Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jēkabpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2013. gada 12. septembra saistošie noteikumi Nr. 44 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu 2014.gadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.10.2013., Nr. 202 https://www.vestnesis.lv/op/2013/202.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.49

Grozījumi 2013.gada 12.septembra Jēkabpils pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.44 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu 2014.gadā"

Vēl šajā numurā

16.10.2013., Nr. 202

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 44

Pieņemts: 12.09.2013.

OP numurs: 2013/202.9

2013/202.9
RĪKI

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.44

Jēkabpilī 2013.gada 12.septembrī

Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu 2014.gadā

Apstiprināti ar Jēkabpils pilsētas domes
12.09.2013. lēmumu Nr.369 (prot. Nr.23, 2.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1punktu, 3.panta 1.4daļu,
9.panta otro daļu un Pārejas noteikumu 40.2 punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā:

1.1. kārtību, kādā 2014.gadā piemēro nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežojumu;

1.2. kārtību, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli tiek apliktas dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetrus (izņemot garāžas);

1.3. kārtību, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli tiek apliktas vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves;

1.4. nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu.

2. Nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinu un maksāšanas paziņojumu izdošanu atbilstoši šo saistošo noteikumu nosacījumiem veic Jēkabpils pilsētas pašvaldības Finanšu ekonomikas nodaļa.

3. Nekustamā īpašuma nodokļa apmērs atsevišķi par katru zemes vienību 2014.gadā nedrīkst pārsniegt iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru (neņemot vērā atvieglojumus) vairāk nekā par 25%, ja:

3.1. nekustamā īpašuma objekts kļūst par nekustamā īpašuma nodokļa objektu 2014.gadā (ja 2013.gadā objekts bija ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekams objekts vai ir izveidots jauns nekustamā īpašuma objekts), tad nekustamā īpašuma nodoklis zemei 2014.gadam tiek aprēķināts, nepiemērojot nodokļa pieauguma ierobežojumu.

3.2. 2014.gadā ir mainījusies zemes vienības platība salīdzinājumā ar platību, par kuru nekustamā īpašuma nodoklis tika aprēķināts 2013.gadā, nekustamā īpašuma nodokli aprēķina, ņemot vērā 2013.gadā aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa apmēru par vienu kvadrātmetru.

4. Dzīvojamo māju palīgēkas (to daļas), kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetrus un kas netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai (izņemot garāžas), ar nekustamā īpašuma nodokli 2014.gadā neapliek.

5. Būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, apliek ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā no lielākās būvei piekritīgās zemes vai būves kadastrālās vērtības, sākot ar nākamo mēnesi pēc būves klasificēšanas attiecīgajā būvju kategorijā. Pamats, par 3% nodokļa likmes piemērošanu, ir pašvaldības Būvvaldes lēmums par būves atzīšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēka drošību apdraudošu.

6. Maksāšanas paziņojumu par būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, nosūta nodokļa maksātājam viena mēneša laikā no dienas, kad administratīvais akts par būves klasificēšanu attiecīgajā kategorijā ir kļuvis neapstrīdams vai ir beidzies termiņš augstākās iestādes izdotā administratīvā akta, ar kuru atstāts spēkā sākotnējais lēmums, pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

7. Nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu par būvi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajā kārtībā veic, sākot ar nākamo mēnesi pēc lēmuma par šo saistošo noteikumu 5.punktā minētā būves statusa atcelšanu stāšanos spēkā.

8. Ja nodokļa maksātāja parāda summa ir mazāka par EUR 700,00, maksāšanas paziņojuma piespiedu izpilde uzsākama ne vēlāk kā 7 gadu laikā, citos gadījumos piespiedu izpilde uzsākama ne vēlāk kā 3 gadu laikā no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs

 

 

Jēkabpils pilsētas domes 12.09.2013. saistošo noteikumu Nr.44 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu 2014.gadā"
paskaidrojuma raksts

Izstrādāts saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.1 pantu

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošo noteikumu mērķis ir noteikt vienotus principus, kuri jāievēro pašvaldībai un nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteikto tiesību normu piemērošanā par Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu īstenojot pašvaldībai deleģētās tiesības apliekamo un neapliekamo nekustamo īpašumu noteikšanā un attiecīgu nodokļa likmju piemērošanā.

Saistošie noteikumi izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 1.panta otrās daļas 9.1punktu, 3.panta 1.4daļu, 9.panta otro daļu un Pārejas noteikumu 40.2punktu.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā 2014.gadā piemēro nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežojumu, un kārtību, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli tiek apliktas dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetri (izņemot garāžas), un vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves, kā arī nosaka nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošanā nav plānota pašvaldības budžeta ieņēmumu daļas būtiska palielināšanās. Saistošo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot jaunas institūcijas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci vai veidot jaunas štatu vietas.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi nevar noteikt.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinu un maksāšanas paziņojumu izdošanu atbilstoši šo saistošo noteikumu nosacījumiem veic Jēkabpils pilsētas pašvaldības Finanšu ekonomikas nodaļa.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas netika veiktas.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs L.Salcevičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!