• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2014. gada 5. novembra stenogramma "Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas trešā (ārkārtas) sēde 2014.gada 5.novembrī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.11.2014., Nr. 226 https://www.vestnesis.lv/op/2014/226.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas ceturtā (ārkārtas) sēde 2014.gada 6.novembrī

Vēl šajā numurā

13.11.2014., Nr. 226

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 05.11.2014.

OP numurs: 2014/226.2

2014/226.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas trešā (ārkārtas) sēde 2014.gada 5.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti, sākam Saeimas ārkārtas sēdi!

Darba kārtības 1.punkts ir Saeimas lēmuma projekts "Par Veiko Spolīša 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Kolēģi! Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Edgara Rinkēviča iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu, kā arī deputāta amata kandidāta Veiko Spolīša piekrišanu uzņemties pildīt deputāta pienākumus. Ir sagatavots lēmuma projekts. Aicinu apstiprināt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Es aicinu Veiko Spolīti dot svinīgo solījumu.

V.Spolītis.

Es, Veiko Spolītis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot...

Sēdes vadītāja. Spolīša kungs, jums ir jādod svinīgais solījums vēlreiz!

V.Spolītis. Pirmā reize neiznāca...

Es, Veiko Spolītis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Veiko Spolīša 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret un atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts.

Apsveicu deputātu Veiko Spolīti un aicinu ieņemt vietu Sēžu zālē! (No zāles starpsaucieni: "Viņš jau ieņēma pats!"; dep. J.Ādamsons: "Lai iziet un ienāk vēlreiz!")

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Edvarda Smiltēna 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputātes Laimdotas Straujumas iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu, kā arī esam saņēmuši deputāta amata kandidāta Smiltēna piekrišanu.

Lūdzu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Edvardu Smiltēnu dot svinīgo solījumu.

E.Smiltēns.

Es, Edvards Smiltēns, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu parakstīt svinīgo solījumu. Paldies.

Balsosim par lēmuma projektu "Par Edvarda Smiltēna 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu zvanu!... Tātad balsosim par lēmuma projekta "Par Edvarda Smiltēna 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 78, pret un atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts.

Aicinu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – "Par Hosama Abu Meri 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Riharda Kozlovska iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Hosama Abu Meri piekrišanu uzņemties deputāta pilnvaras uz laiku.

Lūdzu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Aicinu Hosamu Abu Meri dot svinīgo solījumu.

H.Abu Meri.

Es, Hosams Abu Meri, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Hosama Abu Meri 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav.

Aicinu deputātu Hosamu Abu Meri ieņemt vietu Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Janīnas Kursītes 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus". (No zāles dep. A.Bērziņš: "Divi mandāti!")

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši deputāta Anrija Matīsa iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidātes Janīnas Kursītes iesniegumu par piekrišanu pildīt deputātes pienākumus uz laiku.

Aicinu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Janīnu Kursīti dot svinīgo solījumu.

J.Kursīte.

Es, Janīna Kursīte, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi, pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Janīnas Kursītes 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts.

Aicinu deputāti Janīnu Kursīti ieņemt vietu Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības punkts – "Par Vjačeslava Dombrovska 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Jāņa Reira iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Vjačeslava Dombrovska iesniegumu ar piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku.

Aicinu apstiprināt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Vjačeslavu Dombrovski dot svinīgo solījumu.

V.Dombrovskis.

Es, Vjačeslavs Dombrovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Vjačeslava Dombrovska 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no partijas "VIENOTĪBA" kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Vjačeslavu Dombrovski ieņemt vietu Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības punkts – lēmuma projekts "Par Andra Vilka 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputātes Daces Melbārdes iesniegumu par deputātes mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Andra Vilka iesniegumu par piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku.

Aicinu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Andri Vilku dot svinīgo solījumu.

Kolēģi, es lūdzu klusumu Saeimas Sēžu zālē!

A.Vilks.

Es, Andris Vilks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Andra Vilka 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Andri Vilku ieņemt vietu Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – Saeimas lēmuma projekts "Par Aleksandra Kiršteina 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Dzintara Rasnača iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Kiršteina kunga piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku.

Aicinu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Aleksandru Kiršteinu dot svinīgo solījumu.

A.Kiršteins.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Aleksandra Kiršteina 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Aleksandru Kiršteinu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Valtera Dambes 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu un laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Jāņa Dūklava iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Dambes iesniegumu par piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku. Sagatavotais lēmuma projekts jums ir pieejams. Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Aicinu Valteru Dambi dot svinīgo solījumu.

V.Dambe.

Es, Valters Dambe, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Valtera Dambes 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts.

Aicinu deputātu Valteru Dambi ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Jāņa Trupovnieka 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Raimonda Vējoņa iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Jāņa Trupovnieka iesniegumu par piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku.

Aicinu atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Jāni Trupovnieku dot svinīgo solījumu.

J.Trupovnieks.

Es, Jānis Trupovnieks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Jāņa Trupovnieka 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Tātad lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Jāni Trupovnieku ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Edgara Putras 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputātes Danas Reiznieces-Ozolas iesniegumu par deputātes mandāta nolikšanu uz laiku. Esam arī saņēmuši deputāta amata kandidāta Ulda Boitmaņa iesniegumu par atteikšanos pieņemt deputāta mandātu uz laiku, kā arī deputāta amata kandidāta Alda Slavinska iesniegumu ar atteikšanos pieņemt deputāta mandātu uz laiku.

Esam saņēmuši deputāta amata kandidāta Edgara Putras iesniegumu par piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku. Ir sagatavots lēmuma projekts.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Edgaru Putru dot svinīgo solījumu.

E.Putra.

Es, Edgars Putra, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Edgara Putras 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Aicinu deputātu Edgaru Putru ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Jura Vectirāna 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus".

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Esam saņēmuši 12.Saeimas deputāta Ulda Auguļa iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Ar lielu prieku jāteic, ka esam saņēmuši deputāta amata kandidāta Jura Vectirāna iesniegumu par piekrišanu pildīt deputāta pienākumus uz laiku. Ir sagatavots lēmuma projekts.

Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Juri Vectirānu dot svinīgo solījumu.

J.Vectirāns.

Es, Juris Vectirāns, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu parakstīt svinīgo solījumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Jura Vectirāna 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un Zemnieku savienības kandidātu saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Noskaidro, kas tie divi, kas nebalsoja!")

Aicinu deputātu Juri Vectirānu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē!

Un nākamais un pēdējais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem".

Tā kā iesniegtais lēmuma projekts ir patstāvīgais priekšlikums, tad atbilstoši Saeimas kārtības rullim Saeimas Prezidijs ziņo, ka tas ir saņēmis piecu deputātu... kur ir?... desmit deputātu... tātad desmit deputātu – Viņķeles, Boķa, Latkovska, Loskutova, Orlova, Ķirša un citu – parakstīto un iesniegto Saeimas lēmuma projektu "Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem". Vai deputātiem ir iebildumi pret šā lēmuma izskatīšanu šodien? Nav. Deputātiem nav iebildumu, tātad sākam izskatīt lēmuma projektu.

Vai iesniedzēju vārdā kāds vēlas ko teikt? Ja iesniedzēju vārdā neviens neko nevēlas piebilst, tad mums par šo patstāvīgo priekšlikumu ir jābalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta "Par Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumiem" pieņemšanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Tātad lēmuma projekts ir pieņemts.

Tā kā visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti, ir jāveic deputātu klātbūtnes reģistrācija.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu...

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, paziņojumam vārds Andrejam Klementjevam.

A.Klementjevs (SASKAŅA).

Labvakar, augsti godātie deputāti! Ir viens paziņojums. Lietvedība strādās šodien līdz pulksten 18.00 sakarā ar to, ka gaidīs parakstītos... kuri deputāti strādās komisijās... pilnvarojumus, jā. Cik es saprotu, iesniedza visas frakcijas... neiesniedza tikai ZZS. (No zāles dep. A.Brigmanis: "Mums nav viena paraksta!") ZZS, lūdzu, parakstiet un iesniedziet līdz pulksten 18.00! Nu, dokumentiem jābūt sakārtotiem. Mēs Lietvedības darbiniekus speciāli aizkavēsim vēl vienu stundu, lai būtu sakārtota šī lieta. Un tad rīt mēs lemsim par komisijām, un tad varēsim pabeigt šo svarīgo darbu. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Gunāram Kūtrim reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Šodienas sēdes beigās nav reģistrējušies: Guntis Belēvičs... nav, Gaidis Bērziņš... nav, Raivis Dzintars... nav, Ojārs Ēriks Kalniņš... nav, Jānis Klaužs... nav.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!