Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1995. gada 22. aprīļa noteikumi Nr. 114 "Noteikumi par īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemi, kura aizņemta ar īpaši aizsargājamajiem dabas objektiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.04.1995., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/77507

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.168

Par Latvijas Republikas Valdības un Baltkrievijas Republikas Valdības nolīgumu par dzelzceļa transporta darbību

Vēl šajā numurā

25.04.1995., Nr. 63

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 114

Pieņemts: 22.04.1995.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 114

Rīgā 1995. gada 22. aprīlī (prot. Nr. 21 7. §)

Noteikumi par īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemi, kura aizņemta ar īpaši aizsargājamajiem dabas objektiem

Izdoti Satversmes 81. pantā noteiktajā kārtībā

1. Ja bijušie zemes īpašnieki vai viņu mantinieki, kuru zeme saskaņā ar Augstākās Padomes Prezidija 1992. gada 16. aprīļa lēmumu «Par īpaši aizsargājamo dabas objektu teritorijām Latvijas Republikas lauku apvidos» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 20; 1993, 3) aizņemta ar īpaši aizsargājamajiem dabas objektiem vai atrodas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ir iesnieguši saskaņā ar likumu «Par zemes privatizāciju lauku apvidos» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 32; 1993, 18; Latvijas Vēstnesis, 1993, 130; 1994, 148) pagasta padomē pieprasījumu par īpašuma tiesību uz zemi atjaunošanu, attiecīgā pagasta zemes komisija dokumentu kopijas (pieprasījums par īpašuma tiesību uz zemi atjaunošanu, zemes gabala plāns saskaņā ar zemes ierīcības projektu un zemes īpašuma tiesības apliecinošie dokumenti) nosūta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

2. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperti izvērtē šo noteikumu 1. punktā minēto pieprasījumu un mēneša laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas sagatavo atzinumu. Ekspertu atzinums var būt pozitīvs, ja saskaņā ar īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības un izmantošanas noteikumiem ir iespējama attiecīgo teritoriju ierobežota izmantošana un zeme nepieciešama bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem piederošo ēku uzturēšanai.

3. Ja ekspertu atzinums ir pozitīvs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija mēneša laikā no ekspertu atzinuma saņemšanas dienas sagatavo un iesniedz Ministru kabinetam rīkojuma projektu par īpašuma tiesību uz zemi atjaunošanu saskaņā ar zemes ierīcības projektu.

4. Izdarīt Augstākās Padomes Prezidija 1992. gada 16. aprīļa. lēmumā «Par īpaši aizsargājamo dabas objektu teritorijām Latvijas Republikas lauku apvidos» šādus grozījumus:

4.1. svītrot 1.3.1. apakšpunktā vārdus:

4.1.1. «— Egļu mežu Bejā (110,0 ha);»;

4.1.2. «— Randu pļavām (198,2 ha);»;

4.2. svītrot 1.4. apakšpunktā šāda satura tekstu:

«— Stiklu komplekso dabas liegumu (apstiprināts ar Ventspils rajona Tautas deputātu padomes izpildkomitejas 1992. gada 26. februāra lēmumu Nr. 12);».

Ministru prezidents M. GAILIS

Finansu ministrs,
Ministru prezidenta biedrs A. PIEBALGS

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!