Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2014. gada 26. marta noteikumi Nr. 51 "Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.03.2014., Nr. 63 (5123) https://www.vestnesis.lv/op/2014/63.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts augu aizsardzības dienesta informācija

Par Valsts augu aizsardzības dienesta izsniegtajām atļaujām apmācību veikšanai

Vēl šajā numurā

28.03.2014., Nr. 63 (5123)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 51

Pieņemts: 26.03.2014.

OP numurs: 2014/63.12

2014/63.12
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr.51

Rīgā 2014.gada 26.martā

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr.11 5.p.)

Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem

Izdoti saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likuma
7. panta pirmās daļas 1. punktu un 17. panta 2. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. "Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem" (turpmāk – Noteikumi) ir saistoši tām kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām, kurām ir jāievēro Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 575/2013 (2013. gada 26. jūnijs) par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (turpmāk – ES regula Nr. 575/2013) pirmās daļas otrās sadaļas otrās nodaļas pirmās iedaļas prasības, pamatojoties uz to konsolidēto finanšu stāvokli (turpmāk – iestāde).

2. Noteikumi nosaka:

2.1. ES regulas Nr. 575/2013 18. pantā paredzēto izvēles iespēju piemērošanu attiecībā uz konsolidācijas grupā ietveramo komercsabiedrību konsolidācijas metodēm;

2.2. pārskata par grupas sastāvu un konsolidēto finanšu pārskatu sagatavošanas un iesniegšanas kārtību.

3. Šo noteikumu izpratnē konsolidācijas grupā ietilpst komercsabiedrības atbilstoši ES regulas Nr. 575/2013 18. pantam.

II. Konsolidācijas metodes

4. ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 3. punkta piemērošanas nolūkā iestāde konsolidē iestādes, finanšu iestādes vai palīgpakalpojumu uzņēmumus, kuri ir saistīti ar konsolidācijas grupas komercsabiedrību, ja saistība izpaužas kā komercsabiedrību kopīga vadība saskaņā ar noslēgto līgumu vai šo komercsabiedrību dibināšanas dokumentu, vai statūtu noteikumiem, vai tādējādi, ka tām finanšu gada laikā vismaz puse no jebkuras pārvaldes institūcijas locekļiem ir vienas un tās pašas personas, lietojot pilnas konsolidācijas metodi saskaņā ar Starptautiskās grāmatvedības standartu padomes izdotajiem Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem, Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem un Starptautisko finanšu pārskatu interpretāciju komitejas standartu interpretācijām, kuras apstiprinājusi Eiropas Komisija un kuras ir publicētas "Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī" (turpmāk – Starptautiskie finanšu pārskatu standarti).

5. ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 6. punkta piemērošanas nolūkā iestāde konsolidē ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 6. punktā minētās iestādes, finanšu iestādes vai palīgpakalpojumu uzņēmumus, lietojot pilnas konsolidācijas metodi saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem.

III. Konsolidācijas grupas pārskati

6. Iestāde sagatavo:

6.1. pārskatu par konsolidācijas grupas sastāvu par iestādes konsolidācijas grupu vai finanšu pārvaldītājsabiedrības vai jauktas finanšu pārvaldītājsabiedrības konsolidācijas grupu un katru iestādes konsolidācijas apakšgrupu atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā minētajai veidlapai;

6.2. konsolidēto bilances pārskatu un konsolidēto peļņas vai zaudējumu aprēķinu.

7. Ja konsolidācijas apakšgrupas struktūra sakrīt ar finanšu pārvaldītājsabiedrības vai jauktas finanšu pārvaldītājsabiedrības konsolidācijas grupas struktūru, iestāde nesagatavo šo noteikumu 6. punktā minētos pārskatus konsolidācijas apakšgrupas līmenī.

8. Konsolidācijas grupas konsolidētā bilances pārskata un konsolidētā peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņu izkārtojums atbilst šo noteikumu 2. un 3. pielikuma prasībām. Konsolidācijas grupas konsolidētos finanšu pārskatus sagatavo saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk – Komisija) 24.02.2006. normatīvajiem noteikumiem Nr. 46 "Kredītiestāžu, ieguldījumu brokeru sabiedrību un ieguldījumu pārvaldes sabiedrību gada pārskata un konsolidētā gada pārskata sagatavošanas normatīvie noteikumi".

IV. Pārskatu iesniegšana

9. Pārskatu par konsolidācijas grupas sastāvu par iestādes konsolidācijas grupu, finanšu pārvaldītājsabiedrības vai jauktas finanšu pārvaldītājsabiedrības konsolidācijas grupu un katru iestādes konsolidācijas apakšgrupu, konsolidēto bilances pārskatu, konsolidēto peļņas vai zaudējumu aprēķinu sagatavo par stāvokli 31.03.2014. un 30.06.2014. un iesniedz Komisijai attiecīgi līdz 15.05.2014. un 15.08.2014.

10. Šo noteikumu 9. punktā minētos pārskatus sagatavo saskaņā ar Komisijas 14.10.2008. normatīvajos noteikumos Nr. 146 "Elektroniski sagatavoto pārskatu iesniegšanas normatīvie noteikumi" noteikto kārtību.

11. Ja Komisija konstatē, ka konsolidācijas grupas atbildīgās iestādes iesniegtais pārskats sagatavots kļūdaini, to pa e-pastu paziņo attiecīgajai konsolidācijas grupas atbildīgajai iestādei. Ja Komisija nav norādījusi citu termiņu, atbildīgā iestāde iesniedz laboto pārskatu ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc Komisijas paziņojuma par kļūdu esamību saņemšanas.

V. Atļauju saņemšanas kārtība

12. Lai saņemtu ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 2. punktā minēto atļauju proporcionālās konsolidācijas metodes lietošanai, iestāde iesniedz Komisijai rakstveida iesniegumu, kuram pievieno dokumentus, kas apstiprina ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 2. punktā minēto nosacījumu izpildi. Komisija šo iesniegumu izskata 30 dienu laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas. Atļauja ir spēkā līdz datumam, līdz kuram attiecīgais uzņēmums atbilst ES regulas Nr. 575/2013 18. panta 2. punkta prasībām.

13. Lai saņemtu atļauju kāda konsolidācijas grupas uzņēmuma neiekļaušanai konsolidācijā ES regulas Nr. 575/2013 19. panta 2. punktā minēto iemeslu dēļ, iestāde iesniedz Komisijai rakstveida iesniegumu, skaidrojumu un visu informāciju, kas ir nepieciešama ES regulas Nr. 575/2013 19. panta 2. punkta nosacījumu izvērtēšanai. Komisija šo iesniegumu izskata 30 dienu laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas. Atļauja ir spēkā līdz datumam, līdz kuram attiecīgais uzņēmums atbilst ES regulas Nr. 575/2013 19. panta 2. punkta nosacījumiem.

VI. Noslēguma jautājumi

14. Šo noteikumu 3. un 4. punktā minētās konsolidācijas metodes iestāde lieto, sagatavojot konsolidētos pārskatus sākot no pārskata par stāvokli 30.09.2014. Sagatavojot konsolidētos pārskatus par stāvokli 31.03.2014. un 30.06.2014., iestāde konsolidē iestādes, finanšu iestādes vai palīgpakalpojumu uzņēmumus, kuros iestādei ir līdzdalība un kuri ir saistīti ar konsolidācijas grupas komercsabiedrību, ja saistība izpaužas kā komercsabiedrību kopīga vadība saskaņā ar noslēgto līgumu vai šo komercsabiedrību dibināšanas dokumentu, vai statūtu noteikumiem, vai tādējādi, ka tām finanšu gada laikā vismaz puse no jebkuras pārvaldes institūcijas locekļiem ir vienas un tās pašas personas, lietojot pašu kapitāla metodi saskaņā ar Starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem.

15. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Komisijas 30.11.2007. normatīvie noteikumi Nr. 166 "Konsolidētās uzraudzības normatīvie noteikumi".

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs K.Zakulis

 

 

Iestādes nosaukums:

1.pielikums
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
26.03.2014. normatīvajiem noteikumiem Nr.51
"Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem"

Kods:

Jāiesniedz Finanšu un kapitāla tirgus komisijai
četras reizes gadā – līdz 15. maijam, 15. augustam,
15. novembrim un 15. februārim

Piemērošanas līmenis (konsolidācijas grupa, konsolidācijas apakšgrupa)

Pārskats par konsolidācijas grupas sastāvu

   

gada

   
     

(pārskata periods)

 

Nr.
p.k.

Reģistrētais pilnais nosaukums

Reģistrācijas numurs

Reģistrācijas valsts kods1

Juridiskā adrese

Komercsabiedrības veids2

Bilances kopsumma (veselos euro)

Pamatkapitāls (veselos euro)

Pamatkapitāla daļa (%), kas pieder konsolidācijas grupas komercsabiedrībām

Balsstiesību daļa (%), kas pieder konsolidācijas grupas komercsabiedrībām

Pamatojums iekļaušanai konsolidācijas grupā3

A

B

C

D

E

F

1

2

3

4

5

                     
                     
                     

1 http://www.iso.org/iso/en/prods-services/iso3166ma/02iso-3166-code-lists/list-en1.html.
2 BNK – kredītiestāde; ENI – elektroniskās naudas institūcija; IBS – ieguldījumu brokeru sabiedrība; IPS – ieguldījumu pārvaldes sabiedrība.
PFO – pensiju fonds; LIZ – līzinga kompanija; CFI – cita finanšu iestāde; PLS – palīgpakalpojumu uzņēmums; FPS – finanšu pārvaldītājsabiedrība; JFPS – jaukta finanšu pārvaldītājsabiedrība.
3 MS – meitas sabiedrība; MMS – meitas sabiedrības meitas sabiedrība; MT – mātes sabiedrība; MTM – mātes sabiedrības meitas sabiedrība; CT – cita sabiedrība.

Iestādes vadītājs      
 

(paraksts)

 

(vārds, uzvārds)

Izpildītājs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasts)

 

 

Iestādes nosaukums:

2.pielikums
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
26.03.2014. normatīvajiem noteikumiem Nr.51
"Par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem"

Kods:

Jāiesniedz Finanšu un kapitāla tirgus komisijai
četras reizes gadā – līdz 15. maijam, 15. augustam,
15. novembrim un 15. februārim

Konsolidētais bilances pārskats

   

. gada

   
     

(pārskata periods)

 

Aktīvi

Pozīcijas nosaukums

Pozīcijas kods

Summa, euro

A

C

1

Kase un prasības uz pieprasījumu pret centrālajām bankām

K0100

 
Prasības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm

K0150

 
Tirdzniecības nolūkā turēti finanšu aktīvi

K0200

 
Kapitāla instrumenti

K0210

 
Parāda instrumenti

K0220

 
Kredīti

K0230

 
Atvasinātie finanšu instrumenti

K0240

 
Klasificēti kā patiesajā vērtībā novērtētie finanšu aktīvi ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā

K0300

 
Kapitāla instrumenti

K0310

 
Parāda instrumenti

K0320

 
Kredīti

K0330

 
Pārdošanai pieejami finanšu aktīvi

K0400

 
Kapitāla instrumenti

K0410

 
Parāda instrumenti

K0420

 
Kredīti

K0430

 
Kredīti un debitoru parādi (netiek tirgoti regulētā tirgū) (t.sk. finanšu līzings)

K0500

 
Parāda instrumenti

K0510

 
Kredīti

K0520

 
Līdz termiņa beigām turēti ieguldījumi

K0600

 
Parāda instrumenti

K0610

 
Kredīti

K0620

 
Atvasinātie finanšu instrumenti - riska ierobežošana

K0700

 
Patiesās vērtības riska ierobežošana

K0710

 
Naudas plūsmas riska ierobežošana

K0720

 
Tīrās līdzdalības ārpus Latvijas riska ierobežošana

K0730

 
Procentu likmju riska patiesās vērtības riska ierobežošana

K0740

 
Procentu likmju riska naudas plūsmas riska ierobežošana

K0750

 
Pret procentu risku ierobežotās portfeļa daļas patiesās vērtības izmaiņas

K0800

 
Pamatlīdzekļi

K1000

 
Īpašums, iekārtas, aprīkojums

K1010

 
Ieguldījumu īpašums

K1020

 
Nemateriālie aktīvi

K1100

 
Pozitīvā nemateriālā vērtība (konsolidācijas starpība)

K1110

 
Pārējie nemateriālie aktīvi

K1120

 
Ieguldījumi radniecīgo, asociēto sabiedrību un kopsabiedrību pamatkapitālā (aprēķināti pēc pašu kapitāla metodes - ieskaitot nemateriālo vērtību)

K1200

 
Nodokļu aktīvi, t.sk.

K1300

 
Tekošie nodokļu aktīvi

K1310

 
Atliktie nodokļu aktīvi

K1320

 
Pārējie aktīvi

K1400

 
Pārdošanai paredzētie aktīvi (non-current assets and disposal groups classified as held for sale)

K1500

 
Kopā (K0100+K0150+K0200+K0300+K0400+K0500+K0600+K0700+
K0800+K1000+K1100+K1200+K1300+K1400+K1500)

K2000

 

2. pielikuma turpinājums

Pasīvi

Pozīcijas nosaukums

Pozīcijas kods

Summa, euro

A

C

1

Saistības pret centrālajām bankām

K3100

 
Saistības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm

K3200

 
Tirdzniecības nolūkā turētas finanšu saistības

K3300

 
Atvasinātie finanšu instrumenti

K3310

 
Īsās pozīcijas

K3320

 
Saistības pret kredītiestādēm

K3330

 
Pārējie noguldījumi

K3340

 
Parāda instrumenti (t.sk. parāda instrumenti, kurus to emitents tiesīgs atpirkt tuvākajā laikā)

K3350

 
Pārējās finanšu saistības

K3360

 
Klasificētas kā patiesajā vērtībā novērtētas finanšu saistības ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā

K3400

 
Saistības pret kredītiestādēm

K3410

 
Pārējie noguldījumi

K3420

 
Parāda instrumenti

K3430

 
Pakārtotās saistības

K3440

 
Pārējās finanšu saistības

K3450

 
Amortizētajā iegādes vērtībā vērtētās finanšu saistības

K3500

 
Saistības pret kredītiestādēm

K3510

 
Pārējie noguldījumi

K3520

 
Parāda instrumenti

K3530

 
Pakārtotās saistības

K3540

 
Pārējās finanšu saistības

K3550

 
Finanšu aktīvu nodošanas rezultātā radušās finanšu saistības

K3600

 
Atvasinātie finanšu instrumenti - riska ierobežošana

K3700

 
Patiesās vērtības riska ierobežošana

K3710

 
Naudas plūsmas riska ierobežošana

K3720

 
Tīrās līdzdalības ārpus Latvijas riska ierobežošana

K3730

 
Procentu likmju riska patiesās vērtības riska ierobežošana

K3740

 
Procentu likmju riska naudas plūsmas riska ierobežošana

K3750

 
Pret procentu risku ierobežotās portfeļa daļas patiesās vērtības izmaiņas

K3800

 
Uzkrājumi

K4000

 
Pārstrukturēšanai

K4010

 
Nenokārtotiem juridiskiem (strīda) jautājumiem un nodokļu tiesas procesiem

K4020

 
Pensijām un tamlīdzīgām saistībām

K4030

 
Ārpusbilances saistībām pret klientiem un garantijām

K4040

 
Apgrūtinošiem līgumiem (onerous contracts)

K4050

 
Pārējie uzkrājumi

K4060

 
Nodokļu saistības, t.sk.

K4100

 
Tekošās nodokļu saistības

K4110

 
Atliktās nodokļu saistības

K4120

 
Pārējās saistības

K4200

 
Pārdošanai paredzētās saistības (liabilities included in disposal groups classified as held for sale)

K4300

 
Kopā saistības (K3100+K3200+K3300+K3400+K3500+K3600+
K3700+K3800+K4000+K4100+K4200+K4300)

K4500

 

2. pielikuma turpinājums

A

C

1

Kapitāls un rezerves

K4600

 
Apmaksātais pamatkapitāls

K4610

 
(Pašas akcijas)

K4620

 
Akciju emisijas uzcenojums

K4630

 
Citi kapitāla elementi

K4640

 
Rezerves kapitāls un pārējās rezerves

K4650

 
Pārvērtēšanas rezerves un citas vērtību starpības

K4660

 
Pamatlīdzekļu

K4661

 
Nemateriālo aktīvu

K4662

 
Neto ieguldījumu operācijās ārvalstīs riska ierobežošanas

K4663

 
Valūtas kursa starpības

K4664

 
Naudas plūsmas riska ierobežošanas

K4665

 
Pārdošanai pieejamo finanšu aktīvu

K4666

 
Pārdošanai paredzēto aktīvu (non-current assets and disposal groups classified as held for sale)

K4667

 
Citas

K4668

 
Iepriekšējo gadu nesadalītā peļņa/zaudējumi

K4670

 
Pārskata gada peļņa/zaudējumi

K4680

 
Mazākuma līdzdalība

K4700

 
Pārvērtēšanas rezerves

K4710

 
Pārējās

K4720

 
Kopā kapitāls un mazākuma līdzdalība (K4600+K4700)

K4800

 
Kopā pasīvi (K4500+K4800)

K5000

 

Ārpusbilances posteņi

Prasības un saistības pret klientiem (loan commitments)

K5100

 
Saistības pret klientiem

K5110

 
Prasības pret klientiem

K5120

 
Iespējamās prasības un saistības

K5200

 
Saistības

K5210

 
Prasības

K5220

 
Pārējās prasības un saistības

K5300

 
Saistības

K5310

 
Prasības

K5320

 

Iestādes vadītājs          
 

(vārds, uzvārds)

 

(paraksts)

 

(aizpildīšanas datums)

Izpildītājs          
 

(vārds, uzvārds)

 

(tālruņa numurs)

 

(e-pasta adrese)

 

 

Iestādes nosaukums:

3.pielikums
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
26.03.2014. normatīvajiem noteikumiem Nr.51
"Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem"

Kods:

Jāiesniedz Finanšu un kapitāla tirgus komisijai
četras reizes gadā – līdz 15. maijam, 15. augustam,
15. novembrim un 15. februārim

Konsolidētais peļņas/zaudējumu aprēķins

   

gada

   

Pozīcijas nosaukums

Pozīcijas kods

Summa, euro

A

B

1

Procentu ienākumi no

K8100

 
kases un prasībām uz pieprasījumu pret centrālajām bankām

K8101

 
tirdzniecības nolūkā turētajiem finanšu aktīviem

K8102

 
klasificētiem kā patiesajā vērtībā vērtētajiem finanšu aktīviem ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā

K8103

 
pārdošanai pieejamiem finanšu aktīviem

K8104

 
kredītiem un debitoru parādiem (t.sk. no finanšu līzinga)

K8105

 
līdz termiņa beigām turētajiem ieguldījumiem

K8106

 
atvasinātajiem finanšu instrumentiem (riska ierobežošana, procentu likmju risks)

K8107

 
pārējiem aktīviem

K8108

 
Procentu izdevumi par

K8110

 
saistībām pret centrālajām bankām

K8111

 
tirdzniecības nolūkā turētajām finanšu saistībām

K8112

 
klasificētām kā patiesajā vērtībā vērtētajām finanšu saistībām ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā

K8113

 
amortizētajā iegādes vērtībā vērtētajām finanšu saistībām

K8114

 
atvasinātajiem finanšu instrumentiem (riska ierobežošana)

K8115

 
pārējām saistībām

K8116

 
Izdevumi par uz pieprasījumu atmaksājamo akciju kapitālu

K8120

 
Dividenžu ienākumi no

K8130

 
tirdzniecības nolūkā turētajiem finanšu aktīviem

K8131

 
klasificētiem kā patiesajā vērtībā vērtētajiem finanšu aktīviem ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā

K8132

 
pārdošanai pieejamiem finanšu aktīviem

K8133

 
Komisijas naudas un citi līdzīgi ienākumi

K8140

 
Komisijas naudas un citi līdzīgi izdevumi

K8150

 
Neto realizētā peļņa/zaudējumi no finanšu aktīviem un finanšu saistībām, kas netiek vērtētas patiesajā vērtībā, ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā*, t.sk. no

K8160

 
pārdošanai pieejamiem finanšu aktīviem

K8161

 
kredītiem un debitoru parādiem (t.sk. no finanšu līzinga)

K8162

 
līdz termiņa beigām turētajiem ieguldījumiem

K8163

 
amortizētajā iegādes vērtībā vērtētajām finanšu saistībām

K8164

 
Pārējā peļņa/zaudējumi

K8165

 
Neto peļņa/zaudējumi no tirdzniecības nolūkā turētajiem finanšu aktīviem un finanšu saistībām*, t.sk. no

K8170

 
kapitāla instrumentiem un ar tiem saistītajiem atvasinātajiem finanšu instrumentiem

K8171

 
procentu (riska) instrumentiem un ar tiem saistītajiem atvasinātajiem finanšu instrumentiem

K8172

 
tirdzniecības ar ārvalstu valūtu

K8173

 
kredītriska (kredītu) instrumentiem un ar tiem saistītajiem atvasinātajiem finanšu instrumentiem

K8174

 
preču instrumentiem un ar tiem saistītajiem atvasinātajiem instrumentiem

K8175

 
pārējiem instrumentiem (t.sk. kombinētajiem (hybrid) instrumentiem)

K8176

 

3. pielikuma turpinājums

A

B

1

Neto peļņa/zaudējumi no klasificētiem kā patiesajā vērtībā vērtētajiem finanšu aktīviem un finanšu saistībām ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā*

K8180

 
Neto peļņa/zaudējumi no riska ierobežošanas uzskaites*

K8190

 
Ārvalstu valūtu pārvērtēšanas neto peļņa/zaudējumi*

K8200

 
Citu aktīvu, kas nav pārdošanai pieejami, atzīšanas pārtraukšanas neto peļņa/zaudējumi*

K8210

 
Citi parastie ienākumi

K8220

 
Citi parastie izdevumi

K8230

 
Administratīvie izdevumi

K8240

 
Personāla izdevumi

K8241

 
Vispārējie un administratīvie izdevumi

K8242

 
Nolietojums

K8250

 
Īpašuma, iekārtu, aprīkojuma

K8251

 
Ieguldījumu īpašuma

K8252

 
Nemateriālo aktīvu (citu nekā nemateriālā vērtība (goodwill))

K8253

 
Uzkrājumu veidošanas rezultāts*

K8260

 
Vērtības samazināšanās zaudējumi*

K8300

 
Finanšu aktīvu, kas netiek vērtēti patiesajā vērtībā ar atspoguļojumu peļņas vai zaudējumu aprēķinā, vērtības samazināšanās zaudējumi, t.sk.

K8310

 
iegādes vērtībā vērtēto finanšu aktīvu (netirgotie pašu kapitāla instrumenti)

K8311

 
pārdošanai pieejamo finanšu aktīvu

K8312

 
kredītu un debitoru parādu (t.sk. finanšu līzinga)

K8313

 
līdz termiņa beigām turēto ieguldījumu

K8314

 
Nefinanšu aktīvu vērtības samazināšanās zaudējumi, t.sk.

K8320

 
īpašuma, iekārtu un aprīkojuma

K8321

 
ieguldījumu īpašuma

K8322

 
nemateriālās vērtības (goodwill)

K8323

 
nemateriālo aktīvu (citu nekā nemateriālā vērtība (goodwill))

K8324

 
ieguldījumu saistītajās sabiedrībās un kopsabiedrībās, kas tiek atzītas uzskaitē pēc pašu kapitāla metodes

K8325

 
pārējo

K8326

 
Negatīvā nemateriālā vērtība (konsolidācijas starpība), kas nekavējoties atspoguļota peļņas un zaudējumu aprēķinā

K8270

 
Līdzdalības saistītās sabiedrības, meitas sabiedrības un kopsabiedrības pamatkapitālā peļņa/zaudējumi atbilstoši pašu kapitāla metodei*

K8280

 
Nefinanšu ilgtermiņa aktīvu, kas ir kvalificēti kā pārdošanai vai atsavināšanai paredzētie, pārvērtēšanas rezultāts*

K8290

 
Peļņa/zaudējumi pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanas (K8100-K8110-K8120+K8130+K8140-K8150+K8160+K8170+K8180+K8190+K8200+K8210+K8220-K8230-K8240-K8250+K8260+K8300-K8270+K8280+K8290)

K8330

 
Uzņēmumu ienākuma nodoklis

K8340

 
Peļņa/zaudējumi pēc nodokļu aprēķināšanas (K8330-K8340)

K8350

 
Peļņa/zaudējumi pēc nodokļu aprēķināšanas no pārtrauktām operācijām*

K8360

 
Peļņa/zaudējumi pēc nodokļu aprēķināšanas un pārtrauktas operācijas (K8350+K8360)

K8370

 
Mazākuma peļņa/zaudējumi*

K8380

 
Pārskata gada nesadalītā peļņa/zaudējumi (K8370-K8380)

K8400

 

* Negatīvais rezultāts jāuzrāda ar mīnusa zīmi.

Iestādes vadītājs          
 

(vārds, uzvārds)

 

(paraksts)

 

(aizpildīšanas datums)

Izpildītājs          
 

(vārds, uzvārds)

 

(tālruņa numurs)

 

(e-pasta adrese)

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!