Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 1. jūlija noteikumi Nr. 365 "Noteikumi par atlīdzības par audžuģimenes pienākumu pildīšanu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību, kā arī atlīdzības piešķiršanas un izmaksas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.07.2003., Nr. 102 https://www.vestnesis.lv/ta/id/77061

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.366

Grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 10.jūnija noteikumos Nr.211 "Noteikumi par audžuģimenēm"

Vēl šajā numurā

09.07.2003., Nr. 102

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 365

Pieņemts: 01.07.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.365

Rīgā 2003.gada 1.jūlijā (prot. Nr.38, 34.§)

Noteikumi par atlīdzības par audžuģimenes pienākumu pildīšanu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību, kā arī atlīdzības piešķiršanas un izmaksas kārtību

Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 15.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka atlīdzības par audžuģimenes pienākumu pildīšanu (turpmāk — atlīdzība) apmēru, tā pārskatīšanas kārtību, kā arī atlīdzības piešķiršanas un izmaksas kārtību.

2. Atlīdzību piešķir audžuģimenes loceklim (personai), kurš ar pašvaldību ir noslēdzis līgumu par bērna nodošanu audzināšanā audžuģimenei uz laiku, kas ir ilgāks par vienu mēnesi.

 

II. Atlīdzības apmērs un tā pārskatīšanas kārtība

3. Atlīdzības apmērs ir 38 lati mēnesī.

4. Atlīdzības apmēru pēc labklājības ministra ierosinājuma pārskata Ministru kabinets, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī, kā arī ņemot vērā valsts budžeta iespējas un Centrālās statistikas pārvaldes noteikto strādājošo mēneša vidējās bruto darba samaksas pieaugumu.

 

III. Atlīdzības piešķiršana

5. Lai saņemtu atlīdzību, tās pieprasītājs:

5.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu atlīdzības piešķiršanai;

5.2. uzrāda personu apliecinošu dokumentu (pasi, personas apliecību).

6. Atlīdzības pieprasītājs šo noteikumu 5.punktā minētos dokumentus pēc savas izvēles iesniedz (uzrāda) vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm.

7. Pašvaldība piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 2.punktā minētā līguma noslēgšanas tā kopiju nosūta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālei atbilstoši atlīdzības pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai.

8. Lēmumu par atlīdzības piešķiršanu pieņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle atbilstoši atlīdzības pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai.

9. Dokumentus par atlīdzības piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle izskata 10 dienu laikā pēc to saņemšanas un pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu piešķirt atlīdzību.

10. Lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai motivētu atteikumu piešķirt atlīdzību Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāle atlīdzības pieprasītājam paziņo rakstiski un paziņojumā norāda lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

11. Pieprasot nesaņemto aprēķināto atlīdzību tās saņēmēja nāves gadījumā, atlīdzības pieprasītājs pēc savas izvēles vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālēm:

11.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu;

11.2. uzrāda šādus dokumentus:

11.2.1. personu apliecinošu dokumentu (pasi, personas apliecību);

11.2.2. mirušā atlīdzības saņēmēja miršanas apliecību;

11.2.3. laulības apliecību, ja atlīdzību pieprasa mirušā atlīdzības saņēmēja laulātais;

11.2.4. radniecību apliecinošus dokumentus, ja atlīdzību pieprasa mirušā atlīdzības saņēmēja radinieks.

 

IV. Atlīdzības izmaksa

12. Atlīdzību sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc atlīdzības piešķiršanas dienas.

13. Atlīdzības izmaksu nodrošina par šo noteikumu 2.punktā minētajā līgumā norādīto laikposmu.

14. Ja audžuģimenei radušies apstākļi, kas varētu būt par pamatu atlīdzības izmaksas pārtraukšanai, audžuģimenes loceklim (personai) ir pienākums triju darbdienu laikā par to paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālei atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai.

15. Ja bērna uzturēšanās audžuģimenē ir izbeigta pirms līgumā noteiktā termiņa pēc bāriņtiesas un audžuģimenes vienošanās vai pašvaldībai vienpusēji laužot līgumu, pašvaldības pienākums ir vienas darbdienas laikā par to paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiālei atbilstoši atlīdzības saņēmēja deklarētajai dzīvesvietai.

16. Ja atlīdzības saņēmējs atlīdzību nav saņēmis Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras filiāles vainas dēļ, atlīdzības saņēmējam attiecīgo summu izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

17. Ja atlīdzības saņēmēja vainas dēļ ir nepamatoti saņemta atlīdzība, atlīdzības saņēmējam ir pienākums attiecīgo summu atmaksāt labprātīgi vai tā tiek ieturēta no atlīdzības, kas atlīdzības saņēmējam izmaksājama nākamajos mēnešos.

18. Nepamatoti izmaksātā atlīdzība var tikt ieturēta no cita Valsts sociālo pabalstu likumā noteiktā izmaksājamā pabalsta, pamatojoties uz atlīdzības saņēmēja iesniegumu, ja saskaņā ar likumu no tā ir atļauts izdarīt ieturējumus.

19. Ja persona nepamatoti saņemto atlīdzību neatmaksā labprātīgi vai atlīdzības izmaksa tiek pārtraukta, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgo summu piedzen, iesniedzot prasību tiesā.

Ministru prezidents E.Repše

Labklājības ministre D.Staķe

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 10.jūliju.

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!