• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Putina velna ducis". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.06.2000., Nr. 236/239 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8390

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Putins draud Dānijai"

Vēl šajā numurā

22.06.2000., Nr. 236/239

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Putina velna ducis"

"Izvestija"

— 2000.06.16.

Vladimirs Putins — pragmatiķis vai, kā izteicies Berezovskis, — "pofigists".

Viņš neaizraujas ar numeroloģiju — zinātni par skaitļiem — vai tamlīdzīgām blēņām. Bet dīvainā kārtā divi svarīgākie pēdējo piecu nedēļu notikumi, kas notikuši pēc Putina inaugurācijas, gadījušies 13. datumā. Gan oligarhus, gan gubernatorus Putins "piežmiedza" tieši trīspadsmitajā.

Nekādas mistikas! Sākumā viss gāja lieliski. 1999. gada 31. decembrī (apgriezts "velna ducis") Boriss Jeļcins paziņoja par savu aiziešanu pensijā un varas nodošanu Vladimiram Putinam — kā prezidenta pienākumu pildītājam.

13. janvārī Pēterburgas universitātē Putins paziņo par savu vēlmi balotēties prezidenta vēlēšanās. Tas vēl nelika saausīties — nu, Putins netic pazīmēm. Divus mēnešus vēlāk, 13. martā, pienākumu izpildītājs paziņo plašākai sabiedrībai par Salmana Radujeva noķeršanu, pirmā (un pagaidām pēdējā) no slavenākajiem čečeniem nokļuvušiem gūstā, lauka komandieriem. Putinam Radujeva noķeršana bija ārkārtīgi svarīga — tie bija gan lieki punkti priekšvēlēšanu kampaņā, gan veiksmes apstiprinājums čečenu operācijā, kas sagatavoja V. V. P. karjeru. Aprīļa 13. datumā viss bija mierīgi — Putins tikās ar Čubaisu un neko nepastrādāja (kaut arī sabiedrībai nav zināmas šīs tikšanās detaļas). Bet "velna duča" nozīme Vladimira Vladimiroviča dzīvē nav mazinājusies, taisni otrādi — maijā viss arī noskaidrojās.

Sešas dienas pēc stāšanās amatā Putins sāk varas reformu — paraksta nolikumu "Par pilnvarota KF prezidenta pārstāvi federālajā apgabalā". Kāpēc bija jāpaziņo par valsts sadali septiņos apgabalos tieši sestdienā? Tāpēc, ka tas bija 13. maijs. Blēņas, nekādas mistikas? Labi, bet 13. jūnijā arestē Vladimiru Gusinski (starp citu, gandrīz pilnīgu prezidenta vienaudzi: Gusinskis ir dzimis 1952. gada 6. oktobrī, bet Putins nākamajā dienā — tā paša gada 7. oktobrī). Parasta sakritība? Lai tā būtu, taču divi svarīgākie notikumi Putina valdīšanas sākumā notikuši 13. datumā. Vai varētu būt, ka Putins, kā daži spēlmaņi, tic veiksmei, ko nes "velna ducis"? Pagaidām viņam izdodas spēlēties ar likteni.

Kas Putinam palīdz? Tas, ko viņš pats nezina: viņa skaitlis patiešām ir "13". Vladimirs Putins — trīspadsmitais Krievijas vadītājs XX gadsimtā. Skaitiet paši — Nikolajs Otrais, laicīgās valdības galvas Georgijs Ļvovs un Aleksandrs Kerenskis; Vladimirs Ļeņins, Josifs Staļins, Georgijs Maļenkovs, Ņikita Hruščovs, Leonīds Brežņevs, Jurijs Andropovs, Konstantīns Čerņenko, Mihails Gorbačovs, Boriss Jeļcins, Vladimirs Putins. Lūk, tāda iznāk matemātika. Un nekādas mistikas.

Pjotrs Akopovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!