Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1995. gada 18. aprīļa noteikumi Nr. 105 "Noteikumi par kārtību, kādā zemes lietotājiem atmaksājams akcīzes nodoklis par dīzeļdegvielu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.04.1995., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/77498

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 106

Noteikumi par nerezidentu pastāvīgo pārstāvniecību apliekamā ienākuma noteikšanu

Vēl šajā numurā

25.04.1995., Nr. 63

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 105

Pieņemts: 18.04.1995.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 105

Rīgā 1995. gada 18. aprīlī (prot. Nr. 20  4. §)

Noteikumi par kārtību, kādā zemes lietotājiem atmaksājams akcīzes nodoklis par dīzeļdegvielu

Izdoti saskaņā ar likuma «Par akcīzes nodokli» 3. pantu

1. Juridiskajām un fiziskajām personām, kurām īpašumā vai lietošanā ir piešķirta zeme (ne mazāk par 3 ha) un kuras ražo lauksaimniecības produkciju (turpmāk tekstā — «zemes lietotāji»), no valsts budžeta kompensē akcīzes nodokli 0,02 latu apmērā par katru dīzeļdegvielas litru, kas izlietots lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādei, rēķinot 80 litru dīzeļdegvielas uz vienu hektāru lauksaimniecības produkcijas ražošanai izmantojamās zemes platības.

2. Zemes lietotāji pēc saskaņošanas ar pagasta pašvaldību iesniedz attiecīgajai Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļai šādas ziņas:

2.1. par lauksaimniecības produkcijas ražošanai izmantojamo zemi un aprēķināto dīzeļdegvielas patēriņa gada limitu saskaņā ar šo noteikumu 1. punktā noteiktajām normām — līdz kārtējā gada 1. martam;

2.2. par lauksaimniecībā izmantojamās zemes faktisko platību un precizēto dīzeļdegvielas patēriņa gada limitu — līdz kārtējā gada 1. novembrim.

3. Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļa saskaņā ar dokumentiem, kas apliecina dīzeļdegvielas iegādi, un aprēķināto dīzeļdegvielas patēriņa gada limitu no valsts budžeta akcīzes nodokļa ieņēmumiem atmaksā zemes lietotājiem akcīzes nodokli šādos termiņos:

3.1. par pirmajā pusgadā faktiski iegādāto dīzeļdegvielas daudzumu, bet ne vairāk par pusi no gada limita, kas aprēķināts pēc stāvokļa uz 1. martu, — līdz kārtējā gada 20. maijam;

3.2. par kārtējā gadā faktiski iegādāto dīzeļdegvielas daudzumu precizētā gada limita ietvaros, atskaitot iepriekš izmaksāto kompensāciju, — līdz kārtējā gada 20. decembrim.

4. Pagastu pašvaldības ir atbildīgas par Valsts ieņēmumu dienesta nodaļām iesniegto ziņu pareizību. Valsts ieņēmumu dienesta rajonu (pilsētu) nodaļas ir tiesīgas iekasēt no pašvaldību budžeta līdzekļiem summas, kas nepamatoti izmaksātas no valsts budžeta, ja zemes lietotāju iesniegtās un pašvaldību apstiprinātās ziņas neatbilst zemes platību faktiskajam izmantojumam.

5. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1994. gada 18. janvāra noteikumus Nr. 43 «Par kārtību, kādā zemes lietotājiem atmaksājams akcīzes nodoklis par dīzeļdegvielu» (Latvijas Vēstnesis, 1994, 16).

Ministru prezidents M. GAILIS

Finansu ministrs, Ministru prezidenta biedrs A. PIEBALGS

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!