Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2012. gada 6. decembra stenogramma "Latvijas Republikas 11.Saeimas rudens sesijas sešpadsmitā sēde 2012.gada 6.decembrī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.12.2012., Nr. 195 https://www.vestnesis.lv/op/2012/195.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.574

Grozījumi Valsts civilās aizsardzības plānā

Vēl šajā numurā

12.12.2012., Nr. 195

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 06.12.2012.

OP numurs: 2012/195.4

2012/195.4
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 11.Saeimas rudens sesijas sešpadsmitā sēde 2012.gada 6.decembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Pulkstenis ir 9.00. Sākam Saeimas 6.decembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto darba kārtību, informēju jūs, ka ir iesniegti divi lūgumi par iespējamām izmaiņām šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas 6.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija... Ir iebildumi? Ja ir iebildumi, tad ir jābalso par iespējamām darba kārtības izmaiņām.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izdarītu izmaiņas Saeimas 6.decembra sēdes darba kārtībā un iekļautu tajā likumprojektu "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" izskatīšanai pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 41, pret – 21, atturas – 7. Darba kārtība grozīta. Paldies.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 6.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā izskatīšanai lēmuma projektu "Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma nosacījumu maiņai Rīgas Tehniskajai universitātei". Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta. Paldies.

Sākam izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Mediācijas likums" nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Elektronisko sakaru likumā" nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par piesārņojumu"" nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

"Par" pieteicies runāt deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL–TB/LNNK).

Godājamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Likums "Par piesārņojumu", kurā šobrīd ir priekšlikumi izdarīt grozījumus, ir viens no nozīmīgākajiem vides jomas likumiem, kas nosaka piesārņojuma kontroli attiecībā uz uzņēmumiem un iekārtām, kā arī piesārņoto vietu sanācijas kārtību, tajā skaitā militāri piesārņoto vietu.

Šobrīd Eiropas Savienībā ir jauna direktīva, kas izdara grozījumus šajos Eiropas normatīvos rūpnieciskajām emisijām. Vienlaikus ir konstatētas problēmas arī Latvijā, kuras saistītas ar to, ka nav pietiekami precīzi noteikta uzņēmumu apturēšanas kārtība. Brīžiem arī kontroles kārtība nav tik precīza, kā tas būtu nepieciešams. Un tāpēc likumprojekts nosaka prasību lielākajiem piesārņojošajiem uzņēmumiem, tā sauktajām A kategorijas iekārtām, šo uzņēmumu vadītājiem jeb operatoriem iesniegt atskaiti par to, kā tiek nodrošināta atļaujas nosacījumu ievērošana.

Tāpat likumprojekts nosaka vienotas kontroles prasības un nosaka kārtību, kādā Vides valsts inspekcija izstrādā plānu, kā šīs iekārtas tiek kontrolētas. Šie nosacījumi, mūsuprāt, ļaus labāk risināt tās problēmas, kādas līdz šim ir bijušas ar atsevišķiem uzņēmumiem, kuri piesārņoja gaisu, tādējādi izraisot iedzīvotāju sūdzības. Šie nosacījumi ļaus arī noteikt papildu prasības un precīzāk kontrolēt piesārņojumu no cūku fermām, par ko ir bijušas daudzu iedzīvotāju sūdzības.

Likumprojektā ir iestrādāts arī Aizsardzības ministrijas virzītais likumprojekts, kas nosaka precīzāku kārtību attiecībā uz militāri piesārņotām teritorijām, proti, precīzāku kārtību, kādā tiek kontrolētas firmas, kas nodarbojas ar sprādzienbīstamu priekšmetu likvidāciju.

Ņemot vērā to, ka Eiropas direktīvu pārņemšanai tuvojas termiņš, un to, ka nosacījumi bija ļoti sarežģīti un bija jākonsultējas gan ar sabiedrības pārstāvjiem, gan arīdzan ar uzņēmēju pārstāvjiem un visām ministrijām, tad... Šis termiņš tuvojas ļoti ātri, un līdz ar to es gribētu arī lūgt vēlāk, jau pirmajā lasījumā, atbalstīt likumprojekta steidzamību un pieņemt to divos lasījumos, paredzot pietiekamu termiņu priekšlikumu iesniegšanai, jo likumprojekts tiešām ir nopietns.

Aicinu šobrīd atbalstīt likumprojekta nodošanu komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiek nodots komisijai?... Tātad likumprojekts komisijai ir nodots. Paldies.

Nākamais jautājums – "Par piešķirto neapmaksāto atvaļinājumu deputātam Raivim Dzintaram no šā gada 4.decembra līdz 6.decembrim".

Saeimas Prezidijs saņēma deputāta Raivja Dzintara iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no 4.decembra līdz 6.decembrim. Atvaļinājums ir piešķirts, un par to jūs tagad tiekat informēti.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Par Saeimas kārtējās sesijas slēgšanu un sākšanu".

Lēmuma projekts "Par Saeimas 2012.gada rudens sesijas slēgšanu un Saeimas 2013.gada ziemas sesijas sākšanu". Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas 2012.gada rudens sesijas slēgšanu un Saeimas 2013.gada ziemas sesijas sākšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Nākamais darba kārtības jautājums – "Par Vijas Silinieces atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata".

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (SC).

Labrīt, godātie kolēģi! Saeimas Juridiskās komisijas šī gada 27.novembra sēdē tika skatīts lēmuma projekts "Par Vijas Silinieces atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata". Komisijas locekļi vienbalsīgi atbalstīja minēto lēmuma projektu.

Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicinu ar 2013.gada 21.janvāri atbrīvot Viju Silinieci no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata pēc pašas vēlēšanās.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Vijas Silinieces atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Likumprojektu izskatīšana".

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Ēku energoefektivitātes likums", trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Z.Kalniņa-Lukaševica (RP).

Godātā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi un sagatavojusi izskatīšanai trešajā lasījumā likumprojektu "Ēku energoefektivitātes likums".

Tika saņemti un izskatīti 14 priekšlikumi.

1. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 3. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 4. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 5. – Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 6. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 7. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 8. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 9. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 10. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 11. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 12. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 13. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. 14. – ekonomikas ministra Daniela Pavļuta priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

Z.Kalniņa-Lukaševica. Līdz ar to Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā aicinu deputātus atbalstīt šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Ēku energoefektivitātes likums" atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā", trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (ZZS).

Kolēģi! Strādājam ar dokumentu Nr.220/Lp11. Tika iesniegti ļoti daudzi priekšlikumi. Tad ļoti daudzi priekšlikumi tika atsaukti, tad atkal tika iesniegti, tad – atsaukti, un mēs tā draudzīgi visi vienojāmies izskatīšanai atstāt četrus priekšlikumus. Tāpēc mēs liekam priekšā tos izskatīt šodien Saeimas sēdē.

1. – Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. 2. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. 3. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. Un 4. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Bērziņš. Līdz ar to visi četri priekšlikumi ir izskatīti, un mēs lūdzam jūs atbalstīt trešajā lasījumā likumprojektu "Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā".

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā" atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 64, pret – 20, atturas – nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Civilās aizsardzības likumā", pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Kārlis Seržants.

K.Seržants (ZZS).

Labrīt, kolēģi! Labrīt, cienījamais Prezidij! Strādājam ar dokumentu Nr.428/Lp11, pirmais lasījums. Likumprojekts "Grozījumi Civilās aizsardzības likumā". Šis likumprojekts ir pavadošais dokuments likumprojektam "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", un tā mērķis ir nodrošināt valsts augstāko amatpersonu un institūciju efektīvu rīcību valsts apdraudējuma gadījumā.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Civilās aizsardzības likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu!

Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

K.Seržants. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Nacionālās drošības likumā", pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Kārlis Seržants.

K.Seržants (ZZS).

Jā, arī šis likumprojekts ir pavadošais un nodrošina valsts augstāko amatpersonu un institūciju efektīvu rīcību.

Aicinu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Nacionālās drošības likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

K.Seržants. Termiņš – 20.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", pirmais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Kārlis Seržants.

K.Seržants (ZZS).

Jā, šis ir tas bāzes likums, un tas nosaka kārtību, kādā valstij ir pienākums rīkoties atkarībā no apdraudējuma veida. Likumprojektā ir ievēroti visi no starptautisko tiesību normām izrietoši valsts pienākumi, un tas raksturo īpašo tiesisko režīmu, kāds varētu iestāties ārkārtas situācijā, un nosaka arī amatpersonu rīcību, iedzīvotāju rīcību.

Tāpēc lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

K.Seržants. Arī 20.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā", pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā – deputāte Ināra Mūrniece.

I.Mūrniece (VL–TB/LNNK).

Labrīt, godātie kolēģi! Arī šis likumprojekts ir pavadošais likumprojekts likumprojektam "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli". Tas paredz, ka sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem ārkārtas situācijās un izņēmuma stāvokļa laikā ir pienākums dot iespēju atbildīgajām institūcijām sniegt informāciju un paziņojumus iedzīvotājiem.

Komisija likumprojektu izskatīja un atbalstīja pieņemšanai pirmajā lasījumā. Lūdzu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Mūrniece. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā", pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

V.Dombrovskis (RP).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi likumprojektu "Grozījumi Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā".

Likumprojekta mērķis ir saskaņot šā likuma normas ar Līgumā par Eiropas Savienības darbību, Pakalpojumu direktīvā un Eiropas Savienības Tiesas judikatūrā noteikto, kā arī precizēt pašvaldību tiesības šajā jomā.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

V.Dombrovskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 27.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību"", otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (VIENOTĪBA).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību"" ir izstrādāts, lai ierobežotu apdraudējumu Latvijas arheoloģiskām senvietām un lai skaidri noteiktu pašvaldību tiesības piedalīties gan vietējās, gan valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanā.

Gribu izteikt lielu pateicību Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, Latvijas Vēstures institūtam, Kultūras ministrijai par labi organizēto un produktīvo darbu grozījumu iesniegšanā.

1.priekšlikums ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums, kas nosaka senlietu definīciju. Priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 2.priekšlikums ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Arī esam atbalstījuši.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 3.priekšlikums ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 4.priekšlikums ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums, kas nosaka, ka arheoloģiskās senvietās zemē, virs zemes vai ūdenī atrastas senlietas (ar datējumu līdz 17.gadsimtam ieskaitot) pieder valstij, un tās glabā publiskie muzeji. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. Nākamais priekšlikums ir Saeimas atbildīgās, komisijas priekšlikums, kas atbalstīts, – vārdi "senās celtnēs" aizstāts ar vārdu "būvēs". Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 6. ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas nosaka, ka kultūras pieminekļu izpētē aizliegts izmantot ierīces metāla priekšmetu un materiālu blīvuma noteikšanai (piemēram, metāla detektorus), izņemot gadījumus, kad tos atļāvusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Šeit vēlos sniegt vienu komentāru. Latvijā vēršas plašumā nezinātniski rakšanas darbi, izmantojot metāla detektorus priekšmetu meklēšanai. Un šādi, izrokot no zemes artefaktus, sajaucot zemes slāņus, tiek iznīcināta zinātniskā informācija. Nav reti gadījumi, kad arheoloģiskie atradumi un senlietas tiek tirgotas izsolēs un interneta vietnēs. Tādēļ tiek zaudēta un izšķaidīta sabiedrībai vērtīga nacionālās kultūras mantojuma daļa, kas ir nozīmīgs Latvijas vēstures avots un zinātnisku pētījumu materiāls. Un šībrīža normatīvais regulējums nav pietiekams, lai varētu ierobežot šādus senvietu postījumus. Tādēļ šis likuma grozījums nosaka aizliegumu bez Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļaujas izmantot metāla detektorus.

Komisija pēc diskusijām šādu priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 7. ir atbildīgās komisijas priekšlikums, kas paredz noteikt, ka kultūras pieminekļu aizsardzības zonā darbības, kas ietekmē kultūrvēsturisko vidi, drīkst veikt tikai ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļauju.

Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 8. ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums, kas nosaka pašvaldību tiesības piedalīties gan vietējās, gan valsts nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanā. Pašvaldībām tām saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā ir tiesības no pašvaldības budžeta piešķirt līdzekļus to valsts nozīmes kultūras pieminekļu konservācijai un restaurācijai, kuri īpašnieka jeb valdītāja noteiktajā kārtībā ir pieejami sabiedrības apskatei.

Komisija šo redakciju ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. 9.priekšlikums ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

I.Druviete. Un 10. ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšlikums par pārejas noteikumu papildināšanu. Komisija to ir atbalstījusi.

Komisija ir atbalstījusi šo likumprojektu un lūdz to darīt arī Saeimai.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta 10.priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par kultūras pieminekļu aizsardzību"" atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

I.Druviete. Priekšlikumus gaidīsim līdz šā gada 11.decembrim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 11.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījums Rajonu pašvaldību reorganizācijas likumā", otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL–TB/LNNK).

Godājamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti! Likumprojektam "Grozījums Rajonu pašvaldību reorganizācijas likumā" ir saņemti divi priekšlikumi.

1. – deputāta Dolgopolova kunga priekšlikums, kas nosaka termiņu... nosaka to, ka pirmajā lasījumā izslēgšanai paredzētais uzdevums Ministru kabinetam iesniegt Saeimai atzinumu, kurā izvērtētas valsts tiešās pārvaldes funkciju decentralizācijas iespējas, tomēr netiek izslēgts, bet paliek. Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā – 2.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātam Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC).

Cienījamie kolēģi! Droši vien maz jēgas runāt par likumu, kura prasības jau pilnībā izpildītas. Un principā ir palikuši tikai daži neizpildīti darbi, bet par tiem neizpildītajiem darbiem gan ir vērts parunāt, jo, kā jūs redzat, tie grozījumi, ko iesniedza Ministru kabinets, ir vērsti tikai uz pārejas noteikumiem.

Savulaik Saeima ar likuma normu bija uzdevusi Ministru kabinetam veikt attiecīgas darbības un, godīgi sakot, ir par to aizmirsusi. Pagājuši četri gadi, un Ministru kabinets ir atčohnījies, piedodiet par vulgārismu, un atsūtījis priekšlikumu grozīt šo likumu, izslēdzot šos neizpildītos punktus pārejas noteikumos.

Nebūtu vērts runāt par to, ja tas būtu vienīgais gadījums un nebūtu pārāk plaši izplatīta tāda prakse. Nebūtu vērts par to runāt, bet diemžēl tā ir sistēma. Un es esmu ļoti gandarīts, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ļoti labi ir sapratusi to problēmu, kāda pastāv ar valsts labu pārvaldību un valsts pārvaldes uzdevumu izpildes disciplīnu. Un tāpēc tas mans priekšlikums ir daļēji atbalstīts un formulēts tā, kā tam bija jābūt formulētam.

Taču ir arī otrs moments, uz ko es gribu vērst Saeimas Prezidija uzmanību. Redziet, šis uzdevums, Saeimas dotais uzdevums, bija jāizpilda 2008.gadā. Kopš tā laika ir pagājuši četri gadi, bet neviens nebija sacēlis traci, ka, lūk, Saeimas dotie uzdevumi netiek pildīti. Man šķiet, ka Saeimas Prezidijam būtu jāpadomā par kontroles sistēmas izstrādāšanu un ieviešanu, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos un netiktu pieļauti un nekādā gadījumā neveidotu sistēmu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Es saprotu, ka Dolgopolova kungs neuzstāj uz balsojumu par 1.priekšlikumu. Jūs neprasāt balsojumu par 1.priekšlikumu, kurš ir daļēji atbalstīts? Paldies.

Tātad deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 1. – Sergeja Dolgopolova priekšlikumu.

E.Cilinskis. Es jau teicu, ka 1.priekšlikums faktiski pēc būtības ir ņemts vērā 2.priekšlikumā, kas ir komisijas priekšlikums un kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

E.Cilinskis. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījums Rajonu pašvaldību reorganizācijas likumā" atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

E.Cilinskis. Ņemot vērā to, ka vairs nevarētu būt daudz priekšlikumu šim likumprojektam, termiņš ir 11.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 11.decembris. Paldies.

E.Cilinskis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"", pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja likumprojektu "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" pirmajā lasījumā.

Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" ir nepieciešams, lai nodrošinātu Līguma par Eiropas Savienības darbību 131.panta izpildi, kas nosaka, ka "visas dalībvalstis nodrošina to, ka šo valstu tiesību akti, tostarp to centrālo banku statūti, ir saderīgi ar līgumiem un Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas Statūtiem".

Komisija atbalstīja šī likumprojekta virzīšanu uz Saeimas sēdi pirmajam lasījumam, kā arī aicina šo likumprojektu noteikt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vispirms mums ir jābalso par steidzamību.

Vai Zariņa kungs runās par steidzamību? Tātad uzsākam debates par steidzamību.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam.

I.Zariņš (SC).

Labdien, kolēģi! Es neredzu nepieciešamību, kāpēc šis likumprojekts būtu jāvirza kā steidzams. Visa šī eiro ieviešanas "sāga" Latvijā kļūst par aizvien lielāku un lielāku farsu.

Kādēļ tieši tagad mūsu priekšā vienkārši noliek likumprojektu, kas saistīts ar eiro ieviešanu, tas ir, likumprojektu par Latvijas Banku, ar kuru lielākajai daļai deputātu vispār nav bijusi iespēja iepazīties, izdiskutēt to. Mums tagad piedāvā: tūlīt balsojiet par to visu! Kādēļ tas ir nepieciešams? Vai tiešām mums nav laika mierīgi to izdiskutēt, apspriest un tad normālā kārtībā pieņemt šo likumu?

Es aicinu tomēr šo steidzamību nenoteikt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā par steidzamību Ražuka kungs ko vēlas piebilst?

R.Ražuks. Aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā, kā arī atbalstīt tā steidzamību, jo likumprojekts ir nepieciešams ne tikai eiro ieviešanai. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Pierādiet! Pierādiet!...") Tas ir paredzēts attiecīgo Eiropas Savienības regulu un Eiropas Centrālo banku sistēmas un Statūtu saderības ieviešanai. (No zāles dep. J.Reirs: "Balsojums pierādīs!")

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 49, pret – 38, atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu vēlreiz zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 49, pret – 28, atturas – 7. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma izskatīšanas laiku.

R.Ražuks. Priekšlikumus vajadzētu iesniegt līdz 17.decembrim un likumprojektu izskatīt Saeimas 10.janvāra sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 17.decembris, izskatīšana – Saeimas 10.janvāra sēdē. Paldies.

Un pēdējais mūsu šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums – lēmuma projekts "Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma nosacījumu maiņai Rīgas Tehniskajai universitātei".

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Ozoliņš.

J.Ozoliņš (RP).

Labdien, kolēģi! Šodien sēdes darba kārtībā ir Saeimas lēmuma projekts "Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma nosacījumu maiņai Rīgas Tehniskajai universitātei". Faktiski ir tā, ka Krājbankas krīzes rezultātā Rīgas Tehniskās universitātes līdzekļi šajā brīdī vēl nav atgūti, tāpēc Rīgas Tehniskā universitāte lūdz šī aizdevuma pagarinājumu. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā mēs šo pagarinājuma lūgumu izskatījām un esam nolēmuši to atbalstīt. Tātad aizdevuma nākošais atmaksas termiņš ir 2013.gada 10.septembris.

Lūdzu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas piekrišanu valsts aizdevuma nosacījumu maiņai Rīgas Tehniskajai universitātei"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Līdz ar to visi šīsdienas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Bet, pirms mēs reģistrējamies un pirms es dodu vārdu paziņojumiem, es vēlos visu mūsu vārdā pusapaļā jubilejā sveikt deputātu Sergeju Potapkinu, kuram šī pusapaļā jubileja bija 30.novembrī! (Aplausi.)

Un vēl es vēlos jūs informēt, ka šodien bija paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem. Tātad deputātu Pimenova, Reskāja, Cileviča, Ivanovas-Jevsejevas un citu deputātu jautājums Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim "Par mācību priekšmetu olimpiāžu uzdevumu valodu" tika pāradresēts izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim. Saņemtā rakstveida atbilde deputātus neapmierina. Bet, tā kā Ķīļa kungs joprojām ir slims, tad viņš nevar ierasties.

Tāpat tika saņemti pieci deputātu – Elksniņa, Cvetkovas, Klementjeva, Zemļinska un Meļņikova – jautājumi Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, kas saistīti ar eiro ieviešanu. Uz šiem jautājumiem ir saņemta rakstveida atbilde, kura iesniedzējus apmierina.

Bija vēl arī 6.jautājums – deputātu Cileviča, Mirska, Pimenova, Agešina un Cvetkovas jautājums ārlietu ministram Rinkēvičam "Par nepilsoņu personas apliecībām un to izmantošanu". Bet arī šis ministrs nevar ierasties, jo atrodas ārpus valsts. Tātad jautājumu un atbilžu sēde tiek pārcelta uz nākamo nedēļu.

Tagad vārds paziņojumam deputātam Sergejam Mirskim.

S.Mirskis (SC).

Godātie kolēģi! Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas delegāciju pēc dažām minūtēm aicinu uz īsu sēdi Dzeltenajā zālē.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds paziņojumam deputātam Jānim Reiram.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Labrīt, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde pulksten 9.45... Kolēģi, atvainojos! Pulksten 10.00 106.kabinetā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātei Ilmai Čepānei.

I.Čepāne (VIENOTĪBA).

Labrīt! Atgādinu Juridiskās komisijas locekļiem, ka sēde pulksten 10.30 Juridiskās komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Kabanovam.

N.Kabanovs (SC).

Labrīt! Kā jūs visi zināt, sabiedrībā notiek dzīva diskusija par eiro ieviešanas termiņiem Latvijā, un līdz ar to grupa Saeimas deputātu vēlas nodibināt grupu lata saglabāšanas atbalstam, kuras dibināšanas sapulce notiks tagad Dzeltenajā zālē. Un visi ieinteresētie laipni lūgti piedalīties!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Es gan gribu teikt, ka Dzeltenajā zālē jau tika pieteikta cita sanāksme...

Vārds paziņojumam deputātam Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC).

Cienījamie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde šodien pulksten 11.00 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds paziņojumam deputātei Initai Bišofai.

I.Bišofa (RP).

Augsti godātie Sociālo un darba lietu komisijas deputāti! Aicinām pulksten 10.00 uz sēdi komisijas telpās.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Vucānam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J.Vucāns (11.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Arvils Ašeradens... nav, Jānis Ādamsons... nav, Augusts Brigmanis... nav, Boriss Cilevičs... nav, Ingmārs Čaklais... nav, Edmunds Demiters... nav, Raivis Dzintars... nav, Marjana Ivanova-Jevsejeva... nav, Vladimirs Nikonovs... nav, Vineta Poriņa... arī nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 6.decembra sēdi pasludinu par slēgtu.


Rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!