• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par nosacījumiem, kādi jāievēro, pirms muitas amatpersona pieņem noformēšanai TIR karneti muitas iestādē uz robežas. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.07.2000., Nr. 272/274 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9363-par-nosacijumiem-kadi-jaievero-pirms-muitas-amatpersona-pienem-noformesanai-tir-karneti-muitas-iestade-uz-robezas

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.545

Par muitas brokeriem

Vēl šajā numurā

28.07.2000., Nr. 272/274

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 544

Pieņemts: 24.07.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.544

Rīgā 2000. gada 24. jūlijā

Par nosacījumiem, kādi jāievēro, pirms muitas amatpersona pieņem noformēšanai TIR karneti muitas iestādē uz robežas

1. Iebraukšanas (izbraukšanas) muitas iestādē uz robežas, pirms muitas amatpersona pieņem noformēšanai TIR karneti, tā pārliecinās, ka:

1.1. pārvadātājs, kurš iesniedz TIR karneti, ir TIR karnetes īpašnieks vai arī TIR karnetes īpašnieks ir ierakstīts pārvadātāja transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības piezīmju ailē kā nomnieks (tas nozīmē, ka TIR karneti noformēšanai neiesniedz trešā persona);

1.2. transportlīdzeklim vai konteineram nav ārējo bojājumu, kuri liecina par iespēju piekļūt precei;

1.3. transportlīdzeklim priekšpusē un aizmugurē ir piestiprinātas taisnstūrveida plāksnītes "TIR";

1.4. transportlīdzeklim ir TIR karnetes 16. ailē norādītais muitas kravas nodrošinājums;

1.5. transportlīdzeklis vai konteiners ir sertificēts pārvadājumam TIR režīmā saskaņā ar TIR konvencijas 12. un 13. pantu:

— transportlīdzeklim ir Atestācijas apliecība (sertifikāts);

— konteineram ir piestiprināta sertifikācijas plāksnīte (izņēmuma gadījumā pie pārvadātāja ir Atestācijas apliecība (sertifikāts)).

2. Ja ir izpildīti 1. punktā minētie nosacījumi, — muitas amatpersona TIR karnetes baltās (zaļās) lapas ailē bez numura (starp 2. un 7.) ieraksta muitas iestādes (uz robežas) nosaukumu, kodu, parakstās un ar muitas zīmogu apstiprina, ka pārvadājumam var tālāk noformēt TIR karneti.

3. Ja nav izpildīti 1. punktā minētie nosacījumi:

3.1. iebraukšanas muitas iestādē uz robežas, izņemot 6. un 7. punktā minētos gadījumus, muitas amatpersona TIR karneti noslēdz.

Šādos gadījumos pārvadājums Latvijas teritorijā turpināms vienīgi vispārējā kārtībā, noformējot Vienoto administratīvo dokumentu (VAD) un nodrošinot galvojumu muitas procedūrai — tranzīts.

3.2. Izbraukšanas muitas iestādē uz robežas:

— 1.2. un 1.3. apakšpunktā minētajos gadījumos muitas amatpersona Atestācijas apliecības (sertifikāta) 10. ailē izdara attiecīgās atzīmes un norāda pārvadātājam par nepieciešamību novērst bojājumus un noformē TIR karnetes zaļo lapu.

Vajadzības gadījumā muitas amatpersona var veikt kravas fizisko pārbaudi muitas kontroles zonā vai padziļinātās kontroles vietā.

— ir bojāti vai nav muitas kravas nodrošinājumi, muitas amatpersonai jāveic kravas fiziskā pārbaude muitas kontroles zonā vai jānosūta transportlīdzeklis uz padziļinātās kontroles vietu, lai pārliecinātos, vai kravas saturs atbilst TIR karnetes manifestā un kravas pavaddokumentos uzrādītajām ziņām. Ja kravas saturs atbilst dokumentos uzrādītajām ziņām, muitas amatpersona kravai uzliek jaunus muitas kravas nodrošinājumus un noformē TIR karnetes zaļo lapu.

4. Ja pārbaudes laikā iebraukšanas muitas iestādē uz robežas ir konstatēti transportlīdzekļa vai konteinera ārējie bojājumi, kuri var radīt nelikumīgu preču pārvietošanas iespēju vai aizdomas par piekļūšanu precei, — Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona Atestācijas apliecības (sertifikāta) 10. ailē izdara attiecīgās atzīmes un norāda pārvadātājam par nepieciešamību novērst bojājumus.

4.1. Ja ārējos bojājumus:

— nav iespējams novērst nekavējoties (24 stundu laikā), muitas amatpersona noslēdz TIR karneti (noformē TIR karnetes balto un zaļo lapu);

— ir iespējams novērst nekavējoties (24 stundu laikā), pārvadātājam, lai turpinātu pārvadājumu, ir tiesības novērst transportlīdzekļa vai konteinera ārējos bojājumus (piemēram, muitas kontroles punkta aizturēšanas laukumā), t.i., transportlīdzekli vai konteineru savest iepriekšējā kārtībā (atbilstoši TIR konvencijas 12. un 13. panta prasībām).

4.2. Pēc ārējo bojājumu novēršanas VID amatpersona 11. ailē izdara attiecīgās atzīmes.

5. Ja transportlīdzekļa vai konteinera ārējie bojājumi konstatēti pārvadājuma laikā Latvijas teritorijā, VID amatpersona Atestācijas apliecības (sertifikāta) 10. ailē izdara attiecīgās atzīmes, norāda pārvadātājam par nepieciešamajiem labojumiem un pavada transportlīdzekli vai konteineru līdz ārējo bojājumu novēršanas vietai (piemēram, muitas noliktavai).

Muitas amatpersona TIR karneti noformē saskaņā ar 4.1. punktu.

6. Ja transportlīdzeklim ir bojāti (bet nenoņemti) muitas kravas nodrošinājumi, muitas amatpersona salīdzina muitas kravas nodrošinājumu skaitu un numurus ar TIR karnetē uzrādītajām ziņām un vajadzības gadījumā transportlīdzeklim uzliek papildu muitas kravas nodrošinājumus un par to izdara attiecīgas atzīmes TIR karnetē (16. ailē visās lapās, izņemot dzelteno).

Vajadzības gadījumā muitas amatpersona var veikt kravas fizisko pārbaudi muitas kontroles zonā vai nosūtīt transportlīdzekli uz padziļinātās kontroles vietu, lai pārliecinātos, vai kravas saturs atbilst TIR karnetes manifestā un kravas pavaddokumentos uzrādītajām ziņām.

7. Ja transportlīdzeklim nav karnetē norādītā muitas kravas nodrošinājuma, muitas amatpersona veic kravas fizisko pārbaudi muitas kontroles zonā vai nosūta transportlīdzekli uz padziļinātās kontroles vietu, lai pārliecinātos, vai kravas saturs atbilst TIR karnetes manifestā un kravas pavaddokumentos uzrādītajām ziņām.

Ja kravas saturs atbilst dokumentos uzrādītajām ziņām, bet ir tikai nenozīmīgi transportlīdzekļa vai konteinera ārējie bojājumi, kravai uzliek jaunus muitas kravas nodrošinājumus (muitas amatpersona ieraksta TIR karnetes lapas 16. ailē — to skaitu un numurus) un noformē TIR karneti.

8. Rīkojuma tekstu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

9. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!