Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2003. gada 20. novembra likums "Grozījumi likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.12.2003., Nr. 175 https://www.vestnesis.lv/ta/id/81980-grozijumi-likuma-par-uznemumu-un-uznemejsabiedribu-maksatnespeju-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā

Vēl šajā numurā

11.12.2003., Nr. 175

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 20.11.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju”

Izdarīt likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 20.nr.; 1997, 10.nr.; 1998, 2., 7., 23.nr.; 2000, 13.nr.; 2001, 2., 12.nr.; 2002, 16.nr.; 2003, 14.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt likumu ar 4.1 pantu šādā redakcijā:

4.1 pants. Administratoru konsultatīvā pārstāvība

Administratoru konsultatīvo koleģiālo pārstāvību attiecībās ar valsts un pašvaldību institūcijām var īstenot tās administratoru profesionālās biedrības (apvienības), kuras katra apvieno ne mazāk kā vienu ceturto daļu no sertificēto maksātnespējas procesa administratoru kopskaita.”

2. Aizstāt 16.panta trešajā daļā vārdu “neapstiprina” ar vārdu “neieceļ”.

3. Izteikt 24.panta sesto daļu šādā redakcijā:

“(6) Par atlīdzības izmaksāšanu administratoram Aģentūra lemj Ministru kabineta noteiktajos gadījumos, noteiktajā kārtībā un apmērā to līdzekļu ietvaros, kuri Aģentūrai kārtējam gadam piešķirti šiem mērķiem.”

4. Izslēgt 27.panta otro daļu.

5. Izteikt 28.panta pirmās daļas 4.punktu šādā redakcijā:

“4) administratora sertifikāts anulēts vai tā darbība apturēta.”

6. Izslēgt 32.pantu.

7. 32.2 panta trešajā daļā:

papildināt 2.punktu ar vārdiem “un dot norādījumus, lai novērstu Aģentūras konstatētos pārkāpumus administratora rīcībā un lēmumos”;

izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

“3) šā likuma 28.pantā noteiktajos gadījumos iesniegt tiesā pieteikumu par administratora atcelšanu, kā arī veikt citas šajā likumā un citos likumos paredzētās darbības, kas nepieciešamas tās funkciju izpildei;”.

8. Izteikt 33.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Parādnieka pārstāvjus, kuru piedalīšanās maksātnespējas procesā ir obligāta, nosaka tiesa.”

9. Izteikt 47.panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Mantiskās tiesības, kuras radušās kreditoram vai trešajām personām šā panta pirmajā daļā minēto kreditora darbību rezultātā, uz administratora, parādnieka vai cita kreditora vai kreditoru grupas prasības pamata tiesa atzīst par spēkā neesošām.”

10. Papildināt likumu ar 49.1 pantu šādā redakcijā:

49.1 pants. Parādnieka statuss pēc viņa pasludināšanas par maksātnespējīgu

Pēc tam, kad tiesa pasludinājusi parādnieku par maksātnespējīgu, administrators nodrošina vārda “maksātnespējīgais” vai “maksātnespējīgā” lietošanu visos parādnieka rekvizītos.”

11. Papildināt 52.pantu ar 7.punktu šādā redakcijā:

“7) pasludina līdzšinējos parādnieka zīmogus par nederīgiem.”

12. Papildināt 54.panta otro daļu ar 4.punktu šādā redakcijā:

“4) jānorāda, ka līdzšinējie parādnieka zīmogi ir nederīgi.”

13. 55.pantā:

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Administrators grupē kreditoru prasījumus šajā likumā noteiktajā parādu segšanas secībā, pārbauda to formāli juridisko atbilstību normatīvo aktu prasībām un, ja nepieciešams, pieprasa prasījuma iesniedzējam pieteikto prasījumu pamatojošas papildu ziņas un dokumentus. Lēmumu par prasījumu atzīšanu vai noraidīšanu pieņem administrators. Administratoram nav tiesību noraidīt kreditoru prasījumus, par kuru apmierināšanu stājies spēkā tiesas nolēmums.”;

papildināt pantu ar 4.1 un 4.2 daļu šādā redakcijā:

“(41) Ja kreditors ir pieteicis kreditoru prasījumu noteiktajā termiņā, administrators lēmumu par prasījuma atzīšanu vai noraidīšanu pieņem līdz pirmajai kreditoru sapulcei.

(42) Ja kreditors ir pieteicis kreditoru prasījumu pēc noteiktā termiņa vai administrators pieprasījis pieteikto prasījumu pamatojošas papildu ziņas un dokumentus un minētie dokumenti nav iesniegti līdz pirmajai kreditoru sapulcei, administrators lēmumu par prasījuma atzīšanu vai noraidīšanu pieņem līdz nākamajai kreditoru sapulcei.”

14. Izteikt 57.panta devīto daļu šādā redakcijā:

“(9) Noraidīto prasījumu iesniedzējs saglabā savas balsstiesības kreditoru sapulcē līdz sūdzības galīgai izskatīšanai tiesā. Ja noraidīto prasījumu iesniedzējs neiesniedz tiesā sūdzību šā panta astotajā daļā noteiktajā termiņā, pēc šā termiņa izbeigšanās viņam zūd balsstiesības.”

15. Aizstāt 61.panta sestajā daļā vārdus “anulēt administratora sertifikātu” ar vārdiem “anulēt administratora sertifikātu, apturēt sertifikāta darbību”.

16. Izslēgt 63.panta trešo daļu.

17. Izslēgt 101.pantu.

18. 107.panta trešajā daļā:

izslēgt 1.punktā vārdus “valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kas nodrošina tiesības uz bezdarbnieka pabalsta saņemšanu”;

aizstāt 3. un 5.punktā vārdus “sociālā nodokļa” ar vārdiem “valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu”.

19. 108.pantā:

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

“(3) Ja no parādnieka līdzekļiem nav iespējams segt maksātnespējas procesa administrācijas izmaksas, kreditoru sapulce var lemt par maksātnespējas procesa finansēšanu no kreditoru līdzekļiem.”;

izslēgt piekto daļu;

izteikt sesto daļu šādā redakcijā:

“(6) Par maksātnespējas procesa administrācijas izmaksu segšanu Aģentūra lemj Ministru kabineta noteiktajos gadījumos, noteiktajā kārtībā un apmērā to līdzekļu ietvaros, kuri Aģentūrai kārtējam gadam piešķirti šim mērķim.”

Likums stājas spēkā 2004.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 2003.gada 20.novembrī.

Valsts prezidentes vietā

Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre

Rīgā 2003.gada 11.decembrī

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!