• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par ģimeni kā sabiedrības pamatu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2000., Nr. 42/43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/952

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Apskauj un auklē nākotnes cilti Mana dvēsele droši un silti"

Vēl šajā numurā

10.02.2000., Nr. 42/43

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par ģimeni kā sabiedrības pamatu

Ministru kabinets 1. februārī apstiprināja Labklājības ministrijas izstrādātās pamatnostādnes valsts atbalstam ģimenēm ar bērniem (skat. 4.–5.lpp.) .

Latvijā jau sen bija nobriedusi nepieciešamība veidot vienotu atbalsta politiku ģimenēm ar bērniem. Taču līdz šim mūsu valstī vienota ģimenes atbalsta politika nav bijusi. Jo nozaru politika galvenokārt tiek vērsta uz indivīdu un tā individuālajām vajadzībām. Joprojām atsevišķi tiek risināti bērnu tiesību, sociālās drošības, izglītības, nodarbinātības un citi jautājumi. Un ar to nodarbojas dažādu līmeņu savstarpēji nesaistītas institūcijas. Turklāt to darbība ir vērsta uz bērnu krīzes situācijā, uz nelabvēlīgu un trūcīgu ģimeni, nevis veselīgu ģimeni kopumā.

Jebkuras sabiedrības pamats ir ģimene. Diemžēl mainoties politiskajai un ekonomiskajai situācijai valstī, attīstās bīstama tendence. Proti: tieši ģimenes ar bērniem ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī, jo ļoti daudzas ģimenes nespēj saviem bērniem nodrošināt pilnvērtīgu audzināšanu, izglītību un atbalstu.

Labklājības ministrijas izstrādātajās pamatnostādnēs tiek piedāvāts izveidot starpnozaru koordinējošu institūciju, kurā būs pārstāvji no ministrijām, pašvaldībām, sabiedriskajām organizācijām, kā arī zinātnieki. Līdz ar to labāk tiktu īstenota ģimenes atbalsta politika.

Divus mēnešus paredzēta šīs problēmas apspriešana sabiedrībā, kas dos iespēju ņemt vērā visdažādākos viedokļus.

Armīda Priedīte, "LV" informācijas redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!