• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2003. gada 12. jūnija likums "Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.07.2003., Nr. 99 https://www.vestnesis.lv/ta/id/76864

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par muitas nodokli

Vēl šajā numurā

03.07.2003., Nr. 99

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 12.06.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

Izdarīt Veterinārmedicīnas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 11.nr.; 2002, 2.nr.; 2003, 4.nr.) šādus grozījumus:

1. 1.pantā:

izslēgt 5.punktā vārdus “(ambulances, klīnikas)”;

papildināt pantu ar 13.punktu šādā redakcijā:

“13) veterinārmedicīniskās aprūpes uzņēmums — noteiktām prasībām atbilstoša un īpaši aprīkota darba vieta, kur praktizējošs veterinārārsts veic veterinārmedicīnisko praksi.”

2. Papildināt likumu ar 4.1 pantu šādā redakcijā:

4.1 pants. Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors pilnvaro Pārtikas un veterinārā dienesta valsts vecākos veterināros inspektorus, valsts veterināros inspektorus, valsts vecākos sanitāros robežinspektorus, valsts sanitāros robežinspektorus veikt valsts uzraudzību un kontroli šā likuma 4.pantā minētajās jomās.”

3. Papildināt likumu ar 8.1 pantu šādā redakcijā:

8.1 pants. Pārtikas un veterinārais dienests kopā ar Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības dalībvalstu ekspertiem var veikt kontroli valsts veterinārās uzraudzības objektos Latvijas teritorijā, lai novērtētu šo objektu atbilstību Eiropas Savienības normatīvo aktu prasībām.”

4. Papildināt 10.panta trešo daļu pēc vārdiem “rīkojumu un lēmumu” ar vārdiem “apstrīdēšana un”.

5. Izslēgt 11.panta 4.punktā vārdus “Ministru kabineta noteiktajā kārtībā”.

6. Aizstāt 16.panta 6.punktā vārdu “Labklājības” ar vārdu “Veselības”.

7. 20.pantā:

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

“(3) Dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu un embriju ievešanai nepieciešams veterinārais (veselības) sertifikāts, kura formu nosaka ar Eiropas Komisijas lēmumu. Līdz dienai, kad stājas spēkā Eiropas Komisijas lēmums par veterinārā (veselības) sertifikāta formu, izmantojama attiecīgā Pārtikas un veterinārā dienesta apstiprinātā forma.”;

papildināt pantu ar sesto un septīto daļu šādā redakcijā:

“(6) Dzīvniekus, dzīvnieku spermu, olšūnas un embrijus drīkst ievest no Eiropas Savienības dalībvalstīm un uzņēmumiem, kā arī no valstīm un uzņēmumiem, kuriem ar Eiropas Komisijas lēmumu dota atļauja ievest dzīvniekus, dzīvnieku spermu, olšūnas un embrijus Eiropas Savienībā.

(7) Dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu un embriju tirgotājiem jābūt reģistrētiem Pārtikas un veterinārajā dienestā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”

8. Papildināt 25.pantu ar 5.punktu šādā redakcijā:

“5) dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu, embriju un dzīvnieku izcelsmes produktu kontroles un uzraudzības kārtību tirdzniecībā ar Eiropas Savienības dalībvalstīm.”

9. Izslēgt 38.panta otrajā daļā vārdus “un citas Ministru kabineta noteiktās dzīvnieku infekcijas slimības”.

10. Aizstāt 40.panta pirmajā daļā vārdus “novērtētiem un atzītiem” ar vārdiem “atzītiem vai reģistrētiem”.

11. 41.pantā:

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Dzīvnieku izcelsmes produktu ievešanai nepieciešams veterinārais (veselības) sertifikāts, kura formu nosaka ar Eiropas Komisijas lēmumu. Līdz dienai, kad stājas spēkā Eiropas Komisijas lēmums par veterinārā (veselības) sertifikāta formu, izmantojama attiecīgā Pārtikas un veterinārā dienesta apstiprinātā forma.”;

papildināt trešo daļu pēc vārda “uztur” ar vārdiem “zemkopības ministra apstiprinātos”;

papildināt pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Dzīvnieku izcelsmes produktus drīkst ievest no Eiropas Savienības dalībvalstīm un uzņēmumiem, kā arī no valstīm un uzņēmumiem, kuriem ar Eiropas Komisijas lēmumu dota atļauja ievest dzīvnieku izcelsmes produktus Eiropas Savienībā.”

12. Aizstāt 47.panta pirmajā daļā vārdus “Ministru kabineta” ar vārdiem “Pārtikas un veterinārā dienesta”.

13. Aizstāt 48.pantā vārdus “novērtēti un atzīti” ar vārdu “reģistrēti”.

14. Papildināt 53.pantu ar otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu, embriju un dzīvnieku izcelsmes produktu kravām, kas tiek ievestas no Eiropas Savienības dalībvalstīm, veterinārā kontrole uz valsts robežas, brīvajās zonās, brīvajās noliktavās un muitas noliktavās netiek veikta.”

15. Papildināt pārejas noteikumus ar 11. un 12.punktu šādā redakcijā:

“11. Līdz 2004.gada 1.maijam Ministru kabinets izdod noteikumus, kas nosaka prasības dzīvnieku veterinārmedicīniskās aprūpes uzņēmumiem.

12. Grozījumi likuma 20.panta trešajā daļā attiecībā uz veterinārā (veselības) sertifikāta nepieciešamību dzīvnieku, dzīvnieku spermas, olšūnu un embriju ievešanai un tā formas noteikšanu ar Eiropas Komisijas lēmumu un šā panta sestā un septītā daļa, likuma 25.panta 5.punkts, grozījumi likuma 41.panta otrajā daļā attiecībā uz veterinārā (veselības) sertifikāta nepieciešamību dzīvnieku izcelsmes produktu ievešanai un tā formas noteikšanu ar Eiropas Komisijas lēmumu un šā panta ceturtā daļa, kā arī likuma 53.panta otrā daļa stājas spēkā ar īpašu likumu.”

Likums Saeimā pieņemts 2003. gada 12. jūnijā.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2003. gada 3. jūlijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!