Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Veselības ministrijas 2004. gada 16. jūlija instrukcija Nr. 13/25 "Izziņu izsniegšanas kārtība no Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.07.2004., Nr. 115 https://www.vestnesis.lv/ta/id/91429

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas informācija

Par darījumiem privatizācijas sertifikātu tirgū

Vēl šajā numurā

22.07.2004., Nr. 115

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Veselības ministrija

Veids: instrukcija

Numurs: 13/25

Pieņemts: 16.07.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Veselības ministrijas instrukcija Nr.13/25

Rīgā 2004.gada 16.jūlijā

Izziņu izsniegšanas kārtība no Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 13.aprīļa noteikumu Nr.286 “Veselības ministrijas nolikums” 5.2.2.apakšpunktu

 

1. Šī instrukcija nosaka kārtību, kādā no Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra izsniedz izziņu, kas nepieciešama personai kādu citā normatīvā aktā piešķirto tiesību vai uzlikto pienākumu realizēšanai.

2. Pamatojoties uz ārstniecības iestādes, institūcijas, kas veic izziņu vai izpilda tai ar likumu noteiktos pienākumus, pieprasījumu Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistrs un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistrs veic pārbaudi datu bāzēs un izsniedz ārstniecības iestādei vai institūcijai, kas veic izziņu vai izpilda tai ar likumu noteiktos pienākumus, atbilstošu izziņu:

2.1. par personas datu pārbaudi Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistrā;

2.2. par personas datu pārbaudi Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistrā.

3. Izziņu no reģistriem izsniedz ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas.

4. Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra atbildīgās personas:

4.1. veic uzskaiti par katru ārstniecības iestādes vai institūcijas, kas veic izziņu, pieprasījumu un izziņu nosūtīšanu;

4.2. aizpilda pieprasījumu un izziņu reģistrācijas žurnālu, norādot tajā pieprasījuma pamatojumu, izziņas sniegšanas (nosūtīšanas) datumu, un apliecina katru ierakstu ar savu parakstu;

4.3. piešķir izsniegtajām izziņām atbilstošu kārtas numuru.

5. Izziņu par personas datu pārbaudi Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistrā aizpilda par katru personu, par kuru saņemts ārstniecības iestādes vai institūcijas, kas veic izziņu vai izpilda tai ar likumu noteiktos pienākumus, pieprasījums izziņas sniegšanai no Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra.

6. Izziņu par veikto datu pārbaudi Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra datu bāzēs aizpilda saskaņā ar šīs instrukcijas 1.pielikumu.

7. Izziņu par personas datu pārbaudi Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistrā aizpilda par katru personu, par kuru saņemts ārstniecības iestādes vai institūcijas, kas veic izziņu vai izpilda tai ar likumu noteiktos pienākumus, pieprasījums izziņas izsniegšanai no Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra.

8. Izziņu par veikto datu pārbaudi Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra datu bāzēs aizpilda saskaņā ar šīs instrukcijas 2.pielikumu.

9. Šīs instrukcijas 8. un 10.punktā minēto izziņu aizpilda skaidri un salasāmi, bez labojumiem. Ja izziņā nepieciešams veikt labojumu, tad izziņas aizpildītājs to papildina ar attiecīgu atrunu un apstiprina ar parakstu.

10. Narkoloģijas valsts aģentūra un bezpeļņas organizācijas valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Psihiatrijas centrs” savstarpēji vienojas ar ārstniecības iestādi, kurā veic veselības pārbaudes, par informācijas apmaiņas veidu atbilstoši normatīvajos aktos par fizisko personu datu aizsardzību noteiktajam.

11. Šīs instrukcijas 10.punktā minētajā vienošanās var noteikt, ka ārstniecības iestāde, kura pieprasa ziņas par fizisko personu no Narkoloģisko slimnieku un atkarību izraisošo vielu lietotāju valsts reģistra un Psihisko traucējumu un psihisko slimību valsts reģistra:

11.1. pieprasījumu izziņas izsniegšanai aizpilda par katru personu, kurai nepieciešama izziņa no minētajiem reģistriem, norādot personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, personas dzimumu un dzīvesvietu;

11.2. ziņas par personu pieprasa katram reģistram atsevišķi, ierakstus pieprasījumā veicot skaidri un salasāmi;

11.3. pieprasījumā norāda informāciju par izziņas pieprasītāju, kā arī norāda iemeslu, kādēļ pieprasa ziņas no minētajiem reģistriem;

11.4. pieprasījumam pievieno datu subjekta aizpildītu piekrišanas veidlapu saskaņā ar šīs instrukcijas 3.pielikumu;

11.5. pieprasījumu paraksta atbildīgā ārstniecības persona.

Veselības ministrs R.Muciņš

Saskaņots ar Tieslietu ministriju

2004.gada 13.jūlijā.

 

1.pielikums

01VM.PNG (86718 bytes)

Veselības ministrs R.Muciņš

 

2.pielikums

02VM.PNG (87445 bytes)

Veselības ministrs R.Muciņš

 

3.pielikums

03VM.PNG (59146 bytes)

Veselības ministrs R.Muciņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!