Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 4. jūlija sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.07.2000., Nr. 252/254 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8744

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidents: - savā ikmēneša preses konferencē - intervijā Latvijas radio vakar, 6. jūlijā

Vēl šajā numurā

07.07.2000., Nr. 252/254

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 4. jūlija sēdē

Turpinājums. Sākums —

"LV" Nr.250/251, 04.07.2000.

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgās likvidējamās akciju sabiedrības "Rīgas dīzelis" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu". Ekonomikas ministrijai uzdots papildināt rīkojuma projektu ar norādi, ka Privatizācijas aģentūra pēc nepieciešamo līdzekļu iegūšanas nodrošina šī rīkojuma izpildi.

Valdība pieņēma zināšanai ministriju un centrālo valsts iestāžu priekšlikumus valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu 2001.–2003.gadam palielināšanai un pamatos akceptēja ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus un valsts speciālā budžeta galvenos finansiālos rādītājus 2001.–2003.gadam, izņemot Labklājības ministrijas valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus. Valdība nolēma samazināt 2001.gadā visām ministrijām un centrālajām valsts iestādēm valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apjomu par 1 procentu. Ministrijām un centrālajām valsts iestādēm uzdots pārskatīt maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem plānoto līdzekļu apjomu un paredzēt, ka tie netiek noteikti zemākā līmenī par faktiskajiem pašu ieņēmumiem 2000.gadā. Attiecīgi precizēti aprēķini līdz 10. jūlijam jāiesniedz Finansu ministrijā. Atbalstīts priekšlikums ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestos neparedzēt izdevumus automašīnu un mēbeļu iegādei un remontdarbu veikšanai, kā arī apturēt finansējumu minētajiem mērķiem 2000.gadā, ja pēc stāvokļa 2000. gada 5.jūlijā nav jau noslēgti attiecīgi līgumi. Šo prasību nolemts neattiecināt uz Aizsardzības ministriju un Iekšlietu ministrijas operatīvo transportlīdzekļu iegādi. Ministriem uzdots nodrošināt ar integrāciju Eiropas Savienībā saistīto uzdevumu prioritāti ministriju pasākumu plānos. Precizētos ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus nolemts izskatīt Ministru kabineta 18.jūlija sēdē vienlaikus ar budžeta projekta sagatavošanas procesā vēl neatrisinātajiem jautājumiem un jautājumu par integrācijai Eiropas Savienībā veicamo pasākumu prioritātēm.

Valdība izdarīja grozījumus Ministru kabineta 2000.gada 15.februāra sēdes protokollēmumā (prot. Nr.8 39.§) "Noteikumi par 2000.gada valsts pamatbudžeta programmas "Pedagogu darba samaksas reforma" izdevumu sadalījumu pa ministriju (centrālo valsts iestāžu) un pašvaldību programmām un apakšprogrammām" un aizstāja 6.punktā skaitli un vārdu "1.maijam" ar skaitli un vārdu "14.septembrim". Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Greiškalnam uzdots līdz 1.augustam iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē jautājumu par skolotāju darba algas paaugstināšanu un izglītības reformas gaitu.

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par pasākumu plānu uzņēmējdarbības vides uzlabošanai. Lai nodrošinātu pasākumu plāna uzņēmējdarbības vides uzlabošanai izpildi, līdz 15.augustam jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā: Ekonomikas ministrijai (kopīgi ar ieinteresētajām ministrijām precizēti pasākumu plānā minēto uzdevumu termiņi, kuru izpilde iepriekš noteiktajā termiņā nav bijusi iespējama objektīvu iemeslu dēļ; ministrijām, kuras pasākumu plānā minētos uzdevumus bez attaisnojošiem iemesliem nav izpildījušas noteiktajos termiņos — noteiktā kārtībā saskaņoti nepieciešamo tiesību aktu projekti.

Pieņemts zināšanai iesniegtās valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā" īsais variants. Valsts programmas īsā varianta sadaļā "Īstenošanas mehānismi" paredzēts, ka tiek izveidots Sabiedrības integrācijas fonds (atbilstoši likumā noteiktajam Kultūrkapitāla fonda modelim), konsultatīvā padome un valde, kuras sastāvā ir pārstāvis no katras ministrijas. Valsts programmu nolemts turpināt izskatīt Ministru kabineta sēdē pēc tam, kad Koalīcijas padome būs izskatījusi jautājumu par valsts programmas izpildi koordinējošo institūciju.

Pieņemta zināšanai informācija par valsts atbalstu muzejam un dokumentācijas centram "Ebreji Latvijā". Plānojot valsts budžetu 2001.gadam, nolemts paredzēt 12000 latu programmas "Latviešu un ebreju sadarbības tradīcijas" un programmas "Holokausta vēsture, pētniecība, piemiņa" īstenošanai. Kultūras ministrijai saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par valsts pārvaldes kompetences deleģēšanu pilnvarotajām institūcijām uzdots noslēgt līgumu ar muzeju un dokumentācijas centru "Ebreji Latvijā" par programmas "Latviešu un ebreju sadarbības tradīcijas" un programmas "Holokausta vēsture, pētniecība, piemiņa" īstenošanu.

Valdība izskatīja konceptuālo jautājumu par ģimenes valsts pabalsta izmaksas principu grozīšanu. Labklājības ministrijai uzdots sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā likumprojektu "Grozījumi likumā "Par sociālo palīdzību"", paredzot grozījumu pārejas noteikumos par likuma "Par sociālo palīdzību" 17.panta septītās daļas spēkā stāšanās laiku.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Kārtība, kādā bērns šķērso Latvijas Republikas valsts robežu". Valsts kancelejai uzdots papildināt noteikumu projektu ar punktu par to, ka noteikumu 4., 6. un 10.punktā minētajos gadījumos, ja otrs no vecākiem nav sasniedzams vai atsakās dot piekrišanu, to var dot bāriņtiesa (pagasttiesa), ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti.

Pieņemta zināšanai Kultūras ministrijas iesniegtā informācija par Eiropas kultūras mēneša rīkošanu. Kultūras ministrijai uzdots līdz 10.augustam iesniegt Ministru kabinetā programmas, kas Eiropas kultūras mēneša rīkošanas ietvaros īstenojamas 2000. un 2001.gadā.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!