Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rēzeknes pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2013. gada 20. decembra saistošie noteikumi Nr. 67 "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2013., Nr. 252 https://www.vestnesis.lv/op/2013/252.64

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.68

Par pašvaldības nodevu par suņu turēšanu Rēzeknes pilsētā

Vēl šajā numurā

28.12.2013., Nr. 252

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 67

Pieņemts: 20.12.2013.

OP numurs: 2013/252.64

2013/252.64
RĪKI

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.67

Rēzeknē 2013.gada 20.decembrī (prot. Nr.19, 1.p.)

Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas
10.punktu, 44.panta pirmās daļas 1.punktu, Dzīvnieku aizsardzības likuma
8.panta trešo un ceturto daļu, 26.06.2011. MK noteikumu Nr.491
"Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība" 11.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka prasības, kādas jāievēro, turot suņus un kaķus, mājas (istabas) dzīvnieku īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumus, atbildību par šo noteikumu neievērošanu, kā arī mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību Rēzeknes pilsētā.

2. Noteikumu mērķis ir nodrošināt veselīgu un tīru vidi Rēzeknes pilsētā, lai mājas (istabas) dzīvnieku turēšana neradītu draudus cilvēkiem un dzīvniekiem, nodrošināt mājas dzīvnieku reģistrāciju un uzskaiti, samazināt mājas (istabas) dzīvnieku radīto traumu skaitu un novērst dzīvnieku infekcijas slimību izplatību.

3. Radoties nelabvēlīgai epizootiskai situācijai vai epidēmijai, Pārtikas un veterinārā dienesta attiecīgā iestāde un Rēzeknes pilsētas dome var ierobežot vai aizliegt turēt konkrētā pilsētas vietā mājas (istabas) dzīvnieku.

4. Noteikumu prasību ievērošanu savas kompetences ietvaros uzrauga un kontrolē Rēzeknes pašvaldības iestādes un komercsabiedrības, ar kurām Rēzeknes pilsētas dome ir noslēgusi attiecīgu līgumu.

5. Daudzdzīvokļu mājas dzīvokļos aizliegts turēt lauksaimniecības dzīvniekus (dzīvniekus, kurus tur pārtikas produktu iegādei).

6. Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās aizliegts turēt mājas (istabas) dzīvniekus koplietošanas telpās (bēniņi, pagrabi, kāpņu telpas u.tml.).

7. Personām ir aizliegts patvaļīgi veidot bezsaimnieka mājas dzīvnieku barošanas vietas, tādējādi radot labvēlīgus apstākļus to nekontrolētai izplatībai.

II. Suņu reģistrācijas kārtība

8. Rēzeknes pilsētā esošie suņi ir jāreģistrē normatīvos aktos noteiktajā kārtībā aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" (turpmāk LDC) datubāzē pie sertificēta veterinārārsta.

9. Pirms mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas LDC datubāzē dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu (mikročipētam). Dzīvnieka apzīmēšanu veic sertificēts veterinārārsts.

10. Suņi, kas ir mikročipēti pirms 2011.gada 1.jūlija, LDC datubāzē ir jāreģistrē līdz 2016.gada 1.jūlijam.

11. Visiem suņiem, kas 6 mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam jābūt mikročipētiem un reģistrētiem LDC datubāzē.

12. Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par pašvaldības nodevu par suņu turēšanu Rēzeknes pilsētā" par suņu turēšanu Rēzeknes pilsētā ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva.

13. Suņa īpašniekam ir pienākums 2 nedēļu laikā pēc suņa iegūšanas īpašumā reģistrēt to Rēzeknes pašvaldības SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" (turpmāk – SIA "Rēzeknes Namsaimnieks"). Kucēni jāreģistrē pēc 3 mēnešu vecuma sasniegšanas. Maksa par suņa reģistrāciju 4,00 euro.

14. Lai reģistrētu suni, tā īpašnieks SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" darbiniekam uzrāda personu apliecinošu dokumentu, suņa pasi un suņa vakcinācijas apliecību, kurā ir atzīmes par suņa ikgadējo vakcināciju pret trakumsērgu, kā arī aizpildītu reģistrācijas veidlapu (1.pielikums).

15. SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" darbinieks, pamatojoties uz šo noteikumu 14.punktā minētajiem dokumentiem:

15.1. ievada informāciju par suni "Mājdzīvnieku reģistrācijas žurnālā";

15.2. iekasē maksu par suņa reģistrāciju un izsniedz suņa īpašniekam rēķinu par suņu nodevas apmaksu līdz tekoša gada beigām, bankā vai pieņem maksājumu SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" kasē;

15.4. pēc nodevas apmaksas SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" darbinieks izsniedz suņa īpašniekam suņa reģistrācijas apliecību un nodevas žetonu.

16. Daudzdzīvokļu dzīvojamu māju apsaimniekotājiem/īpašniekiem vienu reizi gadā līdz 1.martam jāinformē SIA "Rēzeknes Namsaimnieks" par suņu uzskaiti viņiem piederošajās (pārvaldāmajās) mājās.

17. Par reģistrēta suņa datu maiņu (īpašnieka maiņa, turēšanas vietas maiņa, suņa nāve u.c.) suņa turētājam rakstiski jāpaziņo SIA "Rēzeknes Namsaimnieks", aizpildot ziņojumu par reģistrēto suni (2.pielikums).

18. Līdzekļi, kas iegūti no suņu reģistrācijas Rēzeknes pašvaldības SIA "Rēzeknes Namsaimnieks", tiek izlietoti reģistrācijas organizēšanai, suņu reģistrācijas apliecību un žetonu izgatavošanai.

III. Mājas (istabas) dzīvnieku īpašnieku (turētāju) pienākumi

19. Nodrošināt mājas (istabas) dzīvnieku turēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

20. Pēc mājas (istabas) dzīvnieka pazušanas konstatēšanas nekavējoties jāpaziņo Rēzeknes pilsētas Pašvaldības policijai un dzīvnieku patversmei.

21. Turot suni brīvi – ārpus telpām mājas dzīvnieka īpašnieka (turētāja) īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošajā teritorijā, pie vārtiem un ieejām, kur tiek turēts suns, redzamā vietā izvietojama plāksne vai norāde ar skaidri salasāmu vienu no šādiem uzrakstiem: "Uzmanību, suns!", "Suns!" vai "Uzmanību, bīstams suns!", ja suns apmācīts aizsardzībai vai atzīts par bīstamu.

22. Nepieļaut, ka suņi tiek izvesti pastaigāties vietās, kur tas aizliegts ar speciālām zīmēm (piktogrammām) vai aizliegums noteikts normatīvajos aktos.

23. Nepieļaut dzīvnieku uzturēšanos bez uzraudzības dzīvojamo māju koplietošanās telpās.

24. Nepieļaut mājas (istabas) dzīvnieku atrašanos izglītības iestādēs, stadionos, peldvietās, bērnu spēļu laukumos, parkos un skvēros, kapsētās, kā arī citās sabiedriskajās, masu pulcēšanās vietās un pasākumos (ja tas nav īpaši paredzēts).

25. Suņu pastaigu laukumā suns, ja tas nav atzīts par bīstamu, var atrasties bez pavadas tādā attālumā, kādā dzīvnieka īpašnieks vai turētājs spēj to kontrolēt.

26. Pārvadājot suni sabiedriskajā transportlīdzeklī, tam uzliek uzpurni, tur pavadā vai ievieto piemērotā somā, konteinerā vai būrī, bet citus mājas (istabas) dzīvniekus ievieto piemērotās somās, konteineros vai būros.

27. Bīstamo suņu uzturēšanās sabiedriskajās vietā pieļaujama atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

IV. Klaiņojošo dzīvnieku izķeršana un izolācija

28. Klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu veic persona, ar kuru Rēzeknes pilsētas pašvaldībai vai tās iestādei ir noslēgts līgums un kura to var veikt normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

30. Klaiņojošie dzīvnieki tiek izķerti normatīvos aktos noteiktajā kārtībā.

31. Dzīvnieku var eitanizēt normatīvos aktos noteiktā kārtībā vai nodot turējumā citai personai, ja 14 dienu laikā pēc dzīvnieka ievietošanas patversmē tā īpašnieks tam piederošo mājas (istabas) dzīvnieku neizņem no patversmes vai dzīvnieks nav identificējams. Visus izdevumus, kas saistīti ar dzīvnieka noķeršanu, transportēšanu un uzturēšanu, sedz tā īpašnieks.

32. Rēzeknes pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā no pagalmiem, ielām un citām sabiedriskām vietām bojā gājušo dzīvnieku līķus savāc šo noteikumu 28. punktā minētā persona divu stundu laikā no paziņošanas brīža.

V. Atbildība par saistošo noteikumu neievērošanu

33. Par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu fiziskas un juridiskas personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

34. Kontroli par šo noteikumu ievērošanu veic Pašvaldības policijas pārvalde un Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvalde.

35. Administratīvais sods vainīgās personas neatbrīvo no pienākuma atlīdzināt šo noteikumu pārkāpšanas rezultātā nodarītos zaudējumus.

VI. Noslēguma jautājums

36. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks A.Rešetņikovs 

1.pielikums
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.67
"Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā"

Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas veidlapa

AIZPILDA DRUKĀTIEM BURTIEM
 
   
  Suga               suns       kaķis       mājas (istabas) sesks
                                                           
  Šķirne  
                                                           
  Dzimšanas datums     .     .          

S

 

V

             
              d d   m m   g g g g       dzimums   sterilizēts  
                                                           
  Vārds  
                                                           
  Apmatojuma krāsa  
                                                           
  Īpašas pazīmes  
                                                           
  Turēšanas vieta*       LV -        
                                                           
 

ZIŅAS PAR DZĪVNIEKA ĪPAŠNIEKU

   
             

-

             

LV

                     
 

Personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs

                                                           
 

Vārds un uzvārds vai juridiskās personas nosaukums

                                           
 

(tālruņa numurs)

 

(mobilā tālruņa numurs)

 

(e-pasta adrese)

                                                           
  Z.v.                                          
                                           
           
 

(īpašnieka paraksts)

   

(īpašnieka vārds un uzvārds)

 
                                                           

Piezīme. * Norāda adresi, kurā dzīvnieku tur vairāk nekā sešus mēnešus gadā. 

2.pielikums
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.67
"Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā"

Ziņojums par reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku

AIZPILDA DRUKĀTIEM BURTIEM
 
  Mājas (istabas) dzīvnieka pases Nr.        

.

   

.

       
                                       

(notikuma datums)

    Īpašnieka maiņa           Dzīvnieka nāve            
    Turēšanas vietas maiņa         Dzīvnieka sterilizācija            
                                                           
  Suga           suns   kaķis   mājas (istabas) sesks    
                                                         
  Vieta mikroshēmas uzlīmei                
               
                                                           
  Mikroshēmas numurs                                      
                     

Aizpilda, ja nav uzlīmes

     

ZIŅAS PAR DZĪVNIEKA JAUNO ĪPAŠNIEKU UN (VAI)
TURĒŠANAS VIETU

                                                           
             

-

               

L

V                        
 

(personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs)

 
                                                             
 

(vārds un uzvārds vai juridiskās personas nosaukums)

 
                                             
 

(tālruņa numurs)

   

(mobilā tālruņa numurs)

   

(e-pasta adrese)

 
                 
  Dzīvnieka turēšanas vieta*                                      
                                                             
        LV -          
 

(adrese)

                 
                                                             
  Veidlapas aizpildīšanas datums     .     .                      
                            d d   m m   g g g g              
       
 

(īpašnieka paraksts)

 

(īpašnieka vārds un uzvārds)

  Ja mainījies dzīvnieka īpašnieks, notikumu obligāti apstiprina ar parakstu arī iepriekšējais dzīvnieka īpašnieks
       
 

(iepriekšējā īpašnieka paraksts)

 

(iepriekšējā īpašnieka vārds un uzvārds)

Piezīme. * Norāda adresi, kurā dzīvnieku tur vairāk nekā sešus mēnešus gadā. 

Paskaidrojuma raksts
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.67 "Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi par mājas dzīvnieku turēšanu Rēzeknes pilsētas teritorijā tiek ieviesti ar mērķi novērst dzīvnieku infekcijas slimību izplatību, kā arī dzīvnieku klaiņošanu; novērst zaļo stādījumu bojāšanu, sekmēt teritorijas sakoptību, veicināt sanitāri higiēniskās situācijas uzlabošanu Rēzeknes pilsētā, nodrošināt veselīgu un tīru vidi Rēzeknes pilsētā, kā arī nodrošināt iedzīvotāju drošību.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 10.punktu, 44.panta pirmās daļas 1.punktu. Dome ir tiesīga izdot saistošos noteikumus, paredzot administratīvo atbildību par to pārkāpšanu, jo tas nav paredzēts likumos un Ministru kabineta noteikumos. Tā kā Rēzeknes pilsētā nav noteikumu mājas dzīvnieku uzturēšanai, nav ietverti pārkāpumi, par kuriem pašvaldība ir tiesīga uzlikt administratīvos sodus, radās nepieciešamība izstrādāt jaunus, ietverot noteikumus, lai varētu kontrolēt pienācīgu kārtību mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas jautājumos.

Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā nosaka kārtību, kāda jāievēro Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā, ja tās iedzīvotāji vēlas turēt mājas (istabas) dzīvnieku vai iziet ar to pastaigā sabiedriskās vietās, dzīvojamās un koplietošanas telpās.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošanai nav ietekmes uz pašvaldības budžetu.

Lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi, nebūs nepieciešamība veidot jaunas institūcijas, darbavietas.

4. Informācija par plānoto projekta Noteikumi ir saistoši visām fiziskām un juridiskām personām;

Saistošie noteikumi būs attiecināmi uz jebkuru Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju un tās viesi, kurš vēlas turēt mājas (istabas) dzīvnieku vai ar to uzturēties Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā. Visām minētajām mērķauditorijām netiks uzlikti jauni pienākumi, jo Rēzeknes pilsētā nodrošinātas vienlīdzīgas tiesības un iespējas izmantot sniegtos pakalpojumus jebkurai mērķgrupai.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Personas saistošo noteikumu piemērošanā var vērsties Rēzeknes pilsētas domē.
6. Informācija par sabiedrisko apspriešanu, saskaņošanu un konsultācijām ar privātpersonām Noteikumu izstrādāšanas laikā tika pieaicināts pārstāvis no Rēzeknes dzīvnieku patversmes, kura viedoklis tika uzklausīts un iestrādāts noteikumos atbilstoši normatīvo aktu prasībām;

Būtiskie priekšlikumi un iebildumi ņemti vērā un iestrādāti saistošajos noteikumos.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks A.Rešetņikovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!