Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2000. gada 8. jūnija likums "Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.06.2000., Nr. 240/241 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8439

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Prokuratūras likumā

Vēl šajā numurā

27.06.2000., Nr. 240/241

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 08.06.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu"

Izdarīt likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 3.nr.) šādus grozījumus:

1. 4.pantā:

aizstāt ievaddaļā vārdus "krimināli sodāmu nodarījumu" ar vārdiem "noziedzīgu nodarījumu";

aizstāt 4.punktā vārdu "personu" ar vārdu "personas";

izteikt 5.punktu šādā redakcijā:

"5) viltotas naudas un valsts vērtspapīru izgatavošana un izplatīšana, nelikumīgas darbības ar naudas dokumentiem, neatļauta vērtspapīru izlaišana;";

aizstāt 6.punktā vārdus "bērna nolaupīšana" ar vārdiem "bērna samainīšana";

izteikt 9. un 10.punktu šādā redakcijā:

"9) uzņēmējdarbība bez reģistrēšanas un bez atļaujas (licences), kredītu un citu aizdevumu negodprātīga saņemšana un izmantošana, uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) novešana līdz maksātnespējai un bankrotam;

10) kukuļdošana, kukuļņemšana, starpniecība kukuļošanā, kukuļa piesavināšanās, mantisku labumu neatļauta pieņemšana;";

papildināt 11.punktu ar vārdiem "piespiešana nodarboties ar prostitūciju un sutenerisms";

izteikt 12. un 13.punktu šādā redakcijā:

"12) radioaktīvo un ķīmisko vielu aprites drošības noteikumu pārkāpšana;

13) ieroču, munīcijas un sprāgstošu vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana un realizēšana, speciālo līdzekļu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, nēsāšana un realizēšana;";

papildināt pantu ar 15.punktu šādā redakcijā:

"15) izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas."

2. 11.pantā:

izteikt pirmās daļas 1.punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Neparasta darījuma pazīmju sarakstu un ziņošanas kārtību izstrādā Kontroles dienests, ņemot vērā Konsultatīvās padomes ieteikumus, un apstiprina Ministru kabinets.";

izteikt pirmās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) pēc Kontroles dienesta rakstveida pieprasījuma nekavējoties sniegt tam šajā likumā paredzēto funkciju veikšanai nepieciešamo papildu informāciju par klienta finansu darījumu (darījumiem), par kuru (kuriem) ir saņemts ziņojums, bet šā likuma 32.pantā paredzētajos gadījumos ar ģenerālprokurora vai īpaši pilnvarota prokurora piekrišanu — arī par pārējiem klienta darījumiem."

3. Papildināt 31.pantu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Veicot informācijas apmaiņu ar Kontroles dienestu, personai, kura vada personas datu apstrādes sistēmu vai veic datu apstrādi, ir aizliegts izpaust citām fiziskajām vai juridiskajām personām informācijas apmaiņas faktu un informācijas saturu."

4. Izteikt 32.pantu šādā redakcijā:

"32.pants. Kontroles dienests pēc savas iniciatīvas var sniegt informāciju pirmstiesas izmeklēšanas iestādēm vai tiesai, ja šī informācija ļauj pamatoti pieņemt, ka attiecīgā persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu vai tā mēģinājumu vai ir veikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju."

5. Izteikt 39.pantu šādā redakcijā:

"39.pants. (1) Kontroles dienests var brīvi pēc savas iniciatīvas vai atbilstoši lūgumam veikt informācijas apmaiņu ar ārvalstu pilnvarotajām iestādēm, kuru pienākumi pēc būtības ir līdzīgi šā likuma 27.pantā minētajiem pienākumiem, ja:

1) tiek nodrošināta datu konfidencialitāte un to izmantošana vienīgi savstarpēji saskaņotiem mērķiem;

2) tiek garantēta informācijas izmantošana tikai tādu noziedzīgu nodarījumu novēršanai un atklāšanai, kuri minēti šā likuma 4.pantā, izņemot izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas.

(2) Ārvalstu izmeklēšanas iestādēm un tiesām Kontroles dienesta rīcībā esošā informācija tiek sniegta kārtībā, kāda paredzēta starptautiskajos līgumos par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās, un izmantojot tajos norādīto Latvijas valsts institūciju starpniecību, turklāt tikai par tādiem šā likuma 4.pantā minētajiem nodarījumiem, izņemot izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, kas ir krimināli sodāmi arī Latvijā, ja starptautiskajos līgumos par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās nav noteikts citādi."

Likums Saeimā pieņemts 2000.gada 8.jūnijā.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2000.gada 27.jūnijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!