Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Stenogramma. 17. jūlijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.2000., Nr. 262 https://www.vestnesis.lv/ta/id/9040

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Vakar

Vēl šajā numurā

18.07.2000., Nr. 262

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Stenogramma. 17. jūlijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume .

Sēdes vadītājs. Sāksim Saeimas ārkārtas sesiju un ārkārtas sēdi, kuru ierosinājis Ministru prezidents. Darba kārtībā likumprojekts "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" , reģistrācijas nr.609, un likumprojekts "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" , reģistrācijas nr.610. Lemsim par šo likumprojektu nodošanu komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas deputātu Lībanes, Baloža, Šķēles, Šlesera, Lāčplēša iesniegto likumprojektu "Grozījumi ceļu satiksmes likumā" nodot Tautsaimniecības, agrāras, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputāts Imants Burvis vēlas runāt pret? Deputāts Imants Burvis piedāvā arī Juridisko komisiju iekļaut komisiju skaitā. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par to, lai nodotu likumprojektu arī Juridiskajai komisijai. Lūdzu rezultātu! Par — 73, pret — 3, atturas — 5. Likumprojekts nodots Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Juridiskajai komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti neiebilst.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies... Ā, atvainojiet, sēdē tiek izsludināts pārtraukums uz pusstundu — līdz 10.30. Tātad sēdes turpinājums pulksten 10.30. Bet, pirms ejam pārtraukumā, divi paziņojumi.

Šodien mēs sveicam mūsu kolēģi Juri Dobeli 60 gadu jubilejā un Dzintaru Rasnaču 37 gadu jubilejā. (Aplausi).

Pārtraukums līdz 10.30. Tehnisku iemeslu dēļ tiek pavairots šobrīd dokuments. Sēdi atsāksim pēc piecām minūtēm.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume .

Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Turpinām sēdi. Vārds Kārlim Leiškalnam — Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā. Lūdzu!

K.Leiškalns (LC). Paldies, priekšsēdētāja kungs! Dāmas un kungi! Prieks jūs redzēt. Un tā ir labi sanākt reizēm arī pārtraukumā starp sesijām, lai izskatītu kādu jau nule kā izskatītu likumprojektu. Runājot par esošo likumprojektu, par esošajiem diviem — dokumentu nr.610 un dokumentu nr.609 —, atbildīgā komisija ir noraidījusi abus šos likumprojektus. Šeit es gribu vērst uzmanību, ka šobrīd mēs strādājam ar dokumentu nr.2136. Komisija ir noraidījusi abus likumprojektus un aicina deputātus atbalstīt komisijas pašas izstrādāto alternatīvo likumprojektu, kas runā par grozījumiem 21. un 25.pantā esošajā, spēkā esošajā likumdošanā, un nosaka spēkā stāšanās laiku. Es aicinātu deputātus arī noteikt komisijas vārdā, aicinātu deputātus noteikt šim likumprojektam steidzamības režīmu.

Sēdes vadītājs. Iebildumu par to, ka izskatām komisijas sagatavoto alternatīvo likumprojektu, nav. Par steidzamību runāt neviens nevēlas. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā", reģistrācijas nr.615, atzīšanu par steidzamu. Lūdzu rezultātu! Par — 87, pret un atturas — nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

K.Leiškalns. Paldies, deputātu kungi! Paldies, priekšsēdētāja kungs! Aicinu minēto likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par — 87, pret un atturas — nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

K.Leiškalns. Paldies deputātiem! Paldies Dobeļa kungam. Dievam es neuzdrošinos teikt, paldies, Dobeļa kungs. Aicinu priekšlikums iesniegt līdz šīs dienas pulksten 11.00.

Sēdes vadītājs. Deputātiem iebildumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš šodien pulksten 11.00. Izskatīšanas brīdis?

K.Leiškalns. Izskatīšanas brīdis būtu šodien pulksten 12.00. Ātrāk nevar.

Sēdes vadītājs. Izskatīšana šodien pulksten 12.00. Iebildumu... Lūdzu, kādi citi priekšlikumi? Citus priekšlikumus nedzirdu.

K.Leiškalns. Citus priekšlikumus gan mēs jau varētu izskatīt līdz tiem 11.30, bet nevar paspēt. Jāsagatavo ir tabula, jāpavairo dokumenti. Mēs vienkārši atnāksim un atkal gaidīsim dokumentu. Nav vērts. Tā kā sanāksim pulksten 12.00, tieši pusdienas laikā, tad tie labākie lēmumi.

Sēdes vadītājs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš līdz pulksten 11.00. Izskatīšana pulksten 12.00. Otrais lasījums. Paldies!

K.Leiškalns. Jā, un 11.15 lūdzu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Juridiskās komisijas deputātus pulcēties Sarkanajā zālē.

Sēdes vadītājs. Pulksten 11.15. Atvainojos!

K.Leiškalns. Vienpadsmitos piecpadsmit.

Sēdes vadītājs. Pirms pārtraukuma vārds paziņojumam Aijai Počai.

A.Poča (LC). Stratēģisko objektu privatizācijas komisijas deputātus lūdzu tūlīt pulcēties Budžeta un finansu (nodokļu) komisijā uz komisijas sēdi.

Sēdes vadītājs. Dzintaram Kudumam.

Dz.Kudums (TB/LNNK). Aizsardzības un iekšlietu komisiju lūdzu pulcēties uz sēdi komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Kristiānai Lībanei.

K.Lībane (LC). Tā kā līdz komisiju sēdei vēl vairāk nekā pusstunda, tad "Latvijas ceļš" lūdz uz frakciju, uz frakcijas sēdi.

Sēdes vadītājs. Paldies! Sēdi turpināsim pulksten 12.00.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 7.Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Sēdes vadītājs. Izskatām likumprojektu "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" otrajā lasījumā. Vārds Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājam Kārlim Leiškalnam.

K.Leiškalns (LC). Augsti godājamie deputāti! Strādājam ar dokumentu nr.2136a, kas ir komisijas alternatīvais likumprojekts, kurš gan radies, es varbūt pārteicos, pie pirmā lasījuma, nevis noraidot valdības un deputātu sagatavoto, bet komisijai apvienojot visus šos likumprojektus. Es tiešām ne gribu, ne uzdrošinos noraidīt valdības sagatavotos likumprojektus, kas vienmēr pēc savas būtības ir ļoti labi.

Tātad pie minētā likumprojekta ir iesniegti seši priekšlikumi, un jau iepriekš pateikšu, ka komisija lielās steigas dēļ varbūt, jo likumprojekts mums ir jāpieņem šodien, vienas dienas laikā, nav atbalstījusi nevienu no tiem.

1.priekšlikumu iesniedz deputāts Burvis. Un priekšlikums pēc savas būtības tikai izteikts īsāk. Tas pats priekšlikums ir priekšlikums ar nr.2 deputātam Lujānam. Tas ir papildinājums 10.panta pirmajā daļā, vai izteikt 10.panta pirmo daļu redakcijā, kas ir jūsu priekšā. Un varbūt tas būtu vērā ņemams priekšlikums, ja mēs likumprojektu neizskatītu atkal steidzamības kārtā vienas dienas laikā, un jebkurš jauns priekšlikums var radīt bez nopietnas diskusijas jaunas kļūdas. Un tāpēc komisija, un ne tikai tāpēc, nav atbalstījusi šo priekšlikumu ar nr.1.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

K.Leiškalns. Paldies! Otrais ir tieši tāds pats priekšlikums, tikai izteikts nedaudz savādāk, un komisija arī to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

K.Leiškalns. Paldies! Papildinājums 10.panta pirmajā daļā no Lujāna kunga attiecās uz to pašu. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

K.Leiškalns. 4.priekšlikums, ko iesniedza deputāts Burvis, ir par to, ka tiešām noteikt vienādus nosacījumus kā fiziskajām, tā juridiskajām personām, bet pilnīgi pretēji tam, kā tas bija pieņemtajā likumā. Tātad pilnvaras neprasīt ne no vienas, ne no otras personas. Komisija izprasīja Satiksmes ministrijai ziņas par to, kā fiziskās personas un juridiskās personas tiek pilnvarotas kaimiņvalstīs, un atklājās, ka šī pilnvarojuma kārtība ir tāda pati, kā bija līdz šim un kā paredz komisijas sagatavotais alternatīvais likumprojekts. Vienīgi Beļģijā, kas ir nedaudz tālāk no Latvijas, pilnvarojumu fiziskajām personām var dot ne tikai notārs, bet arī vietējā pašvaldība, bet komisija šobrīd, uzskatot, ka šis ir nopietnākas diskusijas vērts jautājums, neatbalsta Burvja kunga visnotaļ liberālo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

K.Leiškalns. Komisija neatbalstīja arī pie 21.panta deputāta Lujāna priekšlikumu.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

K.Leiškalns. Un papildinājumu 21.panta trešajā daļā, ko iesniedzis deputāts Lujāns, komisija arīdzan nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs. Neviens neiebilst.

K.Leiškalns. Paldies! Līdz ar to, augsti godātie deputāti, mēs esam izskatījuši visus minētajā likumprojektā iesniegtos priekšlikumus, atstājot redakciju negrozītā veidā, to redakciju, kuru bija sagatavojusi komisija kā alternatīvo likumprojektu, un aicinu jūs to atbalstīt otrajā, jau galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" pieņemšanu otrajā, galīgajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par — 76, pret — nav, atturas — 5. Likums ir pieņemts.

Informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs šodien ir piešķīris bezalgas atvaļinājumu deputātam Rišardam Labanovskim.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm. Saeimas sekretāres biedru lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (7.Saeimas sekretāres biedrs). Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Modris Lujāns, Rišards Labanovskis, Jānis Leja, Andrejs Panteļējevs, Ivars Godmanis, Juris Dalbiņš, Vaira Paegle, Silvija Dreimane, Romāns Mežeckis, Roberts Jurdžs, Valdis Lauskis.

Sēdes vadītājs. Paldies! Saeimas ārkārtas sesija un ārkārtas sēde ir slēgta.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!