Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Centrālā vēlēšanu komisija
Centrālā vēlēšanu komisija publicē pieņemtos lēmumus, t. sk. par instrukciju apstiprināšanu, par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā, par tautas nobalsošanas izsludināšanu, par vēlēšanu vai tautas nobalsošanas rezultātiem, par iniciatīvas grupas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt u.c.

Pirms vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija publicē priekšvēlēšanu programmas, kandidātu sarakstus, kā arī ziņas par kandidātiem:

  • ne vēlāk kā divdesmit dienas pirms Saeimas vēlēšanu dienas;
  • ne vēlāk kā deviņpadsmit dienas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2014. gada 18. jūlija lēmums Nr. 62 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.07.2014., Nr. 146 https://www.vestnesis.lv/op/2014/146.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.63

Par grozījumiem vēlēšanu iecirkņu sarakstā

Vēl šajā numurā

28.07.2014., Nr. 146

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 62

Pieņemts: 18.07.2014.

OP numurs: 2014/146.10

2014/146.10
RĪKI

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumi: Šajā laidienā 7 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.62

Rīgā 2014.gada 18.jūlijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju par balss nodošanu glabāšanā Saeimas vēlēšanās.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R.Eglājs

 

 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
2014.gada 18.jūlija lēmumu Nr.62

Instrukcija par balss nodošanu glabāšanā Saeimas vēlēšanās

I. Vispārīgie noteikumi

1. Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kuru administratīvajā teritorijā organizējama balss nodošana glabāšanā, ne vēlāk kā 60 dienas pirms vēlēšanu dienas nosaka, kuros vēlēšanu iecirkņos vēlētāji varēs nodot balsi glabāšanā. Lēmums par šo iecirkņu noteikšanu nekavējoties nosūtāms Centrālajai vēlēšanu komisijai.

2. Šīs instrukcijas 1.punktā minēto vēlēšanu iecirkņu komisijas darbojas saskaņā ar Saeimas vēlēšanu iecirkņa komisijas darbības instrukciju tiktāl, ciktāl šī instrukcija nenosaka citu kārtību.

II. Kārtība, kādā balsi pieņem glabāšanā

3. Balsi glabāšanā attiecīgajos vēlēšanu iecirkņos pieņem šādos darba laikos:

trešdien – no plkst. 17.00 līdz 20.00;

ceturtdien – no plkst. 9.00 līdz 12.00;

piektdien – no plkst. 10.00 līdz 16.00.

4. Šajās dienās pirms vēlēšanu iecirkņa atvēršanas vēlēšanu iecirkņa komisija sagatavo vēlēšanu iecirkni darbam:

4.1. ierīko atsevišķas telpas vai nodalījumus, kur vēlētājs vienatnē var izvēlēties atbalstāmo kandidātu sarakstu;

4.2. pārliecinās, vai iecirkņa telpās atrodas visi nepieciešamie vēlēšanu materiāli;

4.3. sagatavo vēlēšanu zīmju komplektus numerācijas secībā virspusē liekot zīmi ar pirmo numuru;

4.4. sagatavo noteiktu skaitu vēlēšanu aplokšņu, pārskaita tās vismaz divas reizes un izdara ierakstu vēlēšanu gaitas žurnālā par apzīmogoto vēlēšanu aplokšņu skaitu, norādot iecirkņa komisijas locekļu vārdus un uzvārdus, kuri tās skaitījuši;

4.5. sagatavo reģistrācijas aploksnes;

4.6. sagatavo vēlēšanu kasti;

4.7. pārbauda, vai vēlēšanu telpās nav izvietoti aģitācijas materiāli;

4.8. nodrošina, lai pie izejas no vēlēšanu telpām aizklātā nodalījumā vēlētājiem būtu brīvi pieejamas visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes.

5. 2.punktā noteiktajos laikos vēlēšanu iecirknī jāatrodas iecirkņa komisijas priekšsēdētājam vai sekretāram, kā arī vismaz trim iecirkņa komisijas locekļiem.

6. Balss nodošanu glabāšanā var novērot politisko partiju un to apvienību pilnvarotie novērotāji, vēlēšanu komisiju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji Saeimas vēlēšanu iecirkņa komisijas darbības instrukcijā noteiktajā kārtībā.

7. Pēc vēlēšanu iecirkņa atvēršanas iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs komisijas klātbūtnē pārliecinās, vai vēlēšanu kaste, kurā paredzēts iemest reģistrācijas aploksnes, ir tukša. Pēc tam atveramo vēlēšanu kastes daļu nostiprina ar numurētām drošības plombām un izdara vēlēšanu gaitas žurnālā ierakstu par vēlēšanu kastes aizzīmogošanu, norādot drošības plombu numurus.

8. Pēc vēlēšanu kastes aizzīmogošanas iecirkņa komisija nekavējoties Centrālās vēlēšanu komisijas elektroniskajā informācijas sistēmā (turpmāk tekstā – CVK informācijas sistēma) ziņo par iecirkņa darba sākšanu.

9. Pēc vēlēšanu iecirkņa atvēršanas iecirkņa komisijas sekretārs vai – viņa prombūtnes laikā – cits iecirkņa komisijas priekšsēdētāja pilnvarots komisijas loceklis turpina aizpildīt vēlēšanu gaitas žurnālu, izdarot tajā atzīmes:

9.1. par vēlēšanu kastes spraugas drošības plombas numuru;

9.2. pāri palikušo vēlēšanu aplokšņu skaitu un sabojāto vēlēšanu aplokšņu skaitu;

9.3. par vēlētāju sūdzībām attiecībā uz vēlēšanu norisi un sniegtajām atbildēm;

9.4. par saņemtajiem norādījumiem no attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas vai Centrālās vēlēšanu komisijas;

9.5. ziņas, ko iecirkņa komisija sniedz attiecīgajai republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijai un Centrālajai vēlēšanu komisijai, arī par balsotāju sarakstos reģistrēto vēlētāju skaitu;

9.6. par visiem starpgadījumiem, traucējumiem un attiecībā uz tiem pieņemtajiem lēmumiem;

9.7. par pilnvarotajiem novērotājiem, norādot partijas vai partiju apvienības nosaukumu, novērotāja vārdu un uzvārdu, ierašanās un aiziešanas laiku;

9.8. par citām darbībām, kas saistītas ar vēlēšanu gaitu.

10. Kad vēlētājs ir izdarījis savu izvēli un vēlēšanu aploksni aizlīmējis, viņš to atdod iecirkņa komisijas loceklim, kurš vēlētāja klātbūtnē vēlēšanu aploksni ievieto reģistrācijas aploksnē, uz kuras norādīts vēlētāja vārds, uzvārds, kārtas numurs balsotāju sarakstā un saraksta lapas numurs, un iemet reģistrācijas aploksni vēlēšanu kastē.

11. Atkārtota balss nodošana glabāšanā nav pieļaujama.

12. Katru dienu pēc darba laika beigām vēlēšanu kastes sprauga aizzīmogojama ar numurētu drošības plombu. Vēlēšanu dienā šo kasti balsošanas organizēšanai neizmanto.

13. Katru dienu pēc darba laika beigām iecirkņa komisija noslēdz attiecīgās dienas balsotāju sarakstus un paziņo par balsi glabāšanā nodevušo vēlētāju kopskaitu CVK informācijas sistēmā. Attiecīgajā dienā izmantotās balsotāju saraksta lapas caurauklo, auklas galus sasien un nostiprina ar uzlīmi. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs to apzīmogo un paraksta, norādot vietu, datumu un cauršūto lapu skaitu.

III. Iecirkņa komisijas darbība vēlēšanu dienā attiecībā uz glabāšanā nodotajām balsīm

14. Ja vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, vēlēšanu dienā ierodas iecirknī, kurā nodevis balsi glabāšanā, un izsaka vēlēšanos balsot, iecirkņa komisija pēc balsotāju saraksta pārliecinās, ka viņš attiecīgā iecirknī ir nodevis balsi glabāšanā. Tad balsotāju sarakstā anulē ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, svītrojot attiecīgo saraksta rindu, un ailē "piezīmes" norāda:

14.1. anulētās rindas kārtas numuru;

14.2. balsotāju saraksta lapas numuru, kur vēlētājs parakstās par balsošanu vēlēšanu dienā, un viņa kārtas numuru šajā lapā.

Pēc tam vēlētājs balso Saeimas vēlēšanu iecirkņa komisijas darbības instrukcijā noteiktajā kārtībā. Atkārtoti spiedogu vēlētāja pasē vai iecirkņa komisijai nodotajā vēlētāja apliecībā neiespiež.

15. Vēlēšanu dienas beigās pirms balsu skaitīšanas uzsākšanas iecirkņa komisija atver vēlēšanu kasti balss nodošanai glabāšanā un lemj par reģistrācijas aplokšņu derīgumu.

16. Reģistrācijas aploksne atzīstama par nederīgu, ja:

16.1. nav iespējams noteikt, kurš vēlētājs ir nodevis balsi glabāšanā, t.i., uz reģistrācijas aploksnes nav norādīts vēlētāja vārds, uzvārds, kārtas numurs balsotāju sarakstā, saraksta lapas numurs;

16.2. balsotāju sarakstā ieraksts par balss nodošanu glabāšanā anulēts.

17. Atzīstot reģistrācijas aploksni par nederīgu, iecirkņa komisija uz tās izdara atzīmi "nederīga", un tā tiek novietota atsevišķi no pārējām reģistrācijas aploksnēm.

18. Iecirkņa komisija nederīgās reģistrācijas aploksnes neatver. Nederīgo reģistrācijas aplokšņu skaitu ieraksta vēlēšanu gaitas žurnālā.

19. Nederīgās reģistrācijas aploksnes tiek iesaiņotas, iesaiņojumu apzīmogo ar iecirkņa komisijas zīmogu, un to paraksta iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai sekretārs.

20. Ja balsotāju sarakstā ieraksts par balss nodošanu glabāšanā nav anulēts un uz reģistrācijas aploksnes norādīts vēlētāja vārds, uzvārds, kārtas numurs balsotāju sarakstā un saraksta lapas numurs, tā atzīstama par derīgu.

21. Pamatojoties uz balsotāju sarakstu, iecirkņa komisija nosaka to vēlētāju skaitu, kuru reģistrācijas aploksnes ir atzītas par derīgām, un ieraksta vēlēšanu gaitas žurnālā. Pēc tam iecirkņa komisija saskaita derīgās reģistrācijas aploksnes un to kopskaitu ieraksta vēlēšanu gaitas žurnālā. Skaitīšana jāveic vismaz divas reizes.

22. Derīgo reģistrācijas aplokšņu skaitam jābūt vienādam ar to vēlētāju skaitu, kuru reģistrācijas aploksnes ir atzītas par derīgām.

23. Pēc tam atver derīgās reģistrācijas aploksnes un veic balsu skaitīšanu Saeimas vēlēšanu balsu skaitīšanas instrukcijā noteiktajā kārtībā.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R.Eglājs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!