Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 6. jūlija noteikumi Nr. 577 "Valsts aģentūras "Profesionālās izglītības attīstības aģentūra" nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.07.2004., Nr. 107 (3055) https://www.vestnesis.lv/ta/id/90880

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.578

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 16.decembra noteikumos Nr.727 "Kārtība, kādā valsts budžetā plāno līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto projektu īstenošanai un veic maksājumus"

Vēl šajā numurā

08.07.2004., Nr. 107 (3055)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 577

Pieņemts: 06.07.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.577

Rīgā 2004.gada 6.jūlijā (prot. Nr.41, 11.§)

Valsts aģentūras “Profesionālās izglītības attīstības aģentūra” nolikums

Izdoti saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta trešo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Valsts aģentūra “Profesionālās izglītības attīstības aģentūra” (turpmāk — aģentūra) ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde.

2. Aģentūra ir izveidota, lai sekmētu izglītības, tālākizglītības un zinātnes attīstību un politikas īstenošanu, veiktu starpniekinstitūcijas funkcijas Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu ieviešanā un nodrošinātu Eiropas Savienības programmu, pirmsstrukturālo, strukturālo un citu finanšu instrumentu programmu, projektu un iniciatīvu ieviešanu.

II. Aģentūras funkcijas, uzdevumi un kompetence

3. Aģentūrai ir šādas funkcijas:

3.1. koordinēt, vadīt, ieviest un uzraudzīt izglītības, tālākizglītības un zinātnes attīstības programmas un projektus, kā arī veikt to kvalitātes kontroli;

3.2. nodrošināt Eiropas Kopienas izglītības programmas Leonardo da Vinci darbību Latvijā;

3.3. nodrošināt Latvijas dalību Eiropas Kopienas starpvalstu nacionālo profesionālās orientācijas resursu centru tīklā;

3.4. īstenot izglītības un mūžizglītības programmas un projektus atbilstoši līgumiem, kas noslēgti starp aģentūru un Latvijas, Eiropas Savienības vai citu valstu institūcijām;

3.5. veikt otrā līmeņa starpniekinstitūcijas funkcijas Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu ieviešanā.

4. Funkciju izpildei aģentūra veic šādus uzdevumus:

4.1. nosaka programmu un projektu darba uzdevumus, plāno un organizē programmu un projektu izpildi;

4.2. nodrošina Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu ieviešanu, uzraudzību, kontroli un datu apkopošanu;

4.3. sadarbojas ar Eiropas Savienības un citu valstu attiecīgajām institūcijām pieredzes un informācijas apmaiņas, profesionālās izglītības, tālākizglītības un mūžizglītības programmu un projektu attīstības un īstenošanas jomā;

4.4. atbilstoši līgumiem, kas noslēgti starp aģentūru un Latvijas vai Eiropas Savienības institūcijām, plāno, ievieš un vada programmas un projektus, kas saistīti ar profesionālās orientācijas attīstību, un nodrošina tiem nepieciešamo atbalstu;

4.5. izveido un uztur izglītības datu bāzes, nodrošina informācijas apmaiņu starptautiskajos informācijas un sadarbības tīklos atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ar Eiropas Komisiju;

4.6. veic programmās un projektos iesaistāmo dalībnieku un darbinieku atlasi un izsludina attiecīgus konkursus, lai nodrošinātu noteikto uzdevumu izpildi;

4.7. izsludina un organizē projektu konkursus;

4.8. sniedz informāciju un konsultācijas projektos un programmās ieinteresētajām pusēm;

4.9. slēdz līgumus ar Latvijas Republikas, Eiropas Komisijas un citu valstu institūcijām;

4.10. slēdz līgumus ar finanšu palīdzības un atbalsta saņēmējiem projektu īstenošanai;

4.11. vada un administrē programmas un projektus, nodrošina to kontroli un novērtē rezultātus;

4.12. slēdz līgumus par piegādēm un pakalpojumiem;

4.13. veic programmu un projektu administratīvo, tehnisko un finanšu vadību.

5. Lai nodrošinātu funkciju un uzdevumu izpildi, aģentūra:

5.1. sadarbojas ar Eiropas Komisijas struktūrvienībām un amatpersonām, valsts pārvaldes iestādēm, juridiskām un fiziskām personām;

5.2. slēdz privāttiesiskus darījumus, lai sekmētu aģentūras darbību.

6. Aģentūra noteikumu 3.punktā minētās funkcijas veic atbilstoši izglītības un zinātnes ministra apstiprinātajai vidējā termiņa darbības un attīstības stratēģijai un saskaņā ar noslēgto pārvaldes līgumu.

7. Aģentūrai ir šādas tiesības:

7.1. pieprasīt un saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā no fiziskām un juridiskām personām aģentūras funkciju izpildei nepieciešamo informāciju;

7.2. iekasēt maksu par aģentūras sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem;

7.3. pieņemt ziedojumus un dāvinājumus.

III. Aģentūras pārvalde

8. Aģentūru vada direktors. Aģentūras direktors veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas. Aģentūras direktora pienākumi ir noteikti Publisko aģentūru likumā, aģentūras pārvaldes līgumā un darba līgumā. Aģentūras direktoru pieņem darbā un atlaiž no darba izglītības un zinātnes ministrs.

9. Aģentūras direktoram var būt vietnieki. Aģentūras direktora vietniekus ieceļ amatā un atbrīvo no amata, kā arī viņu kompetenci un atbildību nosaka aģentūras direktors.

10. Aģentūras darbību pārrauga izglītības un zinātnes ministra iecelts ministrijas civildienesta ierēdnis. Minētā amatpersona atbilstoši Publisko aģentūru likumā noteiktajai atbildīgās amatpersonas kompetencei uzrauga aģentūras darbību un informē par to izglītības un zinātnes ministru.

IV. Aģentūras finanšu līdzekļi un manta

11. Aģentūras finanšu līdzekļus veido valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem, pašu ieņēmumi, arī ieņēmumi no aģentūras sniegtajiem maksas pakalpojumiem, ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi, arī Eiropas Savienības struktūrfondu un citi līdzekļi, ziedojumi un dāvinājumi.

12. Tiesiskajās attiecībās ar fiziskajām un juridiskajām personām aģentūra ir atbildīga ar tās valdījumā esošo valsts mantu. Aģentūra tās valdījumā esošo mantu var atsavināt tikai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

13. Aģentūra Likumā par budžetu un finanšu vadību noteiktajā kārtībā ar finanšu ministra atļauju ir tiesīga ņemt aizdevumus un slēgt līzinga līgumus. Pirms finanšu ministra atļaujas saņemšanas minētajiem darījumiem aģentūra sagatavoto dokumentāciju saskaņo ar izglītības un zinātnes ministru.

V. Aģentūras darbības tiesiskuma nodrošināšana un pārskatu sniegšanas kārtība

14. Aģentūras darbinieku lēmumus un faktisko rīcību var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu aģentūras direktoram.

15. Aģentūras direktora izdotos administratīvos aktus un faktisko rīcību var apstrīdēt Izglītības un zinātnes ministrijā. Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

16. Pārskatus par aģentūras funkciju pildīšanu un līdzekļu izmantošanu aģentūra sniedz pārvaldes līgumā noteiktajā kārtībā un termiņā.

Ministru prezidents I.Emsis

Izglītības un zinātnes ministrs J.Radzevičs

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 9.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!