• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2014. gada 9. oktobra saistošie noteikumi Nr. 30 "Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Jūrmalas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.10.2014., Nr. 215 https://www.vestnesis.lv/op/2014/215.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.8

Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā

Vēl šajā numurā

30.10.2014., Nr. 215

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 30

Pieņemts: 09.10.2014.

OP numurs: 2014/215.17

2014/215.17
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.30

Jūrmalā 2014.gada 9.oktobrī (prot. Nr.15, 8.p.)

Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Jūrmalas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
15.panta pirmās daļas 4.punktu un 43.panta trešo daļu,
 Izglītības likuma 17.panta pirmo daļu un Ministru kabineta
2012.gada 28.februāra noteikumu Nr.149 "Noteikumi par kārtību,
kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un
 atskaitīti no tām, un obligātajām prasībām
pārcelšanai uz nākošo klasi" 4.7.apakšpunktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību mācību uzsākšanai 1.klasē Jūrmalas pilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs (turpmāk – iestādes).

2. Saistošie noteikumi attiecas uz bērnu likumiskajiem pārstāvjiem (vecākiem, adoptētājiem, audžuģimeni un aizbildņiem) (turpmāk – vecāki), kuri vēlās reģistrēt bērnu 1.klasē iestādēs.

II. Bērnu reģistrēšana 1.klasei

3. Bērnu reģistrācija (turpmāk – reģistrācija) pašvaldībā notiek katru gadu no 1.marta līdz 31.maijam.

4. Reģistrācija notiek elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv, sadaļā E-iesniegums iestādei. Reģistrējoties vecāki izvēlās iesnieguma saņēmēja iestādi – Jūrmalas pilsētas dome; izvēlas tēmu – lūgums; izvēlnē iesnieguma nosaukums ieraksta lūguma būtību: par bērna reģistrēšanu skolas (skolas nosaukums) 1.klasē; izvēlnē iesnieguma saturs – ieraksta informāciju par bērnu: vārds, uzvārds, personas kods, izvēlētās skolas nosaukums, aizpilda pārējo pieprasīto informāciju.

5. Jūrmalas pilsētas dome saņemto iesniegumu elektroniski reģistrē datu bāzē.

6. Bērni rindā uz vietu iestādes 1.klasē tiek reģistrēti iesniegumu iesniegšanas secībā.

7. Jūrmalas pilsētas dome katra gada 1.jūnijā elektroniskā reģistra datus par bērnu reģistrāciju 1.klasē nodod iestādēm.

III. Bērnu uzņemšana Iestādēs

8. Iestāde katru gadu pēc 1.jūnija, divu nedēļu laikā, rakstiski paziņo vecākiem par elektroniskajā reģistrā reģistrēto bērnu uzņemšanu iestādes 1.klasē un uzaicina iesniegt iestādei iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē.

9. Vecāki, kuri bērna uzņemšanu 1.klasē nav reģistrējuši elektroniskajā reģistrā, līdz katra gada 31.maijam, izvēlētajā iestādē personīgi iesniedz iesniegumu par bērna uzņemšanu iestādes 1.klasē.

10. Ja iestāde pamatotu iemeslu dēļ bērna uzņemšanu atsaka, tad divu nedēļu laikā pēc iesnieguma saņemšanas rakstiski par to informē vecākus un pašvaldību, kas informē vecākus par brīvajām vietām 1.klasē citās iestādēs.

IV. Noslēguma jautājums

11. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", portālā www.jurmala.lv. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" likumā noteiktajā kārtībā.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.TruksnisPaskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2014.gada 9.oktobra saistošajiem noteikumiem Nr.30 "Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Jūrmalas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs"

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss projekta satura izklāsts 1.1. ārējais normatīvais akts, kas nosaka nepieciešamību izstrādāt saistošos noteikumus: Ministru kabineta 2012.gada 28.februāra noteikumi Nr.149 "Noteikumi par kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un atskaitīti no tām, un obligātajām prasībām pārcelšanai uz nākošo klasi" 4.7.apakšpunkts;

1.2. saistošo noteikumu mērķis – vienota un ērtāka pakalpojuma pieejamība;

1.3. saistošie noteikumi precizē kārtību bērnu reģistrācijai un uzņemšanai 1.klasē, Jūrmalas pilsētas pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums 2.1. saistošie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu kārtību, kādā Jūrmalas pilsētas pašvaldība nodrošina izglītības procesa organizēšanu 1.klašu izglītojamajiem Jūrmalas pilsētas pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs, veicinot ērtāku un saprotamāku pakalpojuma pieejamību un sekmējot sistēmas pārraudzību;

2.2. pastāvošais tiesiskais regulējums, kas nosaka kārtību, kādā bērnus uzņem 1.klasē, ir Ministru kabineta 2012.gada 28.februāra noteikumu Nr.149 "Noteikumi par kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un atskaitīti no tām, un obligātajām prasībām pārcelšanai uz nākošo klasi" 4.un 5.punktā noteiktais, savukārt 4.7.punktā noteiktais izglītības iestādes dibinātājam dod iespēju uzlabot pakalpojumu, kā arī pārraudzīt tā norisi.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināma.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināma.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām 5.1. saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Jūrmalas pilsētas dome un tās dibinātās vispārējās izglītības iestādes;

5.2. saistošo noteikumu izpilde neietekmēs Jūrmalas pilsētas domes funkcijas un uzdevumus;

5.3. privātpersona saistošo noteikumu piemērošanā var vērsties Jūrmalas pilsētas domē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām 6.1. konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!