Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2014. gada 26. marta noteikumi Nr. 48 "Grozījumi "Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas normatīvajos noteikumos"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.03.2014., Nr. 63 (5123) https://www.vestnesis.lv/op/2014/63.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr.51

Normatīvie noteikumi par konsolidācijas metodēm un konsolidētajiem pārskatiem

Vēl šajā numurā

28.03.2014., Nr. 63 (5123)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 48

Pieņemts: 26.03.2014.

OP numurs: 2014/63.11

2014/63.11
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr.48

Rīgā 2014.gada 26.martā

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr.11 2.p.)

Grozījumi "Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas normatīvajos noteikumos"

Izdoti saskaņā ar Kredītiestāžu likuma
55. pantu un 101.3 panta septītās daļas 2. punktu un
Finanšu instrumentu tirgus likuma 121. panta devīto daļu

Izdarīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 25.03.2009. normatīvajos noteikumos Nr. 42 "Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas normatīvie noteikumi" (tālāk tekstā – noteikumi) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Iestāde izvērtē saskaņā ar grāmatvedības standartiem izveidoto uzkrājumu pietiekamību paredzamo zaudējumu segšanai. Paredzamie zaudējumi pārsniedz saskaņā ar grāmatvedības standartiem izveidoto uzkrājumu apmēru, ja iestādes kredītportfeļa kvalitāti būtiski ietekmē apsvērumi, kas netiek ņemti vērā saskaņā ar grāmatvedības standartiem. Pozitīvu starpību starp paredzamo zaudējumu apmēru un saskaņā ar grāmatvedības standartu prasībām izveidotajiem uzkrājumiem ņem vērā, aprēķinot iestādes pašu kapitālu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 575/2013 (2013. gada 26. jūnijs) par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (tālāk tekstā – ES regula Nr. 575/2013) prasībām un šo noteikumu prasībām."

2. Izteikt noteikumu 65. punktu šādā redakcijā:

"65. Ja iestādes izveidotais uzkrājumu apmērs nav pietiekams, lai segtu paredzamos zaudējumus, realizējot piesardzības pieeju un ņemot vērā iestādes riska profilu, uzraugi pieprasa iestādei veikt pašu kapitāla korekciju par aplēsto paredzamo zaudējumu pārsniegumu pār saskaņā ar grāmatvedības standartu prasībām izveidotajiem uzkrājumiem, kas samazināts par aplēsto paredzamo zaudējumu pārsnieguma reizinājumu ar riska darījumam, kuram aplēsti paredzamie zaudējumi, noteikto riska pakāpi un 8 procentiem. Iestādēm, kas minimālo kredītriska kapitāla prasību aprēķina saskaņā ar standartizēto pieeju, šis pārsniegums tiek ņemts vērā pašu kapitāla aprēķinā un tiek norādīts tieši piemērojamā Eiropas Savienības tiesību akta attiecībā uz iestāžu sniegtajiem uzraudzības pārskatiem saskaņā ar ES regulas Nr. 575/2013 pārskata "C 04.00 – IZZIŅAS POSTEŅI (CA4)" rindā "820". Minētais pārsniegums veido pašu kapitāla samazinājumu, kas tiek atskaitīts 50 procentu apmērā no pirmā līmeņa pamata kapitāla un 50 procentu apmērā no otrā līmeņa kapitāla. Ja 50 procenti no minētā pašu kapitāla samazinājuma pārsniedz otrā līmeņa kapitālu, tad šo pārsniegumu atskaita no pirmā līmeņa pamata kapitāla."

3. Izteikt noteikumu 66. punktu šādā redakcijā:

"66. Ja iestāde ir saņēmusi atļauju izmantot IRB pieeju kredītriska kapitāla prasību aprēķinam, tad uzraugi pārbauda šo noteikumu 12. punktā minēto prasību ievērošanu, izvērtējot iestādes veiktās ikgadējās IRB pieejas modeļu iekšējās pārbaudes rezultātus, kā arī veicot regulāru iestādes izmantotās IRB pieejas atbilstības ES regulas Nr. 575/2013 prasībām izvērtēšanu. Ja iestājas ES regulas Nr. 575/2013 146. pantā minētais gadījums, bet iestādes rīcība uzraugu vērtējumā ir nepietiekama, uzraugi pieprasa kapitāla pietiekamības novērtēšanas procesa ietvaros uzturēt papildu kapitālu kredītriska segšanai."

4. Papildināt noteikumus ar VI. nodaļu "Noslēguma jautājums" šādā redakcijā:

"VI. Noslēguma jautājums

67. Grozījumi šo noteikumu 65. punktā par pārsnieguma norādīšanu tieši piemērojamā Eiropas Savienības tiesību akta attiecībā uz iestāžu sniegtajiem uzraudzības pārskatiem saskaņā ar ES regulas Nr. 575/2013 pārskata "C 04.00 – IZZIŅAS POSTEŅI (CA4)" rindā "820" stājas spēkā vienlaikus ar minētā tieši piemērojamā Eiropas Savienības tiesību akta stāšanos spēkā."

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs K.Zakulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!