• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 8. jūlija noteikumi Nr. 380 "Noteikumi par pabalsta aizbildnim par bērna uzturēšanu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.07.2003., Nr. 105 https://www.vestnesis.lv/ta/id/77207

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.381

Noteikumi par bērna piedzimšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību

Vēl šajā numurā

16.07.2003., Nr. 105

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 380

Pieņemts: 08.07.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.380

Rīgā 2003.gada 8.jūlijā (prot. Nr.39, 47.§)

Noteikumi par pabalsta aizbildnim par bērna uzturēšanu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību

Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 15.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka pabalsta aizbildnim par bērna uzturēšanu (turpmāk — pabalsts) apmēru, tā pārskatīšanas kārtību, kā arī pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību.

 

II. Pabalsta apmērs un tā pārskatīšanas kārtība

2. Pabalsta apmērs ir 32 lati mēnesī.

3. Ja aizbildnis par aizbildnībā esošu bērnu saņem apgādnieka zaudējuma pensiju, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā vai ģimenes valsts pabalstu, izmaksājamo pabalstu samazina par pensijas un/vai attiecīgā pabalsta apmēru. Ja aizbildnis par aizbildnībā esošu bērnu saņem piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu, izmaksājamo pabalstu par piemaksas apmēru nesamazina.

4. Pabalsta apmēru pārskata Ministru kabinets pēc labklājības ministra ierosinājuma atbilstoši valsts budžeta iespējām, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī un ņemot vērā Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes noteikto vidējo faktisko patēriņa cenu indeksu.

 

III. Pabalsta pieprasīšana un piešķiršana

5. Lai saņemtu pabalstu, pabalsta pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona:

5.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu;

5.2. uzrāda šādus dokumentus:

5.2.1. bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu par aizbildnības nodibināšanu;

5.2.2. aizbildnībā esošā bērna dzimšanas apliecību;

5.2.3. personu apliecinošu dokumentu (pasi, personas apliecību);

5.2.4. pilnvaru, ja pabalstu pieprasa ar pilnvarotas personas starpniecību.

6. Pabalsta pieprasītājs šo noteikumu 5.punktā minētos dokumentus pēc savas izvēles iesniedz (uzrāda) vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm.

7. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu pieņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle atbilstoši pabalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai.

8. Dokumentus par pabalsta piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle izskata 10 dienu laikā pēc to iesniegšanas un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu.

9. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai motivētu atteikumu piešķirt pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle pabalsta pieprasītājam paziņo rakstiski, norādot tā apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

10. Lai saņemtu aprēķināto, bet pabalsta saņēmēja nāves dēļ nesaņemto pabalsta summu, pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona pēc savas izvēles vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm:

10.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu;

10.2. uzrāda šādus dokumentus:

10.2.1. personu apliecinošu dokumentu (pasi, personas apliecību);

10.2.2. mirušā pabalsta saņēmēja miršanas apliecību;

10.2.3. laulības apliecību, ja pabalstu pieprasa mirušā pabalsta saņēmēja laulātais;

10.2.4. radniecību apliecinošus dokumentus, ja pabalstu pieprasa mirušā pabalsta saņēmēja radinieks;

10.2.5. pilnvaru, ja pabalstu pieprasa ar pilnvarotas personas starpniecību.

 

IV. Pabalsta izmaksa

11. Pabalstu sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc pabalsta piešķiršanas dienas.

12. Ja aizbildnim radušies apstākļi, kas varētu būt par pamatu pabalsta izmaksas pārtraukšanai vai pabalsta apmēra grozīšanai, viņam ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā par to paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālei atbilstoši aizbildņa deklarētajai dzīvesvietai.

13. Ja bāriņtiesa (pagasttiesa) atcēlusi aizbildnību un saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 20.panta trešo daļu ir jāpārtrauc pabalsta izmaksa, bāriņtiesa (pagasttiesa) ne vēlāk kā 10 dienu laikā par to paziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālei atbilstoši bijušā aizbildņa deklarētajai dzīvesvietai.

14. Ja persona tai piešķirto pabalstu nav laikus saņēmusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāles vainas dēļ, attiecīgo summu, kas personai pienākas, izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

15. Pabalsta saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto pabalsta summu pabalsta saņēmējs atmaksā labprātīgi vai tā tiek ieturēta no pabalsta, kas personai izmaksājams nākamajos mēnešos.

16. Nepamatoti izmaksātā pabalsta summa pēc pabalsta saņēmēja iesnieguma var tikt ieturēta no cita Valsts sociālo pabalstu likumā noteiktā izmaksājamā pabalsta, no kura atļauts veikt ieturējumus.

17. Ja persona nepamatoti saņemto pabalstu summu neatmaksā labprātīgi vai pabalsta izmaksa tiek pārtraukta, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgo summu piedzen, iesniedzot prasību tiesā.

18. Pabalsta izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama pabalsta izmaksa (izņemot gadījumus, ja pabalsta piešķiršanas brīdī jau bijis zināms pabalsta pārtraukšanas termiņš).

 

V. Noslēguma jautājums

19. Noteikumi piemērojami ar 2003.gada 1.jūliju.

Ministru prezidents E.Repše

Labklājības ministre D.Staķe

Redakcijas piebilde: noteikumi piemērojami ar 2003.gada 1.jūliju.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!