• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta sēdes protokola Nr.32 izraksts. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.07.2000., Nr. 266/268 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9167

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta 18.jūlija sēde

Vēl šajā numurā

21.07.2000., Nr. 266/268

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta sēdes protokola Nr.32 izraksts

Rīgā 2000.gada 18.jūlijā

1.§

Par Ministru kabineta 2000.gada 4.jūlija sēdes protokollēmumu (prot. Nr.30, 24.§) "Par ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu "mērķa griestiem" un valsts speciālā budžeta galvenajiem finansiālajiem rādītājiem 2001.–2003.gadam"

Apspriešanā piedalījās: G.Veismane, A.Bērziņš.

Nolēma:

Izdarīt Ministru kabineta 2000.gada 4.jūlija sēdes protokollēmuma (prot. Nr.30, 24.§) "Par ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu "mērķa griestiem" un valsts speciālā budžeta galvenajiem finansiālajiem rādītājiem 2001.–2003.gadam" 16. punktā grozījumu un aizstāt vārdus "neattiecināt uz Aizsardzības ministriju" ar vārdiem "neattiecināt uz Aizsardzības ministrijas valsts aizsardzības programmās paredzētajām speciālo transportlīdzekļu iegādēm".

 

23.§

Par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas ietekmi uz budžeta ieņēmumu un izdevumu daļu

Apspriešanā piedalījās: G.Bērziņš, E.Repše, K.Greiškalns, A.Požarnovs, J.Krūmiņš, V.Makarovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai Latvijas Bankas prezidenta E.Repšes sniegto informāciju.

2. Pieņemt zināšanai finansu ministra G.Bērziņa sniegto informāciju.

3. Turpmākajā jautājuma par minimālās mēneša darba algas izmaiņām izstrādāšanā par pamatu ņemt 5.variantu.

4. Ministrijām un centrālajām valsts iestādēm nedēļas laikā savas kompetences ietvaros izvērtēt minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas 5.varianta ietekmi un iesniegt attiecīgus priekšlikumus Finansu ministrijā.

5. Īpašu uzdevumu ministram valsts reformu lietās J.Krūmiņam noskaidrot Latvijas Pašvaldību savienības viedokli par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas 5.varianta īstenošanu un iesniegt attiecīgu informāciju Finansu ministrijā.

6. Finansu ministrijai, ņemot vērā iesniegtos priekšlikumus, vispusīgi izvērtēt minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas 5.varianta īstenošanas iespējas kopumā, arī varbūtējo blakusietekmi, un iesniegt jautājumu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē š.g. 1.augustā.

 

25.§

Par valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā" īso variantu

Apspriešanā piedalījās: I.Labucka, G.Bērziņš, I.Bērziņš, J.Krūmiņš, A.Požarnovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Apstiprināt valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā" (turpmāk — valsts programma) īso variantu.

2. Tieslietu ministrijai sagatavot un divu mēnešu laikā iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā likumprojektu par sabiedrības integrācijas fondu.

3. Ņemot vērā problēmas nozīmīgumu, līdz 2001.gada 1.martam izskatīt Ministru kabineta sēdē jautājumu par valsts programmas īstenošanas gaitu.

4. Jautājumu par finansējuma piešķiršanu valsts programmas sadaļai "Īstenošanas mehānismi" izskatīt vienlaikus ar likumprojektu par sabiedrības integrācijas fondu un valsts budžeta projektu 2001.gadam.

5. Pieņemt zināšanai, ka labklājības ministram A.Požarnovam ir atšķirīgs viedoklis par izskatīto jautājumu.

 

26.§

Par Eiropas Savienības PHARE 2001.gada Nacionālās programmas finansējuma sadalījumu

Apspriešanā piedalījās: R.Zīle, K.Greiškalns, I.Sudraba, G.Bērziņš, A.Požarnovs, J.Krūmiņš, V.Makarovs, I.Bērziņš, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīles sniegto informāciju par Eiropas Savienības PHARE 2001.gada Nacionālās programmas finansējuma sadalījumu.

2. Atbalstīt priekšlikumu PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļai "Institūciju stiprināšana" paredzēt ne mazāk kā 9 milj. eiro un sadaļai "Pārrobežu sadarbība" — ne mazāk kā 2 milj. eiro.

3. Īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem:

3.1. izveidot darba grupu PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļu "Institūciju stiprināšana" un "Investīcijas acquis" sagatavošanai. Darba grupas sastāvā iekļaut Finansu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Eiropas integrācijas biroja un Starptautisko palīdzības programmu koordinācijas pārvaldes pārstāvi;

3.2. iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē š.g. 25.jūlijā jautājumu par PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļu "Institūciju stiprināšana" un "Investīcijas acquis " prioritātēm.

4. Aicināt plānošanas reģionus izstrādāt reģionu attīstības plānus, lai nodrošinātu PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļas "Investīcijas ekonomiskajā un sociālajā kohēzijā" sagatavošanu.

5. Īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem sagatavot un iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā priekšlikumu par mērķa reģionu izvēli PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļas "Investīcijas ekonomiskajā un sociālajā kohēzijā" ietvaros.

 

28.§

Par ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu "mērķa griestiem" un valsts speciālā budžeta galvenajiem finansiālajiem rādītājiem 2001.–2003.gadam

Apspriešanā piedalījās: G.Bērziņš, I.Sudraba, V.Makarovs, A.Požarnovs, K.Greiškalns, A.Slakteris, I.Bērziņš, Ģ.V.Kristovskis, R.Zīle, I.Labucka, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Akceptēt ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu "mērķa griestus" un valsts speciālā budžeta galvenos finansiālos rādītājus 2001.gadam (saskaņā ar 1.materiāla 1.pielikumu).

2. Pieņemt zināšanai ministriju un centrālo valsts iestāžu sniegto informāciju par plānotajiem izdevumiem automašīnu un mēbeļu iegādei, kā arī remontdarbu veikšanai 2001.gadam.

3. Aizliegt dienesta autotransporta iegādi 2001.gadā ministriju un centrālo valsts iestāžu centrālajam aparātam.

4. Samazināt ministriju un centrālo valsts iestāžu budžeta "mērķa griestus" un speciālā budžeta kontrolskaitļus izdevumu daļā par 20 % no summas, kas minēta 3.materiāla 1.pielikuma 5. un 6.ailē. Ministrijām, ja nepieciešams, iesniegt ar Finansu ministrijas starpniecību izskatīšanai Ministru kabineta sēdē atsevišķus projektus (programmu ietvaros), kuru īstenošana ir nepieciešama, bet nav iespējama minētā samazinājuma dēļ.

5. Pieņemt zināšanai ministriju un centrālo valsts iestāžu sniegto informāciju par maksas pakalpojumu un citu pašu ieņēmumu prognozēm 2001.gadam.

6. Finansu ministrijai sagatavot izskatīšanai Ministru kabineta sēdē vienlaikus ar likumprojektu par grozījumiem 2000.gada budžetā priekšlikumus par plānoto līdzekļu kapitālajiem izdevumiem 2000.gadā samazināšanu par 20 procentiem.

7. Samazināt Aizsardzības ministrijai sociālās apdrošināšanas iemaksām paredzētos līdzekļus par 167 tūkst. latu un novirzīt šo summu valsts aizsardzības programmām.

8. Finansu ministrijai paredzēt Zemkopības ministrijas budžetā subsīdijas lauksaimniecības produkcijas ražotājiem Lauksaimniecības likumā noteiktajā apjomā.

9. Lai nodrošinātu Komerclikuma ieviešanu un tam nepieciešamo finansējumu, Tieslietu ministrijai mēneša laikā sagatavot attiecīgu normatīvā akta projektu par likuma spēkā stāšanās kārtību un noteiktā kārtībā iesniegt to izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

10. Finansu ministrijai kopīgi ar Labklājības ministriju turpināt izskatīt jautājumu par veselības aprūpes finansējuma nodrošināšanu.

11. Atbalstīt priekšlikumu piešķirt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai dotāciju programmai "Lībiešu krasts" 33 tūkst. latu apmērā.

12. Atbalstīt priekšlikumu piešķirt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai dotāciju programmai "Radiācijas drošības centra izveidošana" 100 tūkst. latu apmērā.

13. Finansu ministrijai kopīgi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izvērtēt iespēju piešķirt nepieciešamo finansējumu Salaspils kodolreaktora likvidācijai, Rīgas Zooloģiskajam dārzam un līdzdalībai programmā "LIFE" no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

14. Pieņemt zināšanai tieslietu ministres I.Labuckas sniegto informāciju par nepieciešamību paredzēt līdzekļus valsts algoto advokātu darbības nodrošināšanai.

15. Ministrijām un centrālajām valsts iestādēm atbilstoši 2001.-2003.gada budžeta pieprasījuma izstrādāšanas pasākumu grafikam sagatavot nepieciešamos grozījumus tajos tiesību aktos, kuru izpilde nav iespējama neatbalstītā papildu finansējuma dēļ.

16. Īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem precizēt valsts budžeta līdzfinansējuma saņēmēju institūciju Eiropas Savienības PHARE 2000.gada Nacionālās programmas projektiem "Ekonomisko un sociālo apstākļu izlīdzināšana Zemgales reģionā" un "Ekonomisko un sociālo apstākļu izlīdzināšana Latgales reģionā", ņemot vērā iespējamo projekta uzsākšanas laiku un Eiropas Savienības komisijas atbalstītās projektu sadaļas, un attiecīgi informēt Finansu ministriju.

17. Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām sekretariātam kopīgi ar Eiropas Savienības PHARE 2000.gada Nacionālās programmas projektos "Ekonomisko un sociālo apstākļu izlīdzināšana Latgales reģionā" un "Ekonomisko un sociālo apstākļu izlīdzināšana Zemgales reģionā" iesaistītajām ministrijām un pašvaldībām sagatavot un pēc saskaņošanas ar Finansu ministriju iesniegt Ministru kabinetā projektu ieviešanas un realizācijas shēmu un nepieciešamos tiesību aktu projektus.

18. Finansu ministrijai kopīgi ar Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām sekretariātu divu mēnešu laikā sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā Ministru kabineta noteikumu projektu par ISPA un SAPARD projektu sagatavošanas, ieviešanas, uzraudzības un kontroles procedūrām.

19. Ārlietu ministrijai līdz š.g. 21.jūlijam precizēt un iesniegt Finansu ministrijā informāciju par ministriju un centrālo valsts iestāžu maksājumiem starptautiskajās organizācijās 2001.–2003.gadā.

20. Saskaņā ar veicamajiem uzdevumiem Finansu ministrijai precizēt ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu "mērķa griestus" un valsts speciālā budžeta galvenos finansiālos rādītājus 2001.–2003.gadam.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Valsts kancelejas direktore G.Veismane

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!