Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumi Nr. 473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.08.2003., Nr. 118 https://www.vestnesis.lv/ta/id/78457-kartiba-kada-kulturas-pieminekli-ieklaujami-valsts-aizsargajamo-kulturas-piemineklu-saraksta-un-izsledzami-no-valsts-aizsargaja...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.474

Noteikumi par kultūras pieminekļu uzskaiti, aizsardzību, izmantošanu, restaurāciju, valsts pirmpirkuma tiesībām un vidi degradējoša objekta statusa piešķiršanu

Vēl šajā numurā

29.08.2003., Nr. 118

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 473

Pieņemts: 26.08.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.473

Rīgā 2003.gada 26.augustā (prot. Nr.46 3.§)
Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta
Izdoti saskaņā ar likuma “Par kultūras pieminekļu aizsardzību”
14.panta pirmo daļu un 15.pantu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts (turpmāk – objekts) iegūst kultūras pieminekļa statusu un tiek iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kā arī izslēgts no minētā saraksta.
2. Priekšlikumu par objekta iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā vai izslēgšanu no tā fiziska vai juridiska persona iesniedz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (turpmāk – inspekcija). Iesniegumam pievieno:

2.1. informāciju par objekta nosaukumu un atrašanās vietu;

2.2. ziņas par īpašnieku (valdītāju), ja ir iespējams to noteikt;

2.3. aprakstu;

2.4. fotofiksācijas materiālus;

2.5. pamatojumu.
II. Objekta iekļaušana valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā
3. Inspekcija izvērtē priekšlikumā minētā objekta atbilstību valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam saskaņā ar normatīvajos aktos par kultūras pieminekļiem noteiktajiem kritērijiem, kā arī ņemot vērā attiecīgā objekta vēsturisko, zinātnisko, māksliniecisko vai citu kultūras vērtību un kultūras pieminekļa tipoloģiskās grupas izplatību Eiropā, Baltijas jūras reģionā, Latvijas valstī vai novadā.
4. Ja objekts neatbilst valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam, inspekcija sniedz motivētu rakstisku atteikumu priekšlikuma iesniedzējam.
5. Ja objekts atbilst valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam, inspekcija sagatavo valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu, paredzot iekļaut attiecīgo objektu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Projektam pievieno:

5.1. informāciju par objekta nosaukumu;

5.2. informāciju par atrašanās vietu (adrese, grupa, grunts, liters);

5.3. atrašanās vietas shēmu topogrāfiskajā plānā;

5.4. aprakstu;

5.5. fotofiksācijas materiālus;

5.6. ziņas par īpašnieku (īpašniekiem) - vārds, uzvārds, personas kods un adrese (fiziskām personām) vai nosaukums, adrese un reģistrācijas numurs (juridiskām personām);

5.7. pamatojumu objekta iekļaušanai valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.
6. Ja kultūras pieminekļa statuss nosakāms pilsētbūvniecības piemineklim, inspekcija valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektam pievieno šo noteikumu 5.1., 5.3., 5.4., 5.5. un 5.7.apakšpunktā norādīto informāciju.
7. Inspekcija rakstiski informē objekta īpašnieku (valdītāju) par priekšlikumu noteikt attiecīgajam objektam valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu. Lai kultūras pieminekļa statusu noteiktu pilsētbūvniecības piemineklim, nepieciešams pašvaldības saskaņojums, izņemot gadījumu, ja priekšlikums par kultūras pieminekļa statusa noteikšanu pilsētbūvniecības piemineklim ir iekļauts teritorijas plānojumā.
8. Inspekcija iesniedz valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu kultūras ministram.
9. Kultūras ministrs ar rīkojumu apstiprina objekta iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.
10. Ja objekts ieguvis valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu, inspekcija aktualizē valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistru un iekļauj to minētajā datu bāzē.
III. Kultūras pieminekļa izslēgšana no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta
11. Ja kultūras piemineklis pilnībā zaudējis savu kultūras pieminekļa vērtību, inspekcija sagatavo valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu.
12. Inspekcija šī rīkojuma 11.punktā minētajam projektam pievieno pamatojumu objekta izslēgšanai no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta un šo noteikumu 5.1., 5.2., 5.3., 5.4., 5.5. un 5.6.apakšpunktā minēto informāciju, bet, ja no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta izslēdzams pilsētbūvniecības piemineklis, – 5.1., 5.3., 5.4. un 5.5.apakšpunktā minēto informāciju.
13. Kultūras ministrs ar rīkojumu apstiprina objekta izslēgšanu no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta.
14. Pēc objekta izslēgšanas no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta, inspekcija izdara attiecīgu atzīmi valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistrā.
Ministru prezidents E.Repše

Kultūras ministra vietā — izglītības un zinātnes ministrs K.Šadurskis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!