• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Vakar: noklausījās Valsts prezidentes uzrunu; pieņēma lēmumu "Par Latvijas Stratēģiju integrācijai Eiropas Savienībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2000., Nr. 42/43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/948

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta 8. februāra sēdē

Vēl šajā numurā

10.02.2000., Nr. 42/43

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Vakar:

noklausījās Valsts prezidentes uzrunu; pieņēma lēmumu "Par Latvijas Stratēģiju integrācijai Eiropas Savienībā"

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga

S1.JPG (16302 BYTES) Uzruna Saeimas ārkārtas sēdē par Latvijas stratēģijas plānu iestājai ES Saeimā, 2000. gada 9.februārī

Godātais Saeimas priekšsēdētāja kungs,

Ministru prezidenta kungs, ārlietu ministra kungs,

deputāti, dāmas un kungi!

Es ļoti priecājos, ka šodien ir pienākusi tā diena, kad Latvijas Saeima var pievērsties instrumentam, kas izklāsta mūsu stratēģiju par virzību uz ES. Tas ir diezgan garš ceļš, ko esam jau nogājuši un kurāvēl pagājušā gada decembrī mums pavisam oficiāli tika pavērtas durvis uz šo mūsu ārpolitikas vienu no diviem galvenajiem mērķiem. Otrs, protams, būtu mūsu vēlme iestāties NATO aliansē.

Mūsu virzībā uz ES tagad ir iestājusies jauna fāze — pēc dažām dienām oficiāli sāksies sarunas, pēc dažām nedēļām tiešām varēs jau runāt par atsevišķām sadaļām konkrēti, vēl šovakar pat pie mums ierodas augstas amatpersonas, ar kurām būs iespējams pārrunāt viņu skatījumu par Latvijas nākotni.

Tagad ir ļoti svarīgi, lai, sākot ar Valsts prezidenti un Ārlietu ministriju, visi, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, varētu teikt, ka mēs esam zeme un valsts, kuras virzība ir nepārprotami skaidra, ka esam vienprātīgi jautājumā par virzību uz ES kā uz savu gala mērķi. Jā, mums ir vēl daudzas problēmas risināmas, jā, mums būs dažas sadaļas vieglāk vai grūtāk debatējamas, jautājumi, kas būs vieglāk vai grūtāk risināmi, bet mums ir politiskā griba un politiskā apņēmība neatgriezeniski un nepārptomi turpināt savu aizsākto ceļu.

Man šķiet, tas ir pats svarīgākais signāls, ko varētu dot jūsu šīsdienas dokuments: Latvijas virzība uz ES ir nepārprotama, absolūti nekas nevarēs tai stāties ceļā. Vienīgi mēs paši noteiksim, kādā tempā mēs virzāmies, vienīgi mēs paši noteiksim, cik ātri mēs varēsim atrisināt mums uzstādītos uzdevumus, bet mūsu politiskā griba šajā laukā ir vienota, mūsu apņēmība ir nesatricināma. Tā ir tā ziņa, ko es kā Latvijas prezidente labprāt jūsu vārdā un Latvijas vārdā nestu pasaulē. Par pārējo — detaļām — jūs turpināsiet debates.

Es gribētu uzsvērt, cik svarīgi ir tas, ka šajā dokumentā ir paredzēta regulāra atskaite no Saeimas un Ārlietu ministrijas Saeimas priekšā, lai jūs kā deputāti būtu vērtīgi informēti par to, kā tas īstenojas, un, no otras puses, lai jums būtu iespēja izteikt savu viedokli.

Tikpat svarīgi, un es esmu pārliecināta, to sakot, lai šīs debates notiktu pēc iespējas plašākā sabiedrības lokā, lai visi Latvijas iedzīvotāji tiktu pēc iespējas precīzāk informēti, kas ir ES un ko nozīmēs mūsu iestāšanās šajā savienībā. Lai nebūtu tā, ka jauni cilvēki vēl nav izpratuši, kas īsti te notiek un kāpēc. Es domāju, ir būtiski, lai nākamo dažu gadu laikā mēs varētu sniegt visiem nepieciešamo informāciju, lai visi varētu piedalīties debatēs, un varētu izrunāties un izteikt savu viedokli par strīdīgiem jautājumiem. Lai visi saprastu, ka mums būs kā zināmi ieguvumi, tā arī zaudējumi, un nevar būt tikai ieguvēji, kas saņem. Katrai lietai ir sava cena, un mums būs jāsaprot, ko maksājam par iecerētajiem rezultātiem.

Tas viss ir vēl mums priekšā, bet, man šķiet, tas ir svarīgs etaps, šis dokuments, kas jums ir priekšā. Es novēlu jums auglīgas debates un izvērtējumu!

S3.JPG (14640 BYTES) S2.JPG (16227 BYTES) S5.JPG (14204 BYTES) S4.JPG (16302 BYTES)
Pārliecinot, apspriežot: Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume; deputāts Māris Grīnblats, Ministru prezidents Andris Šķēle .. ... ārlietu ministrs Indulis Bērziņš; tieslietu ministrs Valdis Birkavs, deputāti Ivars Godmanis, Andrejs Panteļējevs ...
S7.JPG (15937 BYTES) S6.JPG (18452 BYTES)

... deputāts Juris Dobelis; deputāti Osvalds Zvejsalnieks, Jānis Čevers un Normunds Rudevičs.

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!