Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 20. aprīļa noteikumi Nr. 320 "Kārtība, kādā izveido un uztur vides pārvaldības un audita sistēmas reģistru un reģistrē tajā organizācijas". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.04.2004., Nr. 65 (3013) https://www.vestnesis.lv/ta/id/87582

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Republikas Satversmes tiesas spriedums

Par Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumu Nr.211 "Izmeklēšanas cietumu iekšējās kārtības noteikumi" 9. un 94.punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. un 111.pantam

Vēl šajā numurā

27.04.2004., Nr. 65 (3013)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 320

Pieņemts: 20.04.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.320

Rīgā 2004.gada 20.aprīlī (prot. Nr.23, 8.§)

Kārtība, kādā izveido un uztur vides pārvaldības un audita sistēmas reģistru un reģistrē tajā organizācijas

Izdoti saskaņā ar likuma “Par vides aizsardzību” 5.2 panta trešo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts birojs (turpmāk — birojs) atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.marta Regulai (EK) Nr.761/2001, ar ko organizācijām atļauj brīvprātīgi piedalīties Eiropas Kopienas vides vadības un audita sistēmā (turpmāk — regula Nr.761/2001), veic šādas darbības:

1.1. izveido un uztur vides pārvaldības un audita sistēmas (turpmāk — sistēma) reģistru;

1.2. reģistrē organizācijas sistēmas reģistrā.

II. Organizāciju reģistrācija

2. Lai reģistrētos sistēmas reģistrā, organizācija, kurā ieviesta sistēma atbilstoši regulas Nr.761/2001 nosacījumiem, iesniedz birojā attiecīgu iesniegumu. Iesniegumam pievieno:

2.1. organizācijas reģistrācijas apliecības kopiju;

2.2. informāciju par citām sertificētām pārvaldības sistēmām organizācijā;

2.3. atļaujas un licences (kopijas), kuras organizācijai izsniegušas vides aizsardzības institūcijas (ja tādas ir).

3. Birojs 90 dienu laikā izskata iesniegumu un, ņemot vērā regulas Nr.761/2001 prasības, pieņem lēmumu par organizācijas reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt organizāciju.

4. Ja rodas pamatotas šaubas par iesniegtās informācijas atbilstību vai pilnīgumu, birojs ir tiesīgs pieprasīt papildu informāciju no iesnieguma iesniedzēja, attiecīgās pašvaldības, reģionālās vides pārvaldes vai citām vides institūcijām. Ja nepieciešams, birojs pieprasa reģionālajai vides pārvaldei vai Vides valsts inspekcijai veikt ārpuskārtas pārbaudi organizācijā, kura iesniegusi iesniegumu par reģistrēšanos sistēmas reģistrā.

5. Ja iesniegums vai papildu informācija liecina, ka organizācijas vides pārvaldības sistēma un darbība neatbilst regulas Nr.761/2001 6.pantā un 1., 2., 3., 6. un 7.pielikumā ietvertajām prasībām, vai tiek konstatēts, ka vides verificētājs darbu neveic atbilstoši regulas Nr.761/2001 prasībām, birojs pieņem lēmumu atteikt reģistrāciju.

6. Ja sistēmas reģistrā iekļauta organizācija neievēro regulā Nr.761/2001 ietvertās prasības, to uz laiku vai pilnībā izslēdz no sistēmas reģistra. Birojs izskata jautājumu par organizācijas izslēgšanu no sistēmas reģistra, ja ir saņemts iesniegums no attiecīgās reģionālās vides pārvaldes, Vides valsts inspekcijas vai vietējās pašvaldības par to, ka organizācija pārkāpusi ar vidi saistītos normatīvos aktus vai administratīvajos aktos noteiktās prasības vides jomā vai organizācija nav iesniegusi atjaunoto vides deklarāciju.

7. Birojs nosūta organizācijai rakstisku paziņojumu, kurā informē, ka tiks izskatīts jautājums par tās izslēgšanu no sistēmas reģistra, un norāda iemeslus. Organizācija 30 darbdienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas iesniedz birojā paskaidrojumus vai nepieciešamos dokumentus.

8. Birojs mēneša laikā no šo noteikumu 7.punktā minētā termiņa beigām izskata jautājumu par organizācijas izslēgšanu no sistēmas reģistra un pieņem attiecīgu lēmumu.

9. Lēmuma pieņemšanai birojs ir tiesīgs izveidot starpinstitucionālu komisiju, pieaicinot ieinteresēto vides institūciju pārstāvjus un attiecīgās jomas ekspertus, lai izvērtētu neatbilstības būtiskumu.

10. Ja organizācija iesniegumā izskaidro neatbilstības cēloņus, ietver plānu neatbilstības novēršanai un vēlas saglabāt reģistrāciju, birojs ir tiesīgs pieņemt lēmumu izslēgt organizāciju no sistēmas reģistra uz laiku līdz vienam gadam.

11. Ja periodā, kurā organizācija ir uz laiku izslēgta no sistēmas reģistra, tā iesniedz birojā dokumentus, kas pierāda, ka organizācijas darbība atbilst regulas Nr.761/2001 un šo noteikumu prasībām, birojs mēneša laikā pēc šo dokumentu saņemšanas lemj par organizācijas atjaunošanu sistēmas reģistrā.

12. Ja līdz perioda beigām, kurā organizācija ir uz laiku izslēgta no sistēmas reģistra, birojā netiek iesniegti šo noteikumu 11.punktā minētie dokumenti vai arī šie dokumenti nepierāda organizācijas darbības atbilstību regulas Nr.761/2001 prasībām, birojs lemj par organizācijas izslēgšanu no sistēmas reģistra pilnībā.

13. Birojs, sagatavojot lēmumu par organizācijas reģistrāciju vai par organizācijas izslēgšanu no sistēmas reģistra uz laiku vai pilnībā, konsultējas ar attiecīgo reģionālo vides pārvaldi, Vides valsts inspekciju vai vietējo pašvaldību.

III. Sistēmas reģistra izveidošana un uzturēšana

14. Birojs izveido un uztur sistēmas reģistru (elektronisko datu bāzi). Reģistrā ietver vismaz šādu informāciju:

14.1. organizācijas reģistrācijas numurs Uzņēmumu reģistrā un reģistrācijas datums;

14.2. organizācijas nosaukums, adrese, pamatdarbības kods atbilstoši Vispārējai ekonomiskās darbības klasifikācijai (NACE) un darbinieku skaits;

14.3. dati par akreditētu vides verificētāju, kurš veicis pārbaudi, kā arī vides verificētāja akreditācijas apliecības numurs.

15. Birojs aktualizē sistēmas reģistrā ietverto informāciju pēc izmaiņu izdarīšanas vai papildu informācijas saņemšanas. Sistēmas reģistrā ietvertā informācija ir brīvi pieejama biroja mājas lapā internetā.

IV. Biroja lēmumu pārsūdzēšanas kārtība

16. Saskaņā ar šiem noteikumiem pieņemtos biroja lēmumus var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no lēmuma pieņemšanas brīža.

V. Noslēguma jautājums

17. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Ministru prezidents I.Emsis

Vides ministrs R.Vējonis

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!