• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 22. augusta sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.08.2000., Nr. 298/299 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9989

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ārlietu ministrs: - tiekoties ar Francijas vēstnieci - izsakot līdzjūtību Krievijas traģēdijā

Vēl šajā numurā

23.08.2000., Nr. 298/299

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 22. augusta sēdē

Akceptēti noteikumi "Telekomunikāciju gala iekārtu atbilstības novērtēšanas noteikumi", kas nosaka būtiskās prasības un atbilstības novērtēšanas kārtību tām Latvijā ražotajām un importētajām telekomunikāciju gala iekārtām, kuras paredzētas tiešai pieslēgšanai pie publiskā telekomunikāciju tīkla vai sadarbībai ar publisko telekomunikāciju tīklu, pieslēdzot tieši vai netieši, lai nosūtītu, apstrādātu vai saņemtu informāciju. Iekārtu atbilstību novērtē pilnvarotas kompetentas atbilstības novērtēšanas institūcijas, kuras pēc Satiksmes ministrijas ieteikuma pilnvaro Ministru kabinets, un institūcijas, par kurām saskaņā ar starptautiskajiem nolīgumiem vai protokoliem paziņo Eiropas Komisija. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.novembri.

Akceptēts rīkojums "Par studiju kredīta dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem", kas paredz 2001.gadā sākt dzēst studiju kredītu tiem kredīta ņēmējiem, kuri pēc studiju beigšanas strādā atbilstoši iegūtajai akadēmiskajai vai profesionālajai izglītībai par skolotājiem, sociālajiem pedagogiem, lektoriem, asistentiem, laboratoriju vadītājiem, laborantiem, tehniķiem, bibliogrāfiem un bibliotekāriem, sociālajiem darbiniekiem, psihologiem un juristiem valsts un pašvaldību institūcijās.

Akceptēts rīkojums "Par nekustamā īpašuma Jūrmalā, Dzintaru prospektā 27, saglabāšanu valsts īpašumā", kas paredz saglabāt valsts īpašumā un nodot Izglītības un zinātnes ministrijas valdījumā nekustamo īpašumu — ēkas un būves, un zemesgabalu 3416 m2 platībā Jūrmalā, Dzintaru prospektā 27. Akceptēts rīkojums "Grozījums Ministru kabineta 1997.gada 27.marta rīkojumā Nr.145 "Par dzīvojamo māju saglabāšanu valsts īpašumā"", kas paredz no saraksta svītrot dzīvojamo māju Jūrmalā, Dzintaru prospektā 27.

Akceptēti "Noteikumi par pārvadātāju, kas veic gaisa pārvadājumus, vienošanos atbrīvot no Konkurences likumā noteiktā vienošanās aizlieguma", kas nosaka, ka atsevišķu pārvadātāju, kas veic gaisa pārvadājumus, vienošanās — savstarpējie līgumi, saskaņotas darbības un pārvadātāju apvienību lēmumi — tiek atbrīvotas no Konkurences likuma 15.panta pirmajā daļā noteiktā aizlieguma, ievērojot minētā likuma 15.panta otro daļu, ja attiecīgās vienošanās atbilst šajos noteikumos noteiktajām prasībām. Šādas vienošanās ir atļautas, neiesniedzot paziņojumu par tām Konkurences padomē.

Akceptēts rīkojums "Par zemesgabala Rīgā, Ropažu ielā 122, nodošanu privatizācijai", kas paredz nodot privatizācijai Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā esošo un valstij piekrītošo zemesgabalu 1906 m2 platībā Rīgā, Ropažu ielā 122, uz kura atrodas privatizētā valsts akciju sabiedrība "Rīgas vagonu rūpnīca" un kas ierakstīts zemesgrāmatā uz Rīgas pilsētas vārda.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma papildprotokolu "Par grozījumiem Latvijas Republikas un Turcijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma C protokolā par preču izcelsmes jēdziena noteikšanu un administratīvās sadarbības metodēm"".

Akceptēts likumprojekts "Grozījumi Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu likumā", tā mērķis ir atvieglot ES nosacījumu par brīvu preču kustību (ķīmisko vielu un ķīmisko produktu) ieviešanu, jo, lai varētu īstenot brīvu preču kustību ķīmisko vielu un produktu jomā, šīs vielas vai produkti jāapgādā ar ES prasībām atbilstošu informāciju.

Akceptēts likumprojekts "Par darbinieku informēšanu un konsultēšanos Eiropas Kopienas mēroga uzņēmējsabiedrībās un uzņēmējsabiedrību grupās", tā mērķis ir nodrošināt darbinieku informēšanu un konsultēšanos Kopienas mēroga uzņēmējsabiedrībās un Kopienas mēroga uzņēmējsabiedrību grupās. Šāda informācijas apmaiņa un konsultēšanās ietver informāciju un konsultēšanos par attiecīgās uzņēmējsabiedrības finansiālo stāvokli, iespējamajām kolektīvajām atlaišanām, investīcijām (investīciju programmām), situāciju nodarbinātības jomā u.c. jautājumiem.

Akceptēts likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā", kurā noteikta administratīvā atbildība par atsevišķiem likuma "Par darbinieku informēšanu un konsultēšanos Eiropas Kopienas mēroga uzņēmējsabiedrībās un uzņēmējsabiedrību grupās" noteikumu pārkāpumiem, nodrošinot, ka minētā likuma subjekti iespējami godprātīgi ievēro tā noteikumus, tādā veidā nodrošinot efektīva sociālā dialoga pastāvēšanu Eiropas Kopienas mērogā uzņēmējsabiedrībās un uzņēmējsabiedrību grupās.

Akceptēts rīkojums "Par nekustamā īpašuma Kandavā, Tirgus laukumā 7, saglabāšanu valsts īpašumā", kas paredz saglabāt valsts īpašumā un nodot Iekšlietu ministrijas valdījumā nekustamo īpašumu — zemesgabalu 348 m2 platībā un būvi — Kandavā, Tirgus ielā 7.

Akceptēti "Dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi", kas nosaka dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības kārtību šo noteikumu pielikumā minētajām dārzeņu sugām, kas paredzētas lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

Akceptēts rīkojums "Par nekustamā īpašuma Ogrē, Turkalnes ielā 5a, saglabāšanu valsts īpašumā", kas paredz saglabāt valsts īpašumā un nodot Zemkopības ministrijas valdījumā nekustāmo īpašumu — administratīvo ēku, garāžu, šķūni un zemesgabalu 1438 m2 platībā Ogrē, Turkalnes ielā 5a, kas ierakstīts zemesgrāmatā uz valsts vārda Finansu ministrijas personā.

Akceptēts rīkojums "Par valsts nekustamās mantas Rīgā, Raudas ielā 3, pārdošanu", kas paredz saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldības mantas atsavināšanas kārtību" 5.pantu atļaut Valsts nekustamā īpašuma aģentūrai pārdot izsolē valsts nekustamo mantu — divstāvu kantora ēku un zemesgabalu 776 m2 platībā — Rīgā, Raudas ielā 3.

Grozījums Ministru kabineta 1997. gada 29.jūlija noteikumos Nr.263 "Kārtība, kādā piešķirams īpaši atbalstāmā reģiona statuss".

Akceptēts rīkojums "Par nekustamā īpašuma Rīgā, Šampētera ielā 16, saglabāšanu valsts īpašumā", kas paredz saglabāt valsts īpašumā un nodot Tieslietu ministrijas valdījumā nekustamo īpašumu — ēkas un zemesgabalu 4548 m2 platībā — Rīgā, Šampētera ielā 16.

Akceptēts rīkojums "Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 9.oktobra rīkojumā Nr.404 "Par bezpeļņas organizācijas valsts akciju sabiedrības "Valsts zāļu aģentūra" padomi un ģenerāldirektoru"", kas paredz: par padomes priekšsēdētāju iecelt A.Požarnovu — labklājības ministru; precizēt ieņemamo amatu padomes loceklei — L.Stelpe — Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece.

Akceptēts likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā", kas noteiks atbildību par Apsardzes darbības likumā un likumā "Par šaujamieročiem un speciālajiem līdzekļiem pašaizsardzībai" paredzēto normu neievērošanu attiecībā uz šaujamieroču pārvadāšanas un pārnēsāšanas kārtību, iekšējā drošības dienesta reģistrācijas kārtību un darbības nosacījumiem, kā arī Medību noteikumos paredzētās šaujamieroču lietošanas kārtības neievērošanu.

Akceptēts rīkojums "Par zemesgabala Daugavpils rajonā, Skrudalienas pagastā, RKP "Burtnieki", saglabāšanu valsts īpašumā", kas paredz saglabāt valsts īpašumā un nodot Iekšlietu ministrijas valdījumā zemesgabalu 2497 m2 platībā Daugavpils rajonā, Skrudalienas pagastā, RKP "Burtnieki".

Pieņemts zināšanai ekonomikas ministra A.Kalvīša iesniegtais "Pārskats par Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas darbību un dzīvojamo māju privatizācijas procesa norisi 2000.gada II ceturksnī".

Pieņemts zināšanai labklājības ministra A.Požarnova informācija par pensiju un pabalstu izmaksas kārtību.

Akceptēts rīkojums "Par Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršanu". Pieņemts Ministru kabineta Apbalvošanas padomes priekšlikums un piešķirts Ministru kabineta Atzinības raksts Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājai Baibai Rivžai par radošu pedagoģisko darbību akadēmiskajā izglītībā un ilggadēju zinātnisko darbību. Noteikts, ka Ministru kabineta Atzinības rakstu B.Rivžai pasniedz izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns.

Akceptēti "Noteikumi par svešvalodu lietošanu zīmogu, spiedogu un veidlapu tekstā", kas nosaka gadījumus, kuros: valsts un pašvaldību iestādes, tiesas un tiesu sistēmai piederīgās iestādes un tie valsts un pašvaldību uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kuros lielākā kapitāla daļa pieder valstij vai pašvaldībai, veidojot un lietojot zīmogus, spiedogus un veidlapas, to tekstā līdztekus valsts valodai var lietot arī svešvalodas; privātas iestādes, organizācijas, uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības) un tās pašnodarbinātās personas, kuras saskaņā ar likumu vai citu normatīvo aktu veic noteiktas publiskas funkcijas, veidojot un lietojot zīmogus, spiedogus un veidlapas, to tekstā līdztekus valsts valodai var lietot arī svešvalodas. Ārlietu ministrija un tās pakļautības iestādes, veicot ar ārlietām saistītas funkcijas, zīmogu, spiedogu un veidlapu tekstos līdztekus valsts valodai var lietot svešvalodas. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti noteikumi "Dokumentu tulkojumu apliecināšanas kārtība valsts valodā", kas nosaka kārtību, kādā var tikt apliecināti Latvijas teritorijā iesniedzamo dokumentu tulkojumi valsts valodā, ja normatīvajos aktos nav noteikts iesniegt notariāli apliecinātus šādu dokumentu tulkojumu vai noteikta cita kārtība. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti noteikumi "Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisijas nolikums". Noteikts, ka latviešu valodas ekspertu komisija tiek izveidota, lai sekmētu Valsts valodas likumā noteikto mērķu sasniegšanu — latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību. Komisija ir specializēta koleģiāla institūcija, kas veic šādus uzdevumus: kodificē latviešu literārās valodas normas; precizē un izstrādā jaunas latviešu literārās valodas normas; piedalās Valsts valodas centra metodisko izdevumu izstrādē. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti noteikumi "Valodu lietošana informācijā", kuru mērķis ir reglamentēt valodu lietošanu sabiedrības informēšanā. Noteikumi nosaka: gadījumus, kad sabiedrības informēšanai paredzētajā, sabiedrībai pieejamās vietās sniegtajā informācijā līdztekus valsts valodai pieļaujama svešvalodu lietošana; gadījumus, kad Valsts valodas likuma 21.panta pirmajā daļā minētās institūcijas un personas var sniegt informāciju svešvalodā; valodu lietošanas kārtību Valsts valodas likuma 21.panta pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā paredzētajā informācijā. Noteikumi stājas spēkā 2000.gada 1.septembrī.

Akceptēti noteikumi "Valsts valodas centra nolikums". Valsts valodas centrs ir Tieslietu ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvalde iestāde, kas, īstenojot valsts politiku, kā arī uzraugot un kontrolējot normatīvo aktu ievērošanu valsts valodas jautājumos, nodrošina latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti "Noteikumi par tulkojumu nodrošināšanu pasākumos", kas nosaka, kādos gadījumos papildus Valsts valodas likuma 11.panta pirmajā daļā noteiktajam Latvijā rīkotajos pasākumos to rīkotāji nodrošina svešvalodu tulkojumu valsts valodā, kā arī gadījumus, kādos Valsts valodas centrs var atbrīvot pasākuma rīkotāju no tulkojuma nodrošināšanas valsts valodā. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti noteikumi "Vietu nosaukumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) nosaukumu un pasākumu nosaukumu veidošana un lietošana". Noteikumi nosaka: Latvijas Republikas vietu nosaukumu veidošanas un lietošanas kārtību; Latvijas teritorijā dibināmo iestāžu, sabiedrisko organizāciju un uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) nosaukumu veidošanas un lietošanas kārtību; Valsts valodas likuma 11.panta pirmajā un otrajā daļā noteikto pasākumu nosaukumu veidošanas un lietošanas kārtību. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēti noteikumi "Vārdu un uzvārdu rakstība un identifikācija", kas reglamentē kārtību, kādā personas vārds un uzvārds rakstāms un lietojams latviešu valodā, kā arī rakstāms un identificējams dokumentos. Noteikumu uzdevums ir nodrošināt vārda un uzvārda rakstības atbilstību spēkā esošajām kodificētajām personvārdu rakstības normām un aizsargāt personu pret nepamatotu tās vārda un uzvārda pārveidošanu, kā arī pret iestāžu atteikšanos atzīt tāda personas dokumenta piederību šai personai, kurā tās vārds un uzvārds ierakstīts citādi nekā agrāk vai vēlāk izdotā šās personas dokumentā. Noteikumi stājas spēkā 2000.gada 1.septembrī.

Akceptēti "Noteikumi par valsts nodevu par valsts valodas prasmes atestāciju profesionālo un amata pienākumu veikšanai", kuri nosaka valsts nodevas apmēru par valsts valodas prasmes atestāciju profesionālo un amata pienākumu veikšanai, tās maksāšanas kārtību un nodevas atlaides mazaizsargātajām un maznodrošinātajām personām. Nodevas apmērs ir 10 lati, un tā ieskaitāma valsts pamatbudžetā. Bezdarbnieki, kas saņem pabalstu, invalīdi (izņemot invalīdus kopš bērnības), Černobiļas atomelektrostacijas avāriju seku likvidēšanas dalībnieki, augstskolu studenti, vispārizglītojošo un arodizglītības skolu audzēkņi, kā arī pensionāri, kuriem pensijas apmērs nepārsniedz 60 latu, uzrādot attiecīgu statusu apliecinošu dokumentu, nodevu maksā 50% apmērā (piecus latus). Pārējās mazaizsargātās un maznodrošinātās personas — daudzbērnu ģimeņu vecāki, personas bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, bāreņi līdz 18 gadu vecumam, tie bezdarbnieki, kuri nav minēti šo noteikumu 3.punktā, invalīdi kopš bērnības, obligātā militārā dienesta karavīri, personas pēc demobilizācijas (divu mēnešu laikā), personas pēc soda izciešanas brīvības atņemšanas iestādēs (divu mēnešu laikā) —, uzrādot attiecīgu statusu apliecinošu dokumentu, nodevu maksā 10% apmērā (vienu latu).

Akceptēti "Noteikumi par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību". Šie noteikumi nosaka profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodu prasmes pārbaudes kārtību Valsts valodas likuma 6.panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā minētajām personām. Šie noteikumi neattiecas uz personām, kuras ir: ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību latviešu valodā; saņēmušas Izglītības un zinātnes ministrijas izdotu sertifikātu par centralizēto eksāmenu nokārtošanu; I, II un III grupas redzes un dzirdes invalīdi; I un II grupas invalīdi ar vispārīgo saslimšanu. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.septembri.

Akceptēts rīkojums "Par R.Strīpnieku", kas atļauj valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" prezidentam R.Stīpniekam papildus pildīt akciju sabiedrības "Baltic Pulp" valdes locekļa amata pienākumus.

Akceptēts rīkojums "Par M.Bičevski", saskaņā ar Ministru kabineta 1997.gada 28.oktobra noteikumiem Nr.362 "Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nolikums" 9.punktu, kā arī ievērojot iekšlietu ministra M.Segliņa ieteikumu iecelt Mārtiņu Bičevski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka amatā.

Valdības preses departaments

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!