Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 20. aprīļa noteikumi Nr. 327 "Kārtība, kādā veicami pasažieru un kravas pašpārvadājumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.04.2004., Nr. 68 https://www.vestnesis.lv/ta/id/87856

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.328

Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 20.jūnija noteikumos Nr.222 "Noteikumi par kontroles kārtību autopārvadājumu jomā"

Vēl šajā numurā

30.04.2004., Nr. 68

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 327

Pieņemts: 20.04.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Precizēts 07.05.2004., Latvijas Vēstnesis Nr.72 (3020)

Ministru kabineta noteikumi Nr.327

Rīgā 2004.gada 20.aprīlī (prot. Nr.23, 17.§)

Kārtība, kādā veicami pasažieru un kravas pašpārvadājumi

Izdoti saskaņā ar Autopārvadājumu likuma 51.panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā komersants veic pasažieru pašpārvadājumus ar autobusu un kravas pašpārvadājumus ar kravas autotransporta līdzekli.

2. Komersantam atļauts veikt iekšzemes pasažieru pašpārvadājumus ar autobusu, kas paredzēts pasažieru (deviņu un vairāk cilvēku, neieskaitot šoferi) pārvadāšanai, un iekšzemes un starptautiskos kravas pašpārvadājumus ar kravas autotransporta līdzekli, kura kopējā pieļaujamā masa, ieskaitot piekabes, pārsniedz 6 tonnas vai kura pieļaujamā celtspēja, ieskaitot piekabes, pārsniedz 3,5 tonnas, ja konkrētajam autotransporta līdzeklim ir pašpārvadājumu sertifikāts (pielikums), ko izsniegusi Satiksmes ministrija vai tās pilnvarota institūcija (turpmāk — institūcija).

3. Komersants starptautiskos pasažieru pašpārvadājumus ar autobusu, kas paredzēts pasažieru (deviņu un vairāk cilvēku, neieskaitot šoferi) pārvadāšanai, veic saskaņā ar Padomes 1992.gada 16.marta Regulu (EEK) Nr.684/92 par kopējiem noteikumiem starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusu, Komisijas 1998.gada 2.oktobra Regulu (EEK) Nr.2121/98, kas nosaka sīki izstrādātus noteikumus Padomes Regulu (EEK) Nr.684/92 un Padomes Regulu (EK) Nr.12/98 piemērošanai attiecībā uz dokumentiem pasažieru pārvadāšanai ar autobusu, Padomes 1992.gada 26.marta Regulu (EEK) Nr.881/92 par piekļuvi Kopienas kravu autopārvadājumu tirgum, veicot pārvadājumus uz kādas dalībvalsts teritoriju vai no tās, vai šķērsojot vienas vai vairāku dalībvalstu teritoriju.

4. Pašpārvadājumu sertifikāta (turpmāk — sertifikāts) derīguma termiņš ir pieci gadi.

5. Veicot pašpārvadājumus, autotransporta līdzekļa vadītājs papildus dokumentiem, kas noteikti normatīvajos aktos par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi, glabā autotransporta līdzeklī šādus dokumentus:

5.1. sertifikāta oriģinālu, kurā norādīts attiecīgā autotransporta līdzekļa reģistrācijas numurs;

5.2. autotransporta līdzekļa vadītāja darba līgumu vai tā izrakstu, ja autotransporta līdzekli nevada pats komersants;

5.3. ja komersants autotransporta līdzekli nomā, — autotransporta līdzekļa nomas līgumu vai tā izrakstu, kurā norādīts autotransporta līdzekļa iznomātāja un nomnieka nosaukums (fiziskajām personām — vārds, uzvārds un personas kods), nomas līguma noslēgšanas datums un derīguma termiņš, kā arī informācija par autotransporta līdzekli (marka, modelis, izlaiduma gads, valsts reģistrācijas numurs un identifikācijas (šasijas) numurs). Minētais līgums vai tā izraksts nav nepieciešams, ja komersants autotransporta līdzekļa reģistrācijas apliecībā norādīts kā turētājs.

6. Veicot starptautiskos pašpārvadājumus, komersants papildus šajos noteikumos minētajām prasībām ievēro starptautiskajos nolīgumos par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi minētās prasības.

II. Sertifikāta saņemšanas kārtība

7. Lai saņemtu sertifikātu, komersants institūcijā iesniedz:

7.1. rakstisku iesniegumu. Iesniegumā norāda komersantu (fiziskajām personām — vārds, uzvārds, personas kods, juridiskajām personām — nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese) un autotransporta līdzekļus (marka, modelis, izlaiduma gads, valsts reģistrācijas numurs un identifikācijas (šasijas) numurs), par kuriem nepieciešams saņemt sertifikāta kopijas;

7.2. statūtu kopiju (uzrāda oriģinālu);

7.3. autotransporta līdzekļa reģistrācijas apliecības kopiju (uzrāda oriģinālu);

7.4. ja autotransporta līdzeklis ir nomāts, — autotransporta līdzekļa nomas līguma kopiju (uzrāda oriģinālu). Minētais līgums nav nepieciešams, ja pārvadātājs autotransporta līdzekļa reģistrācijas apliecībā norādīts kā turētājs;

7.5. normatīvajos aktos par ceļu satiksmi noteiktajos gadījumos — apliecinājumu, ka autotransporta līdzeklis aprīkots ar braukšanas un atpūtas laika, braukšanas attāluma un ātruma reģistrēšanas ierīci.

8. Pēc iesniegto dokumentu izvērtēšanas institūcija izsniedz komersantam sertifikātu vai sniedz motivētu atteikumu — ne vēlāk kā 30 dienu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas.

9. Komersants var apstrīdēt institūcijas atteikumu izsniegt sertifikātu administratīvo procesu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

10. Sertifikāta pārreģistrēšanai (derīguma termiņa pagarināšanai) komersants iesniedz dokumentus, kas minēti šo noteikumu 7.punktā, ne agrāk kā sešus mēnešus un ne vēlāk kā mēnesi pirms esošā sertifikāta darbības termiņa beigām.

11. Ja mainās sertifikātā norādītā informācija, komersants sertifikāta pārreģistrēšanai iesniedz šo noteikumu 7.1.apakšpunktā minēto iesniegumu un to dokumentu kopijas (uzrāda oriģinālus), kuri apstiprina mainīto informāciju.

12. Sertifikāta nozaudēšanas gadījumā institūcija pēc komersanta rakstiska pieprasījuma saņemšanas izsniedz sertifikāta dublikātu, uz kura izdara atzīmi “Dublikāts”. Par sertifikāta nozaudēšanu komersants publicē informāciju laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. Sertifikāta dublikātu institūcija izsniedz pēc publikācijas uzrādīšanas.

III. Sertificēšanas dokumentu uzskaite un glabāšana

13. Izsniegto sertifikātu uzskaiti veic institūcija, kura veido pašpārvadātāju informatīvo datu bāzi.

14. Sertifikātu izgatavo trijos eksemplāros — vienu oriģinālu un divas kopijas. Veicot pašpārvadājumus, sertifikāta oriģināls atrodas autotransporta līdzeklī. Vienu sertifikāta kopiju komersants glabā savā uzņēmumā, otru glabā institūcija.

15. Par sertifikāta izmantošanu ir atbildīgs komersants, kuram izsniegts sertifikāts. Sertifikātu nedrīkst nodot lietošanā trešajai personai.

IV. Sertifikāta darbības apturēšana uz laiku un sertifikāta anulēšana

16. Pirms jautājuma par sertifikāta darbības apturēšanu uz laiku vai anulēšanu izskatīšanas institūcija rakstiski informē komersantu par pārkāpuma būtību un uzaicina komersantu piedalīties jautājuma izskatīšanā.

17. Izsniegtā sertifikāta darbību var apturēt uz laiku līdz trim mēnešiem, ja komersants ir pārkāpis normatīvo aktu prasības par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi.

18. Sertifikātu var anulēt, ja komersants:

18.1. sniedzis nepatiesas ziņas;

18.2. pamatojoties uz izsniegto sertifikātu, veic komercpārvadājumus;

18.3. mēneša laikā nav izņēmis sertifikātu;

18.4. atkārtoti pārkāpis normatīvo aktu prasības par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi.

19. Komersants divu nedēļu laikā pēc institūcijas lēmuma par sertifikāta darbības apturēšanu uz laiku vai anulēšanu nodod sertifikātu institūcijā.

20. Ja sertifikāta darbību aptur uz laiku, termiņu skaita ar dienu, kad sertifikāts nodots institūcijā.

21. Komersants var apstrīdēt institūcijas lēmumu apturēt sertifikāta darbību uz laiku vai tā anulēšanu administratīvo procesu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

22. Ja sertifikātu anulē, institūcija nosaka laiku (ne īsāku par sešiem mēnešiem), pēc kura komersants var iesniegt pieteikumu jauna sertifikāta saņemšanai.

V. Noslēguma jautājumi

23. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

24. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2002.gada 23.decembra noteikumus Nr.546 “Kārtība, kādā veicami pasažieru un kravas pašpārvadājumi” (Latvijas Vēstnesis, 2002, 190.nr.).

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas normas, kas izriet no Padomes 1990.gada 24.jūlija Direktīvas 84/647/EEK par bez vadītājiem iznomātu transportlīdzekļu izmantošanu kravu autopārvadājumiem.

Ministru prezidents I.Emsis

Satiksmes ministra vietas izpildītājs — Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

 

Pielikums

Ministru kabineta

2004.gada 20.aprīļa noteikumiem Nr.327

PIEL.NOT.327.PNG (94066 bytes)

(otrā lapa)

Vispārīgie noteikumi

1. Sertifikāts dod tiesības tā turētājam veikt pasažieru/kravu pašpārvadājumus ar sertifikātā norādīto autotransporta līdzekli.

2. Veicot pašpārvadājumus, autotransporta līdzekļa vadītājs papildus dokumentiem, kas noteikti normatīvajos aktos par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi, glabā autotransporta līdzeklī šādus dokumentus:

2.1. sertifikāta oriģinālu, kurā norādīts attiecīgā autotransporta līdzekļa reģistrācijas numurs;

2.2. autotransporta līdzekļa vadītāja darba līgumu vai tā izrakstu, ja autotransporta līdzekli nevada pats komersants;

2.3. ja komersants autotransporta līdzekli nomā, — autotransporta līdzekļa nomas līgumu vai tā izrakstu, kurā norādīts autotransporta līdzekļa iznomātāja un nomnieka nosaukums (fiziskajām personām — vārds, uzvārds un personas kods), nomas līguma noslēgšanas datums un derīguma termiņš, kā arī informācija par autotransporta līdzekli (marka, modelis, izlaiduma gads, valsts reģistrācijas numurs un identifikācijas (šasijas) numurs). Minētais līgums vai tā izraksts nav nepieciešams, ja komersants autotransporta līdzekļa reģistrācijas apliecībā norādīts kā turētājs.

3. Sertifikātu nedrīkst nodot lietošanā trešajai personai.

4. Veicot starptautiskos pašpārvadājumus, komersants papildus Ministru kabineta 2004.gada 20.aprīļa noteikumos Nr.327 “Kārtība, kādā veicami pasažieru un kravas pašpārvadājumi” noteiktajām prasībām ievēro starptautiskajos nolīgumos par autopārvadājumiem un ceļu satiksmi noteiktās prasības.

Satiksmes ministra vietas izpildītājs — Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!