Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2013. gada 6. novembra likums "Grozījumi Elektronisko sakaru likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.11.2013., Nr. 232 https://www.vestnesis.lv/op/2013/232.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījumi Komercķīlas likumā

Vēl šajā numurā

27.11.2013., Nr. 232

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 06.11.2013.

OP numurs: 2013/232.11

2013/232.11
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Elektronisko sakaru likumā

Izdarīt Elektronisko sakaru likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2004, 23.nr.; 2005, 12.nr.; 2006, 24.nr.; 2007, 12.nr.; 2008, 15.nr.; 2009, 14.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 102., 206.nr.; 2011, 88.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 4.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Radiofrekvenču spektra un numerācijas pārvaldi elektronisko sakaru nozarē atbilstoši savai kompetencei, kā arī elektronisko sakaru tīklu ierīkošanas un būvniecības pārraudzību nodrošina valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari"."

2. Aizstāt 6. un 7.panta nosaukumā un tekstā vārdus "Elektronisko sakaru direkcija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari"" (attiecīgā locījumā).

3. Papildināt II nodaļu ar 13.1 pantu šādā redakcijā:

"13.pants. Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas tiesības

(1) Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai ir tiesības pieņemt lēmumu par to, ka Latvijā ierobežojama piekļuve Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapai.

(2) Persona, kuras tiesības vai tiesiskās intereses šā panta pirmajā daļā minētā lēmuma izpildes rezultātā tiek ierobežotas, ir tiesīga attiecīgo lēmumu apstrīdēt un pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā."

4. 19.pantā:

izteikt pirmās daļas 12.punktu šādā redakcijā:

"12) ja elektronisko sakaru komersants nodrošina publiski pieejamus balss telefonijas pakalpojumus šīs daļas 9.punktā minētajos gadījumos, — nodrošināt izsaucēja atrašanās vietas noteikšanu un šo datu nodošanu Iekšlietu ministrijas Informācijas centram. Ministru kabinets reglamentē izsaucēja atrašanās vietas datu noteikšanas un nodošanas kārtību;";

izteikt pirmās daļas 14.punktu šādā redakcijā:

"14) Ministru kabineta noteiktajā kārtībā nodrošināt valsts akciju sabiedrību "Elektroniskie sakari" ar numerācijas datubāzes uzturēšanai nepieciešamo informāciju, tai skaitā informāciju par tiem galalietotāja lietošanā nodotajiem numuriem, kurus galalietotājs ir saglabājis, saņemot numura saglabāšanas pakalpojumu;";

papildināt pirmo daļu ar 22.punktu šādā redakcijā:

"22) pamatojoties uz Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas lēmumu, augstākā līmeņa domēna ".lv" reģistra turētājs un elektronisko sakaru komersants Ministru kabineta noteiktajā kārtībā Latvijā ierobežo piekļuvi Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapai.";

papildināt pantu ar trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Elektronisko sakaru komersants nav atbildīgs par šā panta pirmās daļas 22.punktā minētā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas lēmuma izpildes rezultātā trešajām personām radītajiem zaudējumiem.

(4) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija šā panta pirmās daļas 22.punktā minētajā gadījumā sagatavo un nosūta augstākā līmeņa domēna ".lv" reģistra turētājam un elektronisko sakaru komersantam lēmumu par to, ka Latvijā ierobežojama piekļuve Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapai, kā arī lēmumā ietveramā pieprasījuma formu, lēmuma nosūtīšanas veidu, izpildes veidu un darbības termiņu."

5. Aizstāt 46. un 47.pantā vārdus "Elektronisko sakaru direkcija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari"" (attiecīgā locījumā).

6. 48.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari" veido un uztur radiofrekvenču spektra un numerācijas datubāzes. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs veido un uztur izsaucēja atrašanās vietas datubāzi un informācijas sistēmu.";

aizstāt otrajā daļā vārdus "Elektronisko sakaru direkcija" ar vārdiem "Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs";

aizstāt trešajā un ceturtajā daļā vārdus "Elektronisko sakaru direkcija" ar vārdiem "valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari"".

7. Aizstāt 50., 52. un 55.pantā vārdus "Elektronisko sakaru direkcija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari"" (attiecīgā locījumā).

8. Aizstāt 71.panta septītajā daļā vārdus "Elektronisko sakaru direkcijai tās" ar vārdiem "Iekšlietu ministrijas Informācijas centram tā".

9. Papildināt pārejas noteikumus ar 22., 23., 24., 25. un 26.punktu šādā redakcijā:

"22. Šā likuma 48.panta pirmajā daļā minētās izsaucēja atrašanās vietas datubāzes un informācijas sistēmas uzturēšanu līdz 2014.gada 31.janvārim nodrošina valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari", bet no 2014.gada 1.februāra — Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs, nodrošinot to nepārtrauktu darbību un funkcionalitāti. Līdz 2014.gada 31.janvārim šā likuma 19.panta pirmās daļas 12.punktā minētos datus elektronisko sakaru komersants nodod valsts akciju sabiedrībai "Elektroniskie sakari".

23. Ministru kabinets līdz 2014.gada 31.janvārim izdod šā likuma 19.panta pirmās daļas 12.punktā minētos Ministru kabineta noteikumus. Līdz šo Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2014.gada 31.janvārim tiek piemēroti Ministru kabineta 2008.gada 1.aprīļa noteikumi Nr.223 "Noteikumi par izsaucēja atrašanās vietas datu noteikšanu, apstrādi, uzturēšanu un nodošanu".

24. Ministru kabinets līdz 2014.gada 31.janvārim izdod šā likuma 19.panta pirmās daļas 14.punktā minētos Ministru kabineta noteikumus. Līdz šo Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2014.gada 31.janvārim tiek piemēroti Ministru kabineta 2008.gada 11.augusta noteikumi Nr.656 "Kārtība, kādā Elektronisko sakaru direkcija pārvalda numerāciju, izveidojot un uzturot numerācijas datubāzi".

25. Šā likuma 13.pants, 19.panta pirmās daļas 22.punkts, trešā un ceturtā daļa stājas spēkā 2014.gada 1.jūnijā.

26. Ministru kabinets līdz 2014.gada 31.maijam izdod šā likuma 19.panta ceturtajā daļā minētos noteikumus."

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 6.novembrī.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 27.novembrī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!