Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 20. jūlija noteikumi Nr. 618 "Traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.09.2004., Nr. 139 https://www.vestnesis.lv/ta/id/93073-traktortehnikas-un-tas-piekabju-registracijas-noteikumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.742

Noteikumi par līguma starp Eiropas Savienības dalībvalstīm un "Investitionsbank Schleswig-Holstein" par Kopienas iniciatīvas "INTERREG III C Ziemeļu zonas programma" īstenošanu

Vēl šajā numurā

02.09.2004., Nr. 139

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 618

Pieņemts: 20.07.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.618

Rīgā 2004.gada 20.jūlijā (prot. Nr.44 33.§)

Traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 10.panta pirmo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas kārtību Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijā (turpmāk – inspekcija).
2. Traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks attiecīgo tehnikas vienību reģistrē inspekcijā piecu darbdienu laikā pēc iegādes vai ievešanas dienas, izņemot gadījumus, ja traktortehniku vai tās piekabi uz laiku līdz trim mēnešiem ieved Latvijā un lieto persona, kuras pastāvīgā (deklarētā) dzīvesvieta nav Latvija.
3. Latvijā reģistrētu traktortehniku vai tās piekabi īpašnieks vai viņa pilnvarota persona piecu dienu laikā pārreģistrē, ja mainās kaut viens no uzskaites tehniskajiem datiem, dati par traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieku, valdītāju vai turētāju.
4. Ja persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvija, lieto traktortehniku vai tās piekabi, kas no ārvalstīm ievesta Latvijā uz laiku, ilgāku par trim mēnešiem, un piedalās ceļu satiksmē, šo traktortehniku vai tās piekabi reģistrē inspekcijā šo noteikumu 94.punktā noteiktajā kārtībā.

II. Traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas dokumenti

5. Reģistrējot traktortehniku vai tās piekabi, inspekcija izsniedz:

5.1. traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecību (turpmāk – reģistrācijas apliecība) (pielikums);
5.2. traktortehnikas vai tās piekabes valsts reģistrācijas numura zīmi.

6. Datus reģistrācijas apliecībā (izņemot datus tās iekšējā atvērumā) nepapildina un nelabo. Reģistrācijas apliecībā visām sadaļām un sadaļu rindām jābūt aizpildītām (izņemot sadaļas iekšējā atvērumā). Ja kādai sadaļai vai tās rindai nav atbilstošu datu, šīs rindas aizpilda ar divām zvaigznītēm. Ja mainās reģistrācijas apliecībā norādītie dati (izņemot ierakstus tās iekšējā atvērumā), nepieciešama jauna reģistrācijas apliecība.
7. Katrai reģistrētai traktortehnikas vai tās piekabes vienībai izsniedz vienu reģistrācijas apliecību bez derīguma termiņa ierobežojuma, izņemot gadījumus, ja traktortehnika vai tās piekabe Latvijā ievesta uz laiku vai arī ja termiņa ierobežojums ir nepieciešams citu prasību nodrošināšanai.
8. Reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norāda atsavināšanas aizliegumus un atzīmes par aizbildnību un aizgādnību, traktortehnikas vai tās piekabes turētāja vārdu un uzvārdu vai nosaukumu, kā arī turētāja pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā.
9. Reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites" izdara atzīmi par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites un ieraksta datumu. Ierakstu inspekcijas darbinieks apliecina ar parakstu un inspekcijas reģiona vai rajona daļas zīmogu. Noņemot no uzskaites traktortehniku vai tās piekabes, atvērtai reģistrācijas apliecībai nogriež apakšējos stūrus.
10. Katrai traktortehnikas vai tās piekabes vienībai, reģistrējot to pirmo reizi, piešķir valsts reģistrācijas numuru un izsniedz tam atbilstošu valsts reģistrācijas numura zīmi (turpmāk – numura zīme) saskaņā ar valsts standartu LVS 83 : 1997 "Traktortehnikas un traktoru piekabju valsts reģistrācijas numura zīmes". Valsts reģistrācijas numuru piešķir pēc kārtas, un numura zīmi izsniedz inspekcijas reģionu un rajonu daļās.

III. Traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks, valdītājs un turētājs

11. Traktortehniku vai tās piekabi inspekcijā reģistrē personas īpašumā, valdījumā vai turējumā, numurētos agregātus reģistrē personas īpašumā. Īpašnieks, valdītājs vai turētājs var būt:

11.1.  17 gadu vecumu sasniedzis Latvijas Republikas pilsonis vai nepilsonis, vai ārzemnieks, kuram saskaņā ar Imigrā-cijas likumu atļauts ieceļot un uzturēties Latvijā, kā arī persona, kas nav sasniegusi 17 gadu vecumu, ja:
11.1.1. saskaņā ar Civillikuma 220.pantu persona izsludināta par pilngadīgu;
11.1.2. persona stājusies laulībā pirms 17 gadu vecuma Civillikumā paredzētajā kārtībā;
11.1.3. traktortehniku vai tās piekabi, vai numurēto agregātu manto tikai nepilngadīgas personas;
11.1.4. reģistrēto traktortehniku vai numurēto agregātu atļauts vadīt personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu (reģistrē personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu);
11.2. Latvijā noteiktā kārtībā reģistrēta juridiskā persona, tās filiāle, līgumsabiedrība, tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde (turpmāk – juridiska persona).

12. Ja traktortehnika vai tās piekabe, vai numurētais agregāts iegūts kopīpašumā, tad, to reģistrējot, par īpašnieku norāda vienu no līdzīpašniekiem un papildus iesniedz pārējo līdzīpašnieku parakstītu vienošanos par to, kuru no līdzīpašniekiem norādīt reģistrācijas apliecībā. Līdzīpašnieki vienošanos var parakstīt inspekcijā visu līdzīpašnieku vai to pilnvaroto personu klātbūtnē vai arī iesniegt Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu rakstisku līdzīpašnieku piekrišanu. Reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norāda "Kopīpašums".
13. Traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijai nepieciešamos dokumentus inspekcijā iesniedz (uzrādot pasi vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību), iesniegumu paraksta, kā arī reģistrācijas dokumentu un numura zīmes saņem:

13.1. traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks vai valdītājs:
13.1.1. pilngadīga fiziska persona;
13.1.2. juridiskas personas pilnvarota persona, iesniedzot juridiskās personas izdotu, ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru;
13.1.3. juridiskas personas atbildīgā persona, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem, statūtiem vai nolikumu rīkojas juridiskās personas vārdā, apliecinot iesniegumu ar parakstu un juridiskās personas zīmogu (vai tikai ar parakstu, ja inspekcijas rīcībā ir Uzņēmumu reģistra informācija par šīs personas paraksta tiesībām). Atbildīgā persona iesniegumā norāda arī savu amatu;
13.1.4. traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka vai valdītāja – pilngadīgas fiziskas personas – pilnvarota persona, iesniedzot Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu pilnvaru;
13.1.5. nepilngadīgas fiziskas personas aizbildnis, uzrādot aizbildņa apliecību vai citu dokumentu, kurš apliecina aizbildniecību;
13.1.6. fiziskas personas aizgādnis, uzrādot aizgādņa apliecību;
13.2. traktortehnikas vai piekabes izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja Latvijā (kurš noslēdzis atbilstošu līgumu ar inspekciju) pilnvarota persona –, ja tiek reģistrēta šajā uzņēmumā izgatavota traktortehnika vai tās piekabe. Šajā gadījumā pilnvarotā persona iesniedz attiecīgā uzņēmuma izdotu noteikta parauga pilnvaru, kuru paraksta arī traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks tirdzniecības uzņēmuma pilnvarotās personas klātbūtnē, uzrādot pasi vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību;
13.3. reģistrācijas dokumentā norādītais traktortehnikas vai tās piekabes turētājs;
13.4. reģistrācijas dokumentā norādītais traktortehnikas vai tās piekabes līdzīpašnieks;
13.5. ķīlas ņēmējs, ja no uzskaites noņem ieķīlātu un neizpirktu traktortehniku vai tās piekabi, par kuru izdarīta ķīlas atzīme traktortehnikas un tās piekabju reģistrā;
13.6. zvērināts tiesu izpildītājs, uzrādot zvērināta tiesu izpildītāja apliecību, vai viņa pilnvarota persona, iesniedzot zvērināta tiesu izpildītāja izdotu ar zīmogu un parakstu apliecinātu pilnvaru, ja traktortehniku vai tās piekabi noņem no uzskaites, pamatojoties uz izpildu dokumentu;
13.7. valsts vai pašvaldības iestādes atbildīgā persona vai tās pilnvarota persona, iesniedzot attiecīgās iestādes izdotu ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu apliecinātu pilnvaru, ja no uzskaites noņem traktortehniku vai tās piekabi, pamatojoties uz izpildu dokumentu par bezstrīdus piedziņu uz traktortehniku vai tās piekabi;
13.8. jebkura pilngadīga fiziska persona, ja nepieciešama reģistrācijas dokumenta maiņa, jo tajā norādītajos datos konstatēta kļūda, kura radusies tehnisku iemeslu dēļ, vai ja tiek mainīta bojāta numura zīme.

IV. Traktortehnikas un tās piekabju agregātu numuru salīdzināšana

14. Lai noteiktu traktortehnikas vai tās piekabes, vai numurētā agregāta uzskaites datus un citus tehniskos datus, inspekcijas darbinieks salīdzina traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numurus.
15. Inspekcija izsniedz izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu personai, kas uzrādījusi traktortehniku vai tās piekabi. Izziņā norāda agregātu numuru salīdzināšanas gaitā noteiktos datus, apliecinot ar zīmogu un atbildīgās personas parakstu.
16. Izziņa par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu nepieciešama:

16.1. lai tiktu reģistrēta pašbūvēta traktortehnika vai tās piekabe;
16.2. lai tiktu reģistrēta traktortehnika vai tās piekabe, kurai traktortehnikas un tās piekabju reģistrā saskaņā ar šo noteikumu 61.punktu mainīts identifikācijas numurs vai arī kurai identifikācijas numura nav;
16.3. ja inspekcijas darbiniekam radušās šaubas vai aizdomas par datu neatbilstību;
16.4. ja to vēlas traktortehnikas vai tās piekabes, vai numurētā agregāta īpašnieks vai ieguvējs.

17. Ja dienā tiek veiktas vairākas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas darbības, atkārtota agregātu numuru salīdzināšana nav nepieciešama.
18. Pirms agregātu numuru salīdzināšanas persona uzrāda arī traktortehnikas vai tās piekabes, vai numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus apliecinošus dokumentus (reģistrācijas apliecība, ārvalsts tehniskā pase). Ja dokumenti netiek uzrādīti, izziņā par traktortehnikas agregātu numuru salīdzināšanu izdara atzīmi, ka dokumenti nav uzrādīti.
19. Izziņa par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu ir derīga 30 dienas pēc tās izsniegšanas. Tā ir derīga arī pēc minētā termiņa beigām, ja nepieciešams reģistrēt jaunu, agrāk nereģistrētu traktortehniku vai tās piekabi, kuru Latvijā pārdevis traktortehnikas vai tās piekabes izgatavotājs vai tā oficiālais pārstāvis, kurš noslēdzis sadarbības līgumu par informācijas apmaiņu ar inspekciju.
20. Personai, kas salīdzina agregātu numurus, ir tiesības ar dažādiem mehāniskiem paņēmieniem attīrīt vietu, uz kuras izgatavotājs norādījis traktortehnikas vai tās piekabes identifikācijas numuru, lai tas būtu labi saskatāms un varētu pārliecināties, vai numurs nav mainīts.

V. Traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas papildnosacījumi

21. Traktortehniku vai tās piekabi reģistrē jebkurā inspekcijas nodaļā, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi. Traktortehniku vai tās piekabi reģistrē pēc tam, kad inspekcijas darbinieks ir pārliecinājies par reģistrācijas dokumentu iesniedzēja identitāti un ir iesniegtas turējumu apliecinošu dokumentu kopijas.
22. Reģistrējot traktortehniku vai tās piekabi, vai numurēto agregātu juridiskas personas īpašumā, pārbauda norādītās informācijas atbilstību inspekcijas rīcībā esošajiem Uzņēmumu reģistra datiem vai citiem datiem. Ja inspekcijas rīcībā nav informācijas, kas apliecinātu juridiskās personas statusu, nepieciešams juridiskās personas statusu apliecinošs dokuments (iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu). Minētais dokuments nav nepieciešams tām juridiskajām personām, kuru juridiskais statuss ir noteikts ar normatīvajiem aktiem.
23. Reģistrējot traktortehnikas vai tās piekabes turētāju, traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks vai viņa pilnvarota persona iesniegumā norāda reģistrācijas apliecības derīguma termiņu (ja tas ir ierobežots), turētāja adresi un:

23.1. vārdu, uzvārdu un personas kodu, ja turētājs ir fiziska persona, kurai piešķirts personas kods;
23.2. vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu, ja turētājs ir fiziska persona, kurai nav piešķirts personas kods;
23.3. nosaukumu un uzņēmuma reģistrācijas numuru, ja turētājs ir juridiska persona, kurai piešķirts uzņēmuma reģistrācijas numurs;
23.4. nosaukumu, ja turētājs ir ārvalsts juridiska persona, kura nav reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā;
23.5. nosaukumu, ja turētājs ir tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestāde;
23.6. firmu un komersanta reģistrācijas numuru, ja turētājs ir komersants.

24. Dokumentus traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijai pieņem, ja tajos norādītie dati ļauj identificēt traktortehniku vai tās piekabi un attiecīgo personu. Dokumentus pieņem latviešu valodā. Citās valodās iesniegtiem dokumentiem pievieno notariāli apliecinātu tulkojumu. 
25. Traktortehnikas vai tās piekabes atsavināšanas, reģistrācijas vai citas inspekcijā veicamas darbības aizliegumu, kā arī aizliegumu izvest to vai izbraukt ar to ārpus Latvijas (turpmāk – liegums) reģistrē traktortehnikas un tās piekabju reģistrā, pamatojoties uz traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka iesniegumu vai normatīvajos aktos noteikto amatpersonu lēmumu, vai tiesas nolēmumu. Liegumu dzēš, pamatojoties uz tās personas iesniegumu, pēc kuras iniciatīvas liegums reģistrēts, uz normatīvajos aktos noteikto amatpersonu lēmumu vai tiesas nolēmumu, vai dzēš citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
26. Komercķīlas atzīmi traktortehnikas un tās piekabju reģistrā reģistrē, pamatojoties uz komercķīlas devēja un komercķīlas ņēmēja pieteikumu (norakstu, izrakstu vai kopiju), kas saņemts no Komercķīlu reģistra turētāja. Atzīmi reģistrē, ja nav juridisku šķēršļu attiecīgās traktortehnikas vai tās piekabes ieķīlāšanai. Ja komercķīlas devējam, ieķīlājot traktortehniku vai tās piekabi, ir noteikts aizliegums izvest to vai izbraukt ar to ārpus Latvijas, traktortehnikas un tās piekabju reģistrā norāda arī šo aizliegumu. Pēc traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka lūguma viņam izsniedz jaunu reģistrācijas apliecību, sadaļā "Piezīmes" norādot atzīmi "Ieķīlāts" un attiecīgi "Aizliegts izvest no LR".
27. Pamatojoties uz īpašnieka iesniegumu, ieķīlāto traktortehniku vai tās piekabi aizliegts noņemt no uzskaites vai reģistrēt tā īpašnieka maiņu bez komercķīlas ņēmēja piekrišanas. Par to no Komercķīlu reģistra turētāja pieprasa attiecīgu informāciju. Komercķīlas atzīmi dzēš, pamatojoties uz komercķīlu reģistra turētāja paziņojumu.
28. Iekšlietu ministrijas meklējamās traktortehnikas, tās piekabju un numurēto agregātu datu bāzē reģistrācijas liegumu uzliek vai noņem Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs.
29. Ja inspekcijas rīcībā ir informācija, ka traktortehnika vai tās piekabe, vai numurētie agregāti tiek meklēti, vai ir pamatotas aizdomas, ka agregātu numuri vai iesniegtie dokumenti ir viltoti, inspekcijas rīcību nosaka Zemkopības ministrijas un Iekšlietu ministrijas starpresoru vienošanās. Šajā gadījumā lēmumu par traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju pieņem inspekcija pēc nepieciešamās informācijas saņemšanas no attiecīgās policijas iestādes.
30. Lēmuma pieņemšanu par traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju var atlikt ne ilgāk kā uz 15 dienām. Par pieņemto lēmumu informē personu, kas pieteikusi traktortehniku vai tās piekabi reģistrācijai.
31. Lai saņemtu traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecību, pirms traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas iesniedz dokumentu, kas apliecina transportlīdzekļu reģistra valsts nodevas samaksu par attiecīgo reģistrācijas darbību. Ja transportlīdzekļu reģistrā ir informācija par nodevas samaksu, dokuments nav jāiesniedz.

VI. Latvijā iepriekš nereģistrētas traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas kārtība

32. Lai reģistrētu Latvijā izgatavotu traktortehniku vai tās piekabi, persona inspekcijā iesniedz:

32.1. iesniegumu;
32.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
32.3. riteņtraktoriem ? atbilstības sertifikātu, kas apliecina, ka traktortehnika atbilst Latvijā apstiprinātam traktortehnikas tipam vai traktortehnikas tipam, kura apstiprinājuma sertifikāts reģistrēts Lauksaimniecības tehnikas sertifikācijas un testēšanas centrā;
32.4. traktortehnikas vai tās piekabes iegādi apliecinošu dokumentu (dokuments nav jāiesniedz, ja traktortehniku vai tās piekabi reģistrē izgatavotājs savām vajadzībām).

33. Lai reģistrētu traktortehniku vai tās piekabi, kas ievesta no ārvalsts, persona inspekcijā iesniedz:

33.1. iesniegumu;
33.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
33.3. traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas dokumentu ārvalstī reģistrētai traktortehnikai vai tās piekabei. Dokuments, kurš apliecina, ka traktortehnika vai tās piekabe ir norakstīta vai nav atjaunojama, nav uzskatāms par reģistrācijas dokumentu;
33.4. traktortehnikas vai tās piekabes izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdotu dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus, – agrāk nereģistrētai traktortehnikai vai tās piekabei;
33.5. ārvalstī vai Eiropas Savienības muitas zonā izdotu īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu. Ja traktortehnika vai tās piekabe atsavināta Latvijā, – samaksas dokumentu vai Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu līgumu;
33.6. muitas deklarāciju (ja inspekcijas rīcībā ir informācija par muitas nodevu samaksu, dokuments nav jāiesniedz);
33.7. atbilstības apliecinājumu, izņemot šo noteikumu 34.punktā minētos gadījumus.

34. Atbilstības apliecinājums traktortehnikas reģistrācijai nav jāiesniedz par riteņtraktoriem:

34.1. kas reģistrēti Latvijā līdz 2003.gada 16.maijam;
34.2. kuru iepriekšējā pastāvīgās reģistrācijas vieta bijusi ārvalstī un kuri izgatavoti līdz 2002.gada 31.decembrim;
34.3. kas reģistrēti ārvalstī un ievesti Latvijā uz laiku.

35. Traktortehniku vai tās piekabi reģistrē uz tās personas vārda, kas iesniegtajā īpašuma tiesības apliecinošajā dokumentā norādīta kā ieguvējs.
36. Ārvalstī iepriekš reģistrētu traktortehniku vai tās piekabi noņem no uzskaites saskaņā ar attiecīgajā valstī pastāvošo traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas kārtību.
37. Ārvalstī izsniegtās numura zīmes, ar kurām traktortehnika vai tās piekabe ievesta Latvijā, nodod inspekcijā. Ja traktortehnika vai tās piekabe agregātu numuru salīdzināšanai uzrādīta ar ārvalsts numura zīmēm un reģistrācijā tās netiek nodotas, reģistrācijas iesniegumā norāda iemeslu, kāpēc numura zīmes netiek nodotas.
38. No ārvalsts ievestas traktortehnikas vai tās piekabes turpmāka atsavināšana ir atļauta tikai pēc tās reģistrācijas Latvijā, izņemot šādus gadījumus:

38.1. traktortehniku vai tās piekabi kā preci Latvijā ievedis pats tirdzniecības uzņēmums vai arī cita Latvijā reģistrēta juridiska persona, kas to nodevusi realizācijai tirdzniecības uzņēmumam;
38.2. persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta vai atrašanās vieta nav Latvijā, vēlas atsavināt tai piederošu traktortehniku vai tās piekabi, un šī traktortehnika vai tās piekabe reģistrēta ārvalstī.

VII. Traktortehnikas un tās piekabes īpašnieka maiņas reģistrācijas kārtība

39. Lai reģistrētu tirdzniecības uzņēmumā iegādātas traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu, inspekcijā iesniedz:

39.1. iesniegumu;
39.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
39.3. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites un tirdzniecības uzņēmuma atzīmi par pārdošanu;
39.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu.

40. Tirdzniecības uzņēmumā iegādātu traktortehniku vai tās piekabi, kas nav reģistrēta inspekcijā, tālāk atsavināt aizliegts.
41. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu uz abpusēja iesnieguma pamata, inspekcijā iesniedz iesniegumu un reģistrācijas apliecību.
42. Pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, īpašnieka maiņu reģistrē, ja traktortehnikai vai tās piekabei ir reģistrēts tikai viens īpašnieks (atsavinātājs) un īpašnieka maiņas reģistrācija notiek atsavinātāja un ieguvēja vai viņu pilnvaroto personu klātbūtnē.
43. Ja traktortehnika vai tās piekabe ir laulāto kopīga manta, laulātais, uz kura vārda traktortehnika vai tās piekabe reģistrēta, īpašnieka maiņas reģistrācijas iesniegumā ar parakstu apliecina, ka otram laulātajam nav pretenziju pret traktortehnikas vai tās piekabes atsavināšanu.
44. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu uz līguma pamata, inspekcijā iesniedz:

44.1. iesniegumu;
44.2. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites;
44.3. izrakstu no notariālo darbību aktu grāmatas vai Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu līgumu, ar kuru tiek nodibinātas vai pārgrozītas īpašuma tiesības uz traktortehniku vai tās piekabi.

45. Ja līguma oriģinālu iesniegt nav iespējams, iesniedz Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu līguma kopiju.
46. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu uz tiesas sprieduma pamata, inspekcijā iesniedz:

46.1. iesniegumu;
46.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
46.3. reģistrācijas apliecību;
46.4. tiesas spriedumu, ar kuru nodibinātas vai pārgrozītas īpašuma tiesības (iesniedz tiesas apliecinātu norakstu ar atzīmi par sprieduma stāšanos spēkā vai tā noraksta kopiju, uzrādot oriģinālu).

47. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu sakarā ar mantojumu, inspekcijā iesniedz:

47.1. iesniegumu;
47.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;

47.3. reģistrācijas apliecību;
47.4. mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu (piemēram, mantojuma apliecība, tiesas spriedums par mantošanu).

48. Pirms mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanas mantinieks, uzrādot mantojuma atklāšanas faktu apliecinošus dokumentus (piemēram, miršanas apliecību, dzimšanas apliecību, laulības apliecību, testamentu) un iesniedzot to kopijas inspekcijā, var reģistrēt traktortehniku vai tās piekabi uz sava vārda kā valdītājs. Līdz mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanai reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norāda "Aizliegts atsavināt līdz apstiprināšanai mantojuma tiesībās".
49. Ja mantinieki ir vairāki, inspekcijā iesniedz mantinieku vienošanos par traktortehnikas vai tās piekabes valdītāju. Šo vienošanos apliecina Civillikuma 1474.pantā norādītā persona. Ja vienošanās oriģinālu iesniegt nav iespējams, iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu, vai arī iesniedz Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu kopiju.
50. Lai reģistrētu īpašnieka maiņu apķīlātas vai valstij piekritīgas traktortehnikas vai tās piekabes realizācijai, inspekcijā iesniedz:

50.1. iesniegumu;
50.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
50.3. reģistrācijas apliecību ar atzīmi par noņemšanu no uzskaites vai inspekcijas izsniegtu izziņu par konkrētas traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites. Ja traktortehnika vai tās piekabe nav reģistrēta Latvijā, iesniedz traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu, bet no ārvalsts ievestai traktortehnikai vai tās piekabei – muitas deklarāciju vai Valsts ieņēmumu dienesta atļauju reģistrēt traktortehniku vai tās piekabi. Ja inspekcijas rīcībā ir attiecīga informācija, dokuments nav jāiesniedz;
50.4. dokumentu par apķīlātas vai valstij piekritīgas mantas – traktortehnikas vai tās piekabes ? nodošanu īpašumā vai nodošanu realizācijā (kopā ar ieguvēja īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu). Minēto dokumentu izsniedz zvērināts tiesu izpildītājs vai arī valsts vai pašvaldības iestāde, pamatojoties uz izpildu dokumentu par traktortehnikas vai tās piekabes bezstrīdus piedziņu.

51. Ja apķīlātās vai valstij piekritīgās traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijai netiek iesniegts traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus apliecinošs dokuments un par to nav informācijas traktortehnikas un tās piekabju reģistrā, to aizliegts reģistrēt kā traktortehniku vai piekabi, bet atļauta numurēto agregātu reģistrācija saskaņā ar šo noteikumu 63.punktu.
52. Apķīlātu vai valstij piekritīgu ārvalstī reģistrētu traktortehniku vai tās piekabi reģistrē, nenoņemot no uzskaites attiecīgajā ārvalstī.
53. Lai reģistrētu īpašnieka maiņu, kuras pamatā ir akts par juridiskajai personai piederošas traktortehnikas vai tās piekabes nodošanu īpašumā, inspekcijā iesniedz:

53.1. iesniegumu;
53.2. reģistrācijas apliecību;
53.3. aktu par juridiskai personai piederošas traktortehnikas vai tās piekabes nodošanu īpašumā, norādot, ka īpašuma tiesības pāriet ieguvējam. Aktā iekļauj ziņas par atsavinātāju un ieguvēju (nosaukums vai vārds un uzvārds, adrese) un traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus, lai identificētu konkrēto traktortehniku vai tās piekabi, un to apliecina ar atsavinātāja zīmogu un atbildīgās personas parakstu;
53.4. dokumentu, kas apliecina atsavinātāja īpašuma tiesības uz traktortehniku vai tās piekabi, un izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu, ja traktortehnika vai tās piekabe nav reģistrēta uz atsavinātāja vārda;
53.5. dokumentu, kas apliecina, ka īpašuma tiesības iegūtas no apdrošinājuma ņēmēja – juridiskas vai fiziskas personas ?, ja apdrošināšanas sabiedrība ieguvusi īpašumā traktortehniku vai tās piekabi uz apdrošināšanas līguma pamata.

54. Lai reģistrētu īpašnieka maiņu, ja traktortehnika vai tās piekabe vairs nav kopīpašums, inspekcijā iesniedz:

54.1. iesniegumu;
54.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu, ja traktortehnika vai tās piekabe netiek iegūta tieši no atsavinātāja;
54.3. reģistrācijas apliecību;
54.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu vai, ja traktortehniku vai tās piekabi reģistrē vienam no līdzīpašniekiem, līdzīpašnieku parakstītu vienošanos par kopīpašuma izbeigšanu un traktortehniku vai tās piekabes nodošanu vienam no līdzīpašniekiem. Līdzīpašnieki vienošanos var parakstīt inspekcijā visu līdzīpašnieku vai to pilnvaroto personu klātbūtnē vai arī iesniegt Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu rakstisku līdzīpašnieku piekrišanu;
54.5. ja traktortehnika vai tās piekabe nav reģistrēta kā kopīpašums, papildus iesniedz dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes iegūšanu kopīpašumā.

55. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu, ja juridiskā persona tiek reorganizēta, inspekcijā iesniedz:

55.1. iesniegumu;
55.2. reģistrācijas apliecību;
55.3. dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes piederību pēc juridiskās personas reorganizācijas (iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu).

56. Lai reģistrētu komersanta pamatkapitālā ieguldītās traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu, inspekcijā iesniedz:

56.1. iesniegumu;
56.2. reģistrācijas apliecību, ja traktortehnika vai tās piekabe reģistrēta Latvijā, vai attiecīgi šo noteikumu 32. vai 33.punktā minētos dokumentus, ja traktortehnika vai tās piekabe nav reģistrēta Latvijā;
56.3. Uzņēmumu reģistra apliecinātu paziņojumu par traktortehnikas vai tās piekabes ieguldījumu sabiedrības pamatkapitālā, ja reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" nav Uzņēmumu reģistra apliecinātas atzīmes par transportlīdzekļa ieguldīšanu uzņēmējsabiedrības pamatkapitālā.

VIII. Traktortehnikas un tās piekabes īpašnieka, valdītāja vai turētāja datu izmaiņu reģistrācija

57. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka, valdītāja vai turētāja vārda, uzvārda vai nosaukuma maiņu, inspekcijā iesniedz:

57.1. iesniegumu;
57.2. reģistrācijas apliecību;
57.3. izmaiņas apliecinoša dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja inspekcijas rīcībā nav informācijas, kas apliecinātu šīs izmaiņas:
57.3.1. komersanta reģistrācijas apliecību;
57.3.2. fiziskām personām – pasi vai Latvijas Republikas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

58. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecībā norādītā turētāja vārda, uzvārda vai nosaukuma, vai adreses maiņu, inspekcijā iesniedz iesniegumu un reģistrācijas apliecību.
59. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka maiņu sakarā ar mantojumu, inspekcijā iesniedz:

59.1. iesniegumu;
59.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
59.3. reģistrācijas apliecību;
59.4. mantojuma tiesības apliecinošu dokumentu (piemēram, mantojuma apliecību, tiesas spriedumu par mantošanu). Pirms mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanas mantinieks, uzrādot mantojuma atklāšanas faktu apliecinošus dokumentus (piemēram, miršanas apliecību, dzimšanas apliecību, laulības apliecību, testamentu) un iesniedzot to kopijas inspekcijā, kā arī iesniedzot izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu, var reģistrēt traktortehniku vai tās piekabi uz sava vārda kā valdītājs. Līdz mantojuma tiesības apliecinoša dokumenta saņemšanai reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norāda "Aizliegts atsavināt līdz apstiprināšanai mantojuma tiesībās". Ja mantinieki ir vairāki, inspekcijā iesniedz mantinieku vienošanos par traktortehnikas vai tās piekabes valdītāju. Šo vienošanos apliecina Civillikuma 1474.pantā norādītā persona. Ja vienošanās oriģinālu iesniegt nav iespējams, iesniedz Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinātu norakstu.

IX. Traktortehnikas un tās piekabju uzskaites tehnisko datu izmaiņu reģistrācija

60. Lai reģistrētu traktortehnikas krāsas maiņu, inspekcijā iesniedz:

60.1. iesniegumu;
60.2. izziņu par traktortehnikas agregātu numuru salīdzināšanu;
60.3. reģistrācijas apliecību.

61. Lai reģistrētu traktortehnikas vai tās piekabes identifikācijas numura maiņu, inspekcijā iesniedz:
61.1. iesniegumu;
61.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
61.3. reģistrācijas apliecību;
61.4. dokumentu par izgatavotāja marķēta numurētā agregāta iegādi, izņemot šo noteikumu 62.punktā minētos gadījumus, kad inspekcijas darbinieks pieņem lēmumu par traktortehnikas vai tās piekabes identificēšanu.

62. Inspekcijas darbinieks var pieņemt lēmumu par traktortehnikas vai tās piekabes identificēšanu šādos gadījumos:

62.1. ja, remontējot traktortehniku vai tās piekabi, likvidēts vai bojāts identifikācijas numurs vai arī uzstādīta izgatavotāja marķēta numurēta agregāta detaļa ar citu identifikācijas numuru. Šajā gadījumā izziņā par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu nepieciešama norāde par šādu remontdarbu nepieciešamību;
62.2. ja traktortehnikas vai tās piekabes identifikācijas numurs ir daļēji izrūsējis, bet ir iespējams identificēt konkrēto traktortehniku vai tās piekabi;
62.3. ja traktortehnikas vai tās piekabes identifikācijas numurs ir pilnīgi izrūsējis, bet tā reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" agrāk ir izdarīts ieraksts par to, ka identifikācijas numurs ir daļēji izrūsējis, un iespējams identificēt konkrēto traktortehniku vai tās piekabi;
62.4. ja traktortehnikai tiek uzstādīta izgatavotāja marķēta numurētā agregāta detaļa ar citu identifikācijas numuru, traktortehnikas reģistrācijai papildus iesniedz kādu no šo noteikumu 63.3.apakšpunktā minētajiem dokumentiem.

63. Lai reģistrētu numurēto agregātu, inspekcijā iesniedz:

63.1. iesniegumu;
63.2. izziņu par traktortehnikas agregātu numuru salīdzināšanu, ja numurētais agregāts iepriekš nav bijis reģistrēts Latvijā vai Latvijā iepriekš reģistrētam agregātam mainījies īpašnieks un agregāts netiek iegūts tieši no atsavinātāja;
63.3. numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un šādus īpašuma tiesības apliecinošus dokumentus:
63.3.1. ārvalstī izdotu numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus apliecinošu dokumentu, ārvalstī vai muitas zonā izdotu īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu un dokumentu par to, ka numurētā agregāta ievešana ir noformēta muitas noteiktajā kārtībā. Ja inspekcijas rīcībā ir attiecīga informācija, dokumenti nav jāiesniedz;
63.3.2. izziņu par numurētā agregāta piederību (kopā ar izgatavotāja izdotu Latvijā ražota agregāta sertifikātu);
63.3.3. aktu par juridiskai personai piederošu numurētā agregāta nodošanu īpašumā (kopā ar izziņu par numurētā agregāta piederību vai ar izgatavotāja izdotu Latvijā ražota agregāta sertifikātu);
63.3.4. apķīlātās vai valstij piekritīgās mantas izsoles aktu par traktortehnikas vai numurētā agregāta pārdošanu. Ja traktortehnika un tās piekabe vai numurētais agregāts nav reģistrēts Latvijā, papildus iesniedz dokumentu par to, ka numurētā agregāta vai traktortehnikas ievešana ir noformēta muitas noteiktajā kārtībā, vai Valsts ieņēmumu dienesta atļauju reģistrēt numurēto agregātu. Ja inspekcijas rīcībā ir attiecīgā informācija, dokuments nav jāiesniedz.

64. Numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu neiesniedz, ja traktortehnikas un tās piekabju reģistrā ir informācija, ka attiecīgais numurētais agregāts reģistrēts īpašniekam, kurš to vēlas reģistrēt sev, vai arī īpašnieks norakstījis traktortehniku ar šādu numurēto agregātu vai pārbūvējis sev piederošu traktortehniku, uzstādot citu numurēto agregātu.
65. Pamatojoties uz abpusēju iesniegumu, Latvijā reģistrēta numurētā agregāta īpašnieka maiņu reģistrē, ja numurētajam agregātam ir reģistrēts tikai viens īpašnieks (atsavinātājs) un īpašnieka maiņas reģistrācija notiek atsavinātāja un ieguvēja vai viņu pilnvaroto personu klātbūtnē. Šajā gadījumā atsavinātājs iesniedz izziņu par numurētā agregāta piederību.
66. Lai reģistrētu sērijveida traktortehnikas vai tās piekabes pārbūvi, inspekcijā iesniedz:

66.1. iesniegumu;
66.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
66.3. nepārbūvētas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecību vai attiecīgi šo noteikumu 32. vai 33.punktā minētos dokumentus, ja traktortehnika vai tās piekabe nav reģistrēta Latvijā;
66.4. sērijveidā pārbūvētas traktortehnikas vai tās piekabes atbilstības apliecinājumu;
66.5. izziņu par numurētā agregāta piederību vai kādu no šo noteikumu 93.3. apakšpunktā minētajiem dokumentiem, ja pārbūvē tiek mainīts numurētais agregāts.

67. Lai reģistrētu individuālās traktortehnikas vai tās piekabes pārbūvi, inspekcijā iesniedz:

67.1. iesniegumu;
67.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
67.3. nepārbūvētas traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecību vai attiecīgi šo noteikumu 32. vai 33.punktā minētos dokumentus, ja traktortehnika nav reģistrēta Latvijā;
67.4. traktortehnikas vai tās piekabes tehniskās ekspertīzes aktu, izņemot gadījumu, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem par traktortehnikas vai tās piekabes pārbūvi tehniskā ekspertīze pēc pārbūves nav jāveic;
67.5. numurētā agregāta īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu.

X. Reģistrācijas dokumentu un numura zīmju atjaunošana un maiņa

68. Lai saņemtu traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas dokumentu zudušā, nozaudētā, nozagtā vai bojātā reģistrācijas dokumenta vietā, inspekcijā iesniedz:

68.1. iesniegumu;
68.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
68.3. bojāto reģistrācijas dokumentu. Reģistrācijas dokumentu maina, ja bojātais dokuments nav viengabala, bet ir iespējams identificēt, ka atsevišķās daļas ir no viena reģistrācijas dokumenta, un dokumentam var noteikt veidlapas numuru;
68.4. policijas izziņu par reģistrācijas dokumenta zādzības faktu vai attiecīgās institūcijas izziņu par reģistrācijas dokumenta bojāeju nepārvaramas varas dēļ (var iesniegt kopiju, uzrādot oriģinālu). Policijas izziņa nav jāiesniedz, ja inspekcijas rīcībā ir informācija par zagta dokumenta atrašanos meklēšanā vai arī reģistrācijas dokuments nozaudēts vai zudis citos apstākļos.

69. Ja persona inspekcijā iesniedz policijas izziņu par reģistrācijas dokumenta zādzību vai attiecīgas institūcijas izziņu par reģistrācijas dokumenta bojājumu nepārvaramas varas dēļ, vai arī inspekcijas rīcībā ir informācija par zagta dokumenta atrašanos meklēšanā, reģistrācijas dokumentu izsniedz par noteiktu maksu. Ja reģistrācijas dokuments nozaudēts vai zudis citos apstākļos, samaksa par reģistrācijas dokumentu veicama pieckāršā apmērā.
70. Lai saņemtu traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas dokumentu zudušā, nozaudētā, nozagtā vai bojātā vietā, pases vietā var uzrādīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izziņu (veidlapa Nr.9) vai Ārlietu ministrijas izsniegtu atgriešanās apliecību.
71. Izsniedzot jaunu reģistrācijas dokumentu zudušā, nozaudētā, nozagtā, vai bojātā vietā, traktortehnikas un tās piekabju reģistrā izdara atzīmi par to, ka iepriekšējais reģistrācijas dokuments uzskatāms par nederīgu.
72. Lai reģistrētu valsts reģistrācijas numura maiņu, inspekcijā iesniedz:

72.1. iesniegumu;
72.2. reģistrācijas dokumentu;
72.3. numura zīmi.

73. Ja saskaņā ar šajos noteikumos noteikto kārtību traktortehnikai vai tās piekabei izsniedz, maina vai atjauno valsts reģistrācijas numuru un vienlaikus šai traktortehnikai vai tās piekabei nepieciešama tāda reģistrācija, kuru veicot numura zīme jānodod inspekcijā, vai reģistrācijas numura maiņu veic pirms traktortehnikas vai tās piekabes nodošanas apstrādes uzņēmumam, valsts reģistrācijas numura maiņu var veikt bez numura zīmes izsniegšanas. Šajā gadījumā izsniedz tikai reģistrācijas apliecību, kurā norādīts piešķirtais valsts reģistrācijas numurs.
74. Lai saņemtu numura zīmi nozaudētās, nozagtās vai bojātās zīmes vietā, inspekcijā iesniedz:

74.1. iesniegumu;
74.2. izziņu par agregātu numuru salīdzināšanu;
74.3. reģistrācijas dokumentu;
74.4. policijas izziņu par numura zīmes zādzības faktu vai attiecīgās institūcijas izziņu par numura zīmes bojāeju nepārvaramas varas dēļ (var iesniegt kopiju, uzrādot oriģinālu). Policijas izziņa nav jāiesniedz, ja inspekcijas rīcībā ir informācija par zagtas numura zīmes atrašanos meklēšanā vai arī numura zīme nozaudēta vai zudusi citos apstākļos.

75. Ja numura zīme ir nozaudēta, nozagta vai bojāta, traktortehnikai vai tās piekabei piešķir citu valsts reģistrācijas numuru un izsniedz jaunu numura zīmi, bet iepriekšējā kļūst nederīga, un tai atbilstošo valsts reģistrācijas numuru turpmāk piešķirt aizliegts.
76. Ja iesniedz policijas izziņu par numura zīmes zādzību vai attiecīgās institūcijas izziņu par numura zīmes bojāeju nepārvaramas varas dēļ vai numura zīme nozaudēta vai zudusi citos apstākļos, vai arī inspekcijas rīcībā ir informācija par zagtas numura zīmes atrašanos meklēšanā, numura zīmi izsniedz par noteiktu maksu. Noteiktās prasības attiecināmas arī uz Latvijā reģistrētās traktortehnikas vai tās piekabes vecā parauga numura zīmēm.

XI. Traktortehnikas un tās piekabes noņemšana no uzskaites

77. Lai traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites tās atsavināšanai Latvijā, inspekcijā iesniedz iesniegumu un reģistrācijas apliecību.
78. Lai traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites tās atsavināšanai Latvijā, reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites" norāda "Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties satiksmē 30 dienas". Šo termiņu var pagarināt par
30 dienām, izdarot reģistrācijas apliecībā ierakstu "Pagarināts uz 30 dienām".
79. Traktortehniku vai tās piekabi atļauts atsavināt arī pēc reģistrācijas apliecībā norādītā termiņa beigām, bet, lai to izmantotu ceļu satiksmē, traktortehnika vai tās piekabe atkārtoti jāreģistrē, mainot reģistrācijas apliecību.
80. No Latvijas aizliegts izvest traktortehniku vai tās piekabi, kura noņemta no uzskaites atsavināšanai Latvijā. Lai šādu traktortehniku vai tās piekabi izvestu no Latvijas, veic šo noteikumu 93.punktā minētās darbības.
81. Lai traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites tās izvešanai no Latvijas, inspekcijā iesniedz:

81.1. iesniegumu;
81.2. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecību nevar iesniegt, saņem jaunu reģistrācijas apliecību šo noteikumu 68.punktā noteiktajā kārtībā, bet, ja reģistrācijas apliecībā, kuru nevar uzrādīt, norādīts iepriekšējais īpašnieks, vienlaikus reģistrē īpašnieka maiņu;
81.3. numura zīmi. Ja numura zīmi nevar nodot, numura zīmi atjauno šo noteikumu 70.punktā noteiktajā kārtībā, bet, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriek-šējais īpašnieks, vienlaikus reģistrē īpašnieka maiņu;
81.4. īpašuma tiesības apliecinošā dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriek- šējais īpašnieks.

82. Ja traktortehniku vai tās piekabi noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas, reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites" norāda "Noņemts no uzskaites izvešanai no LR".
83. Lai ar traktortehniku vai tās piekabi, kura noņemta no uzskaites izvešanai no Latvijas, piedalītos ceļu satiksmē, veic šo noteikumu 93.punktā minētās darbības.
84. Lai ieķīlātu un neizpirktu traktortehniku vai tās piekabi, kuras ieķīlājums noteiktā kārtībā reģistrēts traktortehnikas un tās piekabju reģistrā, noņemtu no uzskaites atsavināšanai Latvijā, inspekcijā iesniedz:

84.1. iesniegumu;
84.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
84.3. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecību nevar iesniegt, saņem jaunu reģistrācijas apliecību šo noteikumu 68.punktā noteiktajā kārtībā, papildus iesniedzot ķīlas līguma kopiju (uzrādot oriģinālu);
84.4. ķīlas līguma kopiju (uzrādot oriģinālu). Ja komercķīlas tiesības ir izlietotas, iesniedz komercķīlu reģistra lēmumu par komercķīlas tiesību izlietošanas reģistrēšanu.

85. Ieķīlātu un neizpirktu traktortehniku vai tās piekabi noņem no uzskaites, ja beidzies ķīlas līgumā noteiktais uzdevuma samaksas termiņš un ķīlas līgumā norādīts, ka traktortehniku vai tās piekabi ķīlas ņēmējs drīkst pārdot bez īpašnieka piekrišanas par brīvu cenu. Ja šādas tiesības ķīlas ņēmējam nav piešķirtas, traktortehniku vai tās piekabi var pārdot izsolē ar tiesas starpniecību. Šajā gadījumā traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanai no uzskaites papildus iesniedz izsoles aktu (vai izsoles akta kopiju, uzrādot oriģinālu, ja iegūti vairāki īpašuma objekti).
86. Ķīlā ņemto traktortehniku vai tās piekabi nereģistrē uz ķīlas ņēmēja vārda, bet to var atsavināt, nododot realizācijai tirdzniecības uzņēmumam vai izsniedzot ieguvējam aktu par ieķīlātās un neizpirktās traktortehnikas vai tās piekabes nodošanu īpašumā ieguvējam. Ja ķīlas ņēmējs ir fiziska persona, aktam nepieciešams Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums. Ja ķīlas ņēmējs ir juridiska persona, aktu apliecina ar juridiskās personas spiedogu un atbildīgās personas parakstu.
87. Noņemot no uzskaites ieķīlātu un neizpirktu traktortehniku vai tās piekabi, reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites" norāda "Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties ceļu satiksmē

30 dienas".
88. Lai, pamatojoties uz izpildu dokumentu, traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites atsavināšanai Latvijā, inspekcijā iesniedz:

88.1. iesniegumu;
88.2. izziņu par agregātu numuru salīdzināšanu;
88.3. reģistrācijas apliecību. Ja reģistrācijas apliecība nozaudēta vai to nav iespējams iegūt no iepriekšējā īpašnieka, iesniedz zvērināta tiesu izpildītāja vai valsts vai pašvaldības iestādes (kura vērš bezstrīdus piedziņu uz traktortehniku vai tās piekabi) iesniegumu. Šādos gadījumos izsniedz izziņu par konkrētas traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites;
88.4. izpildu dokumentu vai tā izdevēja apliecinātu kopiju, vai arī zvērināta tiesu izpildītāja vai attiecīgās valsts vai pašvaldības iestādes (kura vērš bezstrīdus piedziņu uz traktortehniku vai tās piekabi) dokumentu, kurā ir atsauce uz konkrēto izpildu dokumentu.

89. Ja traktortehniku vai tās piekabi noņem no uzskaites, pamatojoties uz izpildu dokumentu, reģistrācijas apliecības sadaļā "Atzīme par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites" norāda "Noņemts no uzskaites atsavināšanai LR. Atļauts piedalīties ceļu satiksmē 30 dienas".
90. Lai traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites norakstīšanai, inspekcijā iesniedz:

90.1. iesniegumu;
90.2. reģistrācijas apliecību;
90.3. numura zīmi;
90.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšējais īpašnieks.

91. Noņemot traktortehniku no uzskaites norakstīšanai, traktortehnikas īpašnieks var saņemt izziņu par numurētā agregāta piederību vai arī reģistrēt numurēto agregātu citai traktortehnikai, kas viņam pieder (saņemt izziņu vai reģistrēt numurēto agregātu var arī vēlāk).
92. Ja reģistrācijas apliecība vai numura zīme nozaudēta, nozagta vai bojāta, īpašnieks, noņemot traktortehniku vai tās piekabi no uzskaites norakstīšanai, šo faktu norāda iesniegumā.

XII. Traktortehnikas un tās piekabju reģistrācijas īpašie gadījumi

93. Lai saņemtu tranzīta numura zīmi Latvijā reģistrētai traktortehnikai vai tās piekabei, persona uzrāda reģistrācijas apliecību ar atzīmi par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites izvešanai no Latvijas, kā arī iesniedz inspekcijā:

93.1. iesniegumu;
93.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
93.3. īpašuma tiesības apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu, ja reģistrācijas apliecībā norādīts iepriekšē-jais īpašnieks.

94. Lai saņemtu tranzīta numura zīmi Latvijā nereģistrētai traktortehnikai vai tās piekabei, inspekcijā iesniedz:

94.1. iesniegumu;
94.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
94.3. dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus (iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu);
94.4. īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu (iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu), ja dokumentā, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus, norādīts iepriekšējais īpašnieks.

95. Tranzīta numura zīmju derīguma termiņš ir 30 dienas. Ja traktortehnika vai tās piekabe šajā termiņā nav izvesta no valsts, pēc atkārtotas agregātu numuru salīdzināšanas tranzīta numura zīmes derīguma termiņu var pagarināt līdz 30 dienām, izsniedzot jaunu reģistrācijas apliecību.
96. Lai reģistrētu no ārvalstīm uz laiku ievestu traktortehniku vai tās piekabi, inspekcijā iesniedz:

96.1. iesniegumu;
96.2. izziņu par traktortehnikas vai tās piekabes agregātu numuru salīdzināšanu;
96.3. ārvalsts reģistrācijas dokumentu vai, ja traktortehnika vai tās piekabe ir jauna, agrāk nereģistrēta, ? traktortehnikas vai tās piekabes izgatavotāja vai tā oficiālā pārstāvja izdotu dokumentu, kas apliecina traktortehnikas vai tās piekabes uzskaites tehniskos datus;
96.4. īpašuma vai turējuma tiesības apliecinošu dokumentu, ja persona ievedusi traktortehniku, kura nav reģistrēta uz šīs personas vārda;
96.5. dokumentu par to, ka traktortehnikas vai tās piekabes ievešana ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā. Ja inspekcijas rīcībā ir attiecīga informācija, dokuments nav jāiesniedz;
96.6. nomas līgumu vai pilnvaru traktortehnikas vai tās piekabes lietošanai (iesniedz kopiju, uzrādot oriģinālu) turējuma gadījumā. Ja ārvalstīs reģistrētās traktortehnikas vai tās piekabes turētājs ir persona, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, pilnvarojumam lietot fiziskai personai piederošu traktortehniku nepieciešams Civillikuma 1474.pantā norādītās personas apliecinājums. Pilnvarojumu lietot juridiskai personai piederošu traktortehniku vai tās piekabi var apliecināt arī pats īpašnieks;
96.7. numura zīmes, ja tādas ir.

97. Ja traktortehnika vai tās piekabe pastāvīgi ir vai tiks reģistrēta ārvalstī un tā ievesta Latvijā uz laiku bez nodoma to reģistrēt Latvijā pastāvīgi, traktortehniku vai tās piekabi reģistrē uz laiku, reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norādot "Ievests uz laiku".
98. Ja traktortehnikai vai tās piekabei, kura reģistrēta uz laiku (ne ilgāku par sešiem mēnešiem), nepieciešama atbilstības novērtēšanas procedūras pabeigšana, inspekcijā papildus iesniedz Lauksaimniecības tehnikas sertifikācijas un testēšanas centra atzinumu šādas reģistrācijas pamatotībai. Šādā gadījumā reģistrācijas apliecības sadaļā "Piezīmes" norāda "Ievests uz laiku bez atbilstības apliecinājuma. Aizliegts atsavināt".
99. Noteikumu 96.punktā minētos dokumentus un numura zīmi glabā tajā inspekcijas reģiona vai rajona daļā, kurā reģistrēta traktortehnika. Lietā tiek saglabātas dokumentu kopijas, kas pamato reģistrāciju.
100. Lai traktortehniku vai tās piekabi noņemtu no uzskaites izvešanai no Latvijas, iesniedz šo noteikumu 81.punktā minētos dokumentus, pretim saņemot glabāšanā nodotos dokumentus un numura zīmi. Tas tiek veikts tajā inspekcijas reģiona vai rajona daļā, kurā nodoti ārvalsts dokumenti un numura zīme.
101. Ja traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijai kā īpašuma tiesības apliecinošs dokuments tiek iesniegta arhīva izziņa vai dokuments par loterijā vai citā ceļā legāli laimētu traktortehniku vai tās piekabi, kā arī citos gadījumos, kas nav minēti šajos noteikumos, jautājumu par traktortehnikas vai tās piekabes reģistrāciju izskata un lēmumu pieņem inspekcijas tehniskā daļa.
102. Traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijai iesniegtos dokumentus glabā tajā inspekcijas reģiona vai rajona daļā, kurā reģistrēta traktortehnika, tās piekabe vai numurētais agregāts.

Ministru prezidents I.Emsis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 3.septembri.

 

Pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 20.jūlija noteikumiem Nr.618

Traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecības paraugs un tajā norādāmā informācija


Averss

618-001.PNG (63326 bytes)

1. Traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecības priekšpusē (aversā) norāda:
1.1. traktortehnikas vai tās piekabes valsts reģistrācijas numuru;
1.2. traktortehnikas vai tās piekabes nosaukumu;
1.3. traktortehnikas vai tās piekabes marku;
1.4. traktortehnikas motora numuru;
1.5. traktortehnikas vai tās piekabes izgatavotājrūpnīcas piešķirto identifikācijas numuru;
1.6. traktortehnikas vai tās piekabes izlaiduma gadu;
1.7. traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka vai valdītāja vārdu un uzvārdu vai nosaukumu;
1.8. traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieka vai valdītāja adresi;
1.9. traktortehnikas vai tās piekabes iegādi apliecinoša dokumenta veidu un numuru;
1.10. traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas datumu;
1.11. Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas darbinieka parakstu un Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas reģiona vai rajona daļas zīmogu;
1.12. īpašnieka personas kodu vai valdītāja reģistrācijas numuru;
1.13. traktortehnikas maksimālo jaudu zirgspēkos;
1.14. apgrūtinājumus un derīguma termiņu.

Reverss

618-002.PNG (39666 bytes)

2. Traktortehnikas vai tās piekabes reģistrācijas apliecības otrā pusē (reversā) norāda:
2.1. atzīmi par traktortehnikas vai tās piekabes noņemšanu no uzskaites un ieraksta izdarīšanas datumu (minēto informāciju Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas darbinieks apliecina ar parakstu un Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas reģiona vai rajona daļas zīmogu);
2.2. atsavināšanas aizliegumu, atzīmes par aizbildnību un aizgādnību, kā arī citu nepieciešamo papildu informāciju.

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!