Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2014. gada 3. jūlija stenogramma "Latvijas Republikas 11.Saeimas ārkārtas sesijas sēde 2014.gada 3.jūlijā pulksten 15.30". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.07.2014., Nr. 134 (5194) https://www.vestnesis.lv/op/2014/134.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.339

Kārtība, kādā veicami maksājumi valsts pamatbudžetā par valsts stratēģiskās infrastruktūras izmantošanu un izlietojami iegūtie finanšu līdzekļi

Vēl šajā numurā

11.07.2014., Nr. 134 (5194)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 03.07.2014.

OP numurs: 2014/134.2

2014/134.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 11.Saeimas ārkārtas sesijas sēde 2014.gada 3.jūlijā pulksten 15.30

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Tā, cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Tātad – saskaņā ar Prezidija nolemto – pirms pārtraukuma skatīt uzsākto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos"" mēs turpināsim skatīt pēc otrās ārkārtas sesijas sēdes.

Tātad sākam 3.jūlija otro ārkārtas sesijas sēdi.

Pirmais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts "Par Ministru kabineta 2014.gada 2.jūlija rīkojumu Nr.322 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"".

Vārds zemkopības ministram Jānim Dūklavam.

J.Dūklavs (zemkopības ministrs).

Paldies, priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Nu, mans stāstāmais nav tāds ļoti labs. Jūs noteikti esat lietas kursā par to, kas Latgales pusē mums ir noticis. Esiet droši un nebaidieties – cilvēkiem šis produkts joprojām nav bīstams. Bet, kā es te saprotu, šodien te vienu citu mēri pasludināja – ar to šai lietai nav nekāda sakara. Tātad mēs runājam par Āfrikas cūku mēri un klasisko cūku mēri. Sibīrijas – lai paliek Sibīrijā! Tā.

Godātie kolēģi! Mūsu Pārtikas un veterinārais dienests ir pārbaudījis 1668 lauku saimniecības, no kurām 244 saimniecībās tiek turēti mājdzīvnieki – cūkas. Ir paņemti vairāk nekā 700 asins paraugi, un jāsaka tā: paldies visiem labajiem gariņiem, ka mājdzīvniekiem nav konstatēta šī slimība!

Kādēļ mēs vērsāmies pie Ministru kabineta, lai izsludinātu šo ārkārtas stāvokli, un kādēļ es aicinu jūs atbalstīt šo lēmuma projektu? Tādēļ, lai mēs varētu ļoti operatīvi veikt visas darbības, kas saistītas ar šīs slimības ierobežošanu (nezinu, vai pareizs ir šāds teikums) un nelaišanu ārā no tās teritorijas, kura šobrīd ir stingrās uzraudzības zona. Un tālāk ir buferzona. Nu, buferzona ir tā, kas nav šīs slimības skarta, un mēs ļoti negribētu, ka tā tur nokļūtu.

Ir vajadzīga ļoti koordinēta un ātra (es uzsveru – ātra!) rīcība no dienestiem – robežsardzes, policijas un Pārtikas un veterinārā dienesta, pats par sevi saprotams. Arī zemessargi ir gatavi piedalīties; ir gatavi arī mednieki piedalīties, ja tas būs vajadzīgs, ne tikai medību nolūkos, bet arī kādas teritorijas slēgšanai. Un tātad visus šos pasākumus kopumā ir vienās rokās nepieciešams koordinēt, lai nav garš ceļš pie viena dienesta vai otra. Kamēr savā starpā priekšnieki vienojās, tikmēr pašā iesākumā diemžēl pagāja divarpus dienas.

Es nezinu, vai ir lietderīgi aizkavēt jūsu laiku, stāstot, kā rodas, kur rodas... Varbūt tik daudz pateikšu, ka mums ir pilnīga pārliecība... bija arī Eiropas eksperti atbraukuši, vakardien visu dienu nostrādāja... ka šī slimība pie mums ir ienākusi – ienākusi ar kājiņām (nevaram precīzi pateikt – cilvēka vai mežacūkas kājiņām) no kaimiņvalsts Baltkrievijas. Tātad tas viss ir pierobežā, tas viss ir ļoti tuvu robežai. Un pat vakardien, kad bija atbraukuši Eiropas vetārsti un, veicot pārbaudi, bija devušies uz to vietu, kur tika atrastas pirmās divas nobeigušās mežacūkas, tur tika atrastas vēl divas nobeigušās mežacūkas.

Tā ka es ļoti aicinu jūs, lai mēs varētu operatīvi darboties... neaizkavēšu jūsu laiku ar statistiku... aicinu nobalsot par to, lai mēs varētu sākt darboties.

Par naudiņu? Ar naudiņu ir tā, ka šobrīd Pārtikas un veterinārajam dienestam, policijai, robežsardzei ir līdzekļi, lai tuvākā mēneša vai pusotra mēneša laikā veiktu visas tās darbības, kas viņiem šobrīd ir skaidri zināmas un ko viņi veic. Ministru kabinetā ir panākta vienošanās, ka tad, kad mums būs pilnīgi skaidra, apzināta teritorija, analīžu daudzums un būs visi šie cipari savākti kopā no visiem resoriem, tad mēs vērsīsimies Ministru kabinetā pēc naudiņas, kas tiks iedalīta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šī vienošanās jau ir panākta, konceptuāli Finanšu ministrija un Ministru kabinets to ir atbalstījis.

Paldies par uzmanību! Varu atbildēt uz jebkuru jautājumu. Lūdzu!

Sēdes vadītāja. Paldies zemkopības ministram! Zemkopības ministrs, protams, ir uzaicinājis līdzi arī Pārtikas un veterinārā dienesta vadītāju, bet saskaņā ar Kārtības rulli tiesības no tribīnes runāt ir tikai ministram un parlamentārajam sekretāram, bet, ja deputātiem ir kādi precizējoši jautājumi saistībā ar šo Ministru kabineta rīkojumu un attiecīgo Saeimas sagatavoto lēmuma projektu, tad jūs varat izmantot iespēju un Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājam to pajautāt.

Taču, kā es saprotu, deputātiem nav jautājumu, nav arī vēlmes debatēt par šo, tad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projekta "Par Ministru kabineta 2014.gada 2.jūlija rīkojumu Nr.322 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"" apstiprināšanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Paldies, Dūklava kungs! Tas ir apstiprināts.

J.Dūklavs. Pateicos par sapratni.

Sēdes vadītāja. Nākamā darba kārtības sadaļa – "Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem".

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanu, administrēšanu un darbību un Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Igaunijas Republikas Aizsardzības ministriju, Vācijas Federatīvās Republikas Federālo aizsardzības ministriju, Itālijas Republikas Aizsardzības ministriju, Lietuvas Republikas Nacionālās aizsardzības ministriju, Polijas Republikas nacionālās aizsardzības ministru, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministriju, kā arī Sabiedroto spēku Augstākās virspavēlniecības Transformācijas komandiera štābu par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos funkcionālajām attiecībām" nodot Ārlietu komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par deputātes Janīnas Kursītes-Pakules atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par deputātes Janīnas Kursītes-Pakules atsaukšanu no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par deputātes Lolitas Čigānes atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par deputātes Lolitas Čigānes atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 65, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par deputātes Lolitas Čigānes ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par deputātes Lolitas Čigānes ievēlēšanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 63, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Un pēdējais ārkārtas sesijas sēdes darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Maksātnespējas likumā" (Nr.367/Lp11) trešajam lasījumam".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Maksātnespējas likumā" (Nr.367/Lp11) trešajam lasījumam"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 50, pret – nav, atturas – 20. Lēmums pieņemts. Paldies. Termiņš tātad ir pagarināts.

Līdz ar to visi 3.jūlija ārkārtas sesijas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti, un es sēdi pasludinu par slēgtu, pat neizsludinot reģistrēšanos.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!