāk – piedzimšanas pabalsts) 72,00 euro apmērā par katru bērnu piešķir vienam no vecākiem (aizbildnim), kurš savu pamata dzīvesvietu un bērna dzīvesvietu ir deklarējis Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā vienā mājsaimniecībā.

58. Ja ģimenē vienās dzemdībās piedzimst vairāki bērni, neizmaksājot noteikumu 57.punktā minēto piedzimšanas pabalstu, piešķir vienreizēju pabalstu:

58.1. 1423,00 euro apmērā, ja piedzimst divi bērni vienās dzemdībās;

58.2. 2846,00 euro apmērā, ja piedzimst trīs un vairāk bērnu vienās dzemdībās.

59. Piedzimšanas pabalstu var pieprasīt sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas.

60. Piedzimšanas pabalstu nepiešķir:

60.1. ja bērns ievietots valsts vai pašvaldības bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā;

60.2. ja vecākiem atņemtas bērna aprūpes tiesības;

60.3. ja viens no vecākiem (aizbildņiem) ir saņēmis piedzimšanas pabalstu citā pašvaldībā.

61. Piedzimšanas pabalsta saņemšanai viens no vecākiem (aizbildņiem), uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ar iesniegumu vēršas JSLP vai Jelgavas pilsētas domes administrācijas Administratīvās pārvaldes Klientu apkalpošanas centrā.

62. Piedzimšanas pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

XI. Pabalsts transporta izdevumu segšanai ģimenei, kurā vienās dzemdībās dzimuši trīs un vairāk bērni

63. Pabalstu 43,00 euro apmērā mēnesī vienam bērnam vecumā no 1 (viena) līdz 3 (trim) gadiem transporta izdevumu segšanai piešķir ģimenei, kurā vienās dzemdībās dzimuši 3 (trīs) un vairāk bērni.

64. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

XII. Pabalsts personas ar invaliditāti līdz 18 gadiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem aprūpei

65. Ikmēneša pabalstu 143,00 euro  personas ar invaliditāti līdz 18 gadiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem aprūpei piešķir personai ar invaliditāti līdz 18 gadiem, kurai ir:

65.1. medicīniskās indikācijas īpašas kopšanas nepieciešamībai;

65.2. smaga garīga saslimšana, dziļa vai smaga garīga atpalicība un izteikti pārvietošanās traucējumi, kuru dēļ persona ar invaliditāti līdz 18 gadiem nespēj sevi aprūpēt, un veselības stāvoklis liedz apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai kādu citu izglītības iestādi.

66. Pabalsta saņemšanai personas ar invaliditāti līdz 18 gadiem viens no vecākiem vai likumiskais pārstāvis iesniedz JSLP:

66.1. veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinuma par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem – personai līdz 18 gadiem kopiju (uzrādot oriģinālu);

66.2. sertificēta bērnu psihiatra atzinumu par to, ka personai ar invaliditāti līdz 18 gadiem ir smaga garīga saslimšana, dziļa vai smaga garīga atpalicība (izraksts no stacionāra/ambulatora pacienta medicīniskās kartes (izziņa 027-u) par personas veselības stāvokli);

66.3. ārstējoša ārsta atzinumu par to, ka personai ar invaliditāti līdz 18 gadiem ir izteikti pārvietošanās traucējumi (izraksts no stacionāra/ambulatora pacienta medicīniskās kartes (izziņa 027-u) par personas veselības stāvokli).

67. Pabalstu piešķir līdz kalendārā gada beigām. Turpmākai pabalsta saņemšanai pabalsta pieprasītājam atkārtoti jāvēršas JSLP ar iesniegumu un noteikumu 66.punktā minētajiem dokumentiem.

68. Pabalsta izmaksu personai ar invaliditāti līdz 18 gadiem pārtrauc, ja:

68.1. beidzas termiņš, uz kuru noteikta invaliditāte un īpašas kopšanas nepieciešamība;

68.2. ir sasniegta pilngadība.

69. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

XIII. Pabalsts profesionālās ievirzes izglītības programmas mācību maksas segšanai

70. Pabalstu līdz 15,00 euro apmērā mēnesī izglītības iestādes profesionālās ievirzes programmas dalības maksas segšanai piešķir izglītojamajam, kurš apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu, izņemot izglītojamos, kuri atbrīvoti no dalības maksas saskaņā ar normatīvajiem aktiem:

70.1. no trūcīgas ģimenes;

70.2. no daudzbērnu ģimenes;

70.3. no aizbildņu ģimenes.

71. Lai saņemtu pabalstu no nākamā mēneša 1.datuma, pabalsta pieprasītājs JSLP iesniedz iesniegumu līdz kārtējā mēneša 15.datumam.

72. Pabalsta izmaksu pārtrauc uz 3 (trijiem) mēnešiem no lēmuma par pabalsta izmaksas pārtraukšanu pieņemšanas brīža, ja JSLP ir saņemta rakstiska informācija no profesionālās ievirzes izglītības iestādes par izglītojamo neattaisnotiem kavējumiem:

72.1. vairāk par 4 (četrām) mācību stundām mēnesī 1.–4.klasē;

72.2. vairāk par 6 (sešām) mācību stundām mēnesī 5.–8.klasē.

73. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

XIV. Pabalsts ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai/nomaiņai un verificēšanai daudzbērnu ģimenei

74. Pabalstu ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai/nomaiņai un verificēšanai piešķir daudzbērnu ģimenei, kura deklarēta un dzīvo daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā neatkarīgi no īpašuma piederības, pamatojoties uz mājas apsaimniekotāja vai institūcijas, kurai ir licence ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanai/nomaiņai un verificēšanai, rēķinu par sniegto pakalpojumu.

75. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

XV. Vienreizējs pabalsts personai, atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes

76. Pabalstu 43,00 euro apmērā piešķir personai, kura ir atbrīvota no brīvības atņemšanas iestādes un kuras pamata dzīvesvieta pirms apcietināšanas bija deklarēta Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

77. Pabalstu piešķir, ja iesniegums JSLP saņemts ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc atbrīvošanas no brīvības atņemšanas iestādes.

78. Pabalsta pieprasītājs JSLP uzrāda Ieslodzījuma vietu pārvaldes izziņu par atbrīvošanu no brīvības atņemšanas iestādes.

79. Lēmumu par vienreizēja pabalsta personai, atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes, piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem JSLP vadītājs 10 (desmit) darbdienu laikā, kad saņemti visi noteikumos minētie un JSLP pieprasītie dokumenti.

80. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā vai izmaksā JSLP kasē.

XVI. Ikgadējs pabalsts rehabilitācijai Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

81. Ikgadējo pabalstu rehabilitācijai Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam 25,00 euro apmērā piešķir kārtējā gadā no 15.aprīļa līdz 15.decembrim.

82. Pabalsta pieprasītājs iesniedz JSLP iesniegumu, uzrādot personas apliecinošu dokumentu un Ministru kabineta noteikta parauga apliecību par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka personas statusu.

83. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā.

XVII. Ikgadējs pabalsts veselības uzlabošanai personai, kurai ir 100 un vairāk gadu

84. Ikgadējo pabalstu veselības uzlabošanai 143,00 euro apmērā piešķir personai, kurai ir 100 (viens simts) un vairāk gadu.

85. Pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā kredītiestādes kontā vai izmaksā JSLP kasē.

XVIII. Apbedīšanas pabalsts

86. Apbedīšanas pabalstu 271,00 euro apmērā piešķir apbedīšanas izdevumu segšanai.

87. Apbedīšanas pabalstu piešķir gadījumos, ja:

87.1. mirušais nav atpazīts;

87.2. mirušais bijis deklarēts Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (turpmāk – VSAA):

87.2.1. nav piešķīrusi apbedīšanas pabalstu;

87.2.2. piešķīrusi pabalstu, kas ir mazāks par pašvaldībā noteikto pabalsta apmēru.

88. Ja VSAA piešķirtais apbedīšanas pabalsts ir mazāks par pašvaldības noteikto apbedīšanas pabalstu, tad pabalsts tiek izmaksāts tādā apmērā, lai segtu starpību starp pašvaldības un VSAA noteikto pabalstu.

89. Tiesības pieprasīt apbedīšanas pabalstu ir personai, kura uzņemas apbedīšanu.

90. Lēmumu par apbedīšanas pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt pieņem JSLP vadītājs 10 (desmit) darbdienu laikā, kad saņemti visi noteikumos minētie un JSLP pieprasītie dokumenti.

91. Apbedīšanas pabalstu pārskaita pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādītajā pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā.

XIX. Noslēguma jautājumi

92. Noteikumi stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

93. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012.gada 29.novembra saistošie noteikumi Nr.12-26 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi".

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš


 

Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015.gada 12.novembra saistošo noteikumu Nr.15-20 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss projekta satura izklāsts Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015.gada 12.novembra saistošie noteikumi Nr.15-20 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi" (turpmāk – saistošie noteikumi) tiek izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta ceturto daļu.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek piešķirti un izmaksāti pašvaldības pabalsti, lai nodrošinātu Jelgavas pilsētas pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi tiek izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta ceturto daļu.

Ņemot vērā Latvijas Republikas Valsts kontroles un Latvijas Republikas Labklājības ministrijas priekšlikumus, saistošajos noteikumos tiek pilnveidota kārtība pašvaldības pabalstu piešķiršanai un izmaksai saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Tiek plānots, ka pabalstus: ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē, pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai, individuālo mācību piederumu iegādei, pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai, medicīnas pakalpojumu apmaksai var saņemt maznodrošinātas ģimenes ar bērniem, kas attiecīgi var palielināt minēto saņēmēju loku vismaz par 200 ģimenēm ar bērniem.

Tiek precizēta kārtība, kādā tiek piešķirts pabalsts medicīnas pakalpojumu apmaksai. Tiek palielināts pabalsts pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu realizēšanai tiek plānoti naudas līdzekļi Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" 2016.gada budžetā.

Pabalsta pirmsskolas izglītības iestādes ēdināšanas pakalpojuma apmaksai palielināšanai vidēji par 7,00 euro mēnesī no 2016.gada 1.janvāra JSLP budžetā nepieciešami 38500,00 euro (500 izglītojamie X 7,00 euro mēnesī X 11 mēneši).

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Neietekmē.
5. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz administratīvajām procedūrām Tiek uzturēti labas pārvaldības principi, dažus pašvaldības pabalstus ir tiesīgas saņemt ģimenes (personas), kuras atbilst maznodrošināto ģimeņu (personu) statusam.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu projekts apspriests Jelgavas pilsētas domes Sociālo lietu konsultatīvajā komisijā.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!