Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 6. janvāra noteikumi Nr. 5 "Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 14.novembra noteikumos Nr.397 "Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.01.2004., Nr. 4 https://www.vestnesis.lv/ta/id/82875-grozijumi-ministru-kabineta-2000-gada-14-novembra-noteikumos-nr-397-noteikumi-par-valsts-socialas-apdrosinasanas-obligato-iemak...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.5

Par D.Lucauas komandējumu

Vēl šajā numurā

09.01.2004., Nr. 4

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 06.01.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.5

Rīgā 2004.gada 6.janvārī (prot. Nr.1 14.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 14.novembra noteikumos Nr.397 "Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas
obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
13.panta pirmo, otro un ceturto daļu un 23.panta pirmo un otro daļu
un likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 38.panta otro daļu
1. Izteikt 1.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.2. tiek iesniegts ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī (turpmāk — darba devēja ziņojums), kā arī ziņojums par pašnodarbinātā vai iekšzemes darba ņēmēja pie darba devēja — ārvalstnieka, vai ārvalstu darba ņēmēja pie darba devēja — ārvalstnieka valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām pārskata ceturksnī."

2. Papildināt noteikumus ar 17.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"17.3. par mēnesi, par kuru ir izmaksāta atlīdzība atbilstoši uzņēmuma, graudniecības vai pārvadājuma līguma nosacījumiem, izņemot šo noteikumu 17.1.apakšpunktā minēto gadījumu. Darba devēja ziņojumā norāda par uzņēmuma, graudniecības vai pārvadājuma līguma izpildi aprēķināto atlīdzību (ceturtā aile), obligātās iemaksas (piektā aile) un obligāto iemaksu veikšanas datumu (desmitā aile)."

3. Papildināt III nodaļu ar 20.1punktu šādā redakcijā:

"20.1 Uzņēmējdarbības riska valsts nodevu darba devēja ziņojumā norāda darba devēji, kurus saskaņā ar likumu var pasludināt par maksātnespējīgiem (uzņēmumi, uzņēmējsabiedrības (komercsabiedrības) un citas personas, kuras reģistrējušās Uzņēmumu reģistrā vai komercreģistrā), par darbiniekiem, ar kuriem attiecīgajiem darba devējiem saskaņā ar Darba likumu ir nodibinātas darba tiesiskās attiecības."

4. Svītrot 26. un 27.punktu.

5. Papildināt noteikumus ar 40.punktu šādā redakcijā:

"40. Sākot ar 2003.gada maiju iekšzemes darba ņēmējs pie darba devēja — ārvalstnieka un ārvalstu darba ņēmējs pie darba devēja — ārvalstnieka ziņojumā par pašnodarbinātā vai iekšzemes darba ņēmēja pie darba devēja — ārvalstnieka, vai ārvalstu darba ņēmēja pie darba devēja - ārvalstnieka valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām pārskata ceturksnī (5.pielikums) rindā "Ienākumi (latos)" norāda saņemto atlīdzību."

6. Izteikt 3.pielikumu šādā redakcijā:

"3.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 14.novembra
noteikumiem Nr.397

Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei

Nodokļu maksātāja kods 

(uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības), organizācijas, iestādes nosaukums vai fiziskās personas vārds, uzvārds)

Ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī1

.gada

(mēnesis)

Darba ienākumu izmaksas datums 

darba ņēmēji, kuri ir apdrošināmi atbilstoši visiem valsts sociālās apdrošināšanas veidiem
 darba ņēmēji, kuri ir pakļauti valsts pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai un sociālajai apdrošināšanai pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām (darba ņēmēji, kuri ir I vai II grupas invalīdi)
 darba ņēmēji, kuri ir pakļauti valsts pensiju apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai un sociālajai apdrošināšanai pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām (darba ņēmēji, kuri ir sasnieguši vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju; darba ņēmēji, kuriem ir piešķirta vecuma pensija ar atvieglotiem noteikumiem)
 darba ņēmēji, kuri saskaņā ar tiesas spriedumu atjaunoti darbā un kuriem izmaksāti neizmaksātie darba ienākumi par darba piespiedu kavējumu vai kuriem saskaņā ar tiesas spriedumu izmaksāti laikus neizmaksātie darba ienākumi
 personas, no kuru darba ienākumiem ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, pamatojoties uz iepriekšējām darba vai dienesta attiecībām

Piezīme. 1 Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodoklis noapaļojams līdz latiem un santīmiem, atmetot 0,49 santīmus un mazāk un noapaļojot līdz santīmam 0,50 santīmus un vairāk.

Nr.
p.k.
Personas kods vai reģistrācijas numurs Vārds, uzvārds Darba ienākumi (latos) Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas
(latos)
Precizētie darba ienākumi (palielinājums (+) vai samazinājums (-))
(latos)
Precizētās aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (palielinājums (+) vai samazinājums (-))
(latos)
Ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis
(latos)
Uzņēmējdarbības riska valsts nodeva
(latos)
Obligāto iemaksu veikšanas datums

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Kopā

Kopā

Kopā

Kopā

Kopā

Kopā

Ja jāveic uzņēmējdarbības riska valsts nodevas precizējumi par iepriekšējiem pārskata periodiem, darba devējs iesniedz precizētos darba devēja ziņojumus par to pārskata mēnesi, kurā radās kļūda.

Izpildītājs

(paraksts un tā atšifrējums)

Tālruņa numurs
Vadītājs

(paraksts un tā atšifrējums)

Datums
Z.v.";
Ministru prezidents E.Repše

Tieslietu ministrs A.Aksenoks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!