Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 26. maija rīkojums Nr. 344 "Par Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības programmu 2004.-2006.gadam". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.05.2004., Nr. 85 https://www.vestnesis.lv/ta/id/89183

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.345

Grozījums Ministru kabineta 2002.gada 7.novembra rīkojumā Nr.649 "Par Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības kreditēšanas programmu (otro posmu)"

Vēl šajā numurā

27.05.2004., Nr. 85

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 344

Pieņemts: 26.05.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr.344

Rīgā 2004.gada 26.maijā (prot. Nr.31, 11.§)

Par Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības programmu 2004.–2006.gadam

1. Apstiprināt Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības programmu 2004.–2006.gadam.

2. Jautājumu par nepieciešamo papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu programmas ieviešanai izskatīt 2005.–2006.gada budžeta plānošanas laikā.

3. Ekonomikas ministrijai izveidot programmas vadības padomi, iesaistot atbildīgās ministrijas un nevalstiskās organizācijas.

4. Ekonomikas ministrijai reizi gadā (līdz 1.jūnijam) iesniegt Ministru kabinetā informatīvu ziņojumu par programmas izpildes rezultātiem iepriekšējā gadā.

5. Noteikt Ekonomikas ministriju par atbildīgo institūciju programmas īstenošanai.

Ministru prezidents I.Emsis

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

 

Apstiprināta ar Ministru kabineta

2004.gada 26.maija rīkojumu Nr.344

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības programmas 2004.–2006.gadam kopsavilkums

Ministru kabinetā 2004.gada 27.janvārī tika apstiprinātas Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu (turpmāk — mazie uzņēmumi) attīstības pamatnostādnes. Lai realizētu tajās noteiktos ilgtermiņa politikas mērķus, ir izstrādāta Mazo un vidējo uzņēmumu attīstības programma 2004.–2006.gadam (turpmāk — programma).

1. Pamatnostādņu un programmas politikas un darbības rezultāti

Ievērojot tirgus ekonomikas principus un veidojot uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgus nosacījumus, tiks palielināts eksporta pieaugums, kā arī samazināsies bezdarba līmenis, dibinoties jauniem uzņēmumiem un samazinot uzņēmumu likvidācijas gadījumu skaitu. Mazo uzņēmumu sektorā:

— gada laikā dibināto mazo uzņēmumu skaits pieaudzis par 5–7 %;

— mazo uzņēmumu darbības pārtraukšanas gadījumu īpatsvars pirmo divu pastāvēšanas gadu laikā samazinājies par 50 % 10 gadu laikā;

— bezdarba līmenis samazinājies līdz vidēji 7 % no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem 10 gadu laikā;

— mazo uzņēmumu sektorā papildus pastāvīgi nodarbināti ne mazāk kā 50000 cilvēku 10 gadu laikā.

Programmas darbības rezultāti atbilstoši katram rīcības virzienam sniegti programmas pielikumā Nr.1.

2. Atbilstoši mazo uzņēmumu politikas pamatnostādnēm programmā paredzētie rīcības virzieni un pasākumi

2.1. Uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšana, īpaši attiecībā uz mazajiem uzņēmumiem

2.1.1. Veikt pētījumus par mazo uzņēmumu attīstību pa nozarēm un teritorijām, likumdošanas jauninājumu ietekmi uz mazajiem uzņēmumiem, kā arī nodarbinātības pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

2.1.2. Nodrošināt Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu padomes sekretariāta darbību, lai veicinātu sadarbību ar mazo uzņēmumu sabiedriskajām organizācijām.

2.1.3. Izstrādāt Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plānu.

2.1.4. Izmantojot interneta starpniecību, izveidot “vienas pieturas” informācijas un konsultāciju centru regulārai uzņēmēju informēšanai un vispusīgas informācijas nodrošināšanai par uzņēmējus interesējošiem jautājumiem.

2.2. Finanšu pieejamības sekmēšana mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstībai

2.2.1. Nodrošināt, lai tiktu sekmēta aizdevumu piešķiršana mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, arī mērķaizdevumi īpaši atbalstāmiem uzņēmumiem — uzņēmējdarbības uzsācējiem, mikrokredīti.

2.2.2. Izveidot priekšnosacījumus un nepieciešamo normatīvo bāzi eksporta veicināšanas finanšu instrumentiem.

2.2.3. Uzlabot riska kapitāla finansējuma pieejamību.

2.2.4. Sekmēt konsultāciju pieejamību mazajiem uzņēmumiem par uzņēmējdarbības finansēšanas mehānismiem, aizdevumu un kredīta pieteikumu sagatavošanu.

2.3. Cilvēkresursu un jaunas uzņēmējdarbības iniciatīvas attīstīšana

2.3.1. Veicināt biznesa ideju attīstību un uzņēmējdarbības popularizēšanu, izstrādājot un īstenojot uzņēmējdarbības popularizēšanas stratēģiju, atbalstīt biznesa ideju konkursus, kā arī veicināt kvalitātes nodrošināšanas pasākumu ieviešanu.

2.3.2. Izstrādāt un realizēt konsultāciju un apmācību programmas par dažādiem uzņēmējus interesējošiem, biznesa attīstībai būtiskiem faktoriem (piemēram, drošības faktoriem, Eiropas Savienības prasībām, kredītu pieejamību, citiem ar finansēm saistītiem jautājumiem, bezdarbnieku apmācību sociāli atstumtajās riska grupās).

2.4. Mazo uzņēmumu konkurētspējas veicināšana

2.4.1. Sniegt atbalstu komercsabiedrību dalībai starptautiskās izstādēs, gadatirgos un tirdzniecības misijās.

2.4.2. Atbalstīt konsultācijas par kvalitātes sertifikāta iegūšanu.

2.4.3. Atbalstīt jaunu produktu, tehnoloģiju, dizaina attīstību un ieviešanu ražošanā.

2.5. Uzņēmējdarbības vides analīze un papildu pasākumu izstrāde teritorijām ar zemu sociālekonomiskās attīstības indeksu

2.5.1. Sadarbībā ar pašvaldībām, privātajiem uzņēmējiem un nevalstisko sektoru izstrādāt reģionālās stratēģijas dažādu nozaru attīstībai, konsolidējot tās nacionālā nozares attīstības stratēģijā.

2.5.2. Organizēt izglītojošus seminārus Latvijas reģionos par uzņēmējdarbību un tās vadību teritorijās ar zemu sociālekonomiskās attīstības indeksu.

2.5.3. Atbalstīt komercsabiedrības, lai sekmētu nelauksaimniecisko attīstību lauku teritorijās, nodrošināt kredītprocentu subsīdiju pieejamību.

3. Programmas finansēšana

Programma izstrādāta triju gadu laikposmam (2004.–2006.). Finansējums norādīts indikatīvi, paredzot programmā ietvertos pasākumus 2004.gadā īstenot atbildīgo institūciju budžeta ietvaros. 2005. un 2006.gadam papildus nepieciešamais finansējums tiks ietverts par pasākumu atbildīgo institūciju budžeta pieprasījumā programmas realizācijai.

Programmas darbības laikā plānotais atbalsta finansējums ir 164290004 lati, no kuriem Eiropas Savienības finansējums — 115312519 latu, Latvijas puses finansējums — 48977485 lati.

Detalizēts programmas finansējums pa pasākumiem sniegts programmas pielikumā Nr.1 un finansējuma kopsavilkumā programmas pielikumā Nr.2.

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!