Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 16. decembra noteikumi Nr. 731 "Preču un pakalpojumu loteriju organizēšanas uzraudzības un kontroles kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.12.2003., Nr. 182 https://www.vestnesis.lv/ta/id/82453-precu-un-pakalpojumu-loteriju-organizesanas-uzraudzibas-un-kontroles-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.732

Noteikumi par Statistiskās informācijas valsts programmu 2004.gadam

Vēl šajā numurā

24.12.2003., Nr. 182

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 731

Pieņemts: 16.12.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.731

Rīgā 2003.gada 16.decembrī (prot. Nr.64, 62.§)

Preču un pakalpojumu loteriju organizēšanas uzraudzības un kontroles kārtība

Izdoti saskaņā ar Preču un pakalpojumu loteriju likuma 21.pantu

1. Noteikumi nosaka preču un pakalpojumu loteriju organizēšanas uzraudzības un kontroles kārtību.

2. Lai uzraudzītu un kontrolētu preču un pakalpojumu loteriju organizēšanu, Finanšu ministrijas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija (turpmāk — inspekcija) rīko pārbaudes vietās, kur tirgo preces un sniedz pakalpojumus, vietās, kur notiek loterijā laimējušo personu noteikšana tās norises laikā, kā arī vietās, kur atrodas ar preču vai pakalpojumu loteriju organizēšanu saistītie dokumenti un datu bāzes.

3. Preču pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs nodrošina, lai preču pārdošanas vai pakalpojumu sniegšanas vietā būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma nekavējoties tiktu uzrādīta inspekcijas apstiprināto preču vai pakalpojumu loterijas noteikumu kopija, kurā norādīts loterijas atļaujas numurs.

4. Komersanta apstiprināta preču vai pakalpojumu loterijas atbildīgā persona (turpmāk — atbildīgā persona) nodrošina, lai loterijas atļaujas saņēmēja telpās, kur atrodas ar preču vai pakalpojumu loteriju organizēšanu saistītie dokumenti un datu bāzes, būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma tiktu uzrādīti šādi dokumenti:

4.1. inspekcijas izsniegta loterijas atļauja;

4.2. inspekcijas apstiprināti preču vai pakalpojumu loterijas noteikumi;

4.3. grāmatvedības dokumenti, kuri apstiprina laimestu fondā esošo lietu vērtību latos, vai dokumenti, kuros sniegts nemantisko vērtību novērtējums latos (ja komersants pats ražo laimestu fondā esošās lietas, laimestu vērtību nosaka, lietas pašizmaksai pieskaitot pievienotās vērtības nodokli).

5. Atbildīgā persona nodrošina, lai loterijas organizēšanas laikā un vismaz piecus gadus pēc loterijas norises beigām loterijas atļaujas saņēmēja telpās, kur atrodas ar preču un pakalpojumu loteriju organizēšanu saistītie dokumenti un datu bāzes, būtu saglabāti un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma tiktu uzrādīti šādi dokumenti un informācija:

5.1. loterijas atļauja;

5.2. preču vai pakalpojumu loterijas noteikumi;

5.3. laimestu fondā esošo lietu saraksts un grāmatvedības dokumenti, kuri apstiprina laimestu vērtību, vai dokumenti, kuros sniegts nemantisko vērtību novērtējums latos;

5.4. loterijā laimējušo personu noteikšanas norises protokols, kurā minēti laimesti un to ieguvēji;

5.5. informācija par loterijā laimējušo personu izsludināšanu.

6. Ja preču vai pakalpojumu loteriju organizē kā momentloteriju, loterijas atļaujas saņēmējs var nesastādīt loterijā laimējušo personu noteikšanas norises protokolu, ja ir ievērota Preču un pakalpojumu loteriju likuma prasība par laimējušo personu uzskaiti.

7. Loterijas atļaujas saņēmējs un komersants, kas organizē loteriju, kuras laimestu fonds nav lielāks par 500 latiem, nodrošina, lai loterijas organizēšanas laikā un vismaz sešus mēnešus pēc loterijas norises beigām būtu saglabāti personu iesūtītie dokumenti, kas apliecina dalību preču vai pakalpojumu loterijā.

8. Ja par loterijas norisi ir iesniegtas pretenzijas, loterijas atļaujas saņēmējs un komersants, kas organizē loteriju, kuras laimestu fonds nav lielāks par 500 latiem, pretenzijas un atbildes uz tām glabā savās telpās vismaz 12 mēnešus.

9. Atbildīgā persona nodrošina, lai vismaz 12 mēnešus pēc loterijas norises beigām loterijas atļaujas saņēmēja telpās kopā ar grāmatvedības dokumentiem būtu saglabāts ziņojums par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanu ar apstiprinājumu par tā saņemšanu inspekcijā.

10. Komersants, kas organizē loteriju, kuras laimestu fonds nav lielāks par 500 latiem, nodrošina, lai tā telpās būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma tiktu uzrādīti šādi dokumenti:

10.1. apstiprinājums par Preču un pakalpojumu loteriju likuma 4.panta pirmajā daļā noteikto prasību izpildi;

10.2. loterijas noteikumi;

10.3. grāmatvedības dokumenti, kuri apstiprina laimestu fondā esošo lietu vērtību latos, vai dokumenti, kuros sniegts nemantisko vērtību novērtējums latos (ja komersants pats ražo laimestu fondā esošās lietas, laimestu vērtību nosaka, lietas pašizmaksai pieskaitot pievienotās vērtības nodokli);

11. Komersants, kas organizē loteriju, kuras laimestu fonds nav lielāks par 500 latiem, nodrošina, lai loterijas organizēšanas laikā un vismaz piecus gadus pēc loterijas norises beigām tā telpās būtu saglabāti un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma tiktu uzrādīti šādi dokumenti un informācija:

11.1. apstiprinājums par Preču un pakalpojumu loteriju likuma 4.panta pirmajā daļā noteikto prasību izpildi;

11.2. loterijas noteikumi;

11.3. laimestu fondā esošo lietu saraksts un grāmatvedības dokumenti, kuri apstiprina laimestu vērtību, vai dokumenti, kuros sniegts nemantisko vērtību novērtējums latos;

11.4. loterijā laimējušo personu noteikšanas norises protokols, kurā minēti laimesti un to ieguvēji;

11.5. informācija par loterijā laimējušo personu izsludināšanu.

12. Par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietā veikto pārbaudi inspekcijas amatpersonas, pieaicinot preču pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja pārstāvi (darbinieku) (turpmāk — pieaicinātā persona) vai arī atbildīgo personu, sastāda preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietas pārbaudes aktu (turpmāk — pārbaudes akts).

13. Pārbaudes aktā norāda šādu informāciju:

13.1. pārbaudes akta sastādīšanas vieta, adrese, datums un laiks;

13.2. inspekcijas amatpersona (vārds, uzvārds un amats), kura veikusi preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietas pārbaudi;

13.3. loterijas atļaujas saņēmēja nosaukums;

13.4. preču vai pakalpojumu loterijas nosaukums;

13.5. pārbaudes būtība un rezultāti;

13.6. pieaicinātās personas vārds, uzvārds, personas kods, darbavieta un amats vai atbildīgās personas vārds, uzvārds un amats (ja pārbaudi veic vietā, kur atrodas ar preču un pakalpojumu loteriju organizēšanu saistītie dokumenti un datu bāzes).

14. Pārbaudes aktu paraksta:

14.1. inspekcijas amatpersona, kura veikusi preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietas pārbaudi;

14.2. pieaicinātā persona vai atbildīgā persona.

15. Ja pieaicinātā persona vai atbildīgā persona atsakās parakstīt pārbaudes aktu, inspekcijas amatpersona, kura veikusi preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietas pārbaudi, to norāda pārbaudes aktā.

16. Pieaicinātajai personai vai atbildīgajai personai ir tiesības ierakstīt pārbaudes aktā piezīmes par preču vai pakalpojumu loterijas organizēšanas vietā veiktās pārbaudes gaitu.

17. Ja inspekcijas amatpersona piedalās loterijā laimējušo personu noteikšanā, pārbaudes aktu nesastāda, bet vienu loterijā laimējušo personu noteikšanas protokola eksemplāru nodod attiecīgajai inspekcijas amatpersonai.

18. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents E.Repše

Finanšu ministrs V.Dombrovskis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!