• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"EDSO nedrīkst dublēt Strasbūru". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.07.2000., Nr. 266/268 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9203

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Es nevēlos dzīvot Otrā pasaules kara putekļos"

Vēl šajā numurā

21.07.2000., Nr. 266/268

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"EDSO nedrīkst dublēt Strasbūru"

"Ņezavisimaja gazeta"

— 2000.07.12.

Tās Parlamentārajā asamblejā Bukarestē atkal parādījās aizspriedumainība pret KF.

Starp Krieviju un EDSO Parlamentāro asambleju saglabājas milzīga izmēra distance. Ne velti šī imunitāte pret Krievijas delegācijas priekšlikumiem pamudināja to nebalsot par "Bukarestes deklarāciju", bet gan atturēties.

Deklarācija pēc uzbūves ir sarežģīts dokuments. Pirmkārt, tā ietver pamatrezolūciju "Attiecīgā valsts pārvaldes prakse: reģionālā sadarbība, demokrātisko institūtu nostiprināšana, transparentātes palielināšana, likuma varas nodrošināšana un cīņa ar korupciju". Otrkārt, tajā tiek iekļautas dažas papildu rezolūcijas — par Ziemeļkaukāzu, Dienvidaustrumeiropu, Baltkrieviju, Moldāviju un citas.

"Sākotnēji rezolūcija par Čečenijas jautājumu mūs apmierināja", teica Krievijas delegācijas vadītājs Valsts domes spīkers Genādijs Seļezņovs. Tad komitejā sāka izdarīt labojumus, sākās terminu spēle, kā rezultātā rodas tāda kā pušu vienlīdzība: gan Krievija ir "puse", gan bandīti ir "puse". Mēs gribētu atdalīt: ja runa ir par "Čečenijas pusi", tad precizēt: "neskaitot bandītformējumu vadoņus", lai viņi nejustu nekādu morālu atbalstu, ka viņus nopietni uzskata par kādu pārrunu pusi. Tieši to deputāti, nezin kāpēc, nesadzirdēja".

Starp citu, Baltkrievijas attiecībās ar EDSO ir izveidojusies paradoksāla situācija: Parlamentārā asambleja vēl joprojām neatzīst pašreizējo republikas Augstāko padomi, un uz Asamblejas sesiju trīs gadus pēc kārtas ierodas sen neeksistējošās AP 13 sasaukuma deputāti.

"Krieviju šeit bieži neizprot. Mūsu viedokli neuztver. Dominē jau izveidojies uzskats, ka Krievija ļaunprātīgi izmanto to, ka tā izmanto diezgan spēcīgus ieročus cīņā pret militārajām bandām Čečenijas republikā un ka tāpēc cieš mierīgie iedzīvotāji. Mēs skaidrojam, kā noris miera noregulēšanas process Čečenijā, kā tiek atjaunoti rajoni, kuros vairs nenotiek karadarbība. Mēs uzsvērām, ka Krievijas kareivji iet bojā Čečenijā, sargājot no terorisma ne tikai Krieviju, bet Eiropu kopumā … Kamēr runā ar deputātiem aci pret aci, tikmēr ir sapratne, līdzko iejūc kopējajā asamblejas dalībnieku masā, tā ir jūtams, ka tas ir sen jau labi saliedēts kolektīvs, kurš neuztver jaunas idejas un jaunu informāciju, bet pret Krieviju vēl joprojām attiecas ar lielu piesardzību. Ļoti žēl. Protams, šeit viss notiek daudz maigāk un delikātāk nekā Strasbūrā. … Cita lieta, ka, diemžēl, EDSO un mūsu Parlamentārā asambleja sāk atgādināt Strasbūru, jo pievērš uzmanību ne tikdaudz Eiropas drošības, ekonomiskās sadarbības jautājumiem, cik cilvēktiesību jautājumiem. Tas ir slikts dublējums tam, ko dara Strasbūra, un neiekļaujas mūsu reglamenta un statūtu rāmjos".

Rumānijas neatkarīgais deputāts, bijušais Rumānijas ārlietu ministrs Andrians Severīns saka: "Krievijas delegācijas viedoklis bija atklāts, nosvērts un konstruktīvs. Krievija ir īsta dialoga partnere". Ir cerības, ka viņa priekšsēdēšana iedvesīs jaunu dzīvību EDSO Parlamentārās asamblejas darbā.

Vjačeslavs Samoškins

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!