Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2013. gada 6. novembra likums "Grozījumi likumā "Par autoceļiem"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.11.2013., Nr. 232 https://www.vestnesis.lv/op/2013/232.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību

Vēl šajā numurā

27.11.2013., Nr. 232

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 06.11.2013.

OP numurs: 2013/232.16

2013/232.16
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par autoceļiem"

Izdarīt likumā "Par autoceļiem" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 13./14.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 5.nr.; 1997, 22.nr.; 2002, 21.nr.; 2003, 23.nr.; 2004, 23.nr.; 2005, 24.nr.; 2006, 24.nr.; 2007, 12., 24.nr.; 2009, 3., 8., 22.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 174., 205.nr.; 2011, 204.nr.) šādus grozījumus:

1. Izslēgt 5.panta piekto daļu.

2. Izteikt 6.panta astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Par valsts galveno autoceļu lietošanu ar kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem, normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un noteiktajā kārtībā maksājama autoceļu lietošanas nodeva."

3.  7.pantā:

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Satiksmes ministrija deleģē valsts autoceļu tīkla pārvaldīšanu, valsts autoceļu tīkla finansējuma administrēšanu un ar to saistīto darbu programmu vadību un izpildes kontroli, iepirkuma organizēšanu valsts vajadzībām, valsts autoceļu būvniecības programmu vadību un būvniecības uzraudzību, ceļu satiksmes organizācijas uzraudzību, kā arī pašvaldību, komersantu un māju ceļu būvniecības, rekonstrukcijas, ikdienas uzturēšanas un periodiskās uzturēšanas pārraudzību valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts ceļi" saskaņā ar deleģēšanas līgumu.";

papildināt pantu ar 3.1 daļu šādā redakcijā:

"(31) Satiksmes ministrija deleģē valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu valsts akciju sabiedrībai "Latvijas autoceļu uzturētājs" saskaņā ar deleģēšanas līgumu."

4. Izteikt 12.panta ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Valsts budžeta finansējumu programmai "Valsts autoceļu fonds" veido prognozētie valsts budžeta ieņēmumi no transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa, autoceļu lietošanas nodevas un 80 procenti no prognozētajiem valsts budžeta ieņēmumiem no akcīzes nodokļa par naftas produktiem, ja gadskārtējā valsts budžeta likumā nav noteikts citādi. Valsts autoceļu sakārtošanai un atjaunošanai finansējums tiek piešķirts saskaņā ar Valsts autoceļu sakārtošanas programmu. Plānojot gadskārtējo budžetu, valsts budžeta izdevumus programmai "Valsts autoceļu fonds" samazina par summu, kas ceļu nozarei ir pieejama no Eiropas Savienības fondiem attiecīgajā finanšu gadā. Ikgadējai mērķdotācijai pašvaldību autoceļiem un ielām piešķirtais finansējums nedrīkst būt mazāks par 25 procentiem no programmai "Valsts autoceļu fonds" piešķirtā valsts budžeta finansējuma, neskaitot prognozētos ieņēmumus no autoceļu lietošanas nodevas."

5. Papildināt likumu ar 23.2 pantu šādā redakcijā:

"23.pants. Valsts akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" pienākumi 

(1) Lai nodrošinātu valsts autoceļu saglabāšanu, valsts akciju sabiedrībai "Latvijas autoceļu uzturētājs" ir pienākums atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām valsts autoceļu uzturēšanas prasībām plānot un veikt to kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus saskaņā ar deleģēšanas līgumu. Valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbi ir uz valsts autoceļiem veicamu darbu kopums, kas nepieciešams, lai uzturētu minimālo satiksmes drošības līmeni, nodrošinātu valsts autoceļu saglabāšanu un nepārtrauktu caurbraucamību visā Latvijas teritorijā atbilstoši attiecīgajai autoceļa uzturēšanas klasei. Valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs" valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus veic, ievērojot sabiedriskas nozīmes pakalpojumu sniegšanas principus.

(2) Pēc tam, kad lēmumu par deleģēšanu pieņēmis Ministru kabinets, deleģēšanas līgumu ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas autoceļu uzturētājs" uz septiņiem gadiem slēdz satiksmes ministrs. Satiksmes ministrija, valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs" un valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts ceļi" papildus Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajam līgumā ietver arī noteikumus par valsts akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" sniegto publisko pakalpojumu (valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu) plānošanas un izpildes kontroli.

(3) Ministru kabinets nosaka publiskos pakalpojumus, ko sniedz valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs", un to cenu noteikšanas metodiku.

(4) Valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu nodrošināšanai valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs" organizē pakalpojumu un preču iepirkumus un uzņemas saistības savā vārdā."

6. Papildināt 25.pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Ministru kabinets nosaka vispārīgās valsts autoceļu būvdarbu izpildes un kvalitātes prasības atbilstoši autoceļu noslogojumam."

7. Pārejas noteikumos:

izslēgt 12. un 13.punktu;

papildināt pārejas noteikumus ar 18. un 19.punktu šādā redakcijā:

"18. Līdz attiecīgu ierakstu izdarīšanai komercreģistra iestādes reģistros šajā likumā lietotais termins "valsts akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs"" atbilst citos tiesību aktos lietotajam terminam "akciju sabiedrība "Latvijas autoceļu uzturētājs"", ciktāl tas nav pretrunā ar šo likumu.

19. Šā likuma 25.panta 1.1 daļā minētos noteikumus Ministru kabinets izdod līdz 2014.gada 31.martam."

Likums stājas spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 6.novembrī.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 27.novembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!