• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par darba grupu elektronisko dokumentu ieviešanā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.08.2000., Nr. 290/291 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9818

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Dānijas Zemessardzes komandiera vizīti

Vēl šajā numurā

16.08.2000., Nr. 290/291

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par darba grupu elektronisko dokumentu ieviešanā

Vakar, 15.augustā, Uzņēmumu reģistrā notika darba grupas otrā sēde, lai risinātu aktuālos jautājumus par elektronisko dokumentu ieviešanu Latvijā

Darba grupa vienojās iesniegt priekšlikumu Ministru prezidentam Andrim Bērziņam, lai šajā darba grupā tiktu integrētas citas darba grupas, kas nodarbojas ar līdzīgiem jautājumiem. Tas ļautu ekonomēt līdzekļus un laiku, ieviešot elektroniskos dokumentus, un izslēgtu iespēju, ka vairākas darba grupas risina vienus un tos pašus jautājumus.

Darba grupas rīcībā ir informācija, ka izveidotas vēl divas darba grupas, kas risina ar e–komerciju, elektroniskajiem parakstiem un identifikācijas kartēm saistītos jautājumus. Plānots, ka šīs darba grupas varētu turpināt strādāt kā apakšgrupas.

Darba grupa galvenā valsts notāra Māra Gulbja vadībā precizēja, ka darbs pie likuma projekta jāpabeidz līdz oktobra vidum, lai tiktu ievēroti nepieciešamie termiņi saskaņošanai ar attiecīgajām iestādēm pirms izstrādāto dokumentu iesniegšanas Ministru kabinetā (MK). Saskaņā ar Ministru prezidenta rīkojumu tas jāpaveic līdz šā gada 31. decembrim.

Lai likums tiktu pēc iespējas veiksmīgāk iedzīvināts, jāizstrādā dokumentu lietvedības un dokumentu arhivēšanas noteikumi, kā arī elektronisko dokumentu aizsardzības normatīvie akti. Pašreiz ir spēkā MK noteikumi Nr.106 (Informācijas sistēmu drošības noteikumi) un Nr.225 (Valsts noslēpuma aizsardzības noteikumi). Taču, ieviešot elektroniskos dokumentus tajos, nepieciešami grozījumi. "Ir jāsagatavo augsne, lai, pieņemot likumu par elektroniskajiem parakstiem, tas spētu darboties, lai neizrādītos, ka nav pieņemti vairāki normatīvie akti," atzina darba grupas vadītājs M.Gulbis. Viņaprāt, mūsu valstij nevajadzētu vairs kavēties ar elektronisko dokumentu ieviešanu, jo tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzlabot valsts pārvaldes darbu, mazinot birokrātiju.

Nākamā darba grupas sēde plānota 6. septembrī, kad tās locekļi jau cer sākt diskusiju par likumprojekta "Par elektroniskajiem dokumentiem un parakstu" galvenajām tēzēm. Tās izstrādās, par pamatu ņemot Austrijas likumu par elektroniskajiem parakstiem un Itālijas likumu par elektroniskajiem dokumentiem.

Darba grupa izveidota šā gada 21. jūlijā ar MK rīkojumu, lai saskaņā ar deklarāciju par MK iecerēto darbību nodrošinātu elektronisko dokumentu pilnu tiesiskumu. Grupas darbu vada UR galvenais valsts notārs M.Gulbis. MK uzdevis darba grupai apzināt visas darba grupas, kas risina ar elektroniskajiem dokumentiem saistītus jautājumus, apzināt iespējas saņemt ārvalstu palīdzību šo jautājumu risināšanai Latvijā, sagatavot normatīvo aktu projektus pirmprojekta realizācijā UR, kā arī aprēķināt nepieciešamos līdzekļus pirmprojekta realizācijai.

Latvija sākusi darbu pie elektronisko dokumentu ieviešanas, lai izpildītu Eiropas Savienības direktīvas par elektronisko komerciju un elektronisko parakstu izmantošanu. Līdz ar jaunāko tehnoloģiju apgūšanu un izmantošanu varētu mazināties dažādu pakalpojumu cena un laika patēriņš. Līdz šim šādu praksi izmanto tikai dažas Latvijas valsts iestādes, piemēram, Latvijas Banka, slēdzot speciālus līgumus ar saviem klientiem.

Maija Celmiņa, Uzņēmumu reģistra Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!