Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 21. oktobra noteikumi Nr. 587 "Noteikumi par maksāšanas līdzekļu attiecību un maksāšanas kārtību, privatizējot vai atsavinot valsts un pašvaldību zemi pilsētās un lauku apvidos". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.10.2003., Nr. 152 https://www.vestnesis.lv/ta/id/80509

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.674

Par Satiksmes ministrijas Informātikas departamenta funkciju nodošanu Valsts kancelejai

Vēl šajā numurā

30.10.2003., Nr. 152

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 587

Pieņemts: 21.10.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.587

Rīgā 2003.gada 21.oktobrī (prot. Nr.55, 9.§)

Noteikumi par maksāšanas līdzekļu attiecību un maksāšanas kārtību, privatizējot vai atsavinot valsts un pašvaldību zemi pilsētās un lauku apvidos

Izdoti saskaņā ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 31.panta otro daļu, likuma “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju” 63.panta otro daļu, likuma “Par privatizācijas sertifikātiem” 18.panta desmito daļu un Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma pārejas noteikumu 2.punktu

1. Noteikumi nosaka maksāšanas līdzekļu attiecību un maksāšanas kārtību, privatizējot vai atsavinot valsts un pašvaldību zemi pilsētās un lauku apvidos saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju” un Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumu.

2. Noteikumi nav piemērojami, ja lēmumu par pilsētas zemes privatizāciju tās pastāvīgajam lietotājam ir pieņēmusi attiecīgā zemes komisija vai lēmumu par lauku apvidus zemi — Valsts zemes dienests, vai valstij piekrītošo zemesgabalu pārdod valsts akciju sabiedrība “Latvijas Hipotēku un zemes banka”.

3. Privatizējot vai atsavinot zemesgrāmatā nostiprinātu valsts vai pašvaldības zemesgabalu vai nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošo zemi, kuras privatizācijas vai atsavināšanas ierosinājums iesniegts un noteiktā kārtībā reģistrēts līdz 2003.gada 31.decembrim, īpašuma kompensācijas sertifikātos (turpmāk — sertifikāti) un latos maksājamo zemes pirkuma cenas daļu nosaka šādi:

3.1. sertifikātos maksājamo daļu aprēķina procentos no zemes nosacītās cenas vai kadastrālās vērtības šādā apmērā:

3.1.1. atsavināmai zemei – 80 procentu;

3.1.2. privatizējamai zemei – ne mazāk kā 80 procentu (zemei īpaši atbalstāmajās teritorijās – ne mazāk kā 90 procentu);

3.2. naudā maksājamo daļu aprēķina, summējot pārdošanas cenas atlikumu, kas noteikts, ņemot vērā šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētos nosacījumus, un zemesgabala sagatavošanas privatizācijai (atsavināšanai) faktiskos izdevumus (izņemot tiesvedības izdevumus), kurus apstiprinājusi privatizāciju (atsavināšanu) veicošā institūcija.

4. Valsts vai pašvaldības zemes pircējs ir tiesīgs sertifikātos maksājamo daļu samaksāt latos, bet likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 31.panta septītajā un astotajā daļā, likuma “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju” 63.panta sestajā daļā un Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma pārejas noteikumu 2.punkta 4.apakšpunktā minētajos gadījumos – latos maksājamo daļu samaksāt sertifikātos.

5. Samaksas termiņus un kārtību, kas attiecas uz privatizējamo un atsavināmo valsts un pašvaldību zemi, reglamentē attiecīgā zemesgabala privatizācijas vai atsavināšanas noteikumi vai privatizācijas projekts. Zemes pircējam ir tiesības maksājumus par zemi veikt piecu gadu laikā pēc pirkuma līguma noslēgšanas.

6. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003.gada 26.augusta noteikumus Nr.475 “Noteikumi par maksāšanas līdzekļu attiecību un maksāšanas kārtību, privatizējot vai atsavinot valsts un pašvaldību zemi pilsētās un lauku apvidos” (Latvijas Vēstnesis, 2003, 118.nr.).

Ministru prezidents E.Repše

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 31.oktobri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!