Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1994. gada 5. aprīļa noteikumi Nr. 76 "Par valsts materiālo rezervju veidošanas, uzglabāšanas, izmantošanas un mobilizācijas uzdevumu noteikšanas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.06.1994., Nr. 65 https://www.vestnesis.lv/ta/id/77476

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par peļņas nodokli"

Vēl šajā numurā

02.06.1994., Nr. 65

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 76

Pieņemts: 05.04.1994.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU KABINETS

Noteikumi Nr. 76

(prot. Nr. 18  l. §)

Izdoti saskaņā ar likuma «Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm»l5. pantu

Par valsts materiālo rezervju veidošanas, uzglabāšanas, izmantošanas un mobilizācijas uzdevumu noteikšanas kārtību

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi par valsts materiālo rezervju (tālāk tekstā — «valsts rezerves») veidošanas, uzglabāšanas un izmantošanas, kā arī mobilizācijas uzdevumu noteikšanas kārtību (tālāk tekstā — «noteikumi») ir spēkā līdz valsts tautsaimniecības mobilizācijas gatavības koncepcijas vai attiecīga likuma pieņemšanai un uz tā pamata izstrādāto noteikumu apstiprināšanai.

2. Izņēmuma stāvokļa laikā darbu ar valsts rezervēm veic saskaņā ar likuma «Par izņēmuma stāvokli» prasībām.

3. Visi darbi, kas saistīti ar valsts rezervju veidošanu un glabāšanu, tiek veikti, ievērojot ekonomiskos, komerciālos un valsts noslēpumus.

II. Mobilizācijas uzdevumu pārskatīšana

4. Finansu ministrija (kopīgi ar Aizsardzības ministriju jautājumos, kuri skar valsts aizsardzības intereses):

4.1. pārskata un atceļ tos mobilizācijas uzdevumus, kuri zaudējuši savu nozīmi, vai arī precizē šos uzdevumus;

4.2. nosaka pagaidu mobilizācijas uzdevumus, to izpildei nepieciešamo valsts rezervju nomenklatūru un uzkrājamo daudzumu pēc saskaņošanas ar ministriju, kuras pārziņā atrodas uzņēmums, un ministriju, kura nosaka attiecīgās nozares stratēģiju;

4.3. pieņemtos lēmumus noformē ar kopīgu rīkojumu vai pavēli.

III. Valsts rezervju veidošana un atjaunināšana

5. Valsts rezerves veido saskaņā ar apstiprināto nomenklatūru un uzkrājamo daudzumu, kā arī atbilstoši Finansu ministrijas apstiprinātajam valsts rezervju aprites plānam.

6. Valsts rezervju veidošanai izmanto:

— materiālās vērtības, kuras iegādā par šiem mērķiem iedalītajiem valsts budžeta līdzekļiem;

— valsts rezervēs esošās materiālās vērtības (pēc mobilizācijas uzdevumu pārskatīšanas).

7. Valsts rezervju atjaunināšanu veic atbildīgie glabātāji saskaņā ar noteiktajiem materiālo vērtību glabāšanas termiņiem.

IV. Valsts rezervju uzglabāšana

8. Valsts rezerves uzglabā:

8.1. uzņēmumi un organizācijas — atbildīgie glabātāji — saskaņā ar tiem noteiktajiem uzdevumiem;

8.2. specializētajās valsts uzņēmuma «Materiālās rezerves» bāzēs.

9. Valsts rezervju uzglabāšanas izdevumus valsts uzņēmums «Materiālās rezerves» sedz:

9.1. no valsts budžeta līdzekļiem, kas tam iedalīti šiem mērķiem;

9.2. izņēmuma gadījumos no līdzekļiem, ko iegūst, realizējot noteiktā kārtībā izņemtās valsts rezervju materiālās vērtības.

V. Materiālo vērtību izņemšana no valsts rezervēm

10. Materiālās vērtības no valsts rezervēm var izņemt ar Finansu ministrijas atjauju, bet gadījumos, kas skar valsts militārās aizsardzības intereses, — pēc saskaņošanas ar Aizsardzības ministriju.

11. Izņemtās materiālās vērtības realizē izsolē vai izņēmuma gadījumos par līgumcenām ar finansu ministra atļauju.

12. Materiālo vērtību izņemšanai no valsts rezervēm:

12.1. uzņēmumam un organizācijai — atbildīgajam glabātājam — jāiesniedz valsts uzņēmumam «Materiālās rezerves» akts par izņemamo materiālo vērtību stāvokli un cenu saskaņošanas protokola projekts;

12.2. līgumcenu saskaņošanas protokola projektu izskata un akceptē valsts uzņēmums «Materiālās rezerves»;

12.3. atbildīgajam glabātājam vai saņēmējam par saņemamajām materiālajām vērtībām iepriekš jāsamaksā summa saskaņā ar izsniegto rēķinu un jāiesniedz valsts uzņēmumam «Materiālās rezerves» maksājuma uzdevuma kopija un akts par materiālo vērtību izņemšanu no valsts rezervēm.

VI. Ar valsts rezervēm saistīto darbību finansēšana

13. Valsts budžeta līdzekļus, kuri iedalīti Finansu ministrijai darbam ar valsts rezervēm, ieskaita valsts uzņēmuma «Materiālās rezerves» norēķinu kontā.

14. Līdzekļus, kurus iegūst, realizējot valsts rezervju materiālās vērtības, ieskaita valsts uzņēmuma «Materiālās rezerves» norēķinu kontā.

15. Valsts uzņēmums «Materiālās rezerves»:

15.1. par Valsts rezervju vajadzībām iegādātajām materiālajām vērtībām maksā no valsts budžeta līdzekļiem, kas iedalīti šiem mērķiem, vai līdzekļiem, kas iegūti, realizējot valsts rezervju materiālās vērtības;

15.2. sedz Latvijas Bankas bezprocentu aizdevumu no līdzekļiem, kas iegūti, realizējot valsts rezervju materiālās vērtības, vai no valsts budžeta līdzekļiem, kas iedalīti šiem mērķiem;

15.3. slēdz atbildīgo glabātāju valsts rezervju materiālo vērtību glabāšanas izdevumus no valsts budžeta līdzekļiem, kas iedalīti šiem mērķiem, vai līdzekļiem, kas iegūti, realizējot valsts rezervju materiālās vērtības. Glabāšanas izdevumu segšanai atbildīgais glabātājs iesniedz valsts uzņēmumam «Materiālās rezervēs» atbilstoši Finansu ministrijas norādījumiem sagatavotu glabāšanas izdevumu aprēķinu, kuru pārbauda valsts uzņēmums «Materiālās rezerves».

VII. Ar valsts rezervēm saistīto darbību kontrole

16. Atbildīgo glabātāju darbību ar valsts rezervēmFinansu ministrijas noteiktajā kārtībā kontrolē valsts uzņēmums «Materiālās rezerves».

17. Pamatojoties uz likuma «Par Latvijas Republikas valsts materiālajām rezervēm» 26., 27. un 28. pantu, valsts uzņēmuma «Materiālās rezerves» direktors ir tiesīgs ar lēmumu uzlikt soda naudu par materiālo rezervju patvaļīgu izmantošanu, noteikt nokavējuma naudu par aizdoto vai patvaļīgi izlietoto materiālo rezervju savlaicīgu neatdošanu un bezstrīdus kārtībā piedzīt soda naudu un nokavējuma naudu no vainīgās fiziskās vai juridiskās personas.

Šo lēmumu ieinteresētās personas var pārsūdzēt tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

18. Valsts uzņēmums «Materiālās rezerves» ik gadu līdz 10. februārim iesniedz Finansu ministrijai pārskatu par iepriekšējā gadā veiktajām darbībām ar valsts rezervju materiālajām vērtībām.

19. Finansu ministrija ik gadu līdz 10. martam sniedz Ministru kabinetam ziņojumu par valsts rezervju stāvokli un iepriekšējā gadā veiktajām darbībām.

20. Noteikumu ievērošanu kontrolē Finansu ministrija.

Ministru prezidents V. BIRKAVS

Finansu ministrs U. OSIS

Rīgā 1994. gada 5. aprīlī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!