Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 27. jūlija noteikumi Nr. 635 "Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem un personām, kuras uzskata par apstrādātājiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.08.2004., Nr. 123 https://www.vestnesis.lv/ta/id/91973-eiropas-savienibas-atbalsta-pieskirsanas-administresanas-un-uzraudzibas-kartiba-skiedras-linu-un-kanepju-pirmapstradatajiem-un-...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par ārlietu ministra tikšanos ar Igaunijas ārlietu ministri

Vēl šajā numurā

05.08.2004., Nr. 123

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 635

Pieņemts: 27.07.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.635

Rīgā 2004.gada 27.jūlijā (prot. Nr.45 57.§)

Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem un personām, kuras uzskata par apstrādātājiem

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 5.panta ceturto un septīto daļu

 

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts, administrēts un uzraudzīts Eiropas Savienības atbalsts (turpmāk – atbalsts) šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem un personām, kuras uzskata par apstrādātājiem.

2. Tiesības saņemt atbalstu ir šķiedras linu un kaņepju pirmapstrādātājiem (turpmāk – pirmapstrādātāji) un personām, kuras uzskatāmas par apstrādātājiem, saskaņā ar Eiropas Komisijas 2001.gada 5.februāra Regulu (EK) Nr.245/2001, kurā izklāstīti sīki izstrādāti noteikumi, kā piemērojama Padomes Regula (EK) Nr.1773/2000 par šķiedras linu un kaņepju tirgu kopējo organizāciju (turpmāk – Eiropas Komisijas regula Nr.245/2001), un Padomes 2000.gada 27.jūlija Regula (EK) Nr.1673/2000 par šķiedras linu un kaņepju tirgu kopējo organizāciju (turpmāk – Padomes regula Nr.1673/2000).

3. Lai pieteiktos atļaujas saņemšanai par tiesībām pretendēt uz atbalstu par saražoto linu un kaņepju šķiedru, pirmapstrādātāji katru gadu līdz 1.februārim iesniedz Lauku atbalsta dienestā (turpmāk – dienests) iesniegumu saskaņā ar Eiropas Komisijas regulā Nr.245/2001 minētajiem nosacījumiem.

4. Dienests veic atbalsta administrēšanas un uzraudzības pasākumus.

5. Pirmapstrādātājs un persona, kuru uzskata par apstrādātāju, katru gadu līdz 1.augustam iesniedz dienestā informāciju saskaņā ar Eiropas Komisijas regulas Nr.245/2001 6.panta pirmo un otro daļu un Eiropas Komisijas regulas Nr.245/2001 9.pantā minēto atbalsta iesniegumu par garās linšķiedras, īsās linšķiedras un kaņepju šķiedras apjomu, ko plānots iegūt no attiecīgajā tirdzniecības gadā audzētiem linu un kaņepju stiebriem.

6. Pirmapstrādātāji un personas, kuras uzskata par apstrādātājiem, regulāri iesniedz dienestā informāciju saskaņā ar Eiropas Komisijas regulas Nr.245/2001 6.panta otro daļu.

7. Pirmapstrādātāji un personas, kuras uzskata par apstrādātājiem, katru dienu veic linu un kaņepju stiebru, garās linšķiedras, īsās linšķiedras un kaņepju šķiedras aprites un krājumu uzskaiti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par grāmatvedību. Uzskaiti pamato ar attaisnojošiem finanšu dokumentiem.

8. Atļauju par pirkšanas un pārdošanas līgumu vai apstrādes līgumu nodošanu citam pilnvarotam pirmapstrādātājam saskaņā ar Eiropas Komisijas regulas Nr.245/2001 5.panta otro daļu izsniedz Zemkopības ministrija.

9. Spaļu un piemaisījumu saturu linšķiedrā un kaņepju šķiedrā nosaka saskaņā ar šo noteikumu pielikumā noteikto spaļu un piemaisījumu noteikšanas metodi.

10. Ja pirmapstrādātājs vai persona, kuru uzskata par apstrādātāju, saņēmis atļauju saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu, viņš iesniedz dienestā informāciju par linu stiebru, kaņepju stiebru, garās linšķiedras, īsās linšķiedras un kaņepju šķiedras krājumiem saskaņā ar Eiropas Komisijas 2004.gada 22.aprīļa Regulas (EK) Nr.752/2004 par pārejas posma pasākumiem šķiedras linu un šķiedras kaņepju nozarē Čehijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Ungārijā, Polijā un Slovākijā 1.panta pirmo daļu.

11. Ja pirmapstrādātājs vai persona, kuru uzskata par apstrādātāju, nesniedz šo noteikumu 10.punktā minēto informāciju vai iesniedz to ar novēlošanos, vai iesniegtā informācija par krājumu apjomu atšķiras no kontrolē konstatētā apjoma vairāk par pieciem procentiem, dienests nekavējoties anulē šo noteikumu 3.punktā minēto atļauju.

12. Ja pirmapstrādātājs vai persona, kuru uzskata par apstrādātāju, attiecīgajā tirdzniecības gadā nav ieguvis vai ir zaudējis tiesības pretendēt uz atbalstu par saražoto linu un kaņepju šķiedru, bet viņš ir iesniedzis dienestā šo noteikumu 3.punktā minēto iesniegumu, iesniegumā norāda informāciju par linu stiebru, kaņepju stiebru, garās linšķiedras, īsās linšķiedras un kaņepju šķiedras krājumiem uz attiecīgā tirdzniecības gada 30.jūniju.

13. 2004./2005.tirdzniecības gadā garās linšķiedras nosakāmo vienību daudzums ir 225 kilogrami par vienu linu sējumu hektāru, bet īsās linšķiedras nosakāmo vienību daudzums ir 820 kilogramu par vienu linu sējumu hektāru.

14. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 20.aprīļa noteikumus Nr.339 “Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība šķiedras linu pirmapstrādātājiem un personām, ko uzskata par apstrādātājiem” (Latvijas Vēstnesis, 2004, 69.nr.).

Ministru prezidents I.Emsis

Zemkopības ministrs M.Roze

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 6.augustu.

 

Pielikums

Ministru kabineta

2004.gada 27.jūlija noteikumiem Nr.635

Metode spaļu un piemaisījumu noteikšanai linšķiedrā un kaņepju šķiedrā

1. Analīzei no viendabīgas linu vai kaņepju šķiedras partijas (vienas kravas apjoms ar līdzīgām kvalitātes īpašībām) ņem piecus procentus no kopējā ķīpu skaita, bet ne mazāk kā četras ķīpas.

2. No atlasītajām ķīpām ar šķērēm izgriež šķiedras paraugu – aptuveni vienādas šķiedras šķipsnas no katras ķīpas vidus un stūru iekšējiem slāņiem, kuru masa ir aptuveni 0,5 kilogrami, – un ietin papīrā.

3. Atlasīto šķiedras paraugu izklāj vienmērīgā slānī uz galda aptuveni 100 x 70 centimetru lielā laukumā. Pēc noteiktās shēmas izgriež šķiedras šķipsnas astoņās vietās.

Shēma

Šķiedras šķipsnu griešanas vietas

SHEM.PNG (6274 bytes)
 

4. Noteiktajās ņemšanas vietās šķiedru ar roku satver visā slāņa dziļumā un, nedaudz paceļot virs galda, izgriež 15–17 centimetrus garu un 12–15 gramus smagu šķiedras šķipsnu. Atlikušo šķiedras paraugu marķē un saglabā līdz šīs partijas realizācijai (ja būs nepieciešams veikt atkārtotu analīzi).

5. Katru no astoņām šķiedras šķipsnām gareniski sadala divās apmēram vienādās daļās un no šīm daļām veido divus laboratorijas paraugus.

6. Spaļus, kuri izbiruši uz galda šķiedras šķipsnu dalīšanas laikā, savāc un vienmērīgi sadala uz abu laboratorijas paraugu virsmām, pirms tiek ņemti iesvari.

7. No katra laboratorijas parauga ņem iesvaru, kura masa ir 50 grami (± 0,01 grams).

8. Pirms iesvara ievietošanas spaļu un piemaisījumu atdalīšanas ierīcē katru iesvaru sadala piecās aptuveni vienādās daļās.

9. Katru iesvara daļu apstrādā spaļu un piemaisījumu atdalīšanas ierīcē saskaņā ar tās izmantošanas instrukciju.

10. Atsevišķi nosver visu apstrādāto šķiedru no piecām iesvara daļām un visu spaļu un piemaisījumu masu.

11. Kopējā apstrādātās šķiedras, spaļu un piemaisījumu masa nedrīkst atšķirties no sākotnējās iesvara masas vairāk kā par vienu gramu. Ja atšķirība ir lielāka par vienu gramu, attiecīgā iesvara apstrādes rezultāti ir nederīgi, un veic otrā iesvara apstrādi.

12. Spaļu un piemaisījumu masas daļu linu vai kaņepju šķiedrā nosaka pēc atlikuma masas, kuru iegūst spaļu un piemaisījumu atdalīšanas ierīcē.

13. Spaļu un piemaisījumu masas daļu procentos linu vai kaņepju šķiedrā aprēķina, izmantojot šādu formulu:

M × 100
K = ——————, kur
M1

K – spaļu un piemaisījumu masas daļa, %;

M – spaļu un piemaisījumu masa, g;

M1 – sākotnējā iesvara masa, g.

14. Par galīgo rezultātu uzskata divu iesvaru vidējo aritmētisko rādītāju, kas noapaļots līdz vienam ciparam aiz komata.

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!