Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 2. marta noteikumi Nr. 120 "Noteikumi par mājsaimniecības gaisa kondicionieru marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.03.2004., Nr. 36 (2984) https://www.vestnesis.lv/ta/id/85203

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.121

Grozījums Ministru kabineta 2003.gada 22.jūlija noteikumos Nr.416 "Noteikumi par karavīru dienesta atalgojumu"

Vēl šajā numurā

05.03.2004., Nr. 36 (2984)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 120

Pieņemts: 02.03.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 Precizēts 10.03.2004., Latvijas Vēstnesis Nr.38 (2986)

Ministru kabineta noteikumi Nr.120

Rīgā 2004.gada 2.martā (prot. Nr.9 37.§)

Noteikumi par mājsaimniecības gaisa kondicionieru marķēšanu un distances līgumā ietveramo informāciju

Izdoti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 10.panta ceturto daļu un 21.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka Latvijas tirgū piedāvātos mājsaimniecības gaisa kondicionierus, kuriem nepieciešams īpašs marķējums, to marķēšanas kārtību un distances līgumā ietveramo informāciju.
2. Noteikumi attiecas uz mājsaimniecības gaisa kondicionieriem, kas ražoti vai importēti Eiropas Ekonomikas zonā un darbojas, izmantojot elektrību, un ir definēti standartos LVS EN 255-1 un LVS EN 814-1 (turpmāk – iekārtas), izņemot:

2.1. iekārtas, kuras var darboties, izmantojot arī citus enerģijas avotus;
2.2. iekārtas, kuras paredzētas siltuma pārnešanai no gaisa ūdenī un no ūdens ūdenī;
2.3. iekārtas, kuru dzesēšanas jauda ir lielāka par 12 kW.

3. Aizliegts izplatīt iekārtas, kas neatbilst šajos noteikumos noteiktajām prasībām.
4. Lai patērētāju informētu par iekārtas elektroenerģijas patēriņu, kā arī citu enerģijas veidu vai nozīmīgu resursu patēriņu un sniegtu informāciju, kas nepieciešama, lai novērtētu iekārtas enerģijas vai citu nozīmīgu resursu patēriņu, ražotājs vai importētājs marķē ar etiķeti un nodrošina ar speciālu zīmi iekārtas, kuras paredzētas pārdošanai, arī pārdošanai uz kredīta, nomai vai demonstrēšanai.
5. Ekonomikas ministrija sadarbojas ar attiecīgo standartizācijas tehnisko komiteju un iesaka bezpeļņas organizācijai valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Latvijas standarts” adaptējamo standartu sarakstu. Bezpeļņas organizācija valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas standarts” iesniedz publicēšanai laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” to harmonizēto Eiropas standartu sarakstu, kurus piemēro šo noteikumu izpildei.
6. Lai varētu noteikt marķējumā sniegtās informācijas patiesumu, ražotājs vai importētājs izstrādā tehnisko dokumentāciju. Dokumentācijā ietver šādu informāciju:

6.1. ražotāja vai importētāja nosaukums un adrese;

6.2. modeļa vispārīgs apraksts, lai to varētu precīzi identificēt;
6.3. galvenie modeļa raksturlielumi un iekārtas detaļas, kuras ietekmē elektroenerģijas patēriņu (arī rasējumi);
6.4. testi, kas veikti saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minētajiem harmonizētajiem standartiem;
6.5. lietošanas pamācība (ja tāda ir);
6.6. ja informācija par konkrētu modeli ir iegūta, izmantojot aprēķinus, kas pamatojas uz konstrukciju un/vai ekstrapolāciju pēc citām kombinācijām, - ziņas par šādiem aprēķiniem un/vai ekstrapolācijām, kā arī testiem, kas veikti, lai pārbaudītu aprēķinu precizitāti (ziņas par matemātisko modeli sadalīto sistēmu izpildes aprēķināšanai un par mērījumiem, kas izdarīti, lai pārbaudītu šo modeli).

7. Šo noteikumu 6.punktā noteiktajam mērķim atļauts izmantot citu par iekārtu izstrādātu tehnisko dokumentāciju, ja tā satur 6.punktā minēto informāciju.
8. Ražotājs vai importētājs nodrošina, lai tehniskā dokumentācija piecus gadus pēc pēdējās iekārtas izgatavošanas ir pieejama tirgus uzraudzības iestādei inspicēšanai.
9. Šo noteikumu 4.punktā minēto etiķeti izgatavo atbilstoši šo noteikumu 1.pielikumā norādītajam paraugam, ietverot paskaidrojumos noteikto informāciju. Etiķeti piestiprina iekārtas ārpusē uz priekšējās vai augšējās daļas labi saskatāmā vietā. Etiķete sastāv no paskaidrojošās daļas, kas ir vienāda visām noteikta veida iekārtām, un preces informācijas uzlīmes, kas sagatavota katrai iekārtai.
10. Šo noteikumu 4.punktā minēto speciālo zīmi norāda visās iekārtas brošūrās un informatīvajās lapās. Ja iekārtai nepievieno brošūru vai informatīvo lapu, ražotājs vai importētājs norāda speciālo zīmi jebkurā citā iekārtas dokumentā.

11. Speciālajā zīmē norāda šādu informāciju:

11.1. ražotāja vai importētāja no- saukums vai preču zīme;
11.2. konkrētā modeļa identifikators (sadalītajām un daudzbloku sistēmām āra un iekštelpas elementu modeļa identifikators kombinācijai, uz kuru attiecas šajā punktā norādītie lielumi);
11.3. modeļa energoefektivitātes klase saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikuma 1., 2., 3., 4. un 5.tabulu, kur energoefektivitātes koeficientu (EEK) nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1). To norāda šādi: “Energoefektivitātes klase ... uz skalas no A (efektīvāk) līdz G (mazāk efektīvi)”. Ja šo informāciju sniedz tabulā, to var izteikt citādi, bet skaidri norādot, ka mērījumu skala ir no A (efektīvāk) līdz G (mazāk efektīvi);
11.4. uzraksts “Eiropas Kopienas ekomarķējums”. To norāda, ja attiecīgās iekārtas marķēšanai drīkst izmantot ekomarķējumu saskaņā ar Eiropas Savienības regulu Nr.1980/2000, un informāciju sniedz tabulā (attiecīgās ailes nosaukums ir “Eiropas Kopienas ekomarķējums”, un ierakstā norāda ekomarķējuma zīmi (ziedu));
11.5. paredzamais enerģijas gada patēriņš, kas aprēķināts šo noteikumu 5.punktā minētajos harmonizētajos standartos noteiktajai kopējai ieejas jaudai, to reizinot ar vidēji 500 stundām gadā, ja iekārta darbojas dzesēšanas režīmā ar pilnu jaudu (nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1));
11.6. iekārtas dzesēšanas jauda (kW), darbojoties dzesēšanas režīmā ar pilnu jaudu (nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1));
11.7. iekārtas energoefektivitātes koeficients, darbojoties dzesēšanas režīmā ar pilnu jaudu, kas noteikts atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1) (energoefektivitātes koeficients (EEK) pie pilnas jaudas);
11.8. iekārtas tips (tikai dzesēšana, dzesēšana un sildīšana);
11.9. dzesēšanas veids: ar gaisu dzesējams, ar ūdeni dzesējams;
11.10. ja iekārta paredzēta sildīšanai, sildīšanas jauda (kW), iekārtai darbojoties sildīšanas režīmā ar pilnu jaudu (nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām apstākļos (T1 + 7C));
11.11. ja iekārta paredzēta sildīšanai, sildīšanas režīma energoefektivitātes klase saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikuma 6., 7., 8., 9. un 10.tabulu, kur efektivitātes koeficientu (EK) nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām apstākļos (T1 + 7C). To norāda uz skalas no A (labāka) līdz G (sliktāka). Ja iekārtas sildīšanas jaudu nodrošina ar elektropretestības sildelementu, efektivitātes koeficienta (EK) vērtība ir 1;
11.12. trokšņa līmenis saskaņā ar Ministru kabineta 2002.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.42 “Noteikumi par mājsaimniecības preču marķēšanu, norādot informāciju par trokšņa emisiju vidē”.

12. Ražotājs vai importētājs speciālajā zīmē papildus šo noteikumu 11.5., 11.6., 11.7. un 11.8.apakšpunktā minētajai informācijai var iekļaut ziņas par citiem testēšanas apstākļiem, kas noteikti atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minētajām harmonizēto standartu testēšanas procedūrām.
13. Ja etiķetes kopija (krāsaina vai melnbalta) ir iekļauta speciālajā zīmē, tajā papildus sniedz informāciju, kas norādāma speciālajā zīmē saskaņā ar šo noteikumu 11.punktu.
14. Speciālajā zīmē norādīto informāciju var sniegt kā iekārtas aprakstu vai iekļaut tabulā, kurā ir informācija par vairākām viena ražotāja iekārtām. Šādā gadījumā informāciju norāda šo noteikumu 11.punktā noteiktajā secībā.
15. Ražotājs vai importētājs ir atbildīgs par sniegto datu precizitāti.
16. Ražotājs vai importētājs bez maksas piegādā etiķetes un speciālās zīmes mazumtirgotājiem un citām personām, kas pārdod, iznomā, pārdod uz kredīta vai demonstrē iekārtas lietotājiem. Ja etiķetes nav piegādātas, minētās personas nosūta ražotājam vai importētājam attiecīgu pieprasījumu.
17. Ja iekārtas piedāvā pārdošanai (arī pārdošanai uz kredīta) vai iznomāšanai, izmantojot distances saziņas līdzekļus, distances līgumā ietver un patērētājam izteiktajā piedāvājumā papildus informācijai, kas noteikta normatīvajos aktos par distances līgumu, sniedz informāciju saskaņā ar šo noteikumu 11. un 12.punktu.
18. Šo noteikumu 17.punktā minēto informāciju sniedz attiecīgajam distances saziņas līdzeklim piemērotā veidā. Informāciju norāda normatīvajos aktos par distances līgumu noteiktajā kārtībā labi saskatāmā vietā un skaidri salasāmā veidā.
19. Ja marķējums neatbilst šiem noteikumiem, ražotājs vai importētājs novērš neatbilstību un izplata laboto etiķeti.
20. Ja marķējumā sniegtā informācija neatbilst pārbaudē iegūtajai informācijai, izdevumus, kas saistīti ar pārbaudes veikšanu, sedz ražotājs vai importētājs.
21. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no direktīvām 1992/75/EEC un 2002/31/EC.

Ministru prezidents E.Repše

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

1.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 2.marta noteikumiem Nr.120

Etiķešu paraugi

1. Etiķete dzesēšanas iekārtām.

120001.PNG (123319 bytes)

2. Etiķete dzesēšanas un sildīšanas iekārtām.

120002.PNG (169376 bytes)


Paskaidrojumi.
I. Ražotāja vai importētāja nosaukums vai preču zīme.
II. Konkrētā modeļa identifikators (sadalītajām un daudzbloku sistēmām āra un iekštelpas elementu modeļa identifikators kombinācijai, uz kuru attiecas šajā punktā norādītie lielumi).

III. Modeļa vai kombinācijas energoefektivitātes klase, ko nosaka saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu. Bultas smaili, uz kuras norādīta klase, novieto pret attiecīgās klases bultas smaili. Bultas augstums, uz kuras norādīta klase, nav mazāks par klases bultas augstumu, bet nepārsniedz to vairāk par divām reizēm.
IV. Eiropas Kopienas ekomarķējuma zīme (zieds) saskaņā ar Eiropas Savienības regulu Nr.1980/2000, ja attiecīgās iekārtas marķēšanai drīkst izmantot ekomarķējumu.
V. Paredzamais enerģijas patēriņš gadā, ko aprēķina atbilstoši šo noteikumu 11.5.apakšpunktam.
VI. Dzesēšanas jauda (kW), iekārtai darbojoties dzesēšanas režīmā ar pilnu jaudu (nosaka saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1)).
VII. Iekārtas energoefektivitātes koeficients (EEK), iekārtai darbojoties dzesēšanas režīmā ar pilnu jaudu, kas noteikts saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1) (energoefektivitātes koeficients (EEK) pie pilnas jaudas).
VIII. Iekārtas tips - tikai dzesēšana, dzesēšana un sildīšana. Rādītāja bultu novieto pret attiecīgo modeļa nosaukumu.
IX. Dzesēšanas veids - ar gaisu dzesējams, ar ūdeni dzesējams. Rādītāja bultu novieto pret attiecīgā veida nosaukumu.
X. Iekārtām, kas paredzētas sildīšanai (etiķete dzesēšanas un sildīšanas iekārtām), sildīšanas jauda (kW), iekārtai darbojoties sildīšanas režīmā ar pilnu jaudu (nosaka saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām apstākļos (T1 + 7C)).
XI. Iekārtām, kas paredzētas sildīšanai (etiķete dzesēšanas un sildīšanas iekārtām), energoefektivitātes klase saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu, iekārtai darbojoties sildīšanas režīmā (atzīmē uz skalas no A (labāka) līdz G (sliktāka) saskaņā ar šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām apstākļos (T1 + 7C)). Ja ierīces sildīšanas jaudu nodrošina ar elektropretestības sildelementu, efektivitātes koeficienta (EK) vērtība ir 1.
XII. Trokšņa līmenis saskaņā ar Ministru kabineta 2002.gada 29.janvāra noteikumiem Nr.42 “Noteikumi par mājsaimniecības preču marķēšanu, norādot informāciju par trokšņa emisiju vidē”.

3. Etiķetes izmēri.

120003.PNG (203377 bytes)


4. Etiķetes krāsas:

4.1. bulta A: 100 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.2. bulta B: 70 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.3. bulta C: 30 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.4. bulta D: 0 % ciāna, 0 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.5. bulta E: 0 % ciāna, 30 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.6. bulta F: 0 % ciāna, 70 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.7. bulta G: 0 % ciāna, 100 % magenta, 100 % dzeltena, 0 % melna;
4.8. kontūras: 100 % ciāna, 0 % magenta, 70 % dzeltena, 0 % melna;
4.9. teksts ir melnā krāsā, etiķetes pamats – balts.


Ekonomikas ministra  vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters
2.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 2.marta noteikumiem Nr.120

Klasifikācija

1. Energoefektivitātes klase saskaņā ar šī pielikuma 1., 2., 3., 4. un 5.tabulu. Energoefektivitātes koeficientu (EEK) nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām mērenos apstākļos (T1):
1.1. ar gaisu dzesējamie gaisa kondicionieri

1.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) sadalītām un daudzbloku iekārtām

1.

A

Lielāks par 3,20

2.

B

No 3,20 (ieskaitot) līdz 3,00

3.

C

No 3,00 (ieskaitot) līdz 2,80

4.

D

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,60

5.

E

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

6.

F

No 2,40 (ieskaitot) līdz 2,20

7.

G

2,20 un mazāks

2.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) divkanālu iekārtām*

1.

A

Lielāks par 3,00

2.

B

No 3,00 (ieskaitot) līdz 2,80

3.

C

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,60

4.

D

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

5.

E

No 2,40 (ieskaitot) līdz 2,20

6.

F

No 2,20 (ieskaitot) līdz 2,00

7.

G

2,00 un mazāks

Piezīme.
*Divkanālu iekārtas, kuras atbilst definīcijai “gaisa kondicionieris, kas pilnībā novietots tās telpas iekšpusē, kurā kondicionē gaisu, un kura abi gaisa vadi - dzesēšanas gaisa ieplūdes vads un izplūdes vads - iziet uz āru”, klasificē saskaņā ar 2.tabulu, piemērojot korekcijas koeficientu 0,4.

3.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) vienkanāla iekārtām

1.

A

Lielāks par 2,60

2.

B

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

3.

C

No 2,40 (ieskaitot) līdz 2,20

4.

D

No 2,20 (ieskaitot) līdz 2,00

5.

E

No 2,00 (ieskaitot) līdz 1,80

6.

F

No 1,80 (ieskaitot) līdz 1,60

7.

G

1,60 un mazāks

1.2. ar ūdeni dzesējamie gaisa kondicionieri

4.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) sadalītām un daudzbloku iekārtām

1.

A

Lielāks par 3,60

2.

B

No 3,60 (ieskaitot) līdz 3,30

3.

C

No 3,30 (ieskaitot) līdz 3,10

4.

D

No 3,10 (ieskaitot) līdz 2,80

5.

E

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,50

6.

F

No 2,50 (ieskaitot) līdz 2,20

7.

G

2,20 un mazāks

5.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) divkanālu iekārtām

1.

A

Lielāks par 4,40

2.

B

No 4,40 (ieskaitot) līdz 4,10

3.

C

No 4,10 (ieskaitot) līdz 3,80

4.

D

No 3,80 (ieskaitot) līdz 3,50

5.

E

No 3,50 (ieskaitot) līdz 3,20

6.

F

No 3,20 (ieskaitot) līdz 2,90

7.

G

2,90 un mazāks

2. Energoefektivitātes klase sildīšanas režīmā saskaņā ar šī pielikuma 6., 7., 8., 9. un 10.tabulu. Efektivitātes koeficientu (EK) nosaka atbilstoši šo noteikumu 5.punktā minēto harmonizēto standartu testēšanas procedūrām apstākļos (T1 + 7C):
2.1. ar gaisu dzesējamie gaisa kondicionieri - sildīšanas režīms

6.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) sadalītām un daudzbloku iekārtām

1.

A

Lielāks par 3,60

2.

B

No 3,60 (ieskaitot) līdz 3,40

3.

C

No 3,40 (ieskaitot) līdz 3,20

4.

D

No 3,20 (ieskaitot) līdz 2,80

5.

E

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,60

6.

F

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

7

G

2,40 un mazāks

7.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) divkanālu iekārtām**

1.

A

Lielāks par 3,40

2.

B

No 3,40 (ieskaitot) līdz 3,20

3.

C

No 3,20 (ieskaitot) līdz 3,00

4.

D

No 3,00 (ieskaitot) līdz 2,60

5.

E

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

6.

F

No 2,40 (ieskaitot) līdz 2,20

7.

G

2,20 un mazāks

Piezīme.
**Divkanālu iekārtas, kas atbilst definīcijai “gaisa kondicionieris, kas pilnībā novietots tās telpas iekšpusē, kurā kondicionē gaisu, un kura abi gaisa vadi - dzesēšanas gaisa ieplūdes vads un izplūdes vads - iziet uz āru” klasificē saskaņā ar 7.tabulu, piemērojot korekcijas koeficientu 0,4

8.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) vienkanāla iekārtām

1.

A

Lielāks par 3,00

2.

B

No 3,00 (ieskaitot) līdz 2,80

3.

C

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,60

4.

D

No 2,60 (ieskaitot) līdz 2,40

5.

E

No 2,40 (ieskaitot) līdz 2,10

6.

F

No 2,10 (ieskaitot) līdz 1,80

7.

G

1,80 un mazāks

 

2.2. ar ūdeni dzesējamie gaisa kondicionieri - sildīšanas režīms

9.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) sadalītām un daudzbloku iekārtām

1.

A

Lielāks par 4,00

2.

B

No 4,00 (ieskaitot) līdz 3,70

3.

C

No 3,70 (ieskaitot) līdz 3,40

4.

D

No 3,40 (ieskaitot) līdz 3,10

5.

E

No 3,10 (ieskaitot) līdz 2,80

6.

F

No 2,80 (ieskaitot) līdz 2,50

7.

G

2,50 un mazāks

10.tabula

Nr. p.k.

Energoefektivitātes klase

Energoefektivitātes koeficients (EEK) divkanālu iekārtām

1.

A

Lielāks par 4,70

2.

B

No 4,70 (ieskaitot) līdz 4,40

3.

C

No 4,40 (ieskaitot) līdz 4,10

4.

D

No 4,10 (ieskaitot) līdz 3,80

5.

E

No 3,80 (ieskaitot) līdz 3,50

6.

F

No 3,50 (ieskaitot) līdz 3,20

7.

G

3,20 un mazāks

Ekonomikas ministra vietas izpildītājs – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs I.Gaters

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!