• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas kartē iezīmējas Amatas novads. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.06.2000., Nr. 236/239 https://www.vestnesis.lv/ta/id/8329

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

22.06.2000., Nr. 236/239

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas kartē iezīmējas Amatas novads

Vakardien, 21. jūnijā, Līgosvētku noskaņās "LV" un citi Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika iepazīstināti ar veiksmīgas kārtējās pašvaldību apvienošanās ieceri, kurai līdz piepildījumam atlicis vien nieka pussolis — jāsagaida Ministru kabineta (MK) noteikumu apstiprināšana, kuru projekts jau ir sagatavots un tuvākajā laikā, tūlīt pēc Jāņiem, iecerēts iesniegt pieņemšanai.

Runa ir par diviem — Amatas un Drabešu — pagastiem Latvijas vēsturiskajā novadā Vidzemē, apmēram 80 km attālumā no Rīgas. Tie nolēmuši apvienoties, veidojot jau trešo novadu Latvijā — Amatas novadu, sekojot Kandavas un Līvānu novadu veidotāju piemēram. Pagasti pieņēmuši lēmumu par apvienošanos ne tikai tāpēc, lai īstenotu administratīvi teritoriālās reformas ieceres un veicinātu pagastu attīstības iespējas, bet, kā apgalvoja Drabešu pagasta padomes priekšsēdētājs Pēteris Ontužāns un Amatas pagasta padomes priekšsēdētāja Elita Eglīte, pagastiem esot arī vēsturiska saikne, jo abi kādreiz bijuši viena administratīvi teritoriālā vienība.

"LV" bija iespēja tikties ar abu pagastu pašvaldību darbiniekiem, uzņēmējiem un uzklausīt problēmas, secinājumus ne tikai par reformu, bet visas valsts politiku. Drabešu pagastā bija iespēja tikties ar Drabešu sociālās aprūpes centra un mobilās mājas aprūpes vienības darbiniekiem, kurai Latvijā pagaidām līdzīgu nav. Amatas pagasts savukārt ļoti lepojas ar Spāres speciālo internātskolu, kurā mācās 145 Cēsu rajona bērni. Ar skolas ikdienas darbu, panākumiem un saimniecību žurnālistus iepazīstināja, pēc abu pašvaldību darbinieku vārdiem, lielākais reformu atbalstītājs un idejas tēvs — Spāres speciālās skolas direktors Jānis Bresis. Par to, kāpēc aizsākta reforma, kādi ir pašvaldību vadītāju un darbinieku uzskati par tās nepieciešamību, ieguvumiem, zaudējumiem "LV" plāno stāstīt kādā no nākamajiem laidieniem. Tad lasītāji varēs iepazīties arī ar Drabešu pagasta uzņēmēju viedokli par uzņēmēju perspektīvām Latvijā, uzzināt, ar ko tad atšķiras mobilā mājas aprūpes vienība no citu pašvaldību īstenotās sociālās aprūpes, izvērtēt Drabešu pagasta un Amatas pagasta vadītāju viedokli par reformas procesiem Latvijā un uzskatus par to, ko katra pašvaldības vadītāja skatījumā iegūs viens pagasts no otra pēc apvienošanās.

Bet, ciemojoties pie ļoti laipnajiem un viesmīlīgajiem ļaudīm Cēsu rajonā, jau tagad varēja pamanīt, ka nopietnas iestrādes veiktas, lai, pašvaldībām reformas rezultātā apvienojoties, ieguvēji būtu pašvaldību iedzīvotāji. Protams, apvienošanās nesīs ne tikai pozitīvas pārmaiņas vien. Kā vienu no būtiskākajām problēmām abu pašvaldību vadītāji minēja pašvaldību pārvaldes aparāta darbinieku skaita samazināšanu, taču arī tam tiks rasts risinājums. Par to, kāds tas, iespējams, būs un kādas vēl pārmaiņas sagaida Amatas brīnumskaistajā, jāņuzāļu pilno pļavu ieskautajā apkārtnē dzīvojošos, — arī turpmāk.

"LV" informācija

P3.JPG (18274 BYTES) P4.JPG (21241 BYTES)
Amatas pagasta padomes priekšsēdētāja Elita Eglīte; Drabešu pagasta padomes priekšsēdētājs Pēteris Ontužāns

P2.JPG (29390 BYTES)
Arī Amatas novadā jau Līgosvētku noskaņas

Foto: Arnis Blumbergs, "LV"

P1.JPG (24596 BYTES)
Pašvaldību lietu pārvaldes direktora vietnieks Arvīds Pīlēģis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!