Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 1. jūnija noteikumi Nr. 520 "Kārtība, kādā nosakāmi un atlīdzināmi zaudējumi, kas saistīti ar meliorācijas sistēmu bojāšanu, iznīcināšanu vai to izmantošanas tiesību ierobežošanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.06.2004., Nr. 90 https://www.vestnesis.lv/ta/id/89526

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.521

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 23.decembra noteikumos Nr.766 "Mazizmēra kuģošanas līdzekļu reģistrācijas noteikumi"

Vēl šajā numurā

04.06.2004., Nr. 90

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 520

Pieņemts: 01.06.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.520

Rīgā 2004.gada 1.jūnijā (prot. Nr.33 49.§)
Kārtība, kādā nosakāmi un atlīdzināmi zaudējumi, kas saistīti ar meliorācijas sistēmu bojāšanu, iznīcināšanu vai to izmantošanas tiesību ierobežošanu
Izdoti saskaņā ar Meliorācijas likuma 9.pantu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā nosakāmi un atlīdzināmi zaudējumi, kas saistīti ar meliorācijas sistēmu bojāšanu, iznīcināšanu vai to izmantošanas tiesību ierobežošanu (turpmāk — zaudējumi).
2. Persona, kura ar prettiesisku darbību vai bezdarbību izdarījusi vai pieļāvusi meliorācijas sistēmas bojāšanu (arī patvaļīgi ievadot saimnieciskajā darbībā pārveidotus un neattīrītus ūdeņus), iznīcināšanu vai tās izmantošanas tiesību ierobežošanu (turpmāk — zaudējumu izraisītājs), zaudējumus atlīdzina pilnā apmērā.
3. Zaudējumus nosaka, pamatojoties uz darbu apjoma un izmaksu aprēķiniem, kas nepieciešami, lai atjaunotu bojāto vai iznīcināto meliorācijas sistēmu iepriekšējā stāvoklī vai novērstu meliorācijas sistēmas izmantošanas tiesību ierobežošanu .
4. Lauku atbalsta dienests zaudējumus nosaka, pamatojoties uz vienu no šādiem dokumentiem:

4.1. iesniegumu par meliorācijas sistēmas bojāšanas, iznīcināšanas vai tās izmantošanas tiesību ierobežošanas dēļ radīto zaudējumu noteikšanu (1.pielikums) (turpmāk — iesniegums). Iesniegumu iesniedz persona, kura nodrošina attiecīgās meliorācijas sistēmas ekspluatāciju un uzturēšanu, vai tās pilnvarotā persona (turpmāk — iesniedzējs);

4.2. aktu par meliorācijas sistēmas bojāšanu, iznīcināšanu vai tās izmantošanas tiesību ierobežošanu. Aktu sastāda Lauku atbalsta dienesta reģionālās lauksaimniecības pārvaldes (turpmāk — reģionālā lauksaimniecības pārvalde) amatpersona.
5. Zaudējumu aprēķināšanai iesniedzējs var pieaicināt hidromelioratīvajā būvniecībā licencētu juridisko personu vai sertificētu fizisko personu. Pieaicināmo personu norāda iesniegumā.
6. Iesniedzējs iesniegumu iesniedz tajā reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē, kuras darbības teritorijā atrodas attiecīgā meliorācijas sistēma.
7. Lai aprēķinātu zaudējumus un noteiktu to atlīdzināšanas termiņu, reģionālā lauksaimniecības pārvalde izveido komisiju. Komisijas sastāvā iekļauj:

7.1. reģionālās lauksaimniecības pārvaldes pārstāvi;

7.2. šo noteikumu 5.punktā minēto personu, ja iesniedzējs iesniegumā tādu norādījis;

7.3. attiecīgās pašvaldības pārstāvi.
8. Lai aprēķinātu zaudējumus, komisija ir tiesīga pieaicināt iesniedzēju, attiecīgu ekspertu, kā arī zaudējumu izraisītāju. Ja zaudējumu izraisītājs neierodas, zaudējumus aprēķina bez viņa līdzdalības.
9. Desmit darbdienu laikā pēc šo noteikumu 4.1. vai 4.2.apakšpunktā minētā dokumenta saņemšanas komisija aprēķina zaudējumus un attiecīgā reģionālā lauksaimniecības pārvalde sastāda aktu par meliorācijas sistēmas bojāšanas, iznīcināšanas vai tās izmantošanas tiesību ierobežošanas dēļ radītajiem zaudējumiem (2.pielikums) (turpmāk — akts).
10. Aktā norāda aprēķinātos zaudējumus un nosaka termiņu, kādā atjaunojama bojātā vai iznīcinātā meliorācijas sistēma vai samaksājama attiecīgā zaudējumu summa.
11. Akta kopiju izsniedz vai nosūta pa pastu zaudējumu izraisītājam un iesniedzējam.
12. Zaudējumu izraisītājs aktā noteiktajā termiņā atlīdzina aprēķinātos zaudējumus, atjaunojot bojāto vai iznīcināto meliorācijas sistēmu iepriekšējā stāvoklī vai ieskaitot aprēķināto zaudējumu summu iesniedzēja norādītajā kontā.
13. Ja zaudējumu izraisītājs aktā noteiktajā termiņā neatlīdzina aprēķinātos zaudējumus, iesniedzējs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā iesniedz tiesā prasību par zaudējumu piedzīšanu.
Ministru prezidents I.Emsis

Zemkopības ministrs M.Roze
1.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 1.jūnija noteikumiem Nr.520

Zemkopības ministrs M.Roze
2.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 1.jūnija noteikumiem Nr.520

Zemkopības ministrs M.Roze

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!